صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 144

موضوع: مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : مقایسه شمال شهر تهران با خارج از کشور

واقعا باعث تاسف هست. من فکر کردم اگر مطلبی از تجربه زندگی شخصی ام مینویسم یک درصد اگر بدرد کسی بخوره مفید باشه . و بعد در پیام های خصوصی و ... باید توهین بشنوم که پزشکها دزدند و.... سرگردنه گیر و ......
    متاسفم.
    امیدوارم مطلبی اگر نوشتم بدردتون خورده باشه. سوال دیگری بود در خصوصی بپرسید چون از اینجا پست گذاشتن بابت این نوع رفتارهای بی فرهنگی معذورم. اگر هم دوست داشتند پیامها و توهین هاشون رو بگذارم در اینجا همه ببینند!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    واقعا باعث تاسف هست. من فکر کردم اگر مطلبی از تجربه زندگی شخصی ام مینویسم یک درصد اگر بدرد کسی بخوره مفید باشه . و بعد در پیام های خصوصی و ... باید توهین بشنوم که پزشکها دزدند و.... سرگردنه گیر و ......
    متاسفم.
    امیدوارم مطلبی اگر نوشتم بدردتون خورده باشه. سوال دیگری بود در خصوصی بپرسید چون از اینجا پست گذاشتن بابت این نوع رفتارهای بی فرهنگی معذورم. اگر هم دوست داشتند پیامها و توهین هاشون رو بگذارم در اینجا همه ببینند!
    بله دقیقا از این پیام های کنایه آمیز و توهین کننده هم بنده دریافت کردم در این چند دقیقه!! خیلی توجه نکنید به هر حال هر کس شخصیت خودش رو نمایش میده با این پیام ها
    شما و من بیکار نبودیم برای تفریح یا درآمد اینجا مطلب بنویسیم، قصد شما و اینکه دنبال کمک به این هستید که تجربیاتتونو در اختیار بقیه افرادی که شاید حرفتون باعث شه تصمیم بهتری بگیرند بذارید قابل احترامه..
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    قطعا همینه!! منم نمیگم تمام اروپایی ها در فکر مهاجرت به امریکا هستند که!! همونطور که همه ی ایرانی ها هم در فکر مهاجرت به غرب نیستند... البته خب ایرانی ها شاید نسبتا بخاطر اتفاقات سیاسی اقتصادی فرهنگی ای که وجود داره خیلی بیشتر راغب باشند به مهاجرت... ایران خیلی کشور ارزونی هست، حالا همه قیمت ماشین و مسکن رو برای گرونی ایران مثال میزنند ولی قیمت تاکسی، مترو، رستوران، سینما، خریدهای روزانه، میوه، لبنیات... مسافرت داخلی، هتل و ... خیلی کمه! حقوق ها هم کمتره ولی برای من که خیلی مشکل مالی به اون صورت نداشتم خیلی مشکلی وجود نداشت... من خودم در تهران از وضع رانندگی، نجوه برخورد با مشتری، نحوه ی برخورد با تفکرات مخالف، ریاکاری، اهمیت ندادن مردم به محیط زیست و شکل و شمایل شهر و خیلی چیزهای این شکلی ناراضی هستم، ولی دوری از فامیل، دوری از دوستان، دوری از وطن(بعنوان جایی که باهاش خاطره داری، سال ها زندگیت رو تو کوچه خیابون هاش سر کردی...) و سر و کله زدن با مردمی که در نهایت تو رو خیلی از خودشون نمیدونند هم در طولانی مدت چندان جذاب نیست هزچند که چند سال با خانواده خارج از کشور زندگی کردم و احتمالا باز هم برای ادامه تحصیل خواهم رفت، ولی (شاید من زیادی احساسات دارم نسبت به ایران) باز هم ترجیح میدم به ایران برگردم و در کشور خودم بمیرم...
