صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: امکان تغییر ملیت ؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : امکان تغییر ملیت ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    سلب تابعیت افراد تک تابعیتی کاملا سابقه داره و اخیرا هم در مورد چند نفر از شهروندان بحرین اتفاق افتاده. ایران اصولا تابعیت دوگانه رو به رسمیت نمیشناسه که بخواد در موردش حرفی بزنه. در مورد بعضی کشورها مثل هند و آلمان انتخاب تابعیت دوم به منزله خروج از تابعیت اوله، اما در مورد ایران حتی این موضوع هم وجود نداره به همین دلیل افراد علیرغم اینکه تابعیت دوگانه در ایران رسمی نیست می تونن چند پاسپورت داشته باشند. یعنی یک نوع بن بست قانونی در این زمینه وجود داره که کاریش نمیشه کرد! از این نظر ایرانی ها در قانون اقامتی خیلی از کشورها من جمله آلمان استثنا هستند.
    بله حق با شماست من اشتباه فکر میکردم. الان متن کنوانسیون مربوطه سازمان ملل رو چک کردم تحت شرایط خاص امنیتی اجازه سلب تابعیت داده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

به آشناتون توصیه کنید یک سر به دانشکده حقوق دانشگاه تهران یا علامه بزنه، پول خوبی میتونه بگیره چون خیلی ها مایلند یک کیس ترک تابعیت داشته باشند تا روش پایان نامه بنویسند! ریز مسائل دولتی رو نفهمیدم منظورتون چیه! یک چیزی داریم به اسم قانون مدنی که دست بر قضا رشته دانشگاهی هم هست!! و شما می تونید با تحصیل در اون رشته در جریان ریز مسائل دولتی! قرار بگیرید!
    شما اگر بابت این کار بری مجلس کسی سنگ تو سرت نمیزنه (احتمالا)، اصولا کاری نمی تونن بکنن! نمی تونن لایحه سلب تابعیت آقای ایکس تصویب کنند! به همین نحو قوه قضاییه.
    ایشون ترک تابعیت کرده که کلا اسمی از ایران دور و برش نیاد. حالا شما میگی بیاد پایان نامه اینو اون بشه
    به هر حال این کار هم مثل همه کارها شدنیه و مطمینم تابع قوانین بین المللی نیست چون ایران تبصره های خودش رو داره.

Member

بحث متاسفانه خیلی شل شده و من مایل به ادامه اش نیستم. اگر شما یا هر کس دیگه مایله آرشیو روزنامه رسمی کشور تمام مصوبات مجلس و هیات وزیران رو از 1285 شمسی تا بحال را داره (آنلاین هم در دسترس هست) می تونید جستجو کنید ببینید که آیا مصوبه لغو یا انصراف از تابعیت وجود داشته یا خیر. این هم که میفرمایید همه کارها شدنیه بحث دیگه ای هست و حداقل می دونم علمی نیست! از نظر حقوقی من میدونم که چندین مقاله و پایان نامه در این زمینه نوشته شده و جزئیاتش بررسی شده.
    از طرف دیگه در نظر داشته باشید که الی ماشاالله عشاق ایران! تو اروپا ریخته و اگر چنین امکانی وجود داشت مطمئن باشید هزاران نفر تا به حال ترک تابعیت کرده بودند مخصوصا الان که بعد از مصوبه کنگره آمریکا خودشون و فرزندان و نوه و نتیجه و نبیره و ندیده و ... شون فارغ از محل تولد رفتن تو لیست سیاه ویزا و احتمالا هزار جور محدودیت دیگه که به مرور تصویب میشه. اگر امکانش بود صفهای کیلومتری جلوی کنسولگریهای ایران تو اروپا تشکیل میشد!
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ایشون ترک تابعیت کرده که کلا اسمی از ایران دور و برش نیاد. حالا شما میگی بیاد پایان نامه اینو اون بشه
    به هر حال این کار هم مثل همه کارها شدنیه و مطمینم تابع قوانین بین المللی نیست چون ایران تبصره های خودش رو داره.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

بحث متاسفانه خیلی شل شده و من مایل به ادامه اش نیستم. اگر شما یا هر کس دیگه مایله آرشیو روزنامه رسمی کشور تمام مصوبات مجلس و هیات وزیران رو از 1285 شمسی تا بحال را داره (آنلاین هم در دسترس هست) می تونید جستجو کنید ببینید که آیا مصوبه لغو یا انصراف از تابعیت وجود داشته یا خیر. این هم که میفرمایید همه کارها شدنیه بحث دیگه ای هست و حداقل می دونم علمی نیست! از نظر حقوقی من میدونم که چندین مقاله و پایان نامه در این زمینه نوشته شده و جزئیاتش بررسی شده.
    از طرف دیگه در نظر داشته باشید که الی ماشاالله عشاق ایران! تو اروپا ریخته و اگر چنین امکانی وجود داشت مطمئن باشید هزاران نفر تا به حال ترک تابعیت کرده بودند مخصوصا الان که بعد از مصوبه کنگره آمریکا خودشون و فرزندان و نوه و نتیجه و نبیره و ندیده و ... شون فارغ از محل تولد رفتن تو لیست سیاه ویزا و احتمالا هزار جور محدودیت دیگه که به مرور تصویب میشه. اگر امکانش بود صفهای کیلومتری جلوی کنسولگریهای ایران تو اروپا تشکیل میشد!
    اتفاقا حکومت کاری کرده که خیلیا جرات این کار رو نداشته باشن و اون رو برابر با جرایم سنگین دیگه بدونن.
    یه قانون ساده گذاشتن در مورد ارز خیلیا قیدش رو زدن. الان برید ببینید تو تاپیک ارز چه سوالایی میپرسن! میگن یهو ممنوع الخروج نشیم؟ اذیت نشیم؟ نکشنمون! دیگه سلب تابعیت به کنار!
    حالا شما میگی هزاران نفر این کار رو میکنن. نه داداش از این خبرا نیست.
    ممنون

