صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 85

موضوع: نتایج داوری نخبگان ، رزومه و امتیاز کسانی که طرح نخبگی گرفته‌اند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

پیش فرض پاسخ : نتایج داوری نخبگان ، رزومه و امتیاز کسانی که طرح نخبگی گرفته‌اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    دوستان لطفا بحث رو منحرف نکنید، برای ما مهم نیست کی چندتا مقاله داده یا چجوری داده...پولی یا فوق باهوش و با پشتکاره...
    بگذارید یک گنجینه خوبی از اطلاعات دوستان جمع آوری بشه که بدون اتلاف وقت و به حاشیه رفتن بحث به هم کمک کنیم...
    ممنون
    گنجینه اطلاعات

دقیقا. اینجا قراره گنجینه اطلاعات بصری بشه و با یک نگاه و مقایسه کلی همه چیز دستگیر خواننده بشه. پس لطفا بحثها رو به فوروم منتقل کنیم.
    لطفا بذاریم رزومه ها به منوال خودش پیش بره. میشه بحث راجع به رزومه ها رو داخل فوروم جایگزین خدمت نقل قول کنیم. بنده اونجا جواب دوستمونو دادم. لینک پاسخ در فوروم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...28#post2317927
    ویرایش توسط alipphse : August 7th, 2016 در ساعت 09:31 AM

پیش فرض پاسخ : نتایج داوری نخبگان ، رزومه و امتیاز کسانی که طرح نخبگی گرفته‌اند.

سلام دوستان ممنون از همه برای این همه کمک
    یه سوال داشتم ببخشید، من نفر اول ورودی کارشناسی ارشد هستم، خواستم بدونم با دو تا مقاله ISI میتونم بنیاد ملی نخبگان پروژه بگیرم یا چیزای دیگه هم میخواد؟؟

آخه این قانون جدیدشون میگه باید حداقل امتیاز 200 داشته باشی و ... منکه حتی نفهمیدم سیستم نمره دهیشون چجوریه!!!

کسی میتونه با توجه به تجربه اش بگه که من (با یک ضریب اطمینان معقول) چندتا مقاله بدم میتونم از این امتیاز استفاده کنم؟اصلا فکر کنم دیگه شاگرد اولی تاثیر نداره!!!!!!!!!!!قبلا خیلی آسون تر بود
    تشکر فراوان از همه

Junior Member

سلام دوستان
    یک جوانمرد می تونه پیدا بشه بگه ISI بودن مقاله ی چاب شده رو از کجا میشه فهمید؟ یعنی لیستی که بشه باهاش تطبیق داد و از این حرفا.

نقل قول نوشته اصلی توسط newElite نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک جوانمرد می تونه پیدا بشه بگه ISI بودن مقاله ی چاب شده رو از کجا میشه فهمید؟ یعنی لیستی که بشه باهاش تطبیق داد و از این حرفا.
    از سایت تامسون رویترز استفاده کن

