صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 144

موضوع: مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_2015 نمایش پست ها
    به عنوان کسی که شمال تهران زندگی کردم برای سالها و الان هم خارج هستم باید بگم که خیلی زمان هنوز لازمه که بخوام به همون کیفیت زندگی ایران برسم! نشدنی نیست ولی کلا جا افتادن تو کشور جدید و پیدا کردن کار و...واقعا زمانبره.شخصا با همه مشکلاتی که ایران داره و همه هم بهش واقفیم. مهاجرت برای کسایی که صبرشون زیاده توصیه میشه وگرنه که هرروزش سخته تا به اون شرایط مورد نظر نرسی.
    کیفیت منظورتون فقط از نظر مالی هست دیگه درسته؟! کیفیت زندگی رو تعریف کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    کیفیت منظورتون فقط از نظر مالی هست دیگه درسته؟! کیفیت زندگی رو تعریف کنید!
    ...کیفیت یعنی در حد همون تفریحاتی که دیگه بعد از سالها زندگی تو شهر خودت انجام میدی رو بتونی تو کشور جدیدت هم داشته باشی. به عنوان مثال درسته که کیفیت کنسرت ها، سینماها، رستوران ها، مراکز تفریحی و... تو مثلا تورنتو یا نیویورک بالاتر از تهرانه ولی به همون اندازه هم قیمتش بالاتره و تا به یک کار با درامد متوسط یا متوسط به بالا نرسی نمیتونی این هزینه ها رو پوشش بدی!.حالا از طرفی عده ای میگن فستیوال ها و کارناوال ها و پیاده روی تو مرکز شهر هم میشه به رایگان اینجا انجام داد ولی توجه باید کرد که برا همین ها هم هزینه رفت و امد و غذا بیرون و احیانا یک خرید وجود داره! پس نتیجه اینه که شما دردراز مدت با صبر و تحمل شرایط جدید شاید بتونی به بالاتر از کیفیت زندگی تو کشورت برسی ولی همیشه یک حس غربت و دوری از ایران اذیت میکنه ادم رو...

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_2015 نمایش پست ها
    ...کیفیت یعنی در حد همون تفریحاتی که دیگه بعد از سالها زندگی تو شهر خودت انجام میدی رو بتونی تو کشور جدیدت هم داشته باشی. به عنوان مثال درسته که کیفیت کنسرت ها، سینماها، رستوران ها، مراکز تفریحی و... تو مثلا تورنتو یا نیویورک بالاتر از تهرانه ولی به همون اندازه هم قیمتش بالاتره و تا به یک کار با درامد متوسط یا متوسط به بالا نرسی نمیتونی این هزینه ها رو پوشش بدی!.حالا از طرفی عده ای میگن فستیوال ها و کارناوال ها و پیاده روی تو مرکز شهر هم میشه به رایگان اینجا انجام داد ولی توجه باید کرد که برا همین ها هم هزینه رفت و امد و غذا بیرون و احیانا یک خرید وجود داره! پس نتیجه اینه که شما دردراز مدت با صبر و تحمل شرایط جدید شاید بتونی به بالاتر از کیفیت زندگی تو کشورت برسی ولی همیشه یک حس غربت و دوری از ایران اذیت میکنه ادم رو...
    ممنون
    ببخشید شما قبل اومدن خارج این رو میدونستید؟ میخوام ببینم علت خروجتون چی بود؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    شما باید ببینی کسی که این حرف رو میزنه کی هست؟
    من همکلاسهای روسم که وضعیت مناسب اجتماعی دارند خیلی خوششان از آمریکا و حتی فرهنگ آمریکایی نمیاد. در امریکا هم دوستان زیادی دارم که خوششان از اروپا نمیاد و آمریکا رو بیشتر دوست دارند . باید ببینید اون عوامل چی هستن که ایجاد انگیزه غاز دیدن مرغ همسایه رو میکنن.