Junior Member

اوه چقدر جواب!

واقعاً ممنون از جوابها و همکاریتون .
    ببینید دوستان، من توی یه سری دوره های تخصصی رشته خودم قصد دارم شرکت بکنم ( دوره های آموزشی، خارج از ایران ) .
    ولی تمامی ارگانها و شرکتهایی که این دوره ها رو برگذار میکنند ورود هر ایرانی رو به این دوره ها سلب کردن، از طرفی من بعد از گذران این دوره های تخصصی، قصد شاغل شدن در خارج از ایران توی رشته خودم رو دارم که باز هم توی کشوری مثل آمریکا، به هیچ عنوان اجازه نمیدن ایرانیها توی برخی رشته ها شاغل بشن .

الان دیوار بزرگی که جلوی من هست و من قصد دارم ترک تابعیت بکنم همین هست و واقعاً نمیدونم چیکار بکنم .

یکی از دوستان میگفت حتی اگه تابعیت دومی هم بگیری، باز هم قبولت نمی کنن .

این جواب ایمیلی هست که یکی از این شرکتها در رابطه با برگذاری یه سری دوره ها در مورد ایرانیها به من گفته :
    Unfortunately, due to current export-control ambiguity surrounding the material taught in these courses, we can not currently offer these courses to Iranian citizens. I do apologize for this.
    ینی من حس میکنم واقعاً ماها بدبخت هستیم و به اندازه یه افغانی یا عراقی هم ارزش نداریم توی دنیا !

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Arcip نمایش پست ها
    اوه چقدر جواب!

واقعاً ممنون از جوابها و همکاریتون .
    ببینید دوستان، من توی یه سری دوره های تخصصی رشته خودم قصد دارم شرکت بکنم ( دوره های آموزشی، خارج از ایران ) .
    ولی تمامی ارگانها و شرکتهایی که این دوره ها رو برگذار میکنند ورود هر ایرانی رو به این دوره ها سلب کردن، از طرفی من بعد از گذران این دوره های تخصصی، قصد شاغل شدن در خارج از ایران توی رشته خودم رو دارم که باز هم توی کشوری مثل آمریکا، به هیچ عنوان اجازه نمیدن ایرانیها توی برخی رشته ها شاغل بشن .

الان دیوار بزرگی که جلوی من هست و من قصد دارم ترک تابعیت بکنم همین هست و واقعاً نمیدونم چیکار بکنم .

یکی از دوستان میگفت حتی اگه تابعیت دومی هم بگیری، باز هم قبولت نمی کنن .

این جواب ایمیلی هست که یکی از این شرکتها در رابطه با برگذاری یه سری دوره ها در مورد ایرانیها به من گفته :

ینی من حس میکنم واقعاً ماها بدبخت هستیم و به اندازه یه افغانی یا عراقی هم ارزش نداریم توی دنیا !
    اینکه در این دنیا ارزشی نداره ایرانی خوب واضحه. پاسپورت ماداگاسکار ارزشش بیش از پاس ایرانه.
    اینکه هممون برده امریکاییم اونم شکی نیس.
    ولی ترک تابعیت راه حلش نیس دادا! با یه سلب تابعیت اینا نمیان که فرش قرمز برات پهن کنن مگر در موارد بسیار استثنایی خیلی نادر

سلام خدمت دوستان، شما بعد از گرفتن تابعیت دوم می تونید برید و تابعیت اول/ایرانی خودتون رو پس بدید. شرایطش رو هم از سفارت ایران بپرسید. ممکنه به این شرط پس بگیرن که وضعیت خدمت وظیفه مشخص داشته باشید. اگر کسی خواست این کارو کنه حتماً قبلش اگر پولی در ایران داره برداره که دیگه صاحبش نیست. ولی لزومی به ترک تابعیت نیست چون شما می تونی بری یک کشور دیگه و با یک پاسپورت دیگه زندگی کنی!

