صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 144

موضوع: مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    قصد ندارم بگویم فرهنگ کاری غربی که بسیار راحت کارکنان را اخراج می کنند بخصوص در آمریکا و کانادا نادرست می باشد نه اتفاقا کار صحیحی می باشد، منظور من بیشتر بر روی بخش بزرگی از ایرانیها می باشد که فکر می کنند زندگی در آمریکا یعنی گردش و تفریح. در واقع یک نگاه خیالی به آمریکا و سایر کشورهای غربی دارند.
    البته این درست نیست که بگیم ایرانی ها از خارج و اروپا و آمریکا برای خودشون بهشت درست کردنند و نگاه خیالی به آمریکا دارند! خدارو شکر به بهانه ی رسانه ها و کامپوتر و اینترنت ما ایرانی ها خیلی با زندگی در خارج آشنا شدیم. دیگه الان مثل 10 یا 20 سال پیش نیست که هر کسی در مورد خارج نظر بده و سوار هر تاکسی که بشی راننده تاکسی بگه اگر پول داشتم و اگر این میشد و اگر اون میشد میرفتم خارج فقط به خاطر آینده بچه هام! الان سوار هر تاکسی که میشی سر صحبت در مورد مضرات خارج رفتن باز میشه و دیگه زمونه طوری شده که حتی سوپری سر کوچتون هم مایل نیست که بره خارج چون با تمام مشکلات خارج آشنا هست.
    پس این غلطه که بگیم خیلی ایرانی ها از خارج رفتن رویا ساختن. اتفاقا اخیرا همه دارند از مضرات خارج رفتن میگن و دیگه هیشکی رویای خارج رفتن رو نداره!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    البته این درست نیست که بگیم ایرانی ها از خارج و اروپا و آمریکا برای خودشون بهشت درست کردنند و نگاه خیالی به آمریکا دارند! خدارو شکر به بهانه ی رسانه ها و کامپوتر و اینترنت ما ایرانی ها خیلی با زندگی در خارج آشنا شدیم. دیگه الان مثل 10 یا 20 سال پیش نیست که هر کسی در مورد خارج نظر بده و سوار هر تاکسی که بشی راننده تاکسی بگه اگر پول داشتم و اگر این میشد و اگر اون میشد میرفتم خارج فقط به خاطر آینده بچه هام! الان سوار هر تاکسی که میشی سر صحبت در مورد مضرات خارج رفتن باز میشه و دیگه زمونه طوری شده که حتی سوپری سر کوچتون هم مایل نیست که بره خارج چون با تمام مشکلات خارج آشنا هست.
    پس این غلطه که بگیم خیلی ایرانی ها از خارج رفتن رویا ساختن. اتفاقا اخیرا همه دارند از مضرات خارج رفتن میگن و دیگه هیشکی رویای خارج رفتن رو نداره!
    همه جا همینه و همه فکر میکنند مرغ همسایه غازه... حتی تو کشورهای غربی هم این موضوع رو دیدم که آلمانی ها فکر میکنند امریکا بهتره، امریکایی ها فکر میکنند سوئیس بهتره، استرالیایی ها فکر میکنند کانادا بهتره، کانادایی ها دنبال رفتن به استرالیا هستند... و یا رفتن به امریکا... همه ی اینها هست و طبیعت و ذات انسان هست. برخی آدم ها دنبال هیجان و تجربه های جدید هستند... ایران خوشبختانه کشوری هست که توش آدم میتونه کلی دلخوشی داشته باشه برای زندگی ( من هر وقت مدت طولانی از خاک ایران دور بودم واقعا احساس دلتنگی داشتم همیشه ... هیچ وقت افرادی مثل من در طولانی مدت خوشحال نخواهند بود که از کشورتون دور باشند با تمام گله هایی که از دولت و مردم و آب و هوا و ... داریم) ...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

