صفحه 26 از 26 نخستنخست ... 1617181920212223242526
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 254 , از مجموع 254

موضوع: وسايل مورد نياز براي بردن به ايتاليا

Moderator

پیش فرض پاسخ : وسايل مورد نياز براي بردن به ايتاليا

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    با کمال احترام، به خاطر تجربه شما ک من در ایتالیا حداقل ندارم،

ولی برای یک دانشجو،
    ک با هواپیمایی ماهان بیاد، اضافه بارش رقمش36 تومن (فعلا).
    شما بگید قیمت یک دفتر 100 برگ خیلی ساده ساده ک اینجا چارخونه چارخونه ست چنده. اینجا یعنی در میلان!
    شما قیمت واکس رو با فرچه بفرمایید، کیفیتا بماند!
    اینجا شما بخای چایی 500 گرمی بخری از همون اسلونگا، کوپ یا LIDL ک خودم میرم، یا eurospin ک ارزون هستش. بفرمایید ما با یورو 1600 تومنی حساب کتاب کنیم. البته من نگفتم کسی قند بیاره!

من هفته پیش ک رفتم کد مالیاتی بگیرم، پرینتر داخل ساختمونشونو مثل ایرانیا خراب کرده بودن یا کاتریج نداشت یا ...، همه رو میفرستادن بیرون، بخاطر یک برگ کپی! ک شما ک بری بیرون تو اون ناحیه بعد از کلیسا
    یه جایی به اسم میل باکس همچین اسمی، ک من 4 تا پرینت گرفتم 3.5 زد! شایدم به قیافم نگاه کرد!

اینجا یه سیگار (ک دانشجوهای ایرانی زیاد میکشن)، 5 یورو هستش. 5*17 میشه یه پاکت سیگار در ایران. حالا قیمت فندک بماند ک یه آشغالشو میدن 1 یورو.
    شما برای یک بشقاب چینی اینجا کم کم باید 3 یورو بدید. یعنی 50 تومن، حالا قوری های چینی ک در ایران داریم و به چشممون نمیاد، بماند ک قیمتاش 40- 50 یورو هستش.

من سابقه زندگی در ایتالیام بسیار کمه، ولی در اروپا زندگی کردم، و اینو میدونم ک LIDL و ALDI هرجای اروپا باشن، اگر ارزون ترین نباشن، جزو ارزونترین ها هستن.
    شما اینجا برای یک نون باگت، 1.2 یورو باید بدی، یعنی 22 تومن ایران. حالا ایران باگت چنده؟!

یه مورد دیگه، من از ایران یه کتری برقی مرغوب کوچولو خریدم 78 تومن، ولی اینجا کتری برقی پلاستیکی حداقل قیمتشو رو من 17 یورو دیدم.

یا مثلا، معازهای چینی، همون جنسای چینی خودشون ک تو ایران ریخته، رو اینجا خدادتومن میدن. مثلا 5تا قاشق مربا یا مثلا ازین دسته بلندهاش، 2 یورو. حالا کیفیتش بماند!
    ایا تو ایران شما یک سینی مسی بخرید ک بشه میانگین الان 75 تومن (کوچیکش نه 1 متریش!)، اینجا بهتون معادل یورویی ک بشه مثلا 3.1 یورو بهتون اصلا سینی میدن! حالا هر جنسیش؟! پلاستیکیشم نمیدن.

مثلا شامپوی سینره در ایران ک 13 تومن باشه، یا خمیر و مسواک ک اینجا خدادتومنه، ایا اینجا بهتون با معادل یورویش بگیم 50 درصدم بیشتر همون کیفیتو میگیرید؟
    من خمیر ضد جرم سیگنال گرفتم، 13 تومن، شما بفرمایید اینجا چنده.؟

اینجا بابت یه سه راهی برق ک تو ایران به چشممون نمیاد، از این کابلیاش ک بی کیفیت باشه باید 16 یورو بدید. حالا ایران چنده؟ خیلی تاپشو بگیرید 90 تومن! نه 16*16000 تومن.
    این خیلی طبیعی هست که شما همه چی رو دارید با ایران مقایسه میکنید و ضربدر میکنید و قیمت ها رو با هم مقایسه میکنید این برای اول کار خیلی طبیعی هست که همه هم اوایل این کار را میکنند ولی بعد از یه مدت خودتون دیگه ضرب نخواهید کرد چون اگه بخوایید این کار را بکنید نمیتونید چیزی بخرید یا زندگی کنید.
    بالا هم گفتم وسایل خیلی ضروری مانند دارو و ادویه و سبزی که نمیشه پیدا کرد یا دارو را بدون نسخه نمیدند از ایران اوکی هست بیارید ولی بقیه نه.
    هین کتری رو میتونید 10یورو بخرید یا سایر موارد دیگر رو بهتون پیشنهاد میدم که برای وسایل برقی ایکیا و مدیا مارک و همچنین آمازون را چک کنید چون تخفیف های خیلی خوبی میدن و میتونید تو زمان دیسکانت تمام وسایل مورد نیاز را بخرید.
    برای لباس هم پریمارک و اچ اند ام و سایر برندهای مشابه تخفیف های خوبی دارند و میتونید با قیمت پایین لباس های مورد نظرتان را تهیه کنید.
    موفق باشید
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر از دانشگاه آزاد شیراز

با همه این ها به نظر شما این اجناس رو از ایران بخریم بیاریم ارزون تر نمیشه؟
    تا زمانی که بتونیم یه کاری تو ایتالیا پیدا کنیم که درآمدمون به یورو باشه بعد اون این تبدیل واحد ها به قول شما کم رنک میشه

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط radRad نمایش پست ها
    با همه این ها به نظر شما این اجناس رو از ایران بخریم بیاریم ارزون تر نمیشه؟
    تا زمانی که بتونیم یه کاری تو ایتالیا پیدا کنیم که درآمدمون به یورو باشه بعد اون این تبدیل واحد ها به قول شما کم رنک میشه
    درود
    برای اول کار اگه احساس میکنید که از نظر مالی شاید فشار بیاد و سخت بشه پس هر چی که لازم دارید با خودتان بیارید تا بعد که جا افتادید راه و روش را پیدا میکنید که باید چیکار کنید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in medical biotechnology

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian82_raf نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم. آپارتمانهای مبله در ایتالیا معمولا چه وسایلی دارن و چه چیزهایی رو باید خودمون تهیه کنیم؟ مثلا اتو، قابلمه و بشقاب اینا هم دارن یا فقط وسایل بزرگ مثل مبل و یخچال دارن؟

https://www.idealista.it/en/affitto-...ine=prezzi-asc

این سایت اصلی ایتالیا هست واسه خونه. توش وسایل رو می تونی ببینی چون عکس گذاشته. وسایل کوچک فکر کنم ندارد مثل قاشق و اینا ولی کلن اینجا ارزون هست . ماکروویو ۲۵ یورو دیدم اینجا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)