صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: ویزای همراه دانشجو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد محیط زیست-علوم و تحقیقات تهران

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه دانشجو

سلام
    ممنون میشم دوستانی که در مورد ویزای همراه اطلاعات دارند راهنمایی بفرمایند. متاسفانه قوانین ویزای همراه از 20مارچ2017 تغییر کرده و با این شرایط که همراه نمیتونه همزمان با main applicant اقدام کنه برای ویزا کار واقعا سخت میشه برای ما که همراه داریم.
    چقدر طول میکشه که ویزای همراه صادر بشه؟

سلام
    من از دانشگاه ملی وین پذیرش گرفتم در رشته داروسازی. در ابتدا کورس زبان المانی باید بگذرونم. از 1 شهریور باید اتریش باشم برای ثبت نام، متاسفانه سفارت اتریش برای 30 شهریور تازه برام وقت مصاحبه گذاشته برای روادید ویزای دانشجویی، خلاصه برای اینکه به ثبت نام برسم از طریق شینگن توریستی سوئد میخوام برم اتریش، حالا کسی میدونه ایا می شود با ویزای توریستی در دانشگاه ثبت نام را انجام دهم و از اداره مهاجرت خود اتریش اقدام کنم برای اقامت یکساله دانشجویی؟ یا باید برگردم ایران و از سفارت اتریش خود ایران اقدام کنم؟

برای رفع مشکل ویزای همراه بهتره که همسر با ویزای توریستی کشور دیگه بیاد اتریش ، فعلا من و همسرم همین کار انجام دادیم امیدوارم که جواب بگیریم چون در غیر این صورت 4 ماه یا بیشتر طول خواهد کشید که همراه بتونه ویزا بگیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnoosh90 نمایش پست ها
    برای رفع مشکل ویزای همراه بهتره که همسر با ویزای توریستی کشور دیگه بیاد اتریش ، فعلا من و همسرم همین کار انجام دادیم امیدوارم که جواب بگیریم چون در غیر این صورت 4 ماه یا بیشتر طول خواهد کشید که همراه بتونه ویزا بگیره.
    سلام من هم میخوام برای همسرم بعنوان همراه اقدام کنم . میشه بگید کپی کارت اقامت و ملده ام را همسرم در قسمت ترتیب مدارک کجا باید بزاره؟ و اینکه آیا مدرک زبان یا لیسانس باید در مدارک بزارن؟

Junior Member

سلام من هم میخوام برای همسرم بعنوان همراه اقدام کنم . میشه بگید کپی کارت اقامت و ملده ام را همسرم در قسمت ترتیب مدارک کجا باید بزاره؟ و اینکه آیا مدرک زبان یا لیسانس باید در مدارک بزارن؟

Junior Member

با عرض سلام
    من با ویزای تحصیلی وارد وین شدم‌ وهم اکنون نیز کار دانشجویی هم انجام میدم هفته ای بیست ساعت ، حال همسرم با ویزای همراه اقدام کرده ولی هنوز جوابش نیومده
    سوالی که دارم ایا ویزا همراه که همسرم میگیره اجازه کار بهش میدن ؟؟؟؟

یکی از همکلاسیهام که ویزا تحصیلی اومده ولی کار نمیکنه شوهرش که با ویزا همراه اومده پشت کارت اقامتش زدن اجازه کار با دانشجو ، خودش همسرش که ویزا همراه داره اجازه کار نداره
    ناراحتم میشه جوابم بدین که ایا چون من مجوز کار دارم ایا امکانش هست به همسرم هم اجازه کار بدن یا اینکه اونم مثل همسر دوستم اجازه کار نداره و اگه اینجور باشه خیلی سخت میشه واقعا نمیدونم همسرم باید چه کنه وقتی وارد وین شه

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط avaee نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من با ویزای تحصیلی وارد وین شدم‌ وهم اکنون نیز کار دانشجویی هم انجام میدم هفته ای بیست ساعت ، حال همسرم با ویزای همراه اقدام کرده ولی هنوز جوابش نیومده
    سوالی که دارم ایا ویزا همراه که همسرم میگیره اجازه کار بهش میدن ؟؟؟؟

یکی از همکلاسیهام که ویزا تحصیلی اومده ولی کار نمیکنه شوهرش که با ویزا همراه اومده پشت کارت اقامتش زدن اجازه کار با دانشجو ، خودش همسرش که ویزا همراه داره اجازه کار نداره
    ناراحتم میشه جوابم بدین که ایا چون من مجوز کار دارم ایا امکانش هست به همسرم هم اجازه کار بدن یا اینکه اونم مثل همسر دوستم اجازه کار نداره و اگه اینجور باشه خیلی سخت میشه واقعا نمیدونم همسرم باید چه کنه وقتی وارد وین شه

کسانی که با ویزای دانشجویی وارد اتریش میشن "اساسن" اجازه کار ندارند.
    اما قانون این اجازه رو میده که بسته به مقطع تحصیلیشون از اداره کار درخواست اجازه کار بکنن،
    که اداره کار معمولن موافقت میکنه (اما امکان قانونی اینکه موافقت نکنه رو هم داره). پس دانشجو اجازه کار مشروط "میتونه" داشته باشه.

در نتیجه همسرتون هم مثل شما ویزاش مثل شما خواهد بود یعنی به صورت اتوماتیک اجازه ی کار نداره
    ولی اگر مثل شما بره درخواست بده قاعدتن باهاش موافقت میشه.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

دوستان عزیزی که اخیرا برای ویزای همراه همسر و فرزند اقدام کردن، خواستم بدونم برای یه دانشجوی دکترا با حقوق خوب یا امکانش هست که همزمان با خود دانشجو برای فرزند و همسر درخواست ویزای همراه کرد؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)