صفحه 24 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قو

سلام دوست گرامی
    چون خودم هم همین امروز ویزای کانادای خودم و همسرم اکی شده خواستم اطلاعاتمو در اختیارتون بذارم.
    در اصل باید ویزای کاری اقدام کنید چون شما برای تحصیل تشریف نمی برید. اما استادی پرمیت هم اگر استاد خارجی 230 دلارو براتون پرداخت نکنه میتونید اقدام کنید و بستگی داره که چطور افیسر را قانع کنید و مواردی هم بوده که افراد استادی درخواست دادند بعد جواب اومده رد شدن و گفتن شما باید مجدد ورک درخواست بدید. اما افراد زیادی گویا استادی رفتند.
    خیر نیازی به سی ای کیو برای فرصت ندارید.

موفق باشید.

Junior Member

ممنون از اطلاعاتتون ، شما از دانشگاه LMIA گرفتین؟ میدونین چقدر زمان میبره تا LMIA رو بدن؟ سه چهار هفته عادیه؟

Junior Member

سلام دوستان. کسی از دوستان می دونه که آیا حتما باید مطابق با تاریخ روی نامه حمایت مالی وزارت، کشور رو ترک کنیم یا بعدش هم میشه مثلا یک ماه بعدش؟ چون من با استاد اون طرف صحبت کردم گفت اگه دیرتر بیای بهتره. ویزامم گرفتم ولی میخوام بدونم میشه دیرتر برم ؟ نمیخوام دوباره نامه جدید از وزارت بگیرم. کسی بوده دقیقا همون تاریخ نرفته باشه ولی کمک هزینه رو دریافت کرده باشه؟ متشکرم

Junior Member

سلام. بله مشکلی وجود نخواهد داشت اما این باعث میشه (طبق ویزا) مهلت کمتری برای اقامت (از 6 یا 9 ماه درج شده در نامه استاد) در کشور و دانشگاه مقصد اقامت داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط golen نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی از دوستان می دونه که آیا حتما باید مطابق با تاریخ روی نامه حمایت مالی وزارت، کشور رو ترک کنیم یا بعدش هم میشه مثلا یک ماه بعدش؟ چون من با استاد اون طرف صحبت کردم گفت اگه دیرتر بیای بهتره. ویزامم گرفتم ولی میخوام بدونم میشه دیرتر برم ؟ نمیخوام دوباره نامه جدید از وزارت بگیرم. کسی بوده دقیقا همون تاریخ نرفته باشه ولی کمک هزینه رو دریافت کرده باشه؟ متشکرم

Junior Member

سلام دوستان.
    در مورد تعهدی که وزارت علوم برای فرصت مطالعاتی میگیره، سوال داشتم. توی فرم تعهد نوشته که دانشجو حداکثر ظرف مدت یکسال از تاریخ شروع دوره تحقیقات می بایست به ایران برگرده.
    حالا اگه کسی بیشتر از یک سال خارج از کشور مونده باشه ولی برگرده ایران و دفاع بکنه، آیا وزارت علوم این رو ناقض تعهدات میدونه و برای گرفتن خسارت اجرائیه صادر میکنه؟
    کلا این اجرائیه و خسارت تا 5 برابر مبلغ (که در فرم تعهد ذکر شده) آیا واقعا اجرا میشه یا با پس دادن مبلغ کمک هزینه ای که گرفتیم قابل مصالحه هست؟
    ممنون میشم اگه کسی از دوستان تجربه ای داره به اشتراک بزاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mes1364 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    در مورد تعهدی که وزارت علوم برای فرصت مطالعاتی میگیره، سوال داشتم. توی فرم تعهد نوشته که دانشجو حداکثر ظرف مدت یکسال از تاریخ شروع دوره تحقیقات می بایست به ایران برگرده.
    حالا اگه کسی بیشتر از یک سال خارج از کشور مونده باشه ولی برگرده ایران و دفاع بکنه، آیا وزارت علوم این رو ناقض تعهدات میدونه و برای گرفتن خسارت اجرائیه صادر میکنه؟
    کلا این اجرائیه و خسارت تا 5 برابر مبلغ (که در فرم تعهد ذکر شده) آیا واقعا اجرا میشه یا با پس دادن مبلغ کمک هزینه ای که گرفتیم قابل مصالحه هست؟
    ممنون میشم اگه کسی از دوستان تجربه ای داره به اشتراک بزاره.
    من درباره ی این که اگر تاریخ ورود به ایران که در مهر گذرنامه مشخص میشه بیش از یک سال نسبت به تاریخ خروج از ایران فاصله داشته باشه، وزارت علوم چه اقدامی انجام میده اطلاعی ندارم.
    اما پدر سردفتر اسنادرسمی که من پیشش تعهد دادم (یعنی پدر پس از بازنشستگی امور دفتر را خودش انجام می داد اما سردفتر پسرش بود) به نماینده ی دانشگاه ما گفت این سند تعهد با تمام روده درازی ای که در آن شده هیچ ارزش اجرایی ندارد. و حتی می گفت از آن بدتر، وثیقه های بانک ها هم قابل اجرا شدن نیست. می گفت در تمام طول چهل سالی که خدمت کرده است، فقط سه بار اتفاق افتاده است که بانک بتواند وثیقه را به اجرا بگذارد! ایشان به نماینده ی دانشگاه ما می گفت اگر می خواهی مطمئن باشی که دانشجو به ایران بر می گردد، باید پدرش یا برادرش را اینجا گروگان بگیری تا برگردد!!!!!
    (من البته شخصاً معتقدم اگر بخواهند مطمئن باشند که دانشجو به ایران باز می گردد، باید رفتارها و سیستم های دانشگاه و وزارت علوم را از این وضع تحقیرآمیز و توهین آمیز و بغرنج و تبعیض آمیز خارج کنند. بیشتر توضیح بدهم سیاسی می شود. اما واقعاً همه دیده ایم که دوستانمان مثلاً برای ارزشیابی پایان نامه چه دردسری می کشند، اما برخی مسئولین (از هر دو جناح) وجود دارند که چطور پایان نامه شان ارزشیابی می شود و هیأت علمی هم می شوند. با این حال همیشه از خودم و از همه ی دوستان تقاضا دارم تحمل کنیم و ما تکمیل کننده ی زنجیره ی بی اعتنایی به وطن نباشیم)

