صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: امکان تغییر ملیت ؟

Junior Member

پیش فرض امکان تغییر ملیت ؟

سلام دوستان .خسته نباشید .دو تا سوال دارم .اول اینکه راحت ترین راه برای گرفتن تابعیت یه کشور چه راهی هست و چه کشوری زودتر از همه تابعیت میده ؟دوم اینکه، چطور میشه بنده ای که ایرانی هستم ملیت خودم رو کلاً تغییر بدم ؟ممنون .

Member

پیش فرض پاسخ : امکان تغییر ملیت ؟

هیچ راه قانونی برای پس دادن ملیت ایرانی وجود نداره! شما 10 تا پاسپورت دیگه هم داشته باشی به صرف تولد از پدری ایرانی (هر کجای دنیا که باشید) از نظر قانونی ایرانی به حساب می آیید (متاسفانه یا خوشبختانه!!)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arcip نمایش پست ها
    سلام دوستان .خسته نباشید .دو تا سوال دارم .اول اینکه راحت ترین راه برای گرفتن تابعیت یه کشور چه راهی هست و چه کشوری زودتر از همه تابعیت میده ؟دوم اینکه، چطور میشه بنده ای که ایرانی هستم ملیت خودم رو کلاً تغییر بدم ؟ممنون .
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Senior Member

هر کشوری مقررات خودش رو داره، روال کلی اینه که شما اولا اقامت دائم اون کشور رو بدست بیارین، بعدش چند سال (که توی قوانین کشور مشخص شده) اونجا زندگی بکنید، معمولا یک امتحان شهروندی بدین و بعد تابعیت اون کشور رو بگیرید.
    برای ترک تابعیت ایران (اگه منظورتون از تغییر ملیت ایرانی هست) توجه شما رو به این صفحه از سایت وزارت امور خارجه جلب می کنم، ظاهرا این کار خیلی سخته، چون هیات وزیران باید تصویب کنند.
    http://en.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&...1&pageid=24621
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru

اگر خیلی عجله دارید بعضی کشورهای کوچک حوزه دریای کارائیب هستند که با سرمایه گذاری بین 250 تا 500 هزار دلار تابعیت میدهند. منتهی اینکه پاسپورتشون واقعا ارزشمندتر از ایران باشه جای سواله
    همانطور که دوستان فرمودند پس دادن تابعیت ایرانی نه فقط برای یک ایرانی بلکه حتی برای بچه ها و نوادگان یک پدر ایرانی که هرگز ایران را ندیده باشند هم عملا غیرممکن است.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    هر کشوری مقررات خودش رو داره، روال کلی اینه که شما اولا اقامت دائم اون کشور رو بدست بیارین، بعدش چند سال (که توی قوانین کشور مشخص شده) اونجا زندگی بکنید، معمولا یک امتحان شهروندی بدین و بعد تابعیت اون کشور رو بگیرید.
    برای ترک تابعیت ایران (اگه منظورتون از تغییر ملیت ایرانی هست) توجه شما رو به این صفحه از سایت وزارت امور خارجه جلب می کنم، ظاهرا این کار خیلی سخته، چون هیات وزیران باید تصویب کنند.
    http://en.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&...1&pageid=24621
    خیلی جالبه حتی اینجا هم باید اشنا داشته باشب. ممکنه کاملا واجد شرایط باشی ولی اشنا نداری هییت وزرا قبول نکنن
    وای مردم از خنده