در خارج نیز لزوما نمی توانید با درس خواندن ثروتمند شوید، خیلی از ایرانیها که در آمریکا و در رشته های مهندسی تحصیل کرده اند در آمریکا زندگی بسیار معمولی دارند، بله خانه و ماشین دارند اما متعلق به بانک می باشد و می بایست با کار زیاد و در اقساط ماهیانه بدهی خود با بانک را تسویه کنند روندی که می تواند تا زمان بازنشستگی ادامه پیدا کند و شما نیز مرتب باید نگران اخراج شدن از سوی شرکت باشید و عدم توانایی در پرداخت بدهی خودتان به بانک باشید، نگرانی و استرس اخراج شدن از کار، کابوس میلیونها نفر در آمریکا و سایر کشورهای غربی می باشد.
    that's almost true

the world is changing and the old model of getting a college education and having a lifetime career is becoming obsolete

in ten years, hundred thousands of people will go out of job with the rise of AI

there will be no taxi driver
    no radiologist
    etc
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

قصد ندارم بگویم فرهنگ کاری غربی که بسیار راحت کارکنان را اخراج می کنند بخصوص در آمریکا و کانادا نادرست می باشد نه اتفاقا کار صحیحی می باشد، منظور من بیشتر بر روی بخش بزرگی از ایرانیها می باشد که فکر می کنند زندگی در آمریکا یعنی گردش و تفریح. در واقع یک نگاه خیالی به آمریکا و سایر کشورهای غربی دارند.
    در همین فروم
    مهندس راجع به بازار کار پزشکی نظر میدهد. راجع به بازار کار علوم انسانی نظر میدهد به صورت حرفه ای. افرادی که هنوز پایشان را کشور دیگری نگذاشته اند یک دقیقه هم آمریکا زندگی نکرده اند یا در دهاتهایش زندگی کرده اند یا هستند همین الان در باره سبک زندگی در منهتن! و ..... نظراتی ارایه میدهند که ادم نمیداند چه بگوید! شما انتظار داری از چنین فرهنگی غیر از اون نگاه بیرون بیاد؟! من این تاپیک بازار کار و .. در امریکا رو میخونم خنده ام میگیرد! 90% افراد هنوز فارغ التحصیل هم نشدند در مورد بازار کار چیزهای عجیبی بیان میکنند. که غالبا درست نیست و وقتی همون سوال رو از کسی در صنعت آمریکا میپرسم با تعجب میگه اینها رو از کجا میگی؟ یا مثلا در مورد پزشکی در همین فروم یک جوی راه افتاده بود در مورد لزوم 100% داشتن لیسانس از آمریکای شمالی برای حق شرکت در آزمونMCAT که خب من پستها رو که خوندم دیدم متاسفانه باز هم بچه های شته های دیگر به راه انداختند اون هم با دو خط انگلیسی خوندن از سایت یک دانشگاه و تعمیمش به همه جا. ایرانیها عادت منحصر به فردی در باره نظر دادن راجع به چیزهایی که نمیدانند یا مطمئن نیستند دارند . ربطی هم به زمانه غیر زمانه ندارد. حتی میتونی نظرات بسیار متانقاض برخی افراد رو در برهه های مختلف زمانی ببینی توی همین فروم به عنوان محیطی با گستردگی عضویت اکادمیک بالا!
    از عوام انتظار دیگری نمیشه داشت.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    همه جا همینه و همه فکر میکنند مرغ همسایه غازه... حتی تو کشورهای غربی هم این موضوع رو دیدم که آلمانی ها فکر میکنند امریکا بهتره، امریکایی ها فکر میکنند سوئیس بهتره، استرالیایی ها فکر میکنند کانادا بهتره، کانادایی ها دنبال رفتن به استرالیا هستند... و یا رفتن به امریکا... همه ی اینها هست و طبیعت و ذات انسان هست. برخی آدم ها دنبال هیجان و تجربه های جدید هستند... ایران خوشبختانه کشوری هست که توش آدم میتونه کلی دلخوشی داشته باشه برای زندگی ( من هر وقت مدت طولانی از خاک ایران دور بودم واقعا احساس دلتنگی داشتم همیشه ... هیچ وقت افرادی مثل من در طولانی مدت خوشحال نخواهند بود که از کشورتون دور باشند با تمام گله هایی که از دولت و مردم و آب و هوا و ... داریم) ...
    شما باید ببینی کسی که این حرف رو میزنه کی هست؟
    من همکلاسهای روسم که وضعیت مناسب اجتماعی دارند خیلی خوششان از آمریکا و حتی فرهنگ آمریکایی نمیاد. در امریکا هم دوستان زیادی دارم که خوششان از اروپا نمیاد و آمریکا رو بیشتر دوست دارند . باید ببینید اون عوامل چی هستن که ایجاد انگیزه غاز دیدن مرغ همسایه رو میکنن.
    هجرت به خودی خود کار مثبی هست هرجا نتونستی موفقیت کسب کنی میتونی بری جای دیگه به عنوان یه آپشن التبه نه اینکه هرکسی رفت جای دیگری لابد نا موفق بوده. آمریکایی ایرانی سوییسی هم فرق زیادی نداره

