صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: اولویت در انتخاب استاد برای تماس اولیه

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : اولویت در انتخاب استاد برای تماس اولیه

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    شما فقط یه چکی بکنید یه درصدی بگیرید ببینید چینی ها چقدر ادم رو اذیت میکنن. واقعا کار میکشن از اوم. ندیدید بیایید اینور متوجه میشید. ممکنه یکی بیاد بگه استاد من عالی بود چینی هم بود اونموقع من 10 تت امریکایی نشون میدم که بچه ها واقعا راضی هستن ازشون. یه بار فقط تو بحث کدنویسی مکانیک گیر استادای چینی بیفتید
    البته بستگی به طرف و رفتارش هم داره. الان یکی از دوستان من نیوزیلند در حال خوندن PhD هستند و استادشون هم چینی، اما خیلی راضی اند ایشون. یک مزیتی هم که چینی ها دارن اینه که خیلی پرکار هستند و معمولا دانشجوهاشون هم بعد از فارغ التحصیلی چندتا مقاله خوب میتونن چاپ کنن. ضمنا، ریاضیاتشون هم خیلی خوبه.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alidio نمایش پست ها
    سلام.
    این که استاد فعال باشه همیشه به معنی مقاله بیشتر هست؟
    راستش من پذیرش دارم ولی استاد تعیین نشده هنوز ولی استادایی که موضوعشون رو دوست دارم مقاله کم دارند! در سال حدود 4-5 تا که فکر کنم خیلی کم هست. البته میدونم خیلی بسته به موضوع داره ولی استاد قبلیم توی ایران 25 تا مقاله فقط سال 2016 داره و بدجور الان خورده تو ذوقم!
    از همین حالا و پام نرسیده اونجا رفته ام توی فکر ترنسفر!!!
    شایدم عوارض کلیرنس باشه!
    ممنون
    تعداد که هیچوقت نشان دهنده ارزش کاری که استاد می کنه نیست! استاد خود من در ایران حدود 200 تا 250 تا مقاله داشت، اما هر 200 تاش به اندازه سه چهارتا ترنزاکشنی که غربی ها میدن نمی ارزید. با این همه مقاله تعداد سایتیشن هاش حدود 1000 تا بود که برای یک استاد تمام بنظر من خیلی کمه. الان اساتیدی که این طرف هستند حدود 10 هزار به بالا سایت دارند.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

سلام.
    راستش من پذیرش دارم ولی استاد تعیین نشده هنوز ولی استادایی که موضوعشون رو دوست دارم مقاله کم دارند! در سال حدود 4-5 تا که فکر کنم خیلی کم هست. البته میدونم خیلی بسته به موضوع داره ولی استاد قبلیم توی ایران 25 تا مقاله فقط سال 2016 داره و بدجور الان خورده تو ذوقم!
    شایدم عوارض کلیرنس باشه!
    ممنون
    هم به رشته بستگی داره هم به سطح مقالات. مقالات استاد مورد نظر در چه سطحی چاپ شدن؟
    بعضا این طوریه که اساتید خارجی فقط مقالاتی رو که در ژورنال های خیلی معتبر چاپ می کنن توی رزومه میارن و مثلا اون ۲۵ تا مقاله ی استاد ایرانی رو داشته باشه هم اسمی نمی بره خودش.
    و اگه خارج از رزومه ی شخصیشون جداگانه هم اسمشوم رو سرچ کردید باز این هم در نظر داشته باشید خیلی هاشون زیاد تشنه ی اسم در مقاله زدن نیستن، در مقابل بسیاری از اساتید ایرانی که شاید ۸۰ درصد مقالاتی که اسمشون هست هیچ کار خاصی توش انجام ندادن و یک بار هم cite نمی شن، تا نقش مهمی نداشته باشن اسمشون رو نمیزنن.

وقتی در انتخاب استاد فعال بودن مد نظرتونه جمیع این موارد رو در نظر داشته باشید. حیطه ی کاری، سطح مقالات، تعداد دانشجو و حتی سابقه در دانشگاه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

سلام.
    شایدم عوارض کلیرنس باشه!
    ممنون
    در تائید صحبتای دوستان یک مطلبی رو عرض کنم.
    چند ماه پیش دوستی ازم خواست در نوشتن یک مقاله کمکش کنم (از قرار 6 تا مقاله داشت) و برای رفرنس چند تا مقاله برام فرستاد که مال استادش بود و در یک مجله انگلیسی داخلی چاپ شده بود. مقالات رفرنس پر از غلط های فاحش املایی و نگارشی! کاشف به عمل اومد که مجله مال خود استاده! (که تو ی دانشگاه معتبر تدریس می کرد)
    منظور اینه که اینجا اساتید عزیز ما اینگونه آمارشون رو و سایتیشن مقالاتشون رو بالا می برن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    البته بستگی به طرف و رفتارش هم داره. الان یکی از دوستان من نیوزیلند در حال خوندن PhD هستند و استادشون هم چینی، اما خیلی راضی اند ایشون. یک مزیتی هم که چینی ها دارن اینه که خیلی پرکار هستند و معمولا دانشجوهاشون هم بعد از فارغ التحصیلی چندتا مقاله خوب میتونن چاپ کنن. ضمنا، ریاضیاتشون هم خیلی خوبه.
    ببخشید بله پرکارن مگه امربکایی و استرالیایی پر کار نیستن. این پرکاری وقتی خوبه که شورش رو در نیارن. حالا میایید کار میکنید یا دانشجوی ایتاد چینی میشید میفهمید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

