صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 144

موضوع: مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mohammad نمایش پست ها
    من یه چیزو متوجه نشدم از حرفاتون،شما فرمودین کسی که تو خارج میتونه بنز بخره حتما تو ایرانم میتونسته!! خب با حقوق 3 میلیونی یه بنز 400 میلیونی خردین راحت تره یا با حقوق 5 هزار دلاری یه ماشین 40 هزار دلاری?? نه اینکه همه مهندسا بنز میخرن ،زندگی خرج داره و 40 هزار تا برای یه ماشین حتما زیاد محسوب میشه ولی به فرض کسی که عاشق بنز سوار شدنه اونجا راحت تر میتونه به آرزوش برسه تا ایران!!
    البته بازم میگم من اونجا نبودم تا وظعیتو درک کنم،ولی چیزی که به عینه دیدم اینه که پسر خالم که یه دانشجوعه با پس اندازش از فاند تونست تو یه سال تویوتا کمری بخره(البته دست دوم) ولی پدرش با 30 سال سابقه کار دولتی داره 405 میرونه!
    البته موضوع فقط ماشین نیست برای یه خانواده معمولی یه مسافرت با هواپیما و 3 شب هتل خرج زیادی محسوب میشه حتی اگه مسافرت داخلی باشه،اصلا خارج رفتن تو کشور ما نشانه پولدار بودنه حتی اگه به ترکیه باشه،جدای از این مسایل نمیدونم شما چند وقته خارج از ایران هستین ولی باور کنید وضعیت اشتغال خیلی بدتر از چیزیه که تو تلویزیون میگن،الان خیلی از کارخونه ها کاملا تعطیل شدن چه برسه به تولیدی های کوچیک و بی پشتوانه،همین بس که رتبه 2 کنکور ریاضی 4 سال پیش که برق شریف میخونده چون نمیخواسته خارج کشور بره انصراف داده و رتبه 1 تجربی شده!!! یعنی مقایسه درآمد مال زمانیه که واقعا درآمدی باشه!! اکثریت مهندسا و حتی دکترهای داخل ایران مشاغل غیر مرتبط دارن مثل ساخت و ساز یا واردات جنس از مبادی غیر رسمی...
    البته تقریبا همه میدونیم که همه جا مشکل اقتصادی هست و بیکاری و بدبختی میتونه همه جا سراغمون بیاد ولی خب بالاخره باید به یه چیزی امیدوار بود یا نه اگه اونجا هم چیزی برای با نیست پس کجا هست??? دوستان چند جا دیدم که میگن پل های پشت سرتونو خراب نکنین به نظر من هم نباید جوری رفت که جای برگشت نباشه ته تهش اینه که یه خارج تحصیل کرده بیکار میشیم دیگه
    مهم اینه که چند سال دیگه از تصمیمات امروزمون پشیمون نشیم!!
    ببینید ابتدا بر ساکن عرض کنم اینجا هر کسی نظرات شخصی خودش رو میده و معمولا قانع کردن رو نباید پیشه هر نوشته مون بکنیم بنابراین ممکنه شما از ا ون زاویه ای که من نگاه میکنم نگاه نکنید.
    بله من خودم با فاند تویوتا کمری دسته دوم خریدم (البته اگر اون آشناتون نباشم) ولی عرض من اون نبود که پس انداز بخری و ماشین دست دوم از دیلر بگیری! عرض من همون بنز BMW بود که کسی بدون اینکه به جنبه اقصادی مساله نگاه کنه اینجا میره یک ماشین تازه حالا حتی پایینتر از بنز میگیره. خوب معلومه به قول شما "کسی که عاشق بنز سوار شدنه اینجا راحت تر میتونه به آرزوش برسه تا ایران!!" منتهی راحت ی رو هم باید تعریف کرد اینجا!
    فقط یه نکته از وضعیت کار بگم شاید باور نکنید. واقعا هم خودم باور نمیکنم. پسر دایی من تو تهران مهندسی تموم کرد ارشد بود. چون دید نمیتونه کار بکنه رفته بود تو جاجرود در گاوداری کار میکرد. تافل 95 معدل لیسانس 16.2 ارشد 17.50 تازه جی ار ای رو هم در همون گاوداری میخوند
    چون نمیتونست کار پیدا کنه 6 ماه رفت کار کرد اونجا! پس وضعیت کار رو من میدونم!
    البته الان رفته استرالیا و امیدوارم اونجا دیگه روی گاو نبینه
    به هر حال اگر با برنامه بیایین هیچ وقت پشیمون نمیشین

