نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 524

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

سلام. بله. نامه غالبا خطاب به خود دانشجو نوشته و دعوت نامه محسوب میشه. موارد دیگه که باید درج بشه تاریخ احتمالی شروع دوره و مدت دوره است. همین طور خود استاد با توافق با گروه یا دانشگاه مینویسه که چه امکاناتی در اختیار شما قرار میگیره. و از همه مهمتر هزینه این دوره از کجا تامین میشه که برای ویزا حیاتی است.
    اگه اسم همسرتون در نامه درج بشه (هر چند متعارف نیست) برای گرفتن ویزای همسر میتونه مفید باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط cermetal نمایش پست ها
    سلام به همگی
    چه اونایی که فرصت رفتن
    چه اونایی که قصد دارن برن
    من در حال نوشتن پروپوزالم هستم و تا ماه بعد قصد دفاع دارم. با موافقت استادم قصد دارم کل پروژه را در خارج از کشور انجام دهم.

1.من به تازگی موافقت یه استاد خارجی رو جلب کردم. البته از من خواسته که بهش بگم در نامه باید چی بنویسه. خطاب به کی بنویسه و... خودش بهم گفته بهتره دوره ات یه ساله باشه اما مدت ساپورت مالی 6 ماهه. میخوام بهش بگم امکان داره اون هم 6 ماه بعد را ساپورت کنه. به نظرتون عملیه؟
    تو نمونه نامه ها دیدم که خطاب به شخص دانشجو معمولا نوشته میشه.
    2. میخوام ازتون خواهش کنم کسی نامه ای در جواب همچین سوالاتی به استاد خارجی داره برام اینجا بذاره که براش بفرستم. ممنون میشم
    3. اگر نکته ای وجود داره که بهتره استاد خارجی در دعوت نامه اش قید کنه لطفا بهم بگید.
    4. من می خوام با همسرم به فرصت برم. لازمه که در دعوت نامه قید بشه؟

لطف بزرگی می کنید اگر بتونید راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط appab نمایش پست ها
    سلام. بله. نامه غالبا خطاب به خود دانشجو نوشته و دعوت نامه محسوب میشه. موارد دیگه که باید درج بشه تاریخ احتمالی شروع دوره و مدت دوره است. همین طور خود استاد با توافق با گروه یا دانشگاه مینویسه که چه امکاناتی در اختیار شما قرار میگیره. و از همه مهمتر هزینه این دوره از کجا تامین میشه که برای ویزا حیاتی است.
    اگه اسم همسرتون در نامه درج بشه (هر چند متعارف نیست) برای گرفتن ویزای همسر میتونه مفید باشه.
    خیلی ممنونم
    من هنوز با استاد در مورد اینکه تصمیم دارم با همسرم بیام صحبت نکردم. پس به نظر شما بهتره بهش بگم و ایشون در نامه قید کنند.
    من حتی برام سواله که نکنه اونجا هزینه مواد اولیه و ازمایشاتو بخوان ازم بگیرن. اما ازچند نفر که پرسیدم گفتند معمولا به عهده میگیرن. اما خیلی نگرانم که برم اونجا بعد ببینم برای مواد اولیه و تمام تست ها باید هزینه پرداخت کنم. آخه من میخوام صفر تا صد کارهامو اونجا انجام بدم.

Junior Member

خواهش میکنم. نگران نباشید و نکات مختلف رو در زمان و به شیوه مناسب با استادتون مطرح کنید. همین ابتدا مشخص بشه بهتره. در برخی سفارتخانه ها وجود اسم همسر در دعوت نامه باعث تسهیل ویزا میشه اما ممکنه اعلام کنند که همسرتون باید ویزای توریستی درخواست کنند. و اگر مقصدتون اروپاست، بهتره نامه استاد برای بیش از 6 ماه باشه که در این صورت میتونید برای همسرتون پس از ورود به کشور مقصد درخواست ویزای الحاقی کنید اما باز کشور به کشور تفاوتهایی وجود داره.

خیلی ممنونم
    من هنوز با استاد در مورد اینکه تصمیم دارم با همسرم بیام صحبت نکردم. پس به نظر شما بهتره بهش بگم و ایشون در نامه قید کنند.
    من حتی برام سواله که نکنه اونجا هزینه مواد اولیه و ازمایشاتو بخوان ازم بگیرن. اما ازچند نفر که پرسیدم گفتند معمولا به عهده میگیرن. اما خیلی نگرانم که برم اونجا بعد ببینم برای مواد اولیه و تمام تست ها باید هزینه پرداخت کنم. آخه من میخوام صفر تا صد کارهامو اونجا انجام بدم.

Junior Member

خیلی ممنونم از دلگرمیتون. خودم حس می کنم بهتره از ابتدا مسایل را شفاف سازی کنم.
    من نامه را اماده کردم و میخوام براشون بفرستم. هم در مورد هزینه 6 ماه دوم ازشون درخواست کمک مالی کردم هم مورد رفتن با همسرم را مطرح کردم. مقصد اروپا نیست، کاناداست.
    امیدوارم نتیجه بخش باشه.
    نتیجه را حتما اعلام می کنم که تجربه ای برای آیندگان باشه.

