صفحه 16 از 53 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط heyda نمایش پست ها
    سلام سهمیه دانشگاه ما هم تموم شده واسه امسال. ولی مسئول پژوهش گفته می فرستیم وزارت تو کمیسیون مطرح بشه. به نظرتون امیدی هست سهیمه بدن به من؟ چقدر طول می کشه جواب کمیسیون بیاد؟
    قبلاً بارها گفته ام. من در شرایطی رفتم که سهمیه ی دانشگاه تمام شده بود.
    شما به دانشگاهتان تعهد بدهید که اگر دانشگاه و وزارت علوم نتوانستند به شما سهمیه بدهند شما بخاطر هزینه های محضر و وقتی که از شما هدر رفته است شکایتی نخواهید داشت.
    و نامه نگاری ها را میان دانشگاه و ... انجام بدهید...
    بعد همه کارتان را خودتان پیگیری کنید.
    اختصاص سهمیه در اصل، پس از صدور ویزا انجام می شود.
    خیلی از بچه ها در مرحله ی صدور ویزا گیر می کنند و سهمیه ای به آنها تعلق نمی گیرد.
    خیلی ها منصرف می شوند.
    در واقع، می بینید که فهرستی که دائماً در وزارت علوم برایصدور حکم و پرداخت تصویب می شود، هیچ ربطی به سهمیه ی دانشگاه ها ندارد.
    البته این حرف های مرا از هر مسئولی که بپرسید تکذیب می کند.
    اما من عرض می کنم که با همین روش به فرصت رفتم.
    تلاش کنید، کار نشد ندارد.

سلام
    کسی می دونه وزارت دعوتنامه استاد خارجی و پروپوزال تأیید شده استاد خارجی رو از خود استاد خارجی استعلام می کنه یا نه؟؟ باید به استاده بگیم اماده باشه یا نه واسه استعلام؟

نقل قول نوشته اصلی توسط heyda نمایش پست ها
    سلام
    کسی می دونه وزارت دعوتنامه استاد خارجی و پروپوزال تأیید شده استاد خارجی رو از خود استاد خارجی استعلام می کنه یا نه؟؟ باید به استاده بگیم اماده باشه یا نه واسه استعلام؟
    سوالتون رو اینطور از خودتان می پرسم: آیا در وزارت کسی هست که بتواند به انگلیسی نامه نگاری کند؟
    و می پرسم: آیا در وزارت کسی هست که چنین وقتی بگذارد؟

اگر مدارک دوستان دیگر را دیده باشید، نامه ی حمایت که به انگلیسی نوشته شده هم یک متن یکسان و کپی دارد، که بعضی وقت ها ضمیر مذکر و مؤنث آن هم به طرز واضحی اشتتباه می شود.

و به شما اطلاع می دهم: مواردی مشاهده کرده ام که وزارت حتی پاسخ ایمیل و نامه نگاری سفارت خانه را هم نداده، چون گفته این مکاتبات وظیفه ی وزارت خارجه است نه وزارت علوم.

و درباره ی پروپوزال: پروپوزال یک چیزی بوده بین شما و استاد. ممکن بود از شما پروپوزال نخواهد. اصلاً مهم نیست شما چه توافقی با استاد داشته اید. شما فقط باید با استاد دانشگاه ممتاز (یا در شرایطی خوب) توافق کنید و از او دعوتنامه بگیرید.

وزارت تنها چیزی که می خواهد: دعوتنامه است که در آن چند چیز را چک می کند:
    سربرگ دانشگاه مقصد
    نام شما
    نام خانوادگی شما
    ماه شروع دوره
    ماه پایان دوره یا طول دوره، به نحوی که از شش ماه کمتر نباشد
    امضای استاد خارجی

همین.

