صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 42

موضوع: توصیه های کاربردی برای تحصیل و زندگی در روسیه

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : توصیه های کاربردی برای تحصیل و زندگی در روسیه

آیا روسها مغرور هستند؟
    باوری که در طی سالیان دراز در ذهن ایرانیها و خیلی دیگر از مردم دنیا حتی ایجاد شده این هست کهروسها آدمهای مغروری هستند . اما آیا واقعا اینطور هست؟
    به صورت کلی روابط در اروپا حالا چه روسیه و چه هر جای دیگر به علل مختلف فرهنگی و اجتماعی و سابقه و تجربه تاریخی متفاوت چیزی غیر از ایران هست. تجربه تاریخی عامل مهمی در شکل گیری روحیات اجتماعی هر فرهنگی هست. این مسئله رو اگر بخوام باز کنم هم خیلی طویل خواهد شد هم از حوصله این تاپیک خارج هست. اما چرا ایرانیها و شاید خیلی های دیگر در ارتباط با روسها دچار مشکل میشن؟ این مسئله چند بعد مختلف داره:
    1. در درجه اول سابقه حاکمیتی روسیه محیط ایزوله ای برای سالیان متمادی برای زیست اجتماعی اونها تدارک دیده. یعنی ارتباطی نداشتن غیر از آدمهایی که حکومتهای اونها خواستن و همین مسئله منجر به شکل گیری بیگانه هراسی در بین اونها شده که البته نسل جدید روسیه به علت اینکه خیلی اهل تفریح و گشت و گذار هستند و ترویستی هم زیاد این ور اون رو میرن این دید تا حدی تلطیف شده.
    2. مسئله دوم بحث زبان هست. در اکثر کشورهای اروپایی زبان انگلیسی جامعه و حتی اکادمی وضعیت خوبی نداره دلایل مختلفی هم داره که حس ناسیونالیستی یکی از مهمترین دلایل اون ها هست. روسیه هم از این قاعده جدا نیست. در نتیجه اولین قدم برقراری رابطه بحث زبان هست شما تصور کنید دو نفر بدون زبان مشترک که حتی بعضا باید غیر از زبان مشترک لسانی زبان مشترک فرهنگی هم باشه اما در مورد همون زبان تلکم وقتی دو نفر نمیتونن با هم حرف بزنند چطور باید با هم ارتباط بگیرند ؟ تصور کنید ایرانی میخواد با انگلیسی اغل دست پا شکسته اونها هم در وضعیتی مشابه با هم حرف بزنند آیا به نظرتون ارتباطی شکل میگیره؟
    مسلما خیر و این رابطه رو به سردی و میره و بعضا از غرور و ... ازش یاد میشه. طبیعتا در هر جامعه ای آدم های مغرور هم هستند اما ما بحثمون کلیت افراد هست . همونطور که قبلا هم گفتم اگر بتونید باهاشون حرف بزنید و اونها هم بتونند دوستان خوبی در بین روسها(نه مهاجران اعم از عرب و آفریقایی و ازبک و تاجیک و ......) پیدا خواهید کرد.
    من دوستان روس زیادی دارم و شاید باور نکنید در هر کاری به محض اینکه بفهمند من نیاز به کمکشون دارم بدون اینکه حتی بگم خودشون میگن من چیکار میتونم بکنم؟ هرچند من کلا در زندگی نه از کسی توقعی داشتم نه خارج از روابط تعریف شده خودم کاری میکنم. حتی بارها شده بود اون اوایل که مسیرها رو نمیدونستم از کسی میپرسیدم آدرس بلد نبودم مثلا یک بار یه خانومی توی ایستگاه ازش ادرس پرسیدم اولش با حالت صورت و سر تکون دادن گفت نمیدونم که در واقع منظورش این بود نمیفهمم چی میگی! چون چند ثانیه بعدش دیدم یه خانوم داره دستمو میگیره میگیه گوشی موبایل! وقتی موبایلشو گرفتم دیدم دختری پشت خط هست و میگه اون مامانمه انگلیسی بلد نیست! مشکلی برات پیش اومده اینجا؟ گفتم ادرس رو میخوام و ... که خیلی کمک کرد!
    یعنی خانومه به دخترش زنگ زد برای کار من حتی! البته بازم میگم همه جور آدمی همه جا هست
    نه بی دلیل اعتماد کنید نه بی دلیل دید منفی داشته باشید احتیاط کنید دوست با احتیاط انتخاب کنید اینها هم آدم متقلب و درغوگو و ..... همه چی دارند مثل تمام کشورهای دنیا.