Junior Member

البته طبیعتا همه مسائل رو یکجا مطرح نکنید بهتره. منظورم ریز مسائل است. امیدوارم نتیجه مطلوب بگیرید و پیشاپیش از اطلاع رسانی شما تشکر میکنم. قطعا مفید خواهد بود.

خیلی ممنونم از دلگرمیتون. خودم حس می کنم بهتره از ابتدا مسایل را شفاف سازی کنم.
    من نامه را اماده کردم و میخوام براشون بفرستم. هم در مورد هزینه 6 ماه دوم ازشون درخواست کمک مالی کردم هم مورد رفتن با همسرم را مطرح کردم. مقصد اروپا نیست، کاناداست.
    امیدوارم نتیجه بخش باشه.
    نتیجه را حتما اعلام می کنم که تجربه ای برای آیندگان باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط appab نمایش پست ها
    البته طبیعتا همه مسائل رو یکجا مطرح نکنید بهتره. منظورم ریز مسائل است. امیدوارم نتیجه مطلوب بگیرید و پیشاپیش از اطلاع رسانی شما تشکر میکنم. قطعا مفید خواهد بود.
    در مورد کمک مالی 6 ماه دوم چند دلیل اوردند که شاید نتونن بدن. دلیل اولش این بود که اولا هنوز بودجه امسالش معلوم نیست و ماه می معلوم میشه. دوم اینکه این پول برا دانشجوهای خود استاده و ی دانشجو خارجی احتمالا نتونن براش در نظر بگیرن. ولی گفتن باید بپرسن و از قوانین کامل اطلاع ندارن. اینو هم اشاره کردن ویزا شما وقتی از ایران ساپورت شی با ساپورت شدن از اینجا فرق خواهد داشت
    من این قسمت اخر را درست متوجه نشدم چرا!
    در مورد همسرم هم در ایمیل بعدیش حرفی نزد. حتما مشکلی نداره ک چیزی نگفته.
    سوالاتی هم پرسید و جواب دادم و در نهایت ابراز علاقه کرد که وقتی مسئولشون از تعطیلات برگشت پرس و جو کنه و دعوت نامه را بفرسته.

من فقط هنوز در مورد اینکه آیا هزینه آزمایشات هم باید پرداخت کنم حرفی نزدم. میشه اگر بین شماها کسانی رفتند و اونجا از مواد اولیه و امکانات استفاده کردن بیان بگن ازشون هزینه گرفتند یا نه؟
    حتی اگر یه نفر هم پیدا بشه که برای کارهای آزمایشگاهیش در کانادا هزینه پرداخته باشه من زودتر این موضوع را هم مطرح کنم.
    مرسی از همه شما

Junior Member

سپاس. شما قراره برای شش ماه اول از خود دانشگاه مقصد کمک هزینه دریافت کنید؟ اگه این طور نیست که برای بخش اول از ایران کمک بگیرید و برای بقیه اقامت از اون طرف درخواست کمک مالی کنید. شاید قوانین خاصی در مورد ویزای کانادا در این زمینه وجود داشته باشه. در غیر این صورت سفارت صرفا به نامه ای نیاز داره که نشون میده مخارج شما از طریقی موثق تامین خواهد شد.

در مورد کمک مالی 6 ماه دوم چند دلیل اوردند که شاید نتونن بدن. دلیل اولش این بود که اولا هنوز بودجه امسالش معلوم نیست و ماه می معلوم میشه. دوم اینکه این پول برا دانشجوهای خود استاده و ی دانشجو خارجی احتمالا نتونن براش در نظر بگیرن. ولی گفتن باید بپرسن و از قوانین کامل اطلاع ندارن. اینو هم اشاره کردن ویزا شما وقتی از ایران ساپورت شی با ساپورت شدن از اینجا فرق خواهد داشت
    من این قسمت اخر را درست متوجه نشدم چرا!
    در مورد همسرم هم در ایمیل بعدیش حرفی نزد. حتما مشکلی نداره ک چیزی نگفته.
    سوالاتی هم پرسید و جواب دادم و در نهایت ابراز علاقه کرد که وقتی مسئولشون از تعطیلات برگشت پرس و جو کنه و دعوت نامه را بفرسته.

من فقط هنوز در مورد اینکه آیا هزینه آزمایشات هم باید پرداخت کنم حرفی نزدم. میشه اگر بین شماها کسانی رفتند و اونجا از مواد اولیه و امکانات استفاده کردن بیان بگن ازشون هزینه گرفتند یا نه؟
    حتی اگر یه نفر هم پیدا بشه که برای کارهای آزمایشگاهیش در کانادا هزینه پرداخته باشه من زودتر این موضوع را هم مطرح کنم.
    مرسی از همه شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)