نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
ایرانو که مفت نمی ارزه! کلا باید رها کرد! همین الان بعضی بچه های ما ایران انتقال گرفتند مثل... پشیمونن!
محیط غمزده دانشگاه و شهر و بی امکاناتی. وضعیت فرهنگی عمومی جامعه و مردم... سیستم های مزخرف انظباتی دانشگاهها. دخترای همکلاس ما بکششون حاضر نیستن برگردن ایران! من خودم یک ماهه ایرانم کلافه شدم میگم زودتر برم .
گزینه ها در مورد کشورهای دیگر به ترتیب توان مالی و شرایط ضخی بحث میشن نه ایران با غیر ایران! التبه طبیعتا جامعه مالزی هم در این دست مسایل به نظر شخصی من البته مطلوب نیست همین کشورای اروپا هرجاش شرق غرب مرکز! بهترن. فقط هند گزینه ناگلیسی براش خوبه .اگر کثیفیشو تحمل میکنه
مثلا قیاس ساده میکنم
الان ما توی مسکو منظره های اینچنینی که در عکس های زیر میگذارم محل رفت و آمد هست و زندگی بعد در تهران دود و آلودگی و کثیفی هوا و سیستم حمل و نقل شهری متروی مزخرف شلوغ یا متروی منظم و عالی اینجا هیچی قابل قیاس نیست! اساتیدم وضعیتشون خوبه منتها مشکل دانشجو های ایرانی هستن که دنبال درس نیستن و بعضی هم هست و سختی زبان روسی دلزدشون میکنه که مشکلات رو نوشتم براشون
من کنار اینر رودخانه و با این منظره میرم یه ساعتی قدم میزنم توی بارون و هوای دلچسب کلی شارژ میشم مقایسش کن با خیابونای تهران

مقایسه کن با ایستگاههای متروی تهران )
من منظورم چیز دیگه ای بود. از لحاظ زیبایی خب آدم بره سفر توریستی تو پاریس بهتره. البته روسیه هم شرایط خاص خودش رو داره مثلاً هوا سرد و تاریکه و دلگیر کنندس.البته آب و هوای مناسب به طبع هر فرد بستگی داره. اینکه مسکو و کلاً روسیه زیباست که بله منظور من چیز دیگه ای هست.مثلاً شما اگه بین الملل شهر خودت یا جای نزدیک قبول بشی خیلی کارت راحت میشه. مخصوصاً شهر خودت. روسیه هم واسه شاخه پزشکی زیاد جالب نیست. مهندسیش خوبه ولی به جز موسسات نشنیدم کسی از شاخه پزشکی روسیه تعریف کنه. ما تو شهرمون (کرمانشاه) دندانپزشک فارغ التحصیل روسیه و هند داریم میتونید بیایید و سطح کار تفاوت تعداد بیماراشون رو ببینید. اونی که تو هند درس میخونه دوران دانشجویی کلی مریض میبینه به این دلیل که سطح بهداشت تو جمعیت هند پایینه و این فرهنگ هم تو مردمش هست که خودشون رو دست دانشجو بدن. البته واقعاً بهداشت هند پایینه و حتماً باید خانه اجاره کنید. رنکینگ دانشگاه های هند خیلی خوبه و هند میتونه سکوی پرتاب باشه واسه مقاطع بالاتر و البته پاس کردن درس ها سخت تر هست.واسه زندگی هم همون زبان انگلیسی کفایت میکنه و نیازی به یادگیری زبان هندی ها نیست. اگه بین ایران و کشورهایی مثل هند و روسیه بخواید انتخاب کنید و بخواید با مدرکتون تو ایران کار کنید همون ایران بهتره. ولی اگه کسی ایران قبول نشه و هزینه هند و روسیه رو بتونه بده هند بهتره منهای بهداشت و اینکه باید حداقل نصف هزینه رو اول بدید. اگه میخواید تو کشورهای غربی کار و زندگی کنید هند کاملاً برتره. این رو همه میگن و خودم هم دیدم. کلاً تحصیل به زبان انگلیسی در کشوری که زبان انگلیسی رسمیه و آزمون ورودی هم نخواد فقط تو هند پیدا میشه البته بازم میگم باید با بهداشتش کنار بیاید.