صفحه 27 از 53 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا

ممنون از پاسختون. فاند من از وزارت علوم نیست و مشکلی در این زمینه وجود نداره. در مورد اینکه برای چه نوع ویزایی باید اقدام کنم، اطلاعی دارید؟ در نامه پذیرش من آمده که من به عنوان visiting student دارم میرم انگلیس پیش استاد مشاورم که در دانشگاه آکسفورد هستند.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط sona14129 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. فاند من از وزارت علوم نیست و مشکلی در این زمینه وجود نداره. در مورد اینکه برای چه نوع ویزایی باید اقدام کنم، اطلاعی دارید؟ در نامه پذیرش من آمده که من به عنوان visiting student دارم میرم انگلیس پیش استاد مشاورم که در دانشگاه آکسفورد هستند.
    سلام

برای همان ویزا "visiting researcher" یا شبیه این اقدام نمایید.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان د

نقل قول نوشته اصلی توسط kiamey نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    آیا سقف تعداد ترم های تحصیل برای گرفتن فرصت تغییر کرده است؟ قبلا سه سال و نیم حداکثر زمانی بود که بعد از آن اجازه گرفتن فرصت مطالعاتی داده می شد. الان چطور است؟
    ممنون
    اره تا ترم 7 باید مدارک رو تحویل وزارت بدی و تا پایان ترم 8 میتونی خارج شی
    راستی اگه دلیل موجهی بیاری میتونی ترم 8 هم مدارکت رو تحویل وزارت بدی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قو

سلام دوستان.
    تقریبا بیشتر پست های دوستان را مطالعه کرده ام. اما همچنان یه سوالاتی در این زمینه برای من وجود داره. اما متوجه نشدم دوستان چه جوری اوکی استادو گرفتن؟
    روند فرصت مطالعاتی برای کشور کانادا به چه صورتیه؟ فقط مکاتبه با استاد اونور؟ و اینکه آیا میشه فاندی برای فرصت درخواست کرد؟ یعنی امکان حمایت مالی برای فرصت وجود داره؟
    چیزی که فهمیدم وزارت علوم نصف هزینه رو پرداخت می کنه اما متوجه نشدم نصف هزینه چند ماه رو؟ تا جایی که می دونم حداقل فرصت از 6 ماه تا حداکثر 1 سال هست. این نصف هزینه کلا برای 3 ماه هست یا نصف ماه هایی که برای فرصت قراره بمونی اونور؟ مثلا برای یه سال 6 ماه رو هزینه اشو می دن یا فقط به اندازه 3 ماه؟ سوال دیگه ای دارم این هستش که برای رفتن فرصت به کانادا و کار روی تز تحقیقاتی تو دانشگاه کاندا، نیاز به پرذاخت شهریه هست یا فقط کافیه هزینه زندگی اونجا را بپردازی؟ کلا براورد هزینه فقط باید براساس هزینه های شخصی و زندگی تو کانادا انجام بشه؟
    ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

بله باید به استاد های اونور ایمیل بزنید. در مورد فاند هم می تونید سوال کنید اما خیلی نادره که برای فرصت بهتون فاندی بدن.
    در مورد وزارت علوم اگر بورس نباشید، وزارت علوم نصف هزینه یک نفر رو برای 6 ماه بهتون میده و اگر حتی 1 روز کمتر از 6 ماه اونجا بمونید، پولش رو حساب می کنن و ازتون پس میگرین. مدت فرصت از نظر وزارت علوم حداکثر تا 9 ماه قابل تمدید هست و یعنی اگر بتونید تمدید کنید بعد که برگشتید نصف هزینه اون 3 ماه اضافه رو هم بهتون میدن. البته اگر بخواید تا 1 سال هم بمونید مشکلی نداره اما وزارت فقط همون 6 تا 9 ماه رو هزینه میده.
    در مورد شهریه بستگی به دانشگاه داره. اون رو هم از استاد می تونید بپرسید، بعضی از دانشگاه های دنیا برای فرصت مطالعاتی هم یه هزینه ای میگیرن.

Junior Member

ممنون از پاسختون. برای دانشگاهای کانادا ممکنه شهریه بخوان؟ سوال دیگه ای که مطرح هست شنیدم کارای کاغذ بازی تو کانادا برای پذیرفتن دانشجو به عنوان مهمان وحشتناک دردسرساز و وقت گیره که استادای اونجا ترجیح میدن به این طریق (فرصت) دانشجو نگیرن. اگرچه متوجه شدم خیلی از دوستان تو این سایت برای کانادا موفق شدن اوکی استادو بگیرن، می خواستم بدونم چقد این موضوع صحت داره؟ و اینکه به غیر از دعوت نامه از طرف اونور، کارای دیگه ایی هم باید استاد اونور برای پذیرفتن دانشجو خارجی انجام بدهند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

در مورد شهریه بسته به دانشگاه متفاوته باید از استاد بپرسید؛ معمولا بهش bench fee میگن.
    در مورد ویزا اغلب دوستانی که فرصت کانادا رفتن ویزای کاری گرفتن و برای ویزای کار کانادا برای فرصت علاوه بر سایر مدارک نیاز به فرم LIMA Exempt هست که بخش نیروی انسانی اون دانشگاه باید درخواست بده از اداره مهاجرت بگیره، دویست و خورده ای دلار هم هزینه داره که معمولا استاد اونطرف باید بده.

Junior Member

سلام دوستان

من برای اواخر تابستون میخوام به مدت 6 ماه به شهر رم برم برای فرصت مطالعاتی. کسی هست که شرایط مشابه داشته باشه تا بتونیم با هم بریم یا برای کاهش مخارج و درد غربت خونه مشترک بگیریم اونجا؟

اگه کسی هست ترجیحا پیغام خصوصی بده.

سلام
    سوال من در رابطه با فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی هست:
    1- حداقل و حداکثر زمان برای مدت زمان فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی چقدر هست؟
    2- آیا زمانیکه با هزینه شخصی به فرصت مطالعاتی میرید، می توانیدبه کشور بازگذشته و مثلا برای یک ماه بعد مجدد برای ادامه فرصت برید؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

شما اگر بخواید با هزینه شخصی برید فقط کافیه موافقت استاد و گروه تون رو (در دانشگاه ایران) داشته باشید که به نبودنتون گیر ندن، اونوقت هرچقدر و هر چند بار دلتون خواست می تونید برید فرصت. حتی لازم نیست تعهد محضری برای برگشت بدید.
    البته اگر مشکل سربازی داشته باشید هر سری که برگشتید و خواستید دوباره برید باید مراحلش رو مجدد طی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)