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ببینید ابتدا بر ساکن عرض کنم اینجا هر کسی نظرات شخصی خودش رو میده و معمولا قانع کردن رو نباید پیشه هر نوشته مون بکنیم بنابراین ممکنه شما از ا ون زاویه ای که من نگاه میکنم نگاه نکنید.
    بله من خودم با فاند تویوتا کمری دسته دوم خریدم (البته اگر اون آشناتون نباشم) ولی عرض من اون نبود که پس انداز بخری و ماشین دست دوم از دیلر بگیری! عرض من همون بنز BMW بود که کسی بدون اینکه به جنبه اقصادی مساله نگاه کنه اینجا میره یک ماشین تازه حالا حتی پایینتر از بنز میگیره. خوب معلومه به قول شما "کسی که عاشق بنز سوار شدنه اینجا راحت تر میتونه به آرزوش برسه تا ایران!!" منتهی راحت ی رو هم باید تعریف کرد اینجا!
    فقط یه نکته از وضعیت کار بگم شاید باور نکنید. واقعا هم خودم باور نمیکنم. پسر دایی من تو تهران مهندسی تموم کرد ارشد بود. چون دید نمیتونه کار بکنه رفته بود تو جاجرود در گاوداری کار میکرد. تافل 95 معدل لیسانس 16.2 ارشد 17.50 تازه جی ار ای رو هم در همون گاوداری میخوند
    البته الان رفته استرالیا و امیدوارم اونجا دیگه روی گاو نبینه
    حالا شما چرا کمری خریدی ؟
    چرا هر کسی تو این تاپیک هست ماشین های ژاپنی و کره ای میخره ؟
    هیچ کی نیست کامارو یا مستنگ یا یه ماشین آمریکایی خریده باشه اینجا ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    استهلاک ماشینهای آمریکایی زیاده و هزینه شون هم زیاد بود اون زمانی که من اگهی ها رو میخریدم. الان تو جریانش نیستم زیاد از همین فروم تعقیب میکنم بیشتر.

خودروسازی امریکا از المان و
    ژاپن عقب تره . از نظر کیفیت قیمت تنوع محصول و سایر موارد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

با جمله اولتون شدیدا موافقم .تو خیلی از تاپیک ها جر و بحثهای الکی میشه و دلیلش هم اینه که هر کسی میخواد نظر خودش رو غالب کنه !! که البته این هم ریشه در فرهنگ ما داره که واسه خودش بحثیه این مورد
    شما که سروری ولی همین پسر خالم وضعش معمولی بود اونو خرید . دوستش که یکم وضع مالی پدرش خوب بود یه چارچر سیاه خریده و جاده های تگزاسو درنوردیدن میکنه
    شما گاوداری رو میگین ولی من تا دلتون بخواد موارد خودکشی و .... رو میتونم مثال بزنم!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