    قیمت ان چیزهایی که فرمودید در قیاس با درآمد ها خیلی زیاده! به نظر من هر کس که در اینجا نظر میدهد باید ابتدا بگوید میزان درامد ماهانه خودش و خانواده اش چقدر است
    در ضمن نمیدونم من تافته جدابافته بودم یا بعضی از دوستان کمی غلو میکنند. واللا من در ایرانش هم خیلیا رو از خودم نمیدونستم در واقع اونا من رو از خودشون نمیدونستن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

ای بابا بحث به کجاها کشیده میشه!! دوستان در مورد سطح درآمد بحث شد باید این رو هم توجه کرد که تو وضعیت الان کشور واسه تازه فارغ التحصیل ها و به خصوص قشر مهندس کار وجود نداره. و این وجود نداشتن با گشتن و قوی کردن رزومه هم حل نمیشه .وضعیت خیلی بدتر از چیزی هست که خیلیها فکر میکنند.به طور کلی اگر پارتی قوی یا پول خیلی زیاد نداشته باشی نهایتا یه کار با حقوق 1.5 اونم تو اغلب تو تهران خواهی داشت.حالا خرج خورد و خوراک و حمل ونقل و احتمالا اجاره رو کم کنین عملا چیزی نمیمونه که بشه باهاش به آینده هم فکر کرد.
    منظورم اینه که درسته خیلیا از سختی و مشکلات زندگی تو کشورای پیشرفته مینالن ولی در عمل میبینیم که بدون داشتن سرمایه آنچانی یا آشنای رده بالا تونستن یه زندگی سطح متوسط (متوسط اروپایی یا آمریکایی!!) برای خودشون بسازن و این یعنی رضایت از کلیت زندگی .

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mohammad نمایش پست ها
    ای بابا بحث به کجاها کشیده میشه!! دوستان در مورد سطح درآمد بحث شد باید این رو هم توجه کرد که تو وضعیت الان کشور واسه تازه فارغ التحصیل ها و به خصوص قشر مهندس کار وجود نداره. و این وجود نداشتن با گشتن و قوی کردن رزومه هم حل نمیشه .وضعیت خیلی بدتر از چیزی هست که خیلیها فکر میکنند.به طور کلی اگر پارتی قوی یا پول خیلی زیاد نداشته باشی نهایتا یه کار با حقوق 1.5 اونم تو اغلب تو تهران خواهی داشت.حالا خرج خورد و خوراک و حمل ونقل و احتمالا اجاره رو کم کنین عملا چیزی نمیمونه که بشه باهاش به آینده هم فکر کرد.
    منظورم اینه که درسته خیلیا از سختی و مشکلات زندگی تو کشورای پیشرفته مینالن ولی در عمل میبینیم که بدون داشتن سرمایه آنچانی یا آشنای رده بالا تونستن یه زندگی سطح متوسط (متوسط اروپایی یا آمریکایی!!) برای خودشون بسازن و این یعنی رضایت از کلیت زندگی .
    منم میخواستم این رو بگم که ایشون فرمودن قیمت میوه اینا مفته و فلان من که دقیق نمیدونم خونواده بعضا خبر میدن ولی تا جایی که میدونم گرونه اجناس.
    به هر حال من این نکته رو باز تاکید میکنم صرف اینکه کار نیست یا در امد عالی داره خارج، برم خارج اشتباه محضه. باید تا حدی سیستم فکریت هم به خارج از کشور بخوره و از جامعه ایرانی به دور باشه سیستم فکریت. استثنا اینه که میخوای بری درس بخونی برگردی به اصطلاح افتخار آفرینی کنی که هر چند تو تاپیک های دیگه هم گفتم این کار به نظر من اشتباه محضه!
    ویرایش توسط apply1361 : August 16th, 2016 در ساعت 08:05 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    واللا من در ایرانش هم خیلیا رو از خودم نمیدونستم در واقع اونا من رو از خودشون نمیدونستن.