دلیل بعدش میدیا هست! رسانه متاسفانه اثر بدی از ما در دنیا گذاشته. خیلی اوقات اینها فکر میکنن ما یک ملت عقب افتاده هستیم مثل بقیه کشورها که همین فکرو میکنن و متاسفانه در این مورد کارهای زیربنایی لازمه که کسی هم به فکرش نیست.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

آدرس های کارهای اداری سفارت و مراسمات سفارت
    سفارت و کنسولگری ایران در مسکو
    خیابان پاکروفکا شماره 7 میتونید از متروی چیستی پرودی برید . غیر از روزهای تعطیل اینجا و اونجا و تعطیلات رسمی ایران بقیه روزها کار میکنند

رزیدانس سفارت ایران در مسکو که محل برگذاری مراسمات مذهبی هم هست مسجد و سخنرانی و ....
    خیابان ناواتروف شماره 11 میتونید از ایستگاه متروی پراسپکت ورنادسکاوا برید سر لنینسکی پیاده بشید از اونجا برید وارنتسوفسکی پارک وقتی خارج میشید از پارک همون روبروتون معلومه . اگر روزی اونجا کار داشتید در بسته بود زنگ بزنید چون منطقش خیلی امن نیست داخل اون پارکم همینطوری سرتونو نندازید پایین برید .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پروپاگاندای رسانه ای
    آیا اینجا اروپاست؟
    بحثی که میبینم خیلی جاها میشود بحص بر سر تفاوت های روسیه (منظورم من بیشتر مسکو هست که خودم هستم) با سایر جاهای اروپاست. من رفت و آدم چه تابستانها و تعطیلا بین دو ترم و چه زمانهای دیگر برای اروپا زیاد دارم وین پاریس. برلین و .... همین تعطیلات بین دو ترم گذشته هم جاتون خالی رفتم وین. به هر حال اروپای غربی از نظر فاکتورهایی مثل نظام سلامت اداری. خدمات بهداشتی بهتر. خدمات تکینیک و از روسیه برتر است و روسیه کشور مخصوصا از نظر سیستم اداری سالمی نیست و تقریبا تمام کارها یک راه کل دارد " دینگی" یعنی پول. از مشکل با پلیس بگیر تا اون یکی مشکلات تا ...... روسها هم خیلی آدمهای پول دوستی هستند در ارتباط با دخترهای روس این نکته مد نظرتان باشد. یعنی اون برداشت های هیومانیستی و ... خیلی اینجا دنبالش نباشید و انسا به ما هو انسان ارزش دارد و ال بل! اونها برای داخل کتاب است و ... شما با دو عدد پا و یک چفت کفش غیر از دخترهای فقیر روس دخترهای از خانواده های سطح مناسب که مثلا ماشین زیر پاش آئودی هست یا بنز باهات دوست نمیشه! یا مدل هست توی فلان سنتر شاپینگ! اما به هر حال در مورد استفاده از خدمات عمومی نه خیلی مناسب و شبیه بقیه اروپا. مثلا برخورد مغازه داراها چه بخری چه نه فروشگاهها و خیلی جاهای دیگر و کیلومترها از این نظرها از کشور عزیزمون فراتر هست. اما خب همون تفاوت های رو با بقیه اروپا داره و محسوس هم هستند اون تفاوتها. نه خیلی انتظار پایین داشته باشید نه بالا! از نظر سرزندگی و نایت لایف البته مسکو من بین اکثر پایتخت های اروپایی که دیدم سرتر هست و همون وین تقریبا 9/10 شهر به سمت خواب میرفت اینجا ساعت 3 نصفه شب برو توی مرکز شهر و خیابونای دیگه کامل حیات جریان داره. و کلا سرزندست. کلابهای مختلفی هم که در این مراکز هستند مخصوصا در شبهای اخر هفته این وضعیت رو بهبود میبخشند.