این واسه منم سواله!!
    فکر میکنم بیشتر مردم ترجیح میدن کم دردسر و راحت سواری بکنن و هزینه جانبی کمی بدن تا اینکه صدای اگزوز و جیغ لاستیکو بشنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mohammad نمایش پست ها
    این واسه منم سواله!!
    فکر میکنم بیشتر مردم ترجیح میدن کم دردسر و راحت سواری بکنن و هزینه جانبی کمی بدن تا اینکه صدای اگزوز و جیغ لاستیکو بشنون.
    اینم خب واسه خریدارای ماشین 2 تا جنبه داره :
    1- جنبه اول این که شما یه وسیله نقلیه ارزون و کم خرج با MPG زیاد میخوایید واسه این که برید دانشگاه یا نهایتا سر کار
    2- جنبه دوم این که شاید گفتم کسی عشق ماشینه و از ماشینای 600 یا 700 اسب بخاری خوشش میاد و دلش میخواد صدای اگزوز تا سر کوچه بره. عشق سرعت باشه! نه صرفا یه وسیله ی نقلیه واسه جابه جاییش.
    این ماشینای تویوتا و هیوندا و نیسان مدل های دودر و کانورت زیادی ندارند. بیشتر به درد خانواده میخورن که باهاشون برن سفر.
    مدل های آلمانی و انگلیسی هم که دودر و کانورتشون خیلی گرونه و لوکسه.
    اما ماشین های آمریکایی هم ارزون تره نسبت به آلمانی و انگلیسی و متنوع تره و هم جوون پسند تره و از لحاظ سلیقه خودم آمریکایی رو بیشتر می پسندم.
    (میدونی وقتی آدم سوار تویوتا میشه انگار پدر یه خانواده شده و داره از سر کار برمیگرده و میخواد بره مدرسه دنبال بچه هاش. این حس منه حالا دیگه نمی دونم نطر اساتید چیه)

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

چه تاپیک جالبی
    مقایسه شمال شهر تهران با خارج. الان مقایسه چرخ دنده کمری با تویوتا
    الان میفهمم واقعا این تاپیک بی خودی ایجاد شده اصلا مفهومی نداره! خارج یعنی کجا. سسرالیون یا تورنتو یا بمبیی یا ماداگاسکار یا جزایر قناری یا ...
    اصلا از پای بست غلطه و هیچ نتیجه ای نمیشه گرفت

چه تاپیک جالبی
    مقایسه شمال شهر تهران با خارج. الان مقایسه چرخ دنده کمری با تویوتا
    الان میفهمم واقعا این تاپیک بی خودی ایجاد شده اصلا مفهومی نداره! خارج یعنی کجا. سسرالیون یا تورنتو یا بمبیی یا ماداگاسکار یا جزایر قناری یا ...
    اصلا از پای بست غلطه و هیچ نتیجه ای نمیشه گرفت
    سلام
    ممنون از نظرات مفید شما
    فروم دانشجویی هست و همه منظورشون از خارج از کشور جهان پیشرفته هست
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

خب خدارو شکر انگار تاپیک خوابیده.
    کسی نیست نظری داشته باشه ؟
    من خودم یه چیزی که برام خیلی عجیبه که چرا خیلی از دوستان می گن اگر در ایران وضعت خوب و عالی دارید اصلا به فکر مهاجرت نباشید.
    مثلا به دوستان شمال شهر نشین همیشه گفته میشه که اگر بری خارج سال ها طول میکشه که به زندگی الانت در ایران برسی و باید در خارج از صفر شروع کنی.
    حالا سوال اینجاست که مگر این دوستان شمال شهر نشین پول ندارند ؟
    مگر نمی شود در هر کشوری با پول زندگی کرد ؟
    مگر شما در یه کشوری مثل آمریکا سرمایه گذاری کنی بعد از مدتی سرمایه و سود سرمایه و گرین کارتتو باهاش می گیری ؟
    پس چرا خیلی ها فکر می کنند که افراد ثروتمند برند خارج مثل دانشجویان بدبخت بیچاره باید زندگی کنند ؟
    مثلا کسی که خونش تو ایران 10 میلیار می ارزه نمی تونه تو آمریکا خونه 3 میلیون دلاری بخره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر میتونه پس از صفر شروع کردن چه معنی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)