صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری)

پیش فرض تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری)

سلام
    من هدفم از قبل ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری بوده و ترجیحا از بین دانشگاههای خوب خارج از کشور (بخصوص آمریکا). در این راه هم تلاش کردم و سعی کردم تا جائی که امکان دارم رزومه ام قوی بشه هرچند قسمت اعظم رزومه ام چند ماه بعد به تائید میرسه.

حالا بین راه، آزمون دکتری داخل رو پذیرفته شدم و با شرایط رزومه ی فعلیم (2 مقاله ی آی اس آی) و چندین مقاله ی سابمیت شده، امکان ارائه رکامندیشن و ... شانس پذیرش از دانشگاههای تهران و شهرستان رو دارم.
    چون برنامه ای واسه آزمون دکتری نداشتم رتبه ام به دانشگاههای تاپ تهران نمیخوره و از بین دانشگاههای موجود دانشگاه اصفهان و تبریز مناسب تر میبینم. فقط هم مصاحبه ی این دو تا رو میرم.

حالا واقعا نگران شدم ازینکه نکنه پذیرش بگیرم و بعد پشیمان بشم! به نظرتون با توجه به پتانسیلی که دارم بهتر نیست روی تحصیل در خارج از کشور (به جای تحصیل در دانشگاههای داخلی اونم شهرستان) تمرکز کنم؟ یه جورائی این چند وقته هوائی شدم و باعث شده کمتر به کارام برسم....

ضمنا دوستان اطلاعی از وضعیت تامین مالی دانشجویان دکتری داخل دارند؟ آیا بیشتر همون تدریس های داخل دانشگاه هست؟ یعنی من نمیخوام 4 سال توی ایران بمونم اما نهایتش یه حقوق متوسط رو در بیارم.....به احتمال زیاد هم در تهران نتونم برای امسال پذیرش بگیرم که بخوام به مسئله ی کار در کنار تحصیل فکر کنم...

Post پاسخ : تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری 90)

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek نمایش پست ها

سلام
    من هدفم از قبل ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری بوده و ترجیحا از بین دانشگاههای خوب خارج از کشور (بخصوص آمریکا). در این راه هم تلاش کردم و سعی کردم تا جائی که امکان دارم رزومه ام قوی بشه هرچند قسمت اعظم رزومه ام چند ماه بعد به تائید میرسه.

حالا بین راه، آزمون دکتری داخل رو پذیرفته شدم و با شرایط رزومه ی فعلیم (2 مقاله ی آی اس آی) و چندین مقاله ی سابمیت شده، امکان ارائه رکامندیشن و ... شانس پذیرش از دانشگاههای تهران و شهرستان رو دارم.
    چون برنامه ای واسه آزمون دکتری نداشتم رتبه ام به دانشگاههای تاپ تهران نمیخوره و از بین دانشگاههای موجود دانشگاه اصفهان و تبریز مناسب تر میبینم. فقط هم مصاحبه ی این دو تا رو میرم.

حالا واقعا نگران شدم ازینکه نکنه پذیرش بگیرم و بعد پشیمان بشم! به نظرتون با توجه به پتانسیلی که دارم بهتر نیست روی تحصیل در خارج از کشور (به جای تحصیل در دانشگاههای داخلی اونم شهرستان) تمرکز کنم؟ یه جورائی این چند وقته هوائی شدم و باعث شده کمتر به کارام برسم....

ضمنا دوستان اطلاعی از وضعیت تامین مالی دانشجویان دکتری داخل دارند؟ آیا بیشتر همون تدریس های داخل دانشگاه هست؟ یعنی من نمیخوام 4 سال توی ایران بمونم اما نهایتش یه حقوق متوسط رو در بیارم.....به احتمال زیاد هم در تهران نتونم برای امسال پذیرش بگیرم که بخوام به مسئله ی کار در کنار تحصیل فکر کنم...