    هجرت به خودی خود کار مثبی هست هرجا نتونستی موفقیت کسب کنی میتونی بری جای دیگه به عنوان یه آپشن التبه نه اینکه هرکسی رفت جای دیگری لابد نا موفق بوده. آمریکایی ایرانی سوییسی هم فرق زیادی نداره
    قطعا همینه!! منم نمیگم تمام اروپایی ها در فکر مهاجرت به امریکا هستند که!! همونطور که همه ی ایرانی ها هم در فکر مهاجرت به غرب نیستند... البته خب ایرانی ها شاید نسبتا بخاطر اتفاقات سیاسی اقتصادی فرهنگی ای که وجود داره خیلی بیشتر راغب باشند به مهاجرت... ایران خیلی کشور ارزونی هست، حالا همه قیمت ماشین و مسکن رو برای گرونی ایران مثال میزنند ولی قیمت تاکسی، مترو، رستوران، سینما، خریدهای روزانه، میوه، لبنیات... مسافرت داخلی، هتل و ... خیلی کمه! حقوق ها هم کمتره ولی برای من که خیلی مشکل مالی به اون صورت نداشتم خیلی مشکلی وجود نداشت... من خودم در تهران از وضع رانندگی، نجوه برخورد با مشتری، نحوه ی برخورد با تفکرات مخالف، ریاکاری، اهمیت ندادن مردم به محیط زیست و شکل و شمایل شهر و خیلی چیزهای این شکلی ناراضی هستم، ولی دوری از فامیل، دوری از دوستان، دوری از وطن(بعنوان جایی که باهاش خاطره داری، سال ها زندگیت رو تو کوچه خیابون هاش سر کردی...) و سر و کله زدن با مردمی که در نهایت تو رو خیلی از خودشون نمیدونند هم در طولانی مدت چندان جذاب نیست هزچند که چند سال با خانواده خارج از کشور زندگی کردم و احتمالا باز هم برای ادامه تحصیل خواهم رفت، ولی (شاید من زیادی احساسات دارم نسبت به ایران) باز هم ترجیح میدم به ایران برگردم و در کشور خودم بمیرم...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    قطعا همینه!! منم نمیگم تمام اروپایی ها در فکر مهاجرت به امریکا هستند که!! همونطور که همه ی ایرانی ها هم در فکر مهاجرت به غرب نیستند... البته خب ایرانی ها شاید نسبتا بخاطر اتفاقات سیاسی اقتصادی فرهنگی ای که وجود داره خیلی بیشتر راغب باشند به مهاجرت... ایران خیلی کشور ارزونی هست، حالا همه قیمت ماشین و مسکن رو برای گرونی ایران مثال میزنند ولی قیمت تاکسی، مترو، رستوران، سینما، خریدهای روزانه، میوه، لبنیات... مسافرت داخلی، هتل و ... خیلی کمه! حقوق ها هم کمتره ولی برای من که خیلی مشکل مالی به اون صورت نداشتم خیلی مشکلی وجود نداشت... من خودم در تهران از وضع رانندگی، نجوه برخورد با مشتری، نحوه ی برخورد با تفکرات مخالف، ریاکاری، اهمیت ندادن مردم به محیط زیست و شکل و شمایل شهر و خیلی چیزهای این شکلی ناراضی هستم، ولی دوری از فامیل، دوری از دوستان، دوری از وطن(بعنوان جایی که باهاش خاطره داری، سال ها زندگیت رو تو کوچه خیابون هاش سر کردی...) و سر و کله زدن با مردمی که در نهایت تو رو خیلی از خودشون نمیدونند هم در طولانی مدت چندان جذاب نیست هزچند که چند سال با خانواده خارج از کشور زندگی کردم و احتمالا باز هم برای ادامه تحصیل خواهم رفت، ولی (شاید من زیادی احساسات دارم نسبت به ایران) باز هم ترجیح میدم به ایران برگردم و در کشور خودم بمیرم...
    گفت: از نظرگاه است ای مغز وجود... اختلاف مومن و گبر و جهود...
    همه چیز ربط داره به اینکه از چه زاویه ای به قضایا نگاه کنیم و هر نگاه هم برای خود صاحب نگاه محترم هست.
    در جامعه شناسی و نورو سایکولوژی انسان یک مفهوم ذهنی هست به نام " فرا واقعیت" که خاصیت دنیای مدرن هست یعنی مدرنیته و ابزارهاش علت العلل اصلیش هستند. این مفهوم سازی ذهنی تاکید میکنه روی یک ابزه که تمام مفاهیم حول اون شکل میگیرند. مثلا نیویورک! جشمتون رو ببندید چی توی ذهنتون میاد؟ منهتن... وال استریت....5TH استریت..... نمادهای آمریکا .... اپل.... دست فرد نیست. میدیا این مفهوم سازی رو انجام میده. حتی عکس روی تیشرت ها و لیوان های آب خوری و تابلوها . همه اینها نیویرک هست منها Harlem و Bronx و اگر همون فرد رو با چشم بسته از تهران ببریم نیویورک بگذاریم وسط برونکس امکان نداره باور کنه الان توی نیویورک هست! علت اینکه مهاجرت برای ایرانی ها به چنین مسئله ای تبدیل شده محیط ایزوله داخل ایران و عدم ارتباط بین المللی هست که نمیتونن واقعیت و فرا واقعیت رو تشخصی بدن و تفکیک قایل بشن بینش. نتیجتا این که تصمیمات حول انتزاعات ذهنی شکل میگره حالا این مثلا مثبت بود مثال منفی هم زیاده......