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    دوست گرامی تا جایی که میدونم:
    بهشت درست کرده اند خوبشم کرده اند. کسانی که نمخواهند بروند در واقع نمی توانند یا مسایل گسترده خانوادگی یا سرمایه گذاری وابسته به سیستم دارند که دل کندن ازش مساویست با مرگ. من در ایران که بودم راحت راحت از هر 100 نفر 95 نفر ندای رفتن سر میدادند! به خصوص دانشجو جماعت. اینجا بیشتر فروم دانشجویی هست و ممکنه من نیز در آمار کلی نتوانم دخالت کنم ولی با مراوده با جوانان خیلیا سودای رفتن دارند و از همان 95 نفر راحت راحت 90 نفرشان بهشتی ساخته اند از خارج که نگو و نپرس!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    من و خیلی از دوستام کوچک ترین دلخوشی در ایران نداشتیم. هر چند اینجا هم دلخوشی زیادی نداریم ولی حداقل میشه از اینده مطمین بود

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    that's almost true

the world is changing and the old model of getting a college education and having a lifetime career is becoming obsolete

in ten years, hundred thousands of people will go out of job with the rise of AI

there will be no taxi driver
    no radiologist
    etc
    Totally, I agree with you, but you are the most pessimist person in this forum
    It is not late and still you have time to turn back to Iran and start your own business

به عنوان کسی که شمال تهران زندگی کردم برای سالها و الان هم خارج هستم باید بگم که خیلی زمان هنوز لازمه که بخوام به همون کیفیت زندگی ایران برسم! نشدنی نیست ولی کلا جا افتادن تو کشور جدید و پیدا کردن کار و...واقعا زمانبره.شخصا با همه مشکلاتی که ایران داره و همه هم بهش واقفیم. مهاجرت برای کسایی که صبرشون زیاده توصیه میشه وگرنه که هرروزش سخته تا به اون شرایط مورد نظر نرسی.

شمال شهر تهران قابل قیاس با مرکز شهر های استرالیا هم نیست. مثال میزنم، خیابون های تنگ و پر شیب ولنجک رو در نظر بگیرید که کلی هم توش آپارتمان هست دو طرف خیابون، اینجا جنوب شهرشم راحت جای پارک پیدا میشه. ولی حقیقت موضوع اینه که اینایی که میرن خارج خیلی هاشون شمال شهری هم نیستن، جز طبقه متوسط هستن یا دیگه متوسط رو به بالا که با سختی تحصیل کردن و حالا شرایط رفتن براشون فراهم شده. من که اگه شمال شهر تهران زندگی میکردم هیچ وقت نمیومدم تو غربت بین این غریبه ها که حرف آدم رو نمی فهمن و احساس تعلقی به ما ندارن و ما هم احساس تعلقی به اونها نداریم. بیشتر مهاجرها اینجا شهروند درجه دو هستن و از هیچ حقی بهره مند نیستن، خیلی هاشونم افسرده هستن و تو مشاغل سطح پایین کار میکنن. هر انسانی سرزمینی داره مثل خانواده ای که توش به دنیا میاید، مگه میشه خانواده رو عوض کرد؟ سرزمین رو هم نمیشه عوض کرد. حالا شاید هزار سال بعد دنیا به جایی رسید که مرزها برداشته شد و سرزمین ها همه متحد شدن و همه مردم کره زمین هم به یک زبان صحبت کردن ولی در حال حاضر این موضوع بعید به نظر میرسه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)