Junior Member

با سلام و احترام،
    من نمی‌خوام زحمات دوستان رو بی ارزش کنم ولی با بررسی که انجام دادم متوجه شدم که چاپ مقاله‌ی ISI یا علمی پژوهشی بسته به اینکه مربوط به چه رشته یا موضوعی میشه می‌تونه سخت یا راحت باشه.
    مثلا: رشته‌هایی مثل شیمی یا عمران من هرکی رو تا حالا دیدم حداقل پنج تا ISI داشته. وقتی می‌پرسم داوری چقدر طول کشید اکثرا میگن یک ماه و بدون ویرایش چاپ شده. در این رشته‌ها معمولا گزارشی از کارهایی که انجام شده رو بدون نوآوری آنچنانی مینویسن و ژورنال‌ها هم سریع چاپ می‌کنن.
    این دوستانی که میان میگن ما بالای بیست تا مقاله ISI داریم متأسفانه هیچگاه رشتشون رو نمیگن تا یک معیار و ملاکی دستمون بیاد. الان خود بنیاد هم فهمیده و مقاله‌ی این رشته‌ها را با ضریب حساب میکنه.
    در مقابل رشته‌های علوم پایه و برخی از مهندسی‌ها عموماً برای مقاله‌ی ISI لازمه که نوآوری درست حسابی توش باشه و روند داوری حدود شش الی یک سال طول میکشه و خیلی وقتا هم بعد از یک سال مقاله ویراست میخوره و یا حتی ریجکت میشه. شما میبینی یک دانشیار دانشکده‌ی برق با ده تا دانشجوی تحصیلات تکمیلی نهایتش سالی سه یا چهار تا مقاله ISI میده.
    مقالات کنفرانسی هم معمولا ریجکتی نداره و هرکی پول ثبت نام و بلیط رفت و برگشت داره میره کنفرانس بعد میبینی طرف ۴۰ تا کنفرانس داره و شاکی از این هست که چرا بنیاد مثلا فقط دوتاش رو تایید کرده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط feron نمایش پست ها
    با سلام و احترام،
    من نمی‌خوام زحمات دوستان رو بی ارزش کنم ولی با بررسی که انجام دادم متوجه شدم که چاپ مقاله‌ی ISI یا علمی پژوهشی بسته به اینکه مربوط به چه رشته یا موضوعی میشه می‌تونه سخت یا راحت باشه.
    مثلا: رشته‌هایی مثل شیمی یا عمران من هرکی رو تا حالا دیدم حداقل پنج تا ISI داشته. وقتی می‌پرسم داوری چقدر طول کشید اکثرا میگن یک ماه و بدون ویرایش چاپ شده. در این رشته‌ها معمولا گزارشی از کارهایی که انجام شده رو بدون نوآوری آنچنانی مینویسن و ژورنال‌ها هم سریع چاپ می‌کنن.
    این دوستانی که میان میگن ما بالای بیست تا مقاله ISI داریم متأسفانه هیچگاه رشتشون رو نمیگن تا یک معیار و ملاکی دستمون بیاد. الان خود بنیاد هم فهمیده و مقاله‌ی این رشته‌ها را با ضریب حساب میکنه.
    در مقابل رشته‌های علوم پایه و برخی از مهندسی‌ها عموماً برای مقاله‌ی ISI لازمه که نوآوری درست حسابی توش باشه و روند داوری حدود شش الی یک سال طول میکشه و خیلی وقتا هم بعد از یک سال مقاله ویراست میخوره و یا حتی ریجکت میشه. شما میبینی یک دانشیار دانشکده‌ی برق با ده تا دانشجوی تحصیلات تکمیلی نهایتش سالی سه یا چهار تا مقاله ISI میده.
    مقالات کنفرانسی هم معمولا ریجکتی نداره و هرکی پول ثبت نام و بلیط رفت و برگشت داره میره کنفرانس بعد میبینی طرف ۴۰ تا کنفرانس داره و شاکی از این هست که چرا بنیاد مثلا فقط دوتاش رو تایید کرده.
    سلام
    ممنون از همراهی دوستان و ابراز نظرهاتون.
    کم کم برگردیم سروقت موضوع این پست.
    برای اینکه مناسبت داشته باشه، با توجه به نظر این دوستمون پس پیشنهاد میکنم رشته تحصیلیتون رو هم ذکر کنید.
    از جمله اطلاعات مفید:
    رشته، معدل، مقالات، اختراع، جایزه تحصیلی، رتبه برتر کنکور، استعداد درخشان، سابقه شرکت دانش بنیان، سابقه کار تحقیقاتی، پژوهشی، هیئت علمی و غیره.

و سایر اطلاعاتی که میتونه مفید واقع باشه.
    در نهایت هم مهم ترین مسئله امتیاز هست حتما قید کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط feron نمایش پست ها
    با سلام و احترام،
    عجب!!!!شما خودت چه رشته ای هستی!!!؟؟ ببین وقتی میگی عمران خودش 10 تا گرایش داره خیلی با هم فرق دارن! یا شیمی! شما هم لطفا اینجوری رشته ای رو مقایسه نکن صرفا با شنیدن از چند نفر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    عجب!!!!شما خودت چه رشته ای هستی!!!؟؟ ببین وقتی میگی عمران خودش 10 تا گرایش داره خیلی با هم فرق دارن! یا شیمی! شما هم لطفا اینجوری رشته ای رو مقایسه نکن صرفا با شنیدن از چند نفر
    من ارشد آب و فاضلاب خوندم.

آقا من خجالت میکشم از اینکه بعضی دوستان دارن صحبت میکنن در مورد رزومه بچه ها خیلی زشته انتظار بیشتری باید از شما داشته باشیم اون اقایی که میگه مقاله چه جور میشه 20 تا داد
    تو هر رشته ای مخصوصا رشته های علوم پایه دانشجو دکترا با تعداد مقاله دو یا سه رقمی عادیه ما 80 تا یا 120 تا هم داریم
    تلاش و کوشش و وقت گذاشتن میشه هر کاری کرد

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamnajafi نمایش پست ها
    آقا من خجالت میکشم از اینکه بعضی دوستان دارن صحبت میکنن در مورد رزومه بچه ها خیلی زشته انتظار بیشتری باید از شما داشته باشیم اون اقایی که میگه مقاله چه جور میشه 20 تا داد
    تو هر رشته ای مخصوصا رشته های علوم پایه دانشجو دکترا با تعداد مقاله دو یا سه رقمی عادیه ما 80 تا یا 120 تا هم داریم
    تلاش و کوشش و وقت گذاشتن میشه هر کاری کرد
    نمیشه وقت بزاری هم نمیشه
    مقاله ای که دو هفته ای چاپ بشه isi نیست.
    اطلاعاتتون رو بالا ببرید دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)