صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 76

موضوع: تحصیل در هند یا در ایران!!؟ کمک لطفا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در هند یا در ایران!!؟ کمک لطفا.

نقل قول نوشته اصلی توسط ummm نمایش پست ها
    مرسی از همه دوستان عزیز.

آقای golen من خودم پسر داییم اونجاست و 2 سال دیگه تمامه شما مطمن هستید؟!

طاها جان شما دندون بین الملل رو بیشتر قبول داری یا دندون هند رو ؟
    من از حرفی که زدم مطمئنم ولی تصمیم گیری نهایی با خود شماست. انشاا... پسر دایی شما با موفقیت تحصیلش رو تموم کنه اما اونجا اصلا نمی تونی تخمین بزنی که چند سال دیگه درست تموم میشه. من نمی دونم پسر داییتون چند ساله که رفته هند که دو سال دیگه تموم میکنه. ولی همونطور که گفتم اونجا خیلی قانونمند نیستن و در بعضی از دانشگاه ها میشه از روش های دیگه نمره گرفت! چون نمره گرفتن در امتحانات اونا واقعا کار آسونی نیست. من در مورد تجربه دوستم در دانشگاه خودش و چیزی که دیدم صحبت کردم. بهترین کار اینه که شما از پسر داییتون راهنمایی بخواهید و حتی اگه میتونید یه سر برید اونجا و از احوال دانشجویان اونجا مطلع بشید. البته کلا کسی که میخواد در رشته های پزشکی درس بخونه در هر جایی که باشه باید حسابی زحمت بکشه حتی ماها که در ایران مدرک گرفتیم.

ببینید من دوست ندارم یه سال دیگه بمونم مجبورم! چون اگه بخوام برم خب پذیرش دانشگاه ها برای امسال مهلتش تمام شده! ایرانم که به رتبم نمیخوره و رادیولوژی - فیزیوتراپی و .. میخورن یعنی رشته های پیراپزشکی!

متاسفانه تخمین رتبه هم که زدم! زبان رو 100 هم که در نظر بگیریم وقتی عربیم که ضعیفه یا فیزیک +ریاضی که ضعیف هستم توش بازم هیچی به هیچی میشه!

یعنی منی که منطقه 3 هستم، اگه زبان رو 100 (میتونم!) بزنم + زسیت رو 50 (که واقعا کار بسیار بسیار سختی هست با این روند کنکور) +شیمی رو هم 40 بزنم عمومی ها هم میانگین 60 بزنم باز میشم 3000 منطقه 3
    یعنی فقط بین الملل میارم بازم. سوالی که از شما و دیگر عزیزان دارم اینه که بین الملل یا هند،که اکثریت میگن هند! سطح دندون پزشکی ایران بالاتر هست یا هند؟ نگید معلومه هند چون سواله برام

یه دنیا ممنون
    دانشگاه تهران شهید بهشتی و شیراز فقط از هند بالاترند ولی مابقی دانشگاه های ایران پشیزی ارزش ندارن.یعنی کل اعتبار علمی پزشکی ایران تو این سه تا دانشگاه هست!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    ایشون اغراق کردند و من افراد زیادی میشناسم که از هند فارغ التحصیل شدند کشورای مختلف هستند.
    تحصیل به زبان انگلیسی!!! چیز کمی نیست وقتی اومدی روسیه متوجه میشی چی رو از دست دادی. تحصیل به زبان انگلیسی....
    من واقغیت رو گفتم. البته سطح بندی دانشگاه های هند بسیار متفاوت هست. ولی صحبت شما درسته توی هند خیلیا هستن که وقتی می بینن نمی تونن در تحصیلشون پیشرفت لازم رو باشن، برای پذیرش کشورهای دیگه اقدام می کنن که موفق هم هستن. خیلیا از هند به عنوان سکوی پرتاب نام می برن.
    ضمنا من از مسکو نام بردم چون می دونم که دندانپزشکی به زبان انگلیسی هم داره!

