صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 125

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی برای آزمون GRE (پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع آب دانشگاه صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ریزی برای آزمون GRE (پست اول حتما خوانده شود)

سلاممن یه سوال فوری دارم.
    من پذیرش کاندیشنال گرفتم و باید تا هفته اول آگوست نمره GRE خودم رو سابمیت کنم. با در نظر گرفتن اینکه نمره تافل من ۱۰۴ هست و کمتر از ۲ ماه فرصت مطالعه دارم به نظرتون شدنی هست که مینیمم نمره خواسته شده رو بگیرم؟!

• quantitative reasoning: your performance must be among the top 30%;
    • analytical writing: your performance must be among the top 20%

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ریزی برای آزمون GRE (پست اول حتما خوانده شود)

سلام دوستان. من میخام شروع کنم واسه ی خوندن GRE ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چه کتابی بخونم
    ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام وقت بخیر. من دانشجو کارشناسی هستم و برای دکترا میدیدم وجود یه نمره GRE عالی خیلی کمک کننده هستش برای دانشگاه های تاپ. منم وقتش رو دارم گفتم تایم زبان که دارم اونو اختصاص بدم به GRE. رشته ای که میخوام نانوفوتونیک هستش و اینکه فکر کنم معلوم باشه حداقل ۳-۴ سالی وقت دارم هم برای تافل و هم GRE. برای همین از دوستان میخواستم درخواست کنم اگه ممکنه راهنمایی کنن در مورد برنامه ریزی و اینکه ایا برای نانوفوتونیک لازمه GRE subject physics باشه؟ زبان عمومی ام بد نیست در حد آیلتس ۷ میشه.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام
    GRE فیزیک همانطور که خودتون میدونید نیاز به دانش فیزیک داره و زبان انگلیسی در همین حد که اصطلاحات فیزیکی رو بلد باشید کافی هست و مثل آزمون جنرال نیاز به دانستن سطح وسیعی از لغات نداره، این یک نکته،
    نکته دیگه اینکه داشتن نمره GRE یا نداشتنش خیلی بستگی به این داره که کدوم کشور و کدوم دانشگاه هدفتون باشه، در آمریکا معمولا دانشگاهها میخوان، و در کانادا معمولا میگن اجباری نیست اما توصیه میشه، بعضی جاها هم در همون آمریکا و کانادا هم ممکنه اصلا نخوان،
    پس اول ببینید اگر دانشگاه مقصد اجباری کرده که هیچی باید بدید، اگر نه ممکنه سایر قسمت های رزومه شما اونقدر قوی باشه که نیاز به جبران کردنش با GRE نداشته باشید، اما اگر قسمت هایی از رزومتون مثل معدل مثلا ضعیف هست، یک نمره جی آر ای خوب میتونه خیلی کمک کننده باشه.
    ویرایش: برای یک نمره خوب جی آر ای میتونید از همین جالا شروع کنید به حفظ کردن لغات، که به نظر من بیشترین اهمیت رو داره، تمرین نگارش رو چند ماه به امتحان هم میتونید انجام بدید و کوانت هم که برای دانشجوی فیزیک باید خیلی آسون باشه، توی همین سایت منابع خیلی خوبی هست که میتونید دانلود کنید و با استفاده از هر روشی که خودتون راحتتر هستید، مثل جعبه لایتنر، شروع به حفظ کردن بکنید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر. من دانشجو کارشناسی هستم و برای دکترا میدیدم وجود یه نمره GRE عالی خیلی کمک کننده هستش برای دانشگاه های تاپ. منم وقتش رو دارم گفتم تایم زبان که دارم اونو اختصاص بدم به GRE. رشته ای که میخوام نانوفوتونیک هستش و اینکه فکر کنم معلوم باشه حداقل ۳-۴ سالی وقت دارم هم برای تافل و هم GRE. برای همین از دوستان میخواستم درخواست کنم اگه ممکنه راهنمایی کنن در مورد برنامه ریزی و اینکه ایا برای نانوفوتونیک لازمه GRE subject physics باشه؟ زبان عمومی ام بد نیست در حد آیلتس ۷ میشه.
    96 nine or six

سلام
    GRE فیزیک همانطور که خودتون میدونید نیاز به دانش فیزیک داره و زبان انگلیسی در همین حد که اصطلاحات فیزیکی رو بلد باشید کافی هست و مثل آزمون جنرال نیاز به دانستن سطح وسیعی از لغات نداره، این یک نکته،
    نکته دیگه اینکه داشتن نمره GRE یا نداشتنش خیلی بستگی به این داره که کدوم کشور و کدوم دانشگاه هدفتون باشه، در آمریکا معمولا دانشگاهها میخوان، و در کانادا معمولا میگن اجباری نیست اما توصیه میشه، بعضی جاها هم در همون آمریکا و کانادا هم ممکنه اصلا نخوان،
    پس اول ببینید اگر دانشگاه مقصد اجباری کرده که هیچی باید بدید، اگر نه ممکنه سایر قسمت های رزومه شما اونقدر قوی باشه که نیاز به جبران کردنش با GRE نداشته باشید، اما اگر قسمت هایی از رزومتون مثل معدل مثلا ضعیف هست، یک نمره جی آر ای خوب میتونه خیلی کمک کننده باشه.
    ویرایش: برای یک نمره خوب جی آر ای میتونید از همین جالا شروع کنید به حفظ کردن لغات، که به نظر من بیشترین اهمیت رو داره، تمرین نگارش رو چند ماه به امتحان هم میتونید انجام بدید و کوانت هم که برای دانشجوی فیزیک باید خیلی آسون باشه، توی همین سایت منابع خیلی خوبی هست که میتونید دانلود کنید و با استفاده از هر روشی که خودتون راحتتر هستید، مثل جعبه لایتنر، شروع به حفظ کردن بکنید.
    موفق باشید
    بله درسته البته من رشته ام مهندسی زیست پزشکی هست و بالتبع باید خودم فیزیک بخونم و دارم همینو انجام میدم. پس من کاری که کردم اینه که اومدم لغات GRE General و GRE Physics رو دارم میخونم. من راستش هدفم دانشگاه های تاپ آمریکا هستش یا نهایتا کانادا. نه معدل کل ام فکر کنم اونقدرا بد نباشه 18.5 هست. آها الان فهمیدم باید چیکار کنم. از این لحاظ درسته, هر روز فکر کنم سوال GRE حل کنم بهتر باشه.

