صفحه 12 از 53 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

یه سوال:
    معاینات پزشکی برای اخذ ویزای "فرصت مطالعاتی" در مورد کدوم کشورها لازم نیست؟
    چون من شنیدم برای استرالیا برای ویزای همین فرصت مطالعاتی شش ماهه هم معاینات پزشکی لازمه. اما مثلاً برای آمریکا انگار لازم نیست....

نقل قول نوشته اصلی توسط Gemmab نمایش پست ها
    یه سوال:
    معاینات پزشکی برای اخذ ویزای "فرصت مطالعاتی" در مورد کدوم کشورها لازم نیست؟
    چون من شنیدم برای استرالیا برای ویزای همین فرصت مطالعاتی شش ماهه هم معاینات پزشکی لازمه. اما مثلاً برای آمریکا انگار لازم نیست....
    من برای امریکا هیچ معاینه پزشکی انجام ندادم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط appab نمایش پست ها
    سلام. بستگی به کشور و نوع ویزا داره. اگه شنگن باشه و از نوع D معمولا پس از ورود به کشور مقصد درخواست اقامت میدید و میتونید تا یک سال بمونید. سازمان کاری به این موضوع نداره. مهم برای سازمان مدت اقامت شماست که اگه کمتر از 180 روز باشه به صورت روزشمار باید ارز دریافتی رو پس بدید.
    ممنون از پاسختون.

من با خانم اکبری که در وزارت علوم هستم هم صحبت کردم حرف شما را تائید کردند. اگر حتی ویزا کمتر از 6 ماه باشه تعهد میگیرند و پول 6 ماه را میدهند. و اگر کمتر از 6 ماه برگشتید بقیه را ازتون میگرند. به نظرشون چون قمیت دلار تغییر میکنه اگه کمتر 6 ماه بخواهید برگردید و پول 6 ماه را اول بگیرید خود دانشجو ضرر میکنه

دوستان من یه سوال خیلی مهم دارم.
    در حال حاضر در فرصت طالعاتی در کشور ایتالیا به سر میبرم.
    متاسفانه دیتاهایی که با خودم آوردم مشکل داره و ناچارم این دیتاها را دوباره جمع‌آوری و اصلاح کنم تا بتونم کار اصلی تحقیقم را اینجا انجام بدم..
    حالا سوال من اینه که اگه بین فرصت مطالعاتیم حدود یکی دو ماه فاصله بیفته ولی مجموعش بیشتر از 6 ماه بشه بازم باید پول برگردونم به وزارت علوم یا اوکیه؟
    از خانم اکبری ایمیلی پرسیدم ولی متاسفانه جواب نداد.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اگه کسی این روزا میره اداره بورس اگه بپرسه خیلی در حقم لطف کرده.

Junior Member

من که چند وقت پیش رفتم پیش خانم اکبری گفتند که دیگه به دانشجوها در این موارد جواب نمیدیم و باید از نماینده مربطه در دانشگاه خودتون سوالات رو بپرسید

Junior Member

من متوجه شدم که هزینه کرایه خونه دانشجویی برای دوره کوتاه توی اروپا (حداقل بعضی کشورها که جستجو کردم) برای هر ماه حداقل بین 350 تا 450 یورو هست و من شنیدم که وزارت علوم هم چیزی حدود ماهی 500 یورو (کمتر یا بیشتر) کمک هزینه میده. و این یعنی اینکه فقط حدود 100 یورو در ماه برای سایر مخارج میمونه.... آیا این مقدار کافیه؟!

سلام خواهش می کنم جواب منو بدین.
    واسه تعهد کارمندی فرصت مطالعاتی دکتری اگه ضامنین کارمند نیروهای مسلح باشن قبول می کنه وزارت علوم یا نه.
    در ضمن کارمندهای نیروهای مسلح حکم کارگزینی بهشون نمیدن فقط گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی.
    لطفا جواب بدین خواهش میکنم. ممنون

Junior Member

در کل کافی نیست اما اگر بتونید به جای آپارتمان مستقل که هزینه های خودش رو هم داره مثل قرارداد، و ثبت اون، آب و برق و غیره و همین طور احتمالا اینترنت در خوابگاه دانشگاه یا هاستل و یا اتاق در آپارتمان به صورت مشاع اقامت کنید میشه هزینه رو کم کرد. گاهی اوقات حتی هزینه هتل کمتر از برخی گزینه های دیگه است اما شهر به شهر و زمان به زمان متفاوته.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gemmab نمایش پست ها
    من متوجه شدم که هزینه کرایه خونه دانشجویی برای دوره کوتاه توی اروپا (حداقل بعضی کشورها که جستجو کردم) برای هر ماه حداقل بین 350 تا 450 یورو هست و من شنیدم که وزارت علوم هم چیزی حدود ماهی 500 یورو (کمتر یا بیشتر) کمک هزینه میده. و این یعنی اینکه فقط حدود 100 یورو در ماه برای سایر مخارج میمونه.... آیا این مقدار کافیه؟!

Junior Member

نماینده دانشگاه میگفت سازمان نسبت به چنین مواردی حساس و سختگیره. شاید در نهایت اشکالی پیش نیاد اگه در مورد ویزا به مشکلی نخورید. اما در صورت امکان دیتا رو از طریق واسطه جمع آوری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال خیلی مهم دارم.
    در حال حاضر در فرصت طالعاتی در کشور ایتالیا به سر میبرم.
    متاسفانه دیتاهایی که با خودم آوردم مشکل داره و ناچارم این دیتاها را دوباره جمع‌آوری و اصلاح کنم تا بتونم کار اصلی تحقیقم را اینجا انجام بدم..
    حالا سوال من اینه که اگه بین فرصت مطالعاتیم حدود یکی دو ماه فاصله بیفته ولی مجموعش بیشتر از 6 ماه بشه بازم باید پول برگردونم به وزارت علوم یا اوکیه؟
    از خانم اکبری ایمیلی پرسیدم ولی متاسفانه جواب نداد.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اگه کسی این روزا میره اداره بورس اگه بپرسه خیلی در حقم لطف کرده.

Junior Member

سلام. به احتمال زیاد سازمان قبول میکنه به شرط اینکه ضامنین کارمند رسمی باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط heyda نمایش پست ها
    سلام خواهش می کنم جواب منو بدین.
    واسه تعهد کارمندی فرصت مطالعاتی دکتری اگه ضامنین کارمند نیروهای مسلح باشن قبول می کنه وزارت علوم یا نه.
    در ضمن کارمندهای نیروهای مسلح حکم کارگزینی بهشون نمیدن فقط گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی.
    لطفا جواب بدین خواهش میکنم. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)