به نظر من شما باید مو به مو شرایط و اهداف خودتون رو بررسی کنید،ببینید هدفتون از دکترا خوندن چیه؟آیا فقط میخواید مدرک دکترا داشته باشید یا نه واقعا می خاید زندگی آیندتونو وقف رشته ای که بهش علاقه دارید بکنید.هیچ تردیدی نیست که دکترا خوندن حتی تو دانشگاههای درجه یک تهران هم قابل قیاس با دانشگاههای آمریکا نیست،اما مطمئنا هرکه طاووس بخواد باید جور هندوستان رو بکشه،پذیرش گرفتن پروسه ی سختی داره اما غیر ممکن نیست،اگر مشکل نظام وظیفه وخرید مدرک رو ندارید که یک قسمت بزرگی از راه رو طی کردید واین طور که خودتون اشاره کردید رزومه ی به نسبت خوبی هم دارید واگر امید رو هم ضمیمه کنید حتما پذیرش می گیرید اما در مورد دانشجوهای دکتری داخل،من خودم دانشگاه امیرکبیر درس می خونم و دارم وضعیت دانشجو دکتراهای داخل رو می بینم حتی خودشون هم عنوان می کنن که به آیندشون چندان امیدی ندارن حتی بعضیها بعد از گذشت دو سال موضوع پروژه ندارن،از طرف دیگه چون مشغول به تحصیلن نمی تونن کار کنن ودرآمدی هم ندارند،اگرچه این یه دید کلی اما شما به نظرم قبل از تصمیم با دانشجوهای دکتری ایران در مورد وضعیتشون صحبت کنید ،و در نهایت مطمئن هستم شما هر تصمیمی بگیرید بهترین تصمیمه.براتون آرزوی موفقیت دارم.

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

پیش فرض پاسخ : تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری 90)

دوستان زیادی داشتم با شرایط شما.. بدون شک میگم اگر در ایران به این دانشگاه هایی که گفتید برید پشیمون میشید دوست من بعد از رفتن به امیر کبیر پشیمونه و داره کار میکنه!!!!!! هیچ درآمن مناسبی هم نداره!! شما به احتمال قوی از دانشگاه های آمریکا پذیرش میگیرید.

سلام

Last name: Ever

First name: Greatest

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

پیش فرض پاسخ : تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری 90)

نقل قول نوشته اصلی توسط zangeneh نمایش پست ها
    به نظر من شما باید مو به مو شرایط و اهداف خودتون رو بررسی کنید،ببینید هدفتون از دکترا خوندن چیه؟آیا فقط میخواید مدرک دکترا داشته باشید یا نه واقعا می خاید زندگی آیندتونو وقف رشته ای که بهش علاقه دارید بکنید.هیچ تردیدی نیست که دکترا خوندن حتی تو دانشگاههای درجه یک تهران هم قابل قیاس با دانشگاههای آمریکا نیست،اما مطمئنا هرکه طاووس بخواد باید جور هندوستان رو بکشه،پذیرش گرفتن پروسه ی سختی داره اما غیر ممکن نیست،اگر مشکل نظام وظیفه وخرید مدرک رو ندارید که یک قسمت بزرگی از راه رو طی کردید واین طور که خودتون اشاره کردید رزومه ی به نسبت خوبی هم دارید واگر امید رو هم ضمیمه کنید حتما پذیرش می گیرید اما در مورد دانشجوهای دکتری داخل،من خودم دانشگاه امیرکبیر درس می خونم و دارم وضعیت دانشجو دکتراهای داخل رو می بینم حتی خودشون هم عنوان می کنن که به آیندشون چندان امیدی ندارن حتی بعضیها بعد از گذشت دو سال موضوع پروژه ندارن،از طرف دیگه چون مشغول به تحصیلن نمی تونن کار کنن ودرآمدی هم ندارند،اگرچه این یه دید کلی اما شما به نظرم قبل از تصمیم با دانشجوهای دکتری ایران در مورد وضعیتشون صحبت کنید ،و در نهایت مطمئن هستم شما هر تصمیمی بگیرید بهترین تصمیمه.براتون آرزوی موفقیت دارم.
    موافقم، وقتی اوضاع ارشد اصلا مطلوب نیست چه برسه به دکتری...
    این افزایش شمار مقالات به هیچ عنوان گویای رشد علمی نیست به نظرم، شما نگاه کن ما چند تا مقاله تاثیرگذار داریم!؟
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

در ایران شرایط برای پژو هش مناسب نیست. نبود دسترسی به خیلی از مقالات، سمینارها و دستگاهها کار رو بسیار دشوار میکنه. بهتره با این کارنامه ی خوبی که دارید بیاید بیرون و یه دانشگاه خوب خارجی درس بخونید و بعد میتونید برگردید ایران با دست پر تر.