دوستان اولویت شما در انتخاب اساتید از یک دپارتمان چی هست:

1-رنک علمی (استاد، دانشیار، استادیار)
    2- جنسیت (مثلا ممکنه خانم ها با احتیاط و وسواس بیشتری دانشجوهاشون انتخاب کنند؟)
    3- ملیت (مثلا من چند مورد شنیدم که بعضی از دوستان از اساتید هندی ناراضی بودن)
    4- اعلام نیاز یک استاد در وبسایتش
    5- تعداد دانشجوهای حال حاضر
    6- سن یک استاد
    7- سابقه پژوهشی

و هر موردی که خودتون مدنظرتون هست.
    how big and respected is in their field
    research interest and shared interest
    publication and citation (journal?IF? type of articles
    student support
    ethnic
    close to retirement: negative point 50-50
    track former graduates (publication, job
    grant
    connections

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

رنک و سابقه

Junior Member Ponida آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. SUT

سلام. علاوه به تعداد مقالات و زمینه ریسرچ مشابه اساتید، موارد زیر به عنوان فی-لت ر برای اولویت گذاشتن در تماس منطقی هستند؟ خودم اینا رو به ترتیب در نظر میگیرم ولی مطمئن نیستم مناسب باشن.

- لب شخصی داشته باشن.
    - تعداد دانشجوهاشون در مقطعی که خودم میخوام اپلای کنم زیاد نباشه (فکر میکنم اگه اینطور باشه ایمیل بزنم بهشون، چند روز لفتش میدن آخرم میگن اوپنینگ ندارم! درسته؟) و اینکه مثلا اگه طرف چینیه و 99 درصد دانشجوهاش چینی هستن هم فعلا کنارش میذارم این تبعیض گذار رو!
    - فاندرشون حساس نباشه که بعدا واسه ویزا مشکل ساز نشن.
    - چینی و هندی ترجیحا نباشن!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ponida نمایش پست ها
    سلام. علاوه به تعداد مقالات و زمینه ریسرچ مشابه اساتید، موارد زیر به عنوان فی-لت ر برای اولویت گذاشتن در تماس منطقی هستند؟ خودم اینا رو به ترتیب در نظر میگیرم ولی مطمئن نیستم مناسب باشن.

- لب شخصی داشته باشن.
    - تعداد دانشجوهاشون در مقطعی که خودم میخوام اپلای کنم زیاد نباشه (فکر میکنم اگه اینطور باشه ایمیل بزنم بهشون، چند روز لفتش میدن آخرم میگن اوپنینگ ندارم! درسته؟) و اینکه مثلا اگه طرف چینیه و 99 درصد دانشجوهاش چینی هستن هم فعلا کنارش میذارم این تبعیض گذار رو!
    - فاندرشون حساس نباشه که بعدا واسه ویزا مشکل ساز نشن.
    - چینی و هندی ترجیحا نباشن!
    با توجه به اینکه خصوصی پیام دادید:
    بله کاملا منطقی هستند. تعداد مقالات و زمینه ریسرچ مهمه ولی نه به هر قیمتی!
    استاد چینی رو قبلا هم گفتم تا حد زیادی دوری کنید! از تجربیات دیگران بهره ببرید! فرض کنید شما میایید آمریکا وفق دادن با جامعه از یه طرف مشکل هست تا حدی حالا شما بیا یه استاد چینی هم بزار روش دیگه نوبره.
    یه ***** دیگه هم نوع استاد هست. به نظر بنده کار با اساتید نسبتا متوسط از نظر سنی و سطح دانشیاری بهتره. انگیزه زیاد برای ارتقا و تجربه کافی از استادیاریش و دانشجوهاش (نحوه برخورد) از علتهاش هست.
    موفق باشید.

Junior Member Ponida آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. SUT

سلام مجدد و خیلی ممنونم از پاسختون. من یک سوال دیگه هم داشتم.
    هنگامیکه پیج مربوط به استادای هر دپارتمان (اون کلیه که همشون توش هستن) رو بررسی میکنیم، شاید حدود 20 درصدشون در ریسرچ اینترستایی که تیترطور کنار اسمشون ذکر شده با ما اشتراک خیلی خوب داشته باشن؛ هرچند وقتی به وبسایت شخصیشون سر میزنیم اغلب زمین تو آسمون پروژه های فعلیشون فرق داره! مثلا طرف کلا روی بایو و اپلیکیشناش تمرکز داره ولی اینو اصلا تو اون صفحه کلیه ذکر نکرده!

سوالم اینه که کسی که میخواد مستر اپلای کنه، باید اینطور اساتید رو برای تماسای اولیه کنار بذاره، یا با توجه به اینکه کلا 2 سال با این استاد سر و کار داره میشه تزش رو خارج از زمینه پروژه های فعلی طرف و مطابق با همون لیست علاقه استاد که قبلا گفته بود تعریف کنه و به جز احتمالا آر ای مشکلی ایجاد نمیشه؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)