Junior Member

مرسی از همه شما دوستان عزیز که وقتتون رو گذاشتید و جواب دادید

آقای alex شما خودتون روسیه تشریف دارید؟ اونجا خیلی گرون تر از هند مخارج درسته؟

دوستان من امسال کنکور دادم،ولی هر جا (خارج از ایران)بخوام برم،خواه ناخواه چون پذیرش تمام شده میفته برای سال دیگه،سوالم اینه حالا به نظر شما،من توی این 1 سال بشینم برای کنکور ایران بخونم،یا زبانم رو تقویت کنم؟

پیشاپیش ممنونم.
    شما هر وقت اراده کنی می تونی توی یکی از دانشگاه های هند ثبت نام کنی. کافیه از موسسه های اعزام دانشجو بپرسی!

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوست عزیزم golen

پسر دایی من الان راجیو گاندی هست، 3 سال پیش رفته و 2 سال دیگه تمامه.

و اینکه موسسات اعزام دانشجو حرف الکی خیلی زیاد میزنن،کلا توی هند چیزی به اسم ترم بهمن و .. وجود نداره، به عبارتی سالی =1 ترم! این رو مطمنم.

آقای alex توی تاپیک بلاروس گفتن پزشکی روسیه -بلاروس - اکراین به هیچ وجه نرید،چون انگار ایشون اون کشور ها تشریف داشتن!

دوستان احساس میکنم هنوز جواب سوالم رو پیدا نکردم اینکه ارزش داره 1 سال از زندگیم رو بزارم برای کنکوری خوندن؟

یا اینکه توی اون 1 سال زبان بخونم و بیخیال کنکور ایران بشم؟

واقعا سخته انتخاب
    ویرایش توسط ummm : August 6th, 2016 در ساعت 01:11 AM دلیل: اضافه کردن نکنه.
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

سلام دوستان عزیز خوب هستید؟ انشاالله که خوب باشید

دوستان عاجزانه تقاضا دارم کمکم کنید چون خیلی خیلی برام مهمه و نظر شما توی سرنوشتم 100 درصد تاثیر میزاره

من امسال (سال 95) کنکور تجربی دادم ،با اینکه حتی 1 کلمه از اسفند به اینور نخوندم و حتی قبلش هم فقط دروس پیش دانشگاهی رو اونم نه به قصد کنکور و فقط برای یادگیری بیشتر پیش میخوندم و خلاصه اصلا کنکوری نخوندم.

به نظر شما دوستان عزیز،من برای رشته دندان پزشکی که مطمنم امسال نمیتونم توی ایران رتبه مورد نیازش رو بیارم،برم هند؟ از نظر دماو گرما مهم نیست چون خودمم توی دمای +42 هستم (جنوب ولی بندرعباس -بوشهر و آبادان و اینا نه،توی استان ک.ب) تابستونا هم میرم شیراز.

به دندون پزشکی خیلی خیلی علاقه دارم (2تا ازداییام هم دندون پزشک هستن _ارتودنسی) ولی حقیقتا دلم نمیخواد دروسی مثل ادبیات -دینی - عربی و ... سرنوشتم رو تعیین کنه اونم با سوالاتی به سختی زیست امسال!

حالا میخوام نظر شمارو بدونم،لطفا کمک کنید واقعا نیازمندم به کمک شما عزیزان. پیروز باشید

مدیران عزیز این اولین و آخرین تاپیک من برای سوال شخصی بود،ببخشید
    با سلام و ضمن احترام به نظر بقیه دوستان