خلاصه ی عرض این که فکر می کنم این برگه ی تعهد چیزی نیست که ریسک پیامدهای آن باعث نگرانی زیادی باشد. یعنی بلای زیادی سر شما در نمی آورد. اما شما چون امضا می کنید که سر یک سال بر می گردید، فکر می کنم بخاطر ارزش امضای خود باید برگردید، فارغ از این که چقدر برایتان پیامد دارد.

موفق باشید

Junior Member samaneh1986-13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering(phd)- Isfahan university

سلام
    فرم ۱۰۲ مشخصات لاتین اداره بورس مربوط به دانشگاه فعلی میشه دیگه؟
    یعنی Start Date همون تاریخ شروع دکتری هست؟
    بعد منظور از Research site چیه؟ آزمایشگاهی که تو دانشگاهمون اونجا تحقیقات رو انجام میدیم منظور هست؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    من برای فرصت مطالاتی آمریکا دعوتنامه گرفتم، الان میخوام کارای مربوط به وزارت علوم رو انجام بدم ،امااز اونجاییکه کسی تا حالا از دانشگاه برای فرصت اقدام نکرده تحصیلات تکمیلی دانشگاه ما هیچ اطلاعاتی از روندش نداره،
    من مطالب این تاپیک و خوندم و چند تا سوال داشتم،
    -1- من الان ترم 7ام، آیا وزارت که گفته تا آخر ترم 6 باید درخواست بدیم در صورتی که دانشگاه مشکلی نداشته باشه و بتونیم تا آخر تابستون از کشور خارج شیم قبول میکنن درخواست رو؟ یا اگه راه حلی کسی میدونه راهنمایی کنه.
    2-من اعتبار مدرک زبانم گذشته، باید دوباره امتحان بدم؟با توجه به اینکه برای امتحان جامع که تقریبا1 سال پیش دادم اعتبار داشت .
    3-تعهدمحضری باید به دانشگاه بدم یاجز مدارک وزارت علوم هست؟
    4-اگه نکته مهمی تو روند دانشگاه هست که برای وزارت علوم مهم، میشه راهنمایی کنید،ممنون

الان دوستم گفت روند درخواست فرصت مطالعاتی در 96 رو باید در سامانه وزارت بدیم. دوستان می دونن کسانی که قبلا یعنی سال قبل نامه گرفتن واسه تسویه حساب باید از طریق سامانه عمل کنن یا حضوری برن وزارت علوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام
    کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟
    کسی میدونه اگه ترم 7 باشیم و دانشگاه مشکلی نداشه باشه درخواست رو وزارت علوم قبول میکنه؟اگه راهی داره لطفا راهنایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)