    به نظر من این جمله خلاصه خیلی خوبی برای این تاپیکه. واقعا برای کسی که این احساس رو داره فرقی نمی کنه ماهی یک میلیون درآمد داشته باشه یا ده میلیون، خونش تو زعفرانیه باشه یا اسلامشهر، استاد دانشگاه باشه یا ... به هر حال رضایت برای ایشون در محیط ایران در هیچ شرایطی وجود نداره و چه بهتر که ایشون برن به جایی که بهش تعلق دارند. مابقی مباحث به نظرم بی ربطه اگر چنین طرز تفکری کسی داشته باشه. سعادت این فرد و جامعه ایران در اینه که ایشون مهاجرت کنند.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ...
    به هر حال من این نکته رو باز تاکید میکنم صرف اینکه کار نیست یا در امد عالی داره خارج، برم خارج اشتباه محضه. باید تا حدی سیستم فکریت هم به خارج از کشور بخوره و از جامعه ایرانی به دور باشه سیستم فکریت ...
    ببخشید این برای من سهل و ممتنع هست درکش، میشه مثال بزنید از جنبه زندگی و کار و مسائل مالی و ... ؟
    همچنان منتظر پست شما درباره مشکلات هستم ...
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    ببخشید این برای من سهل و ممتنع هست درکش، میشه مثال بزنید از جنبه زندگی و کار و مسائل مالی و ... ؟
    همچنان منتظر پست شما درباره مشکلات هستم ...
    ببینید من نظر خودم رو میگم و مثل خیلی ها کلمه "ما" رو استفاده نمیکنم! مثلا میان میگن ما از اون خاک اومدیم، ما نمیتوانی هیچ گاه با یه خارجی مثل یه ایرانی باشیم، ما ما ما!
    مثالی که میزنم اینه خیلی ساده. مساله قانون گریزی. با سطح کلانش کار ندارم حالا سطح خرد! ممکنه برای شما عجیب بیاد ولی من وقتی میبینم کسی به صرف اینکه پول داره به همه داره زور میگه در همه جا این برای من کمی سنگین است. اون جامعه سیستم فکریش به من نمیخوره. خیلی مسایل دیگر که واقعا از حوصله این بحث و همچنین این فروم که بیشتر به مسایل دانشجویی میپردازه خارجه. نکته اول برای خروج به نظر من برای کسی که نمیخواد برگرده (که حتی اونایی که ادعا میکردن برمیگردن و شرط بسته بودن الان موندن که موندن) اینه که بشینه ببینه دقیقا چه مسایلی در ایران اذیتش میکنه؟ بی پولی؟ بیکاری؟قانون گریزی؟ ناشایسته سالاری؟ سیستم تحصیلی؟ چه چیزی به ترتیب اولویت.
    خیلی ساده چه شمال شهر چه جنوب، سیستم فکری یه جامعه وقتی با اون چیزی که در ذهنته زمین تا اسمون فرق داره خوب چاره ای جز رفتن نداری
    مشکلات هم بستگی به هر فرد داره اصلا نمیشه تعمیم داد! مشکلی ممکنه واسه یکی مشکلی باشه که واسه دیگری اصلا به چشم نیاد! نمونه سادش رو بگم! یکی از برخورد سرد ادمها در اروپا گله میکنه اون یکی میگه نه خیلی هم خوب اصلا من صمیمیت رو دوست ندارم! خوب ببینید چقدر فرق داره!
    یا میان میگن آمریکایی باهات صمیمی مثل ایرانی نمیشه و من اذیت میشم، اون یکی اصلا این مساله براش اهمیتی نداره!
    مشکل اینه که مهاجرت به خصوص دایمی یه نوعی تولد دوباره است منتهی این بار کسی پشتوانه شما نیست (البته من بچه پولدارا رو میتونم ایجا مستثنی کنم) هر چند میگم همه چیز پول نیست. پدر و مادر شما در این تولد همراهتون نیستند (حالا هر چقدر هم بگی که من مستقل هستم اصلا برام مهم نیست و این حرفای کلیشه ای)
    یک مشکل بزرگ دیگه که شخص من نه ولی خیلیا ازش مینالن استرس نداشتن اقامت اون کشوری هست که درش زندگی میکنند هست. به شما قول میدم شما کارتون رو خوب ارایه بدید و به طور معمولی برید جلو (کاری خلاف قوانین اون مملکت نکنید) اقامت رو خواهید گرفت.