بچه ها یی که اصفهان می خوندن مثلا اکثرشون همون دانشگاه آزاد هایی اطراف یه چیزی در حد بخور و نمیر در می آوردن.

خوبیای دیگه تحصیل اینجا یاد گیری زبان و تسلط بیشتر به نوشتن مقاله، امکان ایجاد ارتباط با افراد فعال در زمینه ی کاری و همچنین رشد اعتماد به نفس در زمینه ی کار علمیه.
    ویرایش توسط rezatheory : June 19th, 2011 در ساعت 10:06 PM
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

ممنون از همه ی دوستان واقعا خیلی به من کمک کردین و بهم قوت قلب دادین.
    قبلا هم با هرکی مشورت میکردم تقریبا حرفهای شما عزیزان رو تائید میکردند

من جزء اون دسته از دانشجوها هستم که بعدا شکوفا میشن. من کارشناسیم بد نبود ولی خیلی قابل دفاع نیست. معدل 15.07 و یه درس که رد شدم، اما دو سال آخر رو معدل های بالائی داشتم. {در کل بین 65 نفر شاگرد 9ام شدم ولی در کل نمیشه اسم شاگرد ممتاز روم گذاشت}
    اما در ارشد قضیه فرق میکنه، توی ارشد تغییر گرایش دادم و رشته ای که اوایل در علاقه بهش کمی تردید داشتم، حالا بدون هیچ تردیدی عاشقشم. کارم هم به لحاظ پژوهشی خوبه، معدلم هم خوبه و شاگرد اول هستم. استادام تشویقم میکنند واسه ادامه تحصیل، الان دو مقاله ی ISI دارم. همزمان یه طرح پژوهشی دارم و همینطور پایان نامه (در واقع دو پایان نامه). کارم هم بیشتر تئوریک هست. کمتر سمت اپلیکیشن میرم واسه همین کارامو مستقیم ژورنال میفرستم و تا حالا هم فیدبک ها خیلی خوب بوده..... بهرحال تا این کارها داوری نشن نمیشه روشون حساب کرد ولی پیش بینی خودم 6 مقاله ISI هست.

اما...
    یه سری مشکلات هم هست از نظر خودم سنم بالاست، (27 سال) میدونم ممکنه بگید که خیلی ها با این سن میرن دکتری ولی گاهی فکر میکنم اگه بخوام برم خارج ممکنه عوض 1 سال دو سال طول بکشه چون الان به شدت درگیر هستم و وقت خوندن واسه تافل و GRE و مکاتبه با استاد خیلی تنگه شاید بتونم ولی خوب کار ساده ای نیست و بگیر نگیر داره. ازین میترسم اگه الان اقدام کنم و نشه ضمن سرخورده شدن سابقه هم اونور خراب بشه...ازین ور اگه نرم فکر میکنم سنم بالاست...

من سابقه ی کار دارم و مشکل سربازی هم ندارم. اما سابقه ی کاریم چنگی به دل نمیزنه و ترجیح میدم توی رزومه نیارمش (خیلی مرتبط نیست). ازین ور تا حالا سابقه تدریس نداشتم و نمیتونم توی این چندماهه تدریس هم بکنم....از طرفی خیلی هم علاقه ای به کار تدریس ندارم (مگر تدریس بعضی از درس هائی که خودم عاشقشم).
    هدفم بیشتر از دکتری اینه که از نظر من بهترین شغل برای من یه کرسی تحقیقاتی توی یه جای دنج و آرومه :دی این کار رو دوست دارم و از رشته ام لذت میبرم ولی خوب کلا خیلی فکر میکنم و این مسئله از پست های طولانی و تایپ سریع ام مشخصه :دی
    بهرحال بابت این پستهای طولانی عذر میخوام
    ویرایش توسط Geek : June 20th, 2011 در ساعت 12:51 AM