شما با داشتن تابعیت ( پاسپورت ) کشورم دوم میتونید درخواست سلب تابعیت کشور اولی ( ایران ) رو بکنید و هیچ مشکلی هم نیست . در رابطه با اموال موجودتون در ایران و ... اطلاعی ندارم که چگونه برخورد میشه ولی ترک تابعیت ایران هیچ منع قانونی ای نداره . فقط دقت کنید که در پاسپورت دومتون ( تابعیت جدید ) محل تولد و به عبارتی نشنالیتی خودتون رو نمیتونید تغییر بدید و همون ایرانی شناخته میشید ، محل تولدتون هم در کشور ایران بوده که هیچ کشوری قبول نمیکنه اینا رو تغییر بده براتون .
    تا ابد ایرانی هستید ، حتی اگر پاسپورت ( اقامت ) سوئد رو داشته باشید . باید برای رفتن به کشور ایالات متحد آمریکا ( با توجه به قانون جدید ) ویزا بگیرید و یه سری مسائل دیگه .
    پس اگر خوب دقت کنید و نگاه کنید ، حتی اگر برید یه کشور درجه ۱ دنیا هم زندگی کنید و پاسپورت و اقامت اون کشور رو هم داشته باشید ، باز هم ایرانی هستید و باهاتون طبق قوانین برخورد میکنن . اینکه یه زمانی ایران یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان رو داشت یا مثلا واحد پولیش اعتبار جهانی داشت و مردم کشورهای دیگه برای گرفتن پاسپورت و اعتبار ایرانی تلاش میکردن با مردان و زنان ایرانی ازدواج کنن ، به تاریخ پیوسته .
    ما به تازگی این شانس رو بدست آوردیم که با پاسپورت ایران بتونیم بریم ارمنستان بدون روادید ( اونایی که یکبار زمینی برن ارمنستان متوجه میشن در چه وضعی قرار داریم ) . اگر کسی از خودش سلب تابعیت ایران رو بکنه و اسم و فامیلیش رو هم تغییر بده باز هم محل تولد و نشنالیتیش رو نمیتونه تغییر بده . باز هم باید برای آمریکا بره دم سفارت بشینه و چندین هفته توی کلیرنس بمونه تا احیانا ........ نباشه .
    امروز میبینیم که حتی آموزش و تحصیل هم از ایرانیان دریغ میکنن و کلی چیزهای دیگه .
    از موضوع تاپیک خارج نشیم ، کسی با سلب تابعیت ایرانی ، چیزی بدیت نمیاره و برای بعضیا چیزی هم از دست نمیره .
    شاد و موفق و سلامت باشید

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله حق با شماست من اشتباه فکر میکردم. الان متن کنوانسیون مربوطه سازمان ملل رو چک کردم تحت شرایط خاص امنیتی اجازه سلب تابعیت داده.
    سلام
    مطابق اصل ۴۱ قانون اساسی ایران "تابعيت كشور ايران حق مسلم هر فرد ايراني و دولت نميتواند از هيچ ايراني سلب تابعيت كند،مگر به درخواست خود او يا در صورتيكه به تابعيت كشور ديگري درآيد." و این موضوع هیچ ارتباطی به قوانین بین المللی ندارد. به نظر من هم حرف درستی است و همه شهروندان ایران حق آب و گل دارند و هیچ دولتی اجازه سلب تابعیت افراد تک تابعیتی را ندارد. البته به درخواست خود فرد , هیات دولت میتواند این موضوع را رسیدگی و درخواست او را قبول کند. که با توجه به اینکه هیات دولت فرصت رسیدگی به این امر را ندارد, این کار تقریبا غیر ممکن است. لذا بعضی از کشورها که این مشکل ایرانیها را به دفعات داشته اند با تنظیم قانونی ایرانیها را از این پروسه ترک تابعیت ایران جهت دریافت تابعیت کشور جدید معاف نموده اند. نمونه بارز آن کشور آلمان است. البته برای بعضی از کشورها اگر شخص متقاضی بتواند نامه ای را از وزارت کشور نشان دهد که درخواست نامبرده جهت ترک تابعیت ایران دریافت شده است هم ترتیب اثر داده و برای آنها کافی میباشد.
    ضمنا به فرض محال اگر درخواست خروج از تابعیت شخص قبول شود (که البته همانطور که گفتم هیات وزرا با توجه به مسائل کلان و مهمتر مملکت هیچ گاه وقت نمیگذارد که پرونده یک شخص را بررسی کند ) ,همانطور که در صفحه وزارت کشور آمده شخص باید اموال خود را منتقل کند و ضمنا از امکان دریافت ارث یا استفاده اموالی که به وی ارث رسیده را ندارد. و گر بخواهد دوباره وارد ایران شود باید تقاضای ویزا کند که دریافت ان هم تضمینی ندارد.
    ویرایش توسط nima56 : August 18th, 2016 در ساعت 01:23 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

سلام
    تغییر ملیت رو خوب برو مصاحبه سازمان ملل با ب ن ا ه ن د گی ملیت جدید دریافت کن خو
    هفت ماه بیشتر وقت نمیخاد اگه خاستی برای تبادل اطلاعات با هم لینک شویم
    ggod bye and pure wishes

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)