    در مورد مفهوم زندگی هم همینه. من نمیدانم شمال شهر تهران چرا اینقدر مسئله خاصی تبدیل شده؟ غیر از نمای ساختمان ها و اندکی فقط اندکی اون هم در حوزه روابط اخلاقی فرد گرایانه شمال و جنوب تهران سرو ته یک کرباس هستند! و برای من نوعی هیچ کشش و جذابیتی ندارد. و نداشت. حتی همان برونکس و هارلم را هم ترجیح میدهم. آدمی هم نیستم الکی حرف بزنم یا چیزی رو به زبون نمیارم یا هم وجدان هم واقعیت رو منظور میکنم و نظرم رو میگم. در مورد همین روسیه هم که مینویسم توی تاپیکش هم مزایا رو میگم هم معایب یک درصد اگر کسی خواست با اون پست تصمیم بگیره من مدیون نباشم .
    بگذریم. علت اینکه اروپاییها و آمریکایها منطقی تر تصمیم میگیرند همین اماکن تمایز بخشی بین واقعیت و فرا واقعیت هست. اما ارزانی ایران ببینید این ارزانی ها واقعا دلیلش بی کیفیتی هست هرچند خیلی هم ارزان نیست. من الان با پول پژوی ایران یکمی بیشتر بیم دبلیو خریدم مبلغیش رو نقد مبلغی هم اقساط ماهیانه. خودتان قیاس کنید بی ام دبلیو با پژوی ایران خودرو.
    در مورد برخورد ها باور کنید من از لحظه ای که هواپیما مینشینه توی فرودگاه امام تا زمانی کهبر میگردم اصطکاک دارم از راننده تاکسی های فضول که در دو ثانیه پسر خاله میشوند و اجازه میدن به خودشون از همه چیز بپرسند تا ااا مغازه درانی که میخوای ازشون خرید کنی میگه "میخری بیارم پایین" )) خب برای من سنگینه وقتی میرم توی مال بزرگ در مرکز شهر 10 تا لباس بر میدارم پرو کنم ببینم کدوم یکی میاد بهم و قشنگتره و کارکنان اونجا بجز احترام و لبخند و به معنای واقعی در خدمت من بودن کاری انجام نمیدن و این برخورد! من یادم نمیره روزهای اول زبان بلد نبودم میدیدم دختر پسرهای جوانی کارمند مال میومدن اول روسی میگفتن کمکی از دست ما بر میاد میگفتم بلد نیستم انگلیسی میگن همینو . برام سنگینه عطری که با قیمت اصلی میخرم مارک هست برند هست قیمتش هم منطقی و عطری که نمیدونم آب میریزن اخلش یا الکل اینقدر بد بو هست و باقیمت صد برابر بهم میفروشن.... بافت شهری. معماری. آدمها. فرهنگ عمومی همه و همه ایران رو برای من به شخصه تبدیل به محیط کاملا غیر قابل تحمل میکنه. واقعا نمیخوام اصطکاک داشته باشم در این سطح. اصطکاک همه جا هست ولی این سطحش دیگه بر هم زننده تمرکز انسان روی برنامه هاش هست.
    البته من آدم وابسته ای نیستم . حتی میتونم بگم از وجود خانواده ام در ایران نبود همین سالی یکبار را هم نمی امدم. و هرکس شرایط شخصی اش تفاوت دارد طبیعتا.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    گفت: از نظرگاه است ای مغز وجود... اختلاف مومن و گبر و جهود...
    همه چیز ربط داره به اینکه از چه زاویه ای به قضایا نگاه کنیم و هر نگاه هم برای خود صاحب نگاه محترم هست.
    در جامعه شناسی و نورو سایکولوژی انسان یک مفهوم ذهنی هست به نام " فرا واقعیت" که خاصیت دنیای مدرن هست یعنی مدرنیته و ابزارهاش علت العلل اصلیش هستند. این مفهوم سازی ذهنی تاکید میکنه روی یک ابزه که تمام مفاهیم حول اون شکل میگیرند. مثلا نیویورک! جشمتون رو ببندید چی توی ذهنتون میاد؟ منهتن... وال استریت....5TH استریت..... نمادهای آمریکا .... اپل.... دست فرد نیست. میدیا این مفهوم سازی رو انجام میده. حتی عکس روی تیشرت ها و لیوان های آب خوری و تابلوها . همه اینها نیویرک هست منها Harlem و Bronx و اگر همون فرد رو با چشم بسته از تهران ببریم نیویورک بگذاریم وسط برونکس امکان نداره باور کنه الان توی نیویورک هست! علت اینکه مهاجرت برای ایرانی ها به چنین مسئله ای تبدیل شده محیط ایزوله داخل ایران و عدم ارتباط بین المللی هست که نمیتونن واقعیت و فرا واقعیت رو تشخصی بدن و تفکیک قایل بشن بینش. نتیجتا این که تصمیمات حول انتزاعات ذهنی شکل میگره حالا این مثلا مثبت بود مثال منفی هم زیاده......