سلام دوستان، من ۱ تجربه کوچکی داشتم در مورد ادامه تحصیل در خارج از ایران.
    من مستر computer science دارم از utm ، مالزی. این ۲ سال واقعا برای من با ارزش بود. همین مالزی که بعضی‌‌ها میگن اصلا ارزش رفتن نداره. من ۱ درس داشتم به اسم cryptography ، دانشگاه از ۱ کی‌ از استادای بنام این رشته دعوت کار و یک workshop ۵ روز گزش از انگلستان. همچنین استاد هایی داشتیم از فنلاند و آمریکا. از مهمترین مطلب چگونگی نوشتن مقالات بود و دسترسی‌ واقعا آسان به databse. یعنی‌ دانشگاه واقعا اکتیو هست تو مسائل research.حالا برای us می‌خوام اقدام کنم، البته ۱ کی‌ از همین استادای پروازی /recommend کرده. پس برادرانه میگم تحصیل در خارج از ایران واقعا ارزشمند هست حتی به ارزش از دست دادن خیلی‌ از چیزا،اینجا بچه‌هایی هستن واقعا تلاش می‌کنن و کار تحقیقاتی خوبی‌ دارن و خوب دانشگاه ساپورت می‌کنه.
    یا حق

ممنون دوست عزیز
    من تردیدم در خارج رفتن تقریبا از بین رفته ولی مشکلم الان اینه که واسه پائیز 2012 (تقریبا سال بعد) اقدام کنم در حالیکه GRE رو ندادم و فرصت هم نمیکنم بخونم (تافل هم نمره ی 90 رو ودارم از قبل البته مربوط به 14 ماه پیش هست و ممکنه تا اون موقع اعتبار نداشته باشه {واسه اپلای احتمالا میرسه})
    گزینه ی دیگه اینه که الان بچسبم به مقاله ها و پایان نامه و کم کم تافل و GRE رو تقویت کنم واسه یه رزومه ی خوب توی یه دانشگاه خوب آمریکا ولی واسه پائیز 2013.

این تردید منو کشته :< یه وقت سوئیچ میکنم به 2012 یه وقت میرم رو مود 2013 در نهایت هم از هردو کار میمونم

ممنون دوست عزیز
    من تردیدم در خارج رفتن تقریبا از بین رفته ولی مشکلم الان اینه که واسه پائیز 2012 (تقریبا سال بعد) اقدام کنم در حالیکه GRE رو ندادم و فرصت هم نمیکنم بخونم (تافل هم نمره ی 90 رو ودارم از قبل البته مربوط به 14 ماه پیش هست و ممکنه تا اون موقع اعتبار نداشته باشه {واسه اپلای احتمالا میرسه})
    گزینه ی دیگه اینه که الان بچسبم به مقاله ها و پایان نامه و کم کم تافل و GRE رو تقویت کنم واسه یه رزومه ی خوب توی یه دانشگاه خوب آمریکا ولی واسه پائیز 2013.

این تردید منو کشته :< یه وقت سوئیچ میکنم به 2012 یه وقت میرم رو مود 2013 در نهایت هم از هردو کار میمونم
    تا اونجایی که من می‌دونم جی‌آرای تو ایران فرمت جدید
    اکتبر برگزار می‌شه و جوابش برای nov آمادست، حالا من فکر می‌کنم شما برای fall ۲۰۱۲ راحت میتونی‌ اقدام کنید، چون من هم همین تصمیم رو دارم، البته من هم مثل شما جی‌آرای ندارم، تو این هفته ۱ میدم و به احتمال زیاد ۱ تو ماه بعدش . اگر خدا خواست شد که هیچ اگر نشد میام ایران و peper based میدم.
    پس در نتیجه شما راحت وقت داری که برای fall ۲۰۱۲. به نظرم شما از نظر research قوی هستی‌. واقعاً حیف این موقعیت رو از دست بعدی .من هم مثل شما ۲۷ سالمه، ولی‌ حاضرم برم us دانشگاه خوب دوباره از مستر بخونم. پس فکر سنّ رو نکن. یوهو میبینی‌ دکترا میمونی ایران ولی‌ ۵ سال بد خودتو فحش میدی که چرا نرفتی. واقعاً حیفه قدر جوانی و استعداد رو بدون تو رو خدا.

آره تلاشم رو واسه 2012 میکنم ولی به خاطر گرفتاری با عملا دو تا پایان نامه و مقاله ها کمی مردد هستم طبق چیزی هم که تو بخش پذیرش بهم گفتن واسه فاند خوب از یه دانشگاه خوب به رزومه ای قویتر ازینا نیاز هست...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)