Member

آشنا هم داشته باشی فرقی نداره. این کار اصولا غیر ممکنه چون هیچ کانال مشخصی برای طرح این مساله در قانون پیش بینی نشده. به عبارت دیگه قوه قضاییه و مقننه نمی تونن به این مساله ورود کنند و راهی هم نیست که فرد مستقیما لایحه به هیات وزیران بده! و بر خلاف نظر شما این موضوع نه تنها خنده دار نیست، بلکه به لحاظ قانونی بسیار مترقی هم محسوب میشه! چون عملا به هیچ دلیلی هیچ قدرتی نمیتونه شما رو سلب تابعیت کنه! در حالیکه در خیلی از کشورها سلب تابعیت یک نوع مجازات محسوب میشه و بعضا به بهانه های واهی (مثلا سفر به کشور مبدا برای پ.ن.ا.ه.ن.د.ه ها) دولت به راهی میتونه سلب تابعیتشون کنه و هست و نیستشون رو به باد بده!
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    خیلی جالبه حتی اینجا هم باید اشنا داشته باشب. ممکنه کاملا واجد شرایط باشی ولی اشنا نداری هییت وزرا قبول نکنن
    وای مردم از خنده
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    آشنا هم داشته باشی فرقی نداره. این کار اصولا غیر ممکنه چون هیچ کانال مشخصی برای طرح این مساله در قانون پیش بینی نشده. به عبارت دیگه قوه قضاییه و مقننه نمی تونن به این مساله ورود کنند و راهی هم نیست که فرد مستقیما لایحه به هیات وزیران بده! و بر خلاف نظر شما این موضوع نه تنها خنده دار نیست، بلکه به لحاظ قانونی بسیار مترقی هم محسوب میشه! چون عملا به هیچ دلیلی هیچ قدرتی نمیتونه شما رو سلب تابعیت کنه! در حالیکه در خیلی از کشورها سلب تابعیت یک نوع مجازات محسوب میشه و بعضا به بهانه های واهی (مثلا سفر به کشور مبدا برای پ.ن.ا.ه.ن.د.ه ها) دولت به راهی میتونه سلب تابعیتشون کنه و هست و نیستشون رو به باد بده!
    البته سلب تابعیت از کسی که فقط یک تابعیت داره در همه جای دنیا غیر قانونی و خلاف مقررات بین المللی است. مشکل سلب تابعیت بیشتر برای دوتابعیتی ها پیش میاد. قانون ایران در مورد دو تابعیتی ها سکوت کرده است.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    شما وقتی در ریز مسایل دولتی نیستی نمیتونی با قاطعیت نظر بدی.
    این رو از داخل اون سایت بخونید کاملا نوشته شده و من هم فردی رو دقیقا میشناسم که البته دو تابعیتی بود که تمام مالش رو فروخت و فرستاد به حساب خارجش ورثه هم نداشت اتفاقا فقط همسر داشت. ایشون از طریق همین چیزی که در سایت اومده سلب تابعیت کرد.
    بله این مساله به طور علنی گفته نمیشه و معلومه شما همینطور راه بیفتی بری مجلس واسه سلب تابعیت همه سنگ برمیدارن و میزنن از روی تعصب الکی.
    در ضمن به خاطر بعضی مسایل خاص حکومتها بعضا خودشون هم به سلب تابعیت کردن فرد کمک میکنن!

Member

سلب تابعیت افراد تک تابعیتی کاملا سابقه داره و اخیرا هم در مورد چند نفر از شهروندان بحرین اتفاق افتاده. ایران اصولا تابعیت دوگانه رو به رسمیت نمیشناسه که بخواد در موردش حرفی بزنه. در مورد بعضی کشورها مثل هند و آلمان انتخاب تابعیت دوم به منزله خروج از تابعیت اوله، اما در مورد ایران حتی این موضوع هم وجود نداره به همین دلیل افراد علیرغم اینکه تابعیت دوگانه در ایران رسمی نیست می تونن چند پاسپورت داشته باشند. یعنی یک نوع بن بست قانونی در این زمینه وجود داره که کاریش نمیشه کرد! از این نظر ایرانی ها در قانون اقامتی خیلی از کشورها من جمله آلمان استثنا هستند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته سلب تابعیت از کسی که فقط یک تابعیت داره در همه جای دنیا غیر قانونی و خلاف مقررات بین المللی است. مشکل سلب تابعیت بیشتر برای دوتابعیتی ها پیش میاد. قانون ایران در مورد دو تابعیتی ها سکوت کرده است.

Member

به آشناتون توصیه کنید یک سر به دانشکده حقوق دانشگاه تهران یا علامه بزنه، پول خوبی میتونه بگیره چون خیلی ها مایلند یک کیس ترک تابعیت داشته باشند تا روش پایان نامه بنویسند! ریز مسائل دولتی رو نفهمیدم منظورتون چیه! یک چیزی داریم به اسم قانون مدنی که دست بر قضا رشته دانشگاهی هم هست!! و شما می تونید با تحصیل در اون رشته در جریان ریز مسائل دولتی! قرار بگیرید!
    شما اگر بابت این کار بری مجلس کسی سنگ تو سرت نمیزنه (احتمالا)، اصولا کاری نمی تونن بکنن! نمی تونن لایحه سلب تابعیت آقای ایکس تصویب کنند! به همین نحو قوه قضاییه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    شما وقتی در ریز مسایل دولتی نیستی نمیتونی با قاطعیت نظر بدی.
    این رو از داخل اون سایت بخونید کاملا نوشته شده و من هم فردی رو دقیقا میشناسم که البته دو تابعیتی بود که تمام مالش رو فروخت و فرستاد به حساب خارجش ورثه هم نداشت اتفاقا فقط همسر داشت. ایشون از طریق همین چیزی که در سایت اومده سلب تابعیت کرد.
    بله این مساله به طور علنی گفته نمیشه و معلومه شما همینطور راه بیفتی بری مجلس واسه سلب تابعیت همه سنگ برمیدارن و میزنن از روی تعصب الکی.
    در ضمن به خاطر بعضی مسایل خاص حکومتها بعضا خودشون هم به سلب تابعیت کردن فرد کمک میکنن!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)