نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: فوری : خروج از کشوربرای تحصیل قبل از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض فوری : خروج از کشوربرای تحصیل قبل از فارغ التحصیلی

دوستان من یه مشکلی دارم و شدیدا درگیرم. ممنون میشم کمکم کنید.
    من از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش دارم. ولی بدلیل تعطیل بودن دانشگاهمون تو تابستون هنوز فارق التحصیل نشدم با اینکه تمام درس هام پاس شدن.

من میخواستم ببینم آیا امکانش هست که با گواهی خروج از کشور از خود دانشگاه ؛ به عنوان سفر تفریحی و با وثیقه از کشور خارج بشم ، و توی مدتی که آمریکا هستم یک نفر به وکالت از من برام اصل مدرکم رو بتونه آزاد کنه و بفرسته ؟
    خواهش میکنم کمک کنید ! چون من برای پذیرش ازین دانشگاه خیلی زحمت زیادی کشیدم و دیفر هم نداره. یک ترم هم بهم وقت دادن تا مدرک رو ارسال کنم.

(از مدیران خواهش میکنم با توجه با حساسیت زیاد این موضوع تاپیک رو حذف نکنن تا یه مدت اگه خلاف قوانین هست...)

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : فوری : خروج از کشوربرای تحصیل قبل از فارغ التحصیلی

از دو حالت خارج نیست
    1. یا کارت پایان خدمت دارید، که در این صورت می تونید به یکی وکالت نامه بدید تا مدرکتون رو بگیره
    2. یا کارت پایان خدمت ندارید، که در این صورت راهی وجود نداره.
    چون برای آزادسازی مدرکتون باید حضورا در وزارت علوم و میدان سپاه نظام وظیفه باشید تا بهتون نامه بدن ببرید دانشگاه مدرکتون رو آزاد کنید.
    به نظر می رسه شما کارت پایان خدمت ندارید، پس متاسفانه باید بگم که راهی برای آزادسازی مدرکتون در صورت رفتنتون به امریکا وجود نداره.
    البته در طی فرایند گرفتن مدرک از دانشگاه دولتی مدرکی دال بر نظام وظیفه ی من نخواستند، پولشو ریختم مدرکم رو دادن.
    ممکنه کسی که بهش وکالت نامه دادید بتونه این کار رو بکنه.
    ولی دانشگاه آزاد گیر داده بود به تکلیف نظام وظیفه م.
    ویرایش توسط Habib_Nobakht : August 9th, 2016 در ساعت 03:52 AM دلیل: تکمیل پاسخ.

با سلام، شما به جز با کارت پایان خدمت می توانید با برگه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت مدارک خود را آزاد کنید. یعنی اگر در زمان عدم حضور شما پدر یا مادر بتوانند کارهای نظام وظیفه شما را انجام دهند و برگه اعزام بدون غیبت بگیرند قاعدتاً دانشگاه با وکالت و برگه اعزام مدرک شما را می دهد. ولی من توصیه می کنم کارهای فارغ التحصیلی را انجام دهید، معافیت تحصیلی مقطع بالاتر بگیرید و بعد بروید.

نقل قول نوشته اصلی توسط al73rna نمایش پست ها
    دوستان من یه مشکلی دارم و شدیدا درگیرم. ممنون میشم کمکم کنید.
    من از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش دارم. ولی بدلیل تعطیل بودن دانشگاهمون تو تابستون هنوز فارق التحصیل نشدم با اینکه تمام درس هام پاس شدن.

من میخواستم ببینم آیا امکانش هست که با گواهی خروج از کشور از خود دانشگاه ؛ به عنوان سفر تفریحی و با وثیقه از کشور خارج بشم ، و توی مدتی که آمریکا هستم یک نفر به وکالت از من برام اصل مدرکم رو بتونه آزاد کنه و بفرسته ؟
    خواهش میکنم کمک کنید ! چون من برای پذیرش ازین دانشگاه خیلی زحمت زیادی کشیدم و دیفر هم نداره. یک ترم هم بهم وقت دادن تا مدرک رو ارسال کنم.

(از مدیران خواهش میکنم با توجه با حساسیت زیاد این موضوع تاپیک رو حذف نکنن تا یه مدت اگه خلاف قوانین هست...)

Junior Member

من امروز رفتم وزارت علوم و به من اطمینان دادند که بطور غیر حضوری هم از طرف اونا اوکی هست همه چی . فقط نظام وظیفه رو نمیدونم .
    دوستان کسی تجربه نداره که کارای نظام وظیفه رو با وکالت انجام داده باشه ؟ آیا حضور شخص لازمه ؟
    بچه ها من واقعاااا اصلا حوصله ی اپلای مجدد و بعدش ویزا و کلیرنس خوردن یا نخوردن و ... ندارم ! خواهش میکنم اگه کسی اطلاعات بیشتری داره بگه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)