صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: مقاله پس از اتمام درس !

فرنوش
    Guest

پیش فرض مقاله پس از اتمام درس !

سلام دوستان
    میخواستم بدونم مقاله باید در حین تحصیل باشه یا اگه پس از دوران فارغ التحصیلی مقاله ای ارائه باشه ، برای اونا قابل قبوله ؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مقاله پس از اتمام درس !

واضح و مبرهن است كه هر وقتي كه مقاله معتبري ارائه شود قابل قبول است.

اتفاقا ارزش مقالات بعد از اتمام تحصیلات یه جورایی بیشتر هم هست چون نشون میده که شما بعد از فارغ التحصیلی هم دنبال تحقیق بودید و از محیط اکادمیک دور نشدید
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

ehsan_ro :
    اتفاقا ارزش مقالات بعد از اتمام تحصیلات یه جورایی بیشتر هم هست چون نشون میده که شما بعد از فارغ التحصیلی هم دنبال تحقیق بودید و از محیط اکادمیک دور نشدید.

پاسخ:
    چاپ مقاله بعد از اتمام تحصیل متاسفانه ارتباطی به پیوستگی شما با محیط آکادمیک ندارد وفقط نشان دهنده دیر ارائه کردن نتایج تحقیقات شماست . شاید هم نشان دهنده عدم پیگیری شما در انجام کار ها باشد که امتیاز منفی به حساب می آید. اما هر چه زودتر مقاله را ارائه کنید با توجه به پیوستگی شما با موضوع و ارتباط با استاد ظاهرا راحت تر خواهد بود. شاید هم بعد از چند وقت موضوع تز شما دیگر خواهانی برای چاپ نداشته باشید. به نظر من هر چه سریع تر بهتر.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Senior Member

سوال دوستمون اين بود كه آيا قابل قبول هست يا نه، كه گفتيم بله هست.
    در مورد ارزش گذاري روي كار بايد بگم كه اگه زمان انجام تز مقاله ارائه بشه بهتره. به دو جهت، هم پيوستگي و نظم كار رو نشون مي ده و هم اينكه اگه شما نتايج كار رو دير اراره كنيد، ممكنه بقيه اونو ارائه بدن و كارتون novelty اش رو از دست بده. با اين حال اگه مثلا يك سال بعد فارغ التحصيلي مفاله رو بديد مشكلي نداره، ولي اگه ديرتر بشه ممكنه اين سوال به ذهن برسه كه چرا اينقدر فاصله افتاده بين انجام پروژه و publish نتايج.

چاپ مقاله بعد از اتمام تحصیل متاسفانه ارتباطی به پیوستگی شما با محیط آکادمیک ندارد وفقط نشان دهنده دیر ارائه کردن نتایج تحقیقات شماست . شاید هم نشان دهنده عدم پیگیری شما در انجام کار ها باشد که امتیاز منفی به حساب می آید. اما هر چه زودتر مقاله را ارائه کنید با توجه به پیوستگی شما با موضوع و ارتباط با استاد ظاهرا راحت تر خواهد بود. شاید هم بعد از چند وقت موضوع تز شما دیگر خواهانی برای چاپ نداشته باشید. به نظر من هر چه سریع تر بهتر.
    من خیلی با این نظر موافق نیستم. البته در این شکی نیست که هر چه مقالات سریعتر Submit و Accept شوند بهتر است ولی این را هم مدنظر داشته باشید که برای انجام یک تحقیق خوب و جامع، 2 سال (حداکثر زمانی که شخص برای پایان نامه ارشد مجاز است که وقت بگذارد. در سال اول که فقط درس پاس میکنید) ممکن است کافی نباشد.
    تازه معمولا مقالات در زمانی نوشته می شوند که شخص در شرف دفاع از پایان نامه باشد. خیلی زودنز معمولا ممکن نیست چون اصولا نتایج کار و اصولا فرمت مقاله آماده نیست ( معمولا فرمت مفاله همان فرمت پایان نامه است).

مقاله هميشه قابل قبوله. لزوما ارتباطي با دوران تحصيل شما نداره. بهتره به اين موضوع هم توجه كنيد كه تعداد زياد مقاله يا حتي توليد مقاله سياستي هست كه در كشورهايي مانند ايران، هند و چين براي ابراز وجود در عرصه هاي علمي دنبال ميشه. بسياري از اساتيد حرفه اي در آمريكا يا كانادا حتي به خودشون اين زحمت رو نميدن كه از تز خودشون مقاله اي رو ارائه بدن. لزوما براي اونها ارائه مقاله يك مزيت يا فضيلت نيست. اونها در برخي موارد ترجيه ميدن تز رو به طور كامل publish كنن تا اينكه از اون مقاله ارائه بدن. تنها چيزي كه ما رو مجبور به ارائه مقاله ميكنه قرار گرفتن در يك پروسه رقابتي است كه براي غني كردن رزومه به دنبال اون ميريم. به نظر من همينكه شما با ارائه مقاله پس از دوران تحصيلتون به اونها نشون بديد كه هنوز fresh هستيد كافيه و نقطه مثبتي به حساب مياد.
    Do not mistake coincidence for fate

مطمئنا چاپ مقاله در هر موقع خیلی خوبه و امتیاز است و من هم کاملا موافقم.اما به نظر من زودتر بودن آن نشان دهنده جدیت و تلاش شما در انجام پژوهش است که امتیاز است. اگر چه همانطور که yaserb گفت ممکن است نشود در زمان کم به این مهم دست یافت. البته این به معنی بدتر بودن ارائه زود مقاله نیست.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یه کم هم شاید به این بستگی داشته باشه که منظورتون از فارغ التحصیلی ، کارشناسی ه یا ارشد !! .... به نظر من اگه از کارشناسی منظورتون باشه که یه جورایی حتی بیشتر قابل قبوله ....
    اینم مهمه که چقدر از فارغ شدن می گذره ؟؟؟ .... هر چقدر بیشتر بگذره باید نشون بدین که توی مدت دور بودن از موضوعات آکادمیک ارتباطتون رو حفظ کردین و با موضوعات روز آشنایی دارین ...
    البته باید بگم که مقالتون همه چیز رو مشخص می کنه ... مسلمآ از یه نفر که فارغ التحصیل شده انتظار بیشتری دارن تا کسی که هنوز دانشجو ه ! ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    یه کم هم شاید به این بستگی داشته باشه که منظورتون از فارغ التحصیلی ، کارشناسی ه یا ارشد !! .... به نظر من اگه از کارشناسی منظورتون باشه که یه جورایی حتی بیشتر قابل قبوله ....
    اینم مهمه که چقدر از فارغ شدن می گذره ؟؟؟ .... هر چقدر بیشتر بگذره باید نشون بدین که توی مدت دور بودن از موضوعات آکادمیک ارتباطتون رو حفظ کردین و با موضوعات روز آشنایی دارین ...
    البته باید بگم که مقالتون همه چیز رو مشخص می کنه ... مسلمآ از یه نفر که فارغ التحصیل شده انتظار بیشتری دارن تا کسی که هنوز دانشجو ه ! ...
    درسته. من پروژه ليسانسم رو كه انجام دادم در شرايطي نبودم كه مقاله بنويسم. بعد از 2 سال تو پروژه يكي از درساي فوق ادامه اش دادم و يه مقاله خيلي خوب دراومد كه البته اصلا ربطي به كار فوقم نداشت و شايد تو پذيرش زياد بهم كمك نكرد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)