    این بحث داره از تاپیک بیراهه میره بهتره دور نشیم از بحث شمال شهر!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

به هر حال حرف من این بود که بیایم انقدر از کشورمون بد نگیم و انقدر غرب رو بزرگ نکنیم، من از سیاه نمایی و اگزجره کردن این چیزها به شدت بدم میاد، چرا که باعث میشه افراد دیگه بیان بر اساس این حرف های شما رویایی برای خودشون بسازن، و تصمیمی بگیرن که شاید وقتی اون تصمیم رو انجام میدن و به کشور هدفشون مهاجرت میکنند متوجه بشند خیلی هم اونجوری نبوده که واسشون تعریف کردند...
    ببینید تمام این حرف هایی که زده میشه که اونجا قانون داره، مردم فرهنگ دارند، عالیه، خیابونا اینجوریه، اونجوریه... تا حدودی درسته... ولی نه به صورت کامل... ترافیک در اکثر شهر های بزرگ دنیا وجود داره (حتی شاید 1ساعت 2ساعت تو ترافیک باشی، هرچند که حداقل عین آدم توی خط خودشون واستادن ماشینا مثل ایران توی یک خط دوتا ماشین نمیاد)، پولدار سالاری وجود داره، پارتی بازی (شاید کمی متفاوت تر ) وجود داره ... شما که میخواید از ایران خارج بشید و به کشور مقصدتون سفر کنید ازش برای خودتون یک اتوپیا ی بی نقص نسازید!! زیر آب زنی در تقریبا همه جای دنیا وجود داره ... کیف قاپی وجود داره ... کلاه برداری وجود داره... متاسفانه ترور هم که دیگه داره اضافه میشه... بنده خودم در سوئیس دیدم که بچه های سفید پوست یک مدرسه ابتدایی ریخته بودند سر یک پسر بچه ی سیاه پوست و مثل صحنه هایی که تو افغانستان و اینجور مناطق شاهدش هستیم داشتند میزدند بدبخت رو ... شاید ما ایرانی ها سیاه پوست نباشیم ولی از نظر اون ها خارجی هستیم ... به این مسائل هم توجه داشته باشید... من نمیگم همه شون اینجورین، اتفاقا اکثرشون خیلی هم خوبن باهات، ولی همون اقلیت در دراز مدت ناراحتت میکنند...(شایدم اون اقلیته به پست شما نخورند نسخه نمیپیچم برای همه...شایدم شما جوری جوابشونو بدید که دیگه هیچ حرفی تا عمر دارند نزنند... من دارم فقط اطلاع میدم) ...
    ایران هم چیزهای بد خیلی زیاد داره، شاید بشه گفت بی شمار... ولی چیز های خوب هم داره (انصاف داشته باشید) ... من حرفم این نیست که فقط برای پولدار ها چیزای خوب داره... شما بلاخره ایران وطنتون هست... برای طلا گرفتن مردم ایران در المپیک یا هر جایی خوشحال میشید، حتی اگه سیتیزن امریکا باشید... و خیلی ها (نه همه) که خارج از کشور به مقام علمی و قدرتی رسیدند هم نهایتا خیلی دوست دارند که به ایران برگردند و کمک دستی باشند برای مردم کشور خودشون (شاید بشه بیان، شایدم دیگه دیر شده باشه...)
    دیگه به قول دوستان در این حوصله و مقال نمی گنجه حرف زیاده...
