صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 144

موضوع: مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    اصلا میدونین مشکل چیه!!؟ بچه های شمال شهر الان دارن دیزی میخورن با دوست دخترشون تو ولنجک من و شما هم داریم اینجا تحلیل میکنیم نظر اونا رو
    نه من اصلا کاری با بچه پولدارا ندارم . حرف در مورد خودمونه . کسایی که با ارزشترین چیزی که دارن پشتکار برای درس خوندنه و وقتی متوجه بشیم این نقطه قوت سر سوزنی ارزش نداره... که هیچ باعث عقب موندنمونه باید یه فکری بکنیم دیگه. منی که با هوش و استعداد و البته تلاش فراوون رتبه 3 رقمی کنکور میارم و پدرم در میاید تو این 4 سال آخرش میشم مهندس!!(به چشم فحش میدنم این کلمه رو) اونوقت پسر فلانی با معدل 12 دیپلم و با پول باباش داره تو فیلیپین دندان میخونه که چه عرض کنم تو گشت و گذاره . مردمم چنان آقای دکتررری بهش میگن که انگار تو آکسفورد درس میخونه. خلاصه که به نظر من مشکل اصلی الان ما آدمای پا به سن گذاشتن. معلومات کم تصمیمای اشتباه و متاسفانه قدرت خیلی زیاد تو دخالت کردن تو زندگی بقیه باعث میشه روز به روز پسرفت کنه وطنمون....
    حرف گفتنی زیاده حوصله تایپ نیست

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mohammad نمایش پست ها
    نه من اصلا کاری با بچه پولدارا ندارم . حرف در مورد خودمونه . کسایی که با ارزشترین چیزی که دارن پشتکار برای درس خوندنه و وقتی متوجه بشیم این نقطه قوت سر سوزنی ارزش نداره... که هیچ باعث عقب موندنمونه باید یه فکری بکنیم دیگه. منی که با هوش و استعداد و البته تلاش فراوون رتبه 3 رقمی کنکور میارم و پدرم در میاید تو این 4 سال آخرش میشم مهندس!!(به چشم فحش میدنم این کلمه رو) اونوقت پسر فلانی با معدل 12 دیپلم و با پول باباش داره تو فیلیپین دندان میخونه که چه عرض کنم تو گشت و گذاره . مردمم چنان آقای دکتررری بهش میگن که انگار تو آکسفورد درس میخونه. خلاصه که به نظر من مشکل اصلی الان ما آدمای پا به سن گذاشتن. معلومات کم تصمیمای اشتباه و متاسفانه قدرت خیلی زیاد تو دخالت کردن تو زندگی بقیه باعث میشه روز به روز پسرفت کنه وطنمون....
    منظورتون از پا به سن گذاشته!؟
    بحث ریشه ای داره میشه! دکتر معدل 12!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    منظورتون از پا به سن گذاشته!؟
    بحث ریشه ای داره میشه! دکتر معدل 12!
    اصلا بیخیال مارو چه به این حرفا
    ولی در مورد معدل جدی گفتم حالا نه خود 12 ولی با افتضاح ترین وضعیت هم اگه پول باشه میشه بهترین رشته رو خوند

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

اصلا بیخیال مارو چه به این حرفا
    ولی در مورد معدل جدی گفتم حالا نه خود 12 ولی با افتضاح ترین وضعیت هم اگه پول باشه میشه بهترین رشته رو خوند
    میدونم خب منم به خاطر همون گفتم بحث داره کم کم خطری میشه
    واقعا عدالت دنیوی زیر سوال میره!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

دوست عزیز، متاسفانه یا خوشبختانه این موضوع همیشه بوده و احتمالا هم حالا حالا ها خواهد بود... چیز جدیدی نیست...مختص کشور ما هم نیست... 1000سال پیش هم اشرافزاده ها و افرادی که تو خانواده های متمول زندگی میکردند حتی اگه پشت کار هم نداشتند موقعیت های خیلی بهتری از افراد با استعدادِ سطح متوسط جامعه داشتند. اکثر انسان ها در همه ی جوامع بنده ی پول و قدرت هستند، پول و قدرت هم بهشون شخصیت اجتماعی میده هم موقعیت های بهتری رو براشون کسب میکنه... عجیب نیست که!
    اما برای خوشبخت شدن، رسیدن به هدف، بچه ی شمال شهر و چنوب شهر مفهومی نداره ... هر کدوم مشکلات خودشون رو دارند، هدف ها و نگرش هاشون فرق میکنه... شما هدف خودت رو دنبال کن و حتما موفق میشی

یکی از استاد تمام های دانشگاه تهران حرف قشنگی میزد، روز اول که دیدیمشون اتمام حجت کرد گفت اگه دنبال پول و ثروت و ماشین خوب و خونه ی 1000متری هستید، همین الان بهتون بگم که بیخیال درس شید...(واسه این حرف ایشون رو مثال زدم که مشخصه ایشون چقدر پشتکار و استعداد داشتند که از نظر علمی در کشور ما به این جایگاه رسیدند ولی از نظر مالی به نسبت افرادی که خودشون رو باهاشون مقایسه میکردند، مشکل داشتند )
    ویرایش توسط mj1991 : August 15th, 2016 در ساعت 01:16 PM
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