    در مورد مفهوم زندگی هم همینه. من نمیدانم شمال شهر تهران چرا اینقدر مسئله خاصی تبدیل شده؟ غیر از نمای ساختمان ها و اندکی فقط اندکی اون هم در حوزه روابط اخلاقی فرد گرایانه شمال و جنوب تهران سرو ته یک کرباس هستند! و برای من نوعی هیچ کشش و جذابیتی ندارد. و نداشت. حتی همان برونکس و هارلم را هم ترجیح میدهم. آدمی هم نیستم الکی حرف بزنم یا چیزی رو به زبون نمیارم یا هم وجدان هم واقعیت رو منظور میکنم و نظرم رو میگم. در مورد همین روسیه هم که مینویسم توی تاپیکش هم مزایا رو میگم هم معایب یک درصد اگر کسی خواست با اون پست تصمیم بگیره من مدیون نباشم .
    بگذریم. علت اینکه اروپاییها و آمریکایها منطقی تر تصمیم میگیرند همین اماکن تمایز بخشی بین واقعیت و فرا واقعیت هست. اما ارزانی ایران ببینید این ارزانی ها واقعا دلیلش بی کیفیتی هست هرچند خیلی هم ارزان نیست. من الان با پول پژوی ایران یکمی بیشتر بیم دبلیو خریدم مبلغیش رو نقد مبلغی هم اقساط ماهیانه. خودتان قیاس کنید بی ام دبلیو با پژوی ایران خودرو.
    در مورد برخورد ها باور کنید من از لحظه ای که هواپیما مینشینه توی فرودگاه امام تا زمانی کهبر میگردم اصطکاک دارم از راننده تاکسی های فضول که در دو ثانیه پسر خاله میشوند و اجازه میدن به خودشون از همه چیز بپرسند تا ااا مغازه درانی که میخوای ازشون خرید کنی میگه "میخری بیارم پایین" )) خب برای من سنگینه وقتی میرم توی مال بزرگ در مرکز شهر 10 تا لباس بر میدارم پرو کنم ببینم کدوم یکی میاد بهم و قشنگتره و کارکنان اونجا بجز احترام و لبخند و به معنای واقعی در خدمت من بودن کاری انجام نمیدن و این برخورد! من یادم نمیره روزهای اول زبان بلد نبودم میدیدم دختر پسرهای جوانی کارمند مال میومدن اول روسی میگفتن کمکی از دست ما بر میاد میگفتم بلد نیستم انگلیسی میگن همینو . برام سنگینه عطری که با قیمت اصلی میخرم مارک هست برند هست قیمتش هم منطقی و عطری که نمیدونم آب میریزن اخلش یا الکل اینقدر بد بو هست و باقیمت صد برابر بهم میفروشن.... بافت شهری. معماری. آدمها. فرهنگ عمومی همه و همه ایران رو برای من به شخصه تبدیل به محیط کاملا غیر قابل تحمل میکنه. واقعا نمیخوام اصطکاک داشته باشم در این سطح. اصطکاک همه جا هست ولی این سطحش دیگه بر هم زننده تمرکز انسان روی برنامه هاش هست.
    البته من آدم وابسته ای نیستم . حتی میتونم بگم از وجود خانواده ام در ایران نبود همین سالی یکبار را هم نمی امدم. و هرکس شرایط شخصی اش تفاوت دارد طبیعتا.
    همه حرفای شما رو هم در مورد برخورد با مشتری و کیفیت اجناس و بافت شهری و معماری و ... قبول دارم و در متن قبلی هم خودمم به همین ها اشاره کردم که تو ایران این مشکلات فرهنگی وجود داره، و آدم ذهنش پر از تنش هست... در کشور های پیشرفته تر که شما، خیلی های دیگه و بنده حضور داشتیم این مسائل وجود نداره و آدم از این نظر آرامش خوبی داره ( نه بحث سیاسی باهات میکنن بیخودی، نه کسی بهت میگه "این چیه پوشیدی؟؟"، نه به اون صورت بهت نگاه میکنن، نه نگران زیر کردن عابر پیاده هستی، نه نگران له شدن توسط ماشین هایی که لایی میکشن و مست هستن و خیلی از این مسائل واقعا از ذهنت پاک میشه و آدم کمی راحت تر میتونه نفس بکشه و دیر تر پیر بشه ... ) ولی با تمام این وجود مشکلات عاطفی ای که در متن قبلی بهش اشاره کردم هست ... دیگه این بستگی داره به وزنی که هر آدمی به این شاخصه ها میده ...