Junior Member

لطفا در مورد فعالیت گروههای نژادپرست در مسکو که به خارجیها حمله می کنندتوضیح دهید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    لطفا در مورد فعالیت گروههای نژادپرست در مسکو که به خارجیها حمله می کنندتوضیح دهید
    نژاد پرستی و گروههای نزاد پرستی به اون مفهوم غلیظ وجود نداره. ولی بیشتر مخاطراتی که ممکنه برای فردی پیش بیاد از طرف مهاجرهای ساکن روسیه هست مثل آذری ها و تاجیک و ازبکها و .. وگرنه خود روسها بچه های خوبی هستن. البته الوات هم زیاد دارن من منظورم از خوب بچه های دانشگاهیشون هست ولی خب من خودم دیدم مثلا تو خیابون یهدفعه بی دلیل شایدم دلیل داشته کسی اجیرشون کرده دو نفر مثلا یکیو رفت زدن خون آلودش کردن کامل. من الان خیلی دوست دارم بدونم این پلیسهای آرنولد مانند با اون سگهای درنده ای که همراشونه غیر از تامین امنیت مترو! وظیفه دیگه ای احیانا دولت براشون تعریف نکرده؟
    بیشتر خطر از طرف افراد بزهکار میشه گفت هست تا نژاد پرست و ......
    همین چند سال پیش بود پسر یکی از دیپلماتهای سفارت رو کشتند قاتلم مشخص نشد........
    در کل از این نظر امنیت اجتماعی روسیه ضعف داره بدجورم داره!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

با این تفاسیر آیا برای تحصیل به روسیه بیاییم یا نه؟
    واقعیتش جواب این سوال به فاکتورهای زیادی رنبط داره که اکثرا هم شخصی هستند نه من و نه هیچ کسی دیگر نمیتونه به ما بگه چیکار کنید. اما
    تحصیل به زبان انگلیسی مزیتی هست که با اومدن به روسیه از دستش خواهید داد. البته میشه کورس انگلیسی برداشت ولی باز هم کار کلینیکال بخواهید انجام بدید و از سال دوم که بیمارستان رفتن شروع میشه چطور میخواهید بدون دانش زبان روسی با بیماران ارتباط برقرار کنید؟
    شما با انتخاب روسیه یک زمستان طولانی(نه لزوما سخت چون واقعا سخت نیست) رو پیش رو دارید آیا با ندیدن خورشید و نور افتاب برای یه برهه زمانی هفت ماهه تقریبا مشکلی ندارید؟
    کشور روسیه بیشترین آمار مشروب خور ها رو داره! کلا عزیزان علاقه وافری به مشورب و سیگار دارند. البته طیفی هم ندارند و من دارم کلیتش رو میگم!
    بخش عمده ای از زندگی شما در دوران تحصیل در زیر زمین خواهد گذشت! بله خنده دار هم نیست اتفاقا! به علت گرانی تاکسی و در دسترس بودن همیشکی مترو تمام مسیرها که کوتاه هم نیستند بعضا از یک ساختامن در ایستگاه مترویی در شمال باید به ساختمان دیگری در ایستگاه دیگری در جنوب و در همان روز به ساختمای دیگر در ایستگاهی در غرب رید! اینها مثل بقیه کمپس مرکزی ندارند اکثریت دانشگاهها(غیر از رودن و لومونسف و ام گ او البته ) و اغلی فقط دکانات و ... در ساختمان های اداری هستند بقیه ساختمانها پخش و پلا در شهر هست! آیا امدگی این ماراتن رو دارید؟