برای همین هیچ آمادگی برای استعلام لازم نیست

ضمناً، خیالتان راحت باشد استادی که به شما پذیرش داده، برای همه چیز خودش را آماده کرده است. همین که پذیرش را داد، به این فکر کرده است که تمام کارهای لازم را برای شما باید بکند. پس اگر روزی ایمیل به او برسد که از او استعلام شود، با بهترین شیوه و مؤدب ترین لحن جواب خواهد داد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    بچه ها کسی می دونه ارز دانشجویی که به دانشجوهای ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور هر سال داده میشه، آیا به دانشجویانی که میرند فرصت مطالعاتی هم میدن؟
    منظورم جدا از کمک هزینه است. یعنی دلار به قیمت دولتی بهمون بدن
    دوستان کسی اطلاعی در این باره نداره؟ می دونم احتمالش کمه ولی می خوام بدونم کسی دقیقا پرسیده و یا مراحلشو رفته که بعد مخالفت شده باشه؟

دوستان، واسه ما که بورسیه نیستیم گفتن که 20 میلیون به اضافه هر دوره که روزانه بودیم 10 میلیون باید در فرم ضمانت نوشته شه، واسه من شده 30 میلیون. اما یک سری صحبت هایی در رابطه با این تعهد شنیدم که کمی نگران کننده بود... به من گفتن که چون 5 برابر این مبلغ ضمانت میکنین اگر بعد از فارغ التحصیلی خواستین مدرک دکتری را با پول آزاد کنین این رقم رو هم 5 برابر باید بپردازین!!!!!...کسی هست که اطلاع دقیقی داشته باشه در این مورد؟

Junior Member

سلام با شرایط جدید برای آمریکا میشه امیدوار بود برای ویزا j1?

Junior Member

ببخشید من یه سوال دارم. کلا گیج شدم لطفا یه راه حل شفاف بدین واقعا خسته شدم از همه میپرسم جواب دقیق نمیگرم. شاید چون سوال دقیق نپرسیدم الان سوال دقیق دقیق میپرسم. من دوهفته پیش رفتم مصاحبه سفارت و کلیرنس خوردم. دوروز پیش هم تاریخی که تو فرم DS2019 من برای ورود به امریکا زده شده شروع شده یعنی طبق تاریخ ds2019 من باید 23 ژانویه دوره ام شروع میشده. حالا فرض کنید سوای همه این اتفاقایی که اخیرا افتاده و فرمان ترامپ و .. من دو ماه دیگه جواب کلیرنسم بیاد و مثلا بگن کلیر شدی اونموقع من قطعا با این ds2019 فعلی نمیتونم برم برا پیکاپ ویزا. آیا میتونم همون موقع از استادم در خواست ds2019 جدید کنم؟ یا نه حتما باید تا حداکثر یک ماه بعد از تاریخ ds2019 اولی (23 ژانویه) فرم ds2019 جدید به دستم برسه؟ در واقع سوال من اینه که فرم س2019 جدید رو کی میتونم بگیرم؟ میتونم دو ماه بعد ds2019 جدید بگیرم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط appab نمایش پست ها
    سلام.
    در مورد ویزا کاری که فعلا میتونید انجام بدید اطلاع از مدارک لازم و در صورت نیاز و وجود مصاحبه تعیین وقت سفارت هست. موقع درخواست ویزا علی القاعده تاریخ ورود و خروجی رو قید میکنید که میدونید قبل از اون کارهاتون انجام شده مثلا سه یا چهار ماه دیگه. (که این رو با استاد هم چک کنید) و بنویسید دقیق نمیدونید پروسه اداری چطور طی میشه ولی قصدم اینه فلان تاریخ دوره رو شروع کنم. البته دوستان دیگه در مورد ویزا حتما نظر بدهند.
    به نظر نمیرسه که ارائه گواهی مالی جداگانه برای دو شش ماه به سفارت اشکالی داشته باشه. اما اگه حسابتون پر باشه! شاید بتونید گواهی حساب رو برای 12 ماه بگیرید و نامه دانشگاه رو