دوست عزیز چند ساله که وزارت بهداشت و علوم به منظور خروج دانشجویان برای تحصیل در رشته های مختلف علی الخصوص رشته های دارو، دندان و پزشکی بسیاری از دانشگاههای هند را غیر معتبر ارزیابی کردن نمونش دانشگاه پونا بود که تا چند سال پیش معتبر بود و الان دیگه غیر معتبره. چند تا دانشگاه هند موندن که واقعا وزارت نتونست ایراد ازش بگیره و کماکان معتبره چون شهرت جهانی داره نمونش دانشگاه علوم پزشکی راجیو گاندی هست که در بنگلور واقعه
    در مورد کثیفی هم که دوستان ذکر کردن من چون تجربه سفر به هند را دارم باید بگم که بهداشت عمومی سطح پایین تری نسبت به ایران داره و این هم بدلیل جمعیت زیادشه و دیگه اینکه لهجه انگلیسی خاص خودشون را دارند که ممکنه فقط روزهای اول در این مورد مشکل داشته باشید و بعد بهش عادت می کنید البته مردم خونگرمی داره و راحت میشه باهاشون قاطی شد.
    Impossible is impossible

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام دوست عزیزم مشتکر از شما

ولی خب راجیو گاندی از تایید دراومده .بازم ممنون به خاطر توجهتون.

سلام، امیدوارم سلامت باشید.
    بنظرم شما باید از یک زاویه بهتر به مساله نگاه کنید. کار کردن و داشتن درآمد هدف نهایی شما پس از پایان تحصیلات خواهد بود. بنابراین رشته و دانشگاهی را انتخاب کنید که پس از فارغ التحصیلی بتوانید یا آن را ادامه دهید یا کار بگیرید آن هم در یک کشور جهان اولی مثل آمریکا یا کانادا و ...

مدارک پزشکی در آمریکا سخت قبول می شوند و با شرکت در آزمون های مختلف، ادامه تحصیل آن نیز بسیار گران است. توصیه می کنم لیسانس یک رشته ای که برای کشورهای فوق مناسب باشد بگیرید و برای فوق یا نهایتاً دکترا به آن جا بروید. فقط سطح نمرات خود را بالا نگه دارید. یک سری هم به بخش نتایج پذیرش سایت بزنید تا ببینید با چه دانشگاه هایی و نمراتی می توان پذیرش خوب گرفت. نگران کنکور هم نباشید چون خیلی از دانشگاه مثل دانشگاه آزاد و غیره پذیرش بدون کنکور هم دارند .

سلام دوستان عزیز خوب هستید؟ انشاالله که خوب باشید

دوستان عاجزانه تقاضا دارم کمکم کنید چون خیلی خیلی برام مهمه و نظر شما توی سرنوشتم 100 درصد تاثیر میزاره

من امسال (سال 95) کنکور تجربی دادم ،با اینکه حتی 1 کلمه از اسفند به اینور نخوندم و حتی قبلش هم فقط دروس پیش دانشگاهی رو اونم نه به قصد کنکور و فقط برای یادگیری بیشتر پیش میخوندم و خلاصه اصلا کنکوری نخوندم.

به نظر شما دوستان عزیز،من برای رشته دندان پزشکی که مطمنم امسال نمیتونم توی ایران رتبه مورد نیازش رو بیارم،برم هند؟ از نظر دماو گرما مهم نیست چون خودمم توی دمای +42 هستم (جنوب ولی بندرعباس -بوشهر و آبادان و اینا نه،توی استان ک.ب) تابستونا هم میرم شیراز.

به دندون پزشکی خیلی خیلی علاقه دارم (2تا ازداییام هم دندون پزشک هستن _ارتودنسی) ولی حقیقتا دلم نمیخواد دروسی مثل ادبیات -دینی - عربی و ... سرنوشتم رو تعیین کنه اونم با سوالاتی به سختی زیست امسال!

حالا میخوام نظر شمارو بدونم،لطفا کمک کنید واقعا نیازمندم به کمک شما عزیزان. پیروز باشید

مدیران عزیز این اولین و آخرین تاپیک من برای سوال شخصی بود،ببخشید

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

مرسی عزیز ولی من برای رشته های مهندسی نمیخوام برای دندون پزشکی میخوام!

ولی متشکر بابت لطفتون

Junior Member

دوستان شرایط و امتحانات در هند چه طوره،؟ سخته اسونه کسی از شرایط درسی اونجا خبری نداره؟
    امکانات دفاهی چی ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)