    ویرایش توسط mj1991 : August 17th, 2016 در ساعت 12:31 PM
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member

من با شما کاملا هم نظرم اما فکر می کنم واقعا امکان هیچ نوع گفتگویی در این زمینه وجود نداره متاسفانه. در حقیقت این دو دسته افراد دو پارادایم فکری 100 درصد متفاوت دارند و فقط متاسفانه به زبان مشترک (فارسی) تکلم می کنند و هیچ نقطه اشتراک دیگری ندارند. پیشنهاد می کنم اسناد درز کرده سفارت آمریکا در امارات را در ویکی لیکس بخوانید. گزارشهایی در اون هست از ایرانی هایی که برای ویزا مراجعه می کنند. حجم کینه و نفرتی که این دوستان از جماعت ایرانی بروز میدند حتی تنظیم کننده آمریکایی گزارش را هم متعجب می کنه! واقعا امکان گفتگو با چنین شخصی نیست. فقط باید منتظر بود که هرچه زودتر بره به جایی که بهش تعلق داره و امیدوار که حداقل دیگه کاری به ایران و ایرانی نداشته باشه! من حتی فکر می کنم باید به این افراد تسهیلات هم داد که زودتر برن از ایران! همینطور که الان وزارت خارجه در برابر پس فرستادن خیلی از این افراد از استرالیا داره مقاومت میکنه. هرچه این فاصله مشخص تر بشه به نفع هر دو طرفه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    به هر حال حرف من این بود که بیایم انقدر از کشورمون بد نگیم و انقدر غرب رو بزرگ نکنیم، من از سیاه نمایی و اگزجره کردن این چیزها به شدت بدم میاد، چرا که باعث میشه افراد دیگه بیان بر اساس این حرف های شما رویایی برای خودشون بسازن، و تصمیمی بگیرن که شاید وقتی اون تصمیم رو انجام میدن و به کشور هدفشون مهاجرت میکنند متوجه بشند خیلی هم اونجوری نبوده که واسشون تعریف کردند...
    ببینید تمام این حرف هایی که زده میشه که اونجا قانون داره، مردم فرهنگ دارند، عالیه، خیابونا اینجوریه، اونجوریه... تا حدودی درسته... ولی نه به صورت کامل... ترافیک در اکثر شهر های بزرگ دنیا وجود داره (حتی شاید 1ساعت 2ساعت تو ترافیک باشی، هرچند که حداقل عین آدم توی خط خودشون واستادن ماشینا مثل ایران توی یک خط دوتا ماشین نمیاد)، پولدار سالاری وجود داره، پارتی بازی (شاید کمی متفاوت تر ) وجود داره ... شما که میخواید از ایران خارج بشید و به کشور مقصدتون سفر کنید ازش برای خودتون یک اتوپیا ی بی نقص نسازید!! زیر آب زنی در تقریبا همه جای دنیا وجود داره ... کیف قاپی وجود داره ... کلاه برداری وجود داره... متاسفانه ترور هم که دیگه داره اضافه میشه... بنده خودم در سوئیس دیدم که بچه های سفید پوست یک مدرسه ابتدایی ریخته بودند سر یک پسر بچه ی سیاه پوست و مثل صحنه هایی که تو افغانستان و اینجور مناطق شاهدش هستیم داشتند میزدند بدبخت رو ... شاید ما ایرانی ها سیاه پوست نباشیم ولی از نظر اون ها خارجی هستیم ... به این مسائل هم توجه داشته باشید... من نمیگم همه شون اینجورین، اتفاقا اکثرشون خیلی هم خوبن باهات، ولی همون اقلیت در دراز مدت ناراحتت میکنند...(شایدم اون اقلیته به پست شما نخورند نسخه نمیپیچم برای همه...شایدم شما جوری جوابشونو بدید که دیگه هیچ حرفی تا عمر دارند نزنند... من دارم فقط اطلاع میدم) ...
    ایران هم چیزهای بد خیلی زیاد داره، شاید بشه گفت بی شمار... ولی چیز های خوب هم داره (انصاف داشته باشید) ... من حرفم این نیست که فقط برای پولدار ها چیزای خوب داره... شما بلاخره ایران وطنتون هست... برای طلا گرفتن مردم ایران در المپیک یا هر جایی خوشحال میشید، حتی اگه سیتیزن امریکا باشید... و خیلی ها (نه همه) که خارج از کشور به مقام علمی و قدرتی رسیدند هم نهایتا خیلی دوست دارند که به ایران برگردند و کمک دستی باشند برای مردم کشور خودشون (شاید بشه بیان، شایدم دیگه دیر شده باشه...)
    دیگه به قول دوستان در این حوصله و مقال نمی گنجه حرف زیاده...
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)