    و البته ارزانی بعضی چیزها در ایران خیلی بخاطر کیفیتش نیست... مثلا میوه (درسته که تو ایران میوه ها خیلی هاش کرم خورده و خیلی در هم و بر همه و اصلا لذتی نداره میوه خریدن و اینا... ولی بهترین میوه هم باز ارزون تره...) آب... برق ... گاز... مترو (البته نه وقتی که شلوغه) ... رستوران های خوب تهران قیمت یک پرس غذاشون حدودا 40هزار تومن ایناس در صورتی که جایی که من بودم حدودا دو برابر این قیمت رو باید می پرداختی (البته از سلامت غذاش بیشتر مطمئن بودی) ... تاکسی هم که شما آژانس بگیری در تهران از شمال به جنوب بری 20 الی 25 تومن بیشتر نمیشه... (حالا درسته کولر نداره و ... ) ... و تاکسی های خطی (با احتساب اینکه کلی باید حرف سیاسی و غر غر بشنوی) 5هزار تومن اینا میشه نهایتا... ولی تاکسی تو کشور های دیگه خیلی گرون تر از این حرفاست...
    دیگه میگم بستگی به خود آدم داره و اینکه تو ایران چقدر درآمد داشته، تو خارج چقدر داره، چقدر احساساتی هست و.... تمام این ها
    بحث ماشین هم... بله، تو ایران مثلا یک هیوندای سدان کوچک حدودا 120، 150 میلیون تومنه، اینجا همون حدودا 80 میلیون تومن میشه ... یا مثلا یک شورولت کامارو اینجا 120 میلیون تومنه تقریبا ... حالا بحث دست دوم خریدن البته کمی فرق داره که شما میفرمایید با پول یک پژو یک ب ام و میشه خرید... احتمالا مدل های قدیمی 2007 اینا منظورتونه... بله خب خرجشم کم نیست ماشین قدیمی
    ویرایش توسط mj1991 : August 16th, 2016 در ساعت 01:58 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    همه ..............
    له خب خرجشم کم نیست ماشین قدیمی
    درسته خرجش کم نیست و 30% پول معامله هم اتفاقا به دولت بابت مالیات باید پرداخت میشد. ولی منظورم همین قیاسها بود که شما گفتید.

با تشکر از صحبت های همه

آقای الکس شما نظرتون درباره یادگیری زبان در محیط چی هست؟
    و همچنین درباره همدلی، اونجا همدلی دیدید؟
    سوال سومم اینکه بعضی دوستان میگن شهروند درجه دو محسوب می شیم، آیا در آمریکا و کانادا هست؟ میتونین برای این حرف مثال هم بزنید؟
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    با تشکر از صحبت های همه

سوال سومم اینکه بعضی دوستان میگن شهروند درجه دو محسوب می شیم، آیا در آمریکا و کانادا هست؟ میتونین برای این حرف مثال هم بزنید؟
    دوست من، یادگیری زبان در محیط خیلی عالیه ولی لگه نظر منو بخواید در یه حد نسبتا خوبی باید باشید اول، بعد در محیط اون رو به حد عالی میرسونید..
    منظورم اینه که مثلا آیلتس در حد 5،6 اینا باشید بعد در محیط میتونید با صبر و حوصله و بعضی وقت ها هم احساس مسخره شدن خودتون رو به حد عالی برسونید...شما خصوصا collocation ها رو در محیط خیلی بهتر یاد میگیرید تا در کلاس و دیکشنریو ... ولی اگه از اول در محیط قرار بگیرید خیلی حس بدی رو تجربه خواهید کرد برای یک مدت طولانی..

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    با تشکر از صحبت های همه

نظر من همین نظر دوستمون هست. حتما یک سطح قابل اعتنا داشته باشید. وگرنه ابتدا به ساکن با دانش نه چندان مقبول بخواهید زبان یاد بگیرید هر زبانی فرقی نمیکنه بدجوری توی ذوفتون خواهد خورد. اول از یک فارسی زبان زبان مورد نظرتونو یاد بگیرید بعد خودتون با محیط و ... تقویتش کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)