++ بازهم میگم تحصیل به زبان انگلیسی چیزی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت! زندگی در محیط غیر انگلیسی زبان هم که اختصاص به روسیه ندارد و در تمام اروپا تقریبا همینگونه هست وقتی هم قرار است زبانی غیر از انلگیسی باشه خیالتون راحت فرق خاصی نداره آلمانی باشه و ... یا روسی! غیر انگلیسی غیر انگلیسیه
    ++ تصور کنید مثلا در همین کورس انگلیسی 6 سال رو به زبان روسی درس میخونید! 6 سال دوری از زبان انگلیسی! هرچقدرم بخاوهیدباز واقعا طاقت فرساست همه منابع رو دو زبانه خوندن! شش سال دوری از انلگیسی در قیاس با 6 سال تقویت انگلیسی با فراغ بال! آسودگی و خیال راحتی! میدونید سطح زبان انگلیسی شما هر جا که میخواهید باشید باشید از کرانه های باختری ایالات متحده تا دهاتهای هند تا شهرستان درجه 50 در چین! بعد از 6 سال انگلیسی خواندن انگلیسی نوشتن انگلیسی امتحان دادن فردی که قدرت و توان ذهنی اش فقط کمی بالاتر از جلبک! باشه قطعا تونسته مهارتهای بسیار خوبی در زبان انگلیسی اعم از مهارتهای ارتباطی و ... کسب کنه! و این یعنی گام مهمی در مرحله بعد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان سطح بالا مثل آمریکا! و انگلستان و کانادا و ... ان برای چون منی یعنی حل شدن خیلی چیزها! نگاه کنید به بچه هایی که اپلای میکنند ! هو هولکی باید سطح زبان به آیلتس 7.8 برسانند با همان سرعت و دلهره GRE بدهند! آخر سر هم خیلیهایشان در زمینه دانش زبان انگلیسی کمیتشان میلنگد! حق هم دارند این همه استرس درس و دانشگاه و فرسایش اعصاب در داخل ایران! در کنارش این آزمونها و نمرات رقابتی گرفتن و ایمیل و یوزا و هزار مکافات دیگر!!!
    آیا زبان انگلیسی برای تحصیل مسله ایست که بتوان به راحتی از آن گذشت! که چه؟ مثلا آدمهای اطرافم در روسیه خوشکل تر از فلان منطقه کشور آسیایی هستند مثلا کره جنوبی چرا نباید گزینه مطلوبی باشه؟ چین؟ و .....

++ مصاحبه دکتر ابطی (رایزنی اسبق) رو بخونید نکات خوبی داره.
    ویرایش توسط Alex___ : August 14th, 2016 در ساعت 03:05 AM

Junior Member enshan آواتار ها

سلام خوب هستید ؟ امیدوارم که حالتون خوب باشه و ایام به کامتون شیرین باشه.

ممنون بابت مطالب خیلی خوبی که ذکر کردید من خودم میخوام برای پزشکی پاولوف سن پترزبورگ اقدام کنم حالا ورای چیزای دیگه شما اطلاعی از هزینه ها تو این شهر دارید ؟ چون به قول شما مسکو واقعا شهر گرونی هست میخوام بدونم که پترزبورگ هم گرونه ؟ تحصیل یک بخشه و هزینه زندگی یه بخش دیگه . ممنون.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط enshan نمایش پست ها
    سلام خوب هستید ؟ امیدوارم که حالتون خوب باشه و ایام به کامتون شیرین باشه.

