نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
سلام
ممنون
بستگی داره به سبک زندگی خودتون. پیتر شهر قشنگی هست و کمی ارزون تر ولی خب از نظر سطح شهریت به مسکو نمیرسه. ولی مردمش با فرهنگ تر هستند . کمتر آذر بایجان و چچن و مهاجر میبینی کلا. به فنلاند هم نزدیکه یک مقدار نزدیکی فرهنگی هم دارند. خوابگاههای دانشگاه پاولف چیزی در سطح مسافرخانه های بین راهی ایران هستند البته چند درجه پایین تر. واقعا وضعیت وحشتناکی داره. من یکی حاظر نیستم یک ساعت هم در اون جاها زندگی کنم. اگر میتوانید اونجاها زندگی کنید بله هزینه میاد پایین اما اگر نمیتونید خب باید خونه بگیرید که از این نظر اگر جاهای خارج از دایره مسکو خونه بگیرید هزینه ها تقریبا برابری میکنند با پیتر. منتها دور تره از شهر دیگه.
فروشگاه همه فن حریف آشان هم در پیتر شعبه نداره اینم در نظر بگیرید اجناس مایحتاج روزانه در صورت تهیه از آشان بسیار به صرفه هستند . دیکسی ...... هستند البته. خونه رو میتونید البته با یک نفر بگیرید که پیدا کردن همان یک نفر که قابل تحمل باش خودش یا نشدنیه یا خیلی سخت! انسا الله میایید متوجه میشید چی میگم!

خیلی ممنونم بابت این راهنمایی ، بله خوابگاه ها وضعیتشون غمنگیزه ولی مسکو من حساب کردم هزینه ها کمی زیاد تر میشه ، احتمالا یه خونه خیلی قدیمی بگیریم یعنی اجاره کنیم ، فقط این مشکل عدم اجازه کار برای دانشجو ها دردسره چون از هزینه ها و افزایش هزینه ها واقعا ترس دارم .