P.S: رایتینگ یادم رفت اونم فکر کنم هر روز یه رایتینگ بنویسم بد نباشه.
    نمیدونم براتون امکانش هست یا نه ولی ممنون میشم این سایت رو چک کنید که ایا برای یادگیری لغات GRE خوب هست یا نه و یا اینکه شاید بهتر باشه کتاب بخونم به جاش؟ (من هر چی لغت انگلیسی که تا الان یاد گرفتم از این سایت بوده) https://www.vocabulary.com/lists/194479

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

جنرال نمیدونم کدوم منبع بهتره، اما برای سابجکت فیزیک همین که تکست بوکها رو به زبان انگلیسی مطالعه کنید کفایت میکنه و کم کم با همه اصطلاحات آشنا میشین.
    اتفاقا اگر رزومه تحقیقاتی خوبی داشته باشین، شانس خیلی خوبی برای مدیکال فیزیک دارین اگر اشتباه نکنم.
    در دانشگاههای تاپ داشتن تجربه تحقیقاتی از همه چیز مهمتر است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    بله درسته البته من رشته ام مهندسی زیست پزشکی هست و بالتبع باید خودم فیزیک بخونم و دارم همینو انجام میدم. پس من کاری که کردم اینه که اومدم لغات GRE General و GRE Physics رو دارم میخونم. من راستش هدفم دانشگاه های تاپ آمریکا هستش یا نهایتا کانادا. نه معدل کل ام فکر کنم اونقدرا بد نباشه 18.5 هست. آها الان فهمیدم باید چیکار کنم. از این لحاظ درسته, هر روز فکر کنم سوال GRE حل کنم بهتر باشه.

P.S: رایتینگ یادم رفت اونم فکر کنم هر روز یه رایتینگ بنویسم بد نباشه.
    نمیدونم براتون امکانش هست یا نه ولی ممنون میشم این سایت رو چک کنید که ایا برای یادگیری لغات GRE خوب هست یا نه و یا اینکه شاید بهتر باشه کتاب بخونم به جاش؟ (من هر چی لغت انگلیسی که تا الان یاد گرفتم از این سایت بوده) https://www.vocabulary.com/lists/194479
    96 nine or six

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    جنرال نمیدونم کدوم منبع بهتره، اما برای سابجکت فیزیک همین که تکست بوکها رو به زبان انگلیسی مطالعه کنید کفایت میکنه و کم کم با همه اصطلاحات آشنا میشین.
    اتفاقا اگر رزومه تحقیقاتی خوبی داشته باشین، شانس خیلی خوبی برای مدیکال فیزیک دارین اگر اشتباه نکنم.
    در دانشگاههای تاپ داشتن تجربه تحقیقاتی از همه چیز مهمتر است.
    ممنون از راهنمایی شما آها متوجه شدم همین تکست بوک های انگلیسی خوندن خودش نکته خوبی بود الان کامل متوجه شدم. رزومه تحقیقاتی رو سعی میکنم خوب باشه ولی از جایی که من ارشد نیستم یکم سخته ولی حالا نمیدونم استادم قبول کنه که من هم توی مقاله اش یا مقاله هاش باشم. استادم کریستال نوری کار کرده (مربوط هست به نانوفوتونیک; همون رشته که من میخواستم ولی توی زمینه دیگه اش کار کردن ایشون). من خیلی تحقیق کردم راجب رشته ها و چیزی که میخوام و فهمیدم اونی که میخوام کوانتوم اپتیک هست که نمیدونم حالا کدوم دانشگاه داریم این رشته رو ولی نه لزوما نمیخوام فقط بایو کار کنم یعنی به پزشکی مرتبط باشه.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من تصمیم گرقتم این امتحان رو بدم (3 ماه وقت دارم) چندتا سوال داشتم:
    ایا نمرات هر بخش جداگانه مخاسبه میشه؟ مثلا یکی فقط قسمت ریاضی رو بزنه (فول بزنه) ایا امکانش هست نمره این قسمت پایین از از170 بشه؟
    توی این 3 ماه میشه نمره خوبی از قسمت کوانت گرقت؟ (رشتم مهندسی هست و زبانم هم بد نیست)
    ممنون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

سلام
    پیشنهاد میکنم پست اول این تاپیک رو بخونید.
    نمره ها حداگانه حساب میشه و توی سه ماه می شه نمره ی خوب کوانت گرفت.

Junior Member

دوستان نمره رایتینگ چقدر تاثیر داره تو پذیرش دانشگاه برای دکترا ؟
    مثلا کسی که نمره دو پارت قبل رو بالای 315-320 بگیره رایتینگ رو 1.5-2 بگیره ، احتمال پذیرشش پایین میاد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)