ممنون بابت مطالب خیلی خوبی که ذکر کردید من خودم میخوام برای پزشکی پاولوف سن پترزبورگ اقدام کنم حالا ورای چیزای دیگه شما اطلاعی از هزینه ها تو این شهر دارید ؟ چون به قول شما مسکو واقعا شهر گرونی هست میخوام بدونم که پترزبورگ هم گرونه ؟ تحصیل یک بخشه و هزینه زندگی یه بخش دیگه . ممنون.
    سلام
    ممنون
    بستگی داره به سبک زندگی خودتون. پیتر شهر قشنگی هست و کمی ارزون تر ولی خب از نظر سطح شهریت به مسکو نمیرسه. ولی مردمش با فرهنگ تر هستند . کمتر آذر بایجان و چچن و مهاجر میبینی کلا. به فنلاند هم نزدیکه یک مقدار نزدیکی فرهنگی هم دارند. خوابگاههای دانشگاه پاولف چیزی در سطح مسافرخانه های بین راهی ایران هستند البته چند درجه پایین تر. واقعا وضعیت وحشتناکی داره. من یکی حاظر نیستم یک ساعت هم در اون جاها زندگی کنم. اگر میتوانید اونجاها زندگی کنید بله هزینه میاد پایین اما اگر نمیتونید خب باید خونه بگیرید که از این نظر اگر جاهای خارج از دایره مسکو خونه بگیرید هزینه ها تقریبا برابری میکنند با پیتر. منتها دور تره از شهر دیگه.
    فروشگاه همه فن حریف آشان هم در پیتر شعبه نداره اینم در نظر بگیرید اجناس مایحتاج روزانه در صورت تهیه از آشان بسیار به صرفه هستند . دیکسی ...... هستند البته. خونه رو میتونید البته با یک نفر بگیرید که پیدا کردن همان یک نفر که قابل تحمل باش خودش یا نشدنیه یا خیلی سخت! انسا الله میایید متوجه میشید چی میگم!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

آیا خوراکی خاصی لازم است از ایران همراه داشته باشیم؟
    بله
    تن ماهی
    تن های اینجا بسیار بد مزه و پر روغن هستند خود ماهی هایی هم که هستند طعم نه چندان دلچسبی دارند . پس لا اقل یه تعداد تن ماهی برای روزهای اول که همش مجبور نشید مک دونالد بورگر کینگ بخورید داشته باشید یک نوعی داره البته من شانسی! بعضی وقتا گیرم میفته ولی اکثرا واقعا همونجوری ریختم داخل آشغالدونی.
    خشکبار
    خشکبارهای روسیه کثرا وارداتی و گران هستند . و به دلیل بسته بندی های شیک تر گرانتر هم عرضه میشن پس ترجیحا ی مقدار همراهتون بیارید.

قرصهای مورد نیازتون
    مثل استامینوفن
    یدوکنیول
    آموکسی سیلین
    نوافن و تدافن یا ژلوفن
    قطره بی حسی دندون
    سوختگی در اثر آشپزی گاهی پیش میاد بالاخره و رسیدگی سریع به موضع ملتهب بسیار مهمه تا شما بیایید حلشون کنید چی شده و .... کل یطول کشیده پس یک پماد سیکا بایو توی هر خونه ای لازم هست شما هم دانشجو هستید طبیعتا لازم است
    کلا هرچی فکر میکنید بدرتون میخوره بیارید. اسم تمامی داروها متفاوت هست و در ورژن روسیشون موجودند که ممکنه به بدن شما نسازه.

سلام
    اول با تشکر از در اختیار گذاشتن اطلاعات خوبتان
    اما سوالی دارم...
    یه شرکتی میتونه ویزای کار روسیه بگیره...در صورت اخذ ویزا امیدی به کار پیدا کردن در روسیه مثل مسکو هست؟رشته معماری...البته بعد از دوره زبان...
    بین دکترا گرفتن یا ویزا کار با ارشد برای روسیه مرددم یا حتی چین...
    اگر راهنمایی کنید ممنون میشم...

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)