در خارج نیز لزوما نمی توانید با درس خواندن ثروتمند شوید، خیلی از ایرانیها که در آمریکا و در رشته های مهندسی تحصیل کرده اند در آمریکا زندگی بسیار معمولی دارند، بله خانه و ماشین دارند اما متعلق به بانک می باشد و می بایست با کار زیاد و در اقساط ماهیانه بدهی خود با بانک را تسویه کنند روندی که می تواند تا زمان بازنشستگی ادامه پیدا کند و شما نیز مرتب باید نگران اخراج شدن از سوی شرکت باشید و عدم توانایی در پرداخت بدهی خودتان به بانک باشید، نگرانی و استرس اخراج شدن از کار، کابوس میلیونها نفر در آمریکا و سایر کشورهای غربی می باشد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    در خارج نیز لزوما نمی توانید با درس خواندن ثروتمند شوید، خیلی از ایرانیها که در آمریکا و در رشته های مهندسی تحصیل کرده اند در آمریکا زندگی بسیار معمولی دارند، بله خانه و ماشین دارند اما متعلق به بانک می باشد و می بایست با کار زیاد و در اقساط ماهیانه بدهی خود با بانک را تسویه کنند روندی که می تواند تا زمان بازنشستگی ادامه پیدا کند و شما نیز مرتب باید نگران اخراج شدن از سوی شرکت باشید و عدم توانایی در پرداخت بدهی خودتان به بانک باشید، نگرانی و استرس اخراج شدن از کار، کابوس میلیونها نفر در آمریکا و سایر کشورهای غربی می باشد.
    کابوس هست ولی توهم و خیالات نداری که وای فردا دلار میشه 5 تومن خونه اجارش یهو 10 برابر میشه ترمز ماشینت یهو خالی میکنه ادما حق رو ناحق میکنن وام بانکی به زور میدن باید منت بکشی و ... و ...
    یادمون نره ما مهاجریم در ممالک دیگه!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

و ایا فکر نمیکنید نیروی محرکه بهره وری بالاتر و با کیفیت تر انجام دادن کار و خیلی فاکتورهای دیگه منجر به وضعیت پیشرفتگی فعلی غرب شده ناشی از همین شرایط هست؟
    وقتی فرد استخدام میشه با خیال راحت بدون ترس از اخراج و ............. راحت عین سی سال رو کار میکنه! مگر اینکه ... مشخصه کارش بی کیفیت میشه! مشخصه از کار میدزده و وضعیت میشه همینی که هست.
    اینهایی که گفتید به عنوان فاکتورهای مهمی در پیشبرد اقتصاد لیبرالیستی در زمینه اشتغال و وام و نقش دولت و بنگاههای خصوصی و .... به غرب کمک شایانی کردند.
    در مورد سطح معمولی زنگی ایرانیهای آمریکا هم اگر من آمریکا بودم میگم که با در نظر گرفتن جمیع جهات شما برای قیاس وضعیت باید در ایران میلیاردر یا سوپر میلیاردر باشید تا بتوانید چنان سطح معمولی(و متوسط به سبک آمریکایی) را برای خودتون مهیا کنید. کیفیت راهها! کیفیت مواد غذایی! سطح بهداشت عمومی! کیفیت اجناس! کیفیت خدمات! و بورکراسی نرمال عدالت اجتماعی رفاه قابل قبول آزادی بیان و اندیشه وجود مقوله عجیب و نا آشنایی به نام نظر مردم در تصمیم سازی های اجتماعی و ........... امکان به عرصه رساندن استعداد افراد همگی در همان سطح زندگی معمولی قابل دسترس هستند خیالتان راحت این گونه نیست که اون افراد صبح تا شب حسرت بخورن چرا منهتن برج به نامم نیست! چون سبک زندگی کاملا متفاوت هست

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    حرفاتون درسته. خب البته انسان به حکم انسان بودنش همیشه و هرجا که باشه یک سری مشکلات واسش هست و جنس مشکلات فرق داره. گزشته از مشکلات که شما گفتی کابوس حملات تر و ری ستی هم اضاف کنید به غرب..
    اما نکته بحث سبک سنگین کردن هست مثلا یک نفر یک جدول می کشه و امتیاز می ده به فاکتور های هر دو جامعه و هرکدام نمره مثبت بیشتری گرفت انتخاب می کنه
    مثلا حمل و نقل الودکی هوا. بروکراسی. درامد. خدمات بهداشتی- بیمه- کیفیت ماشین- فرهنگ عمومی- کنار خانواده بودنم اینده فرزندان- تفریح و...
    ======
    البته فراموش نشه اکثر افراد فعلا به قصد تحصیل می روند و ملاک اصلی فعلا یک زندگی موقتی هست بهشون نچسبید بر می گردن

=========
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

قصد ندارم بگویم فرهنگ کاری غربی که بسیار راحت کارکنان را اخراج می کنند بخصوص در آمریکا و کانادا نادرست می باشد نه اتفاقا کار صحیحی می باشد، منظور من بیشتر بر روی بخش بزرگی از ایرانیها می باشد که فکر می کنند زندگی در آمریکا یعنی گردش و تفریح. در واقع یک نگاه خیالی به آمریکا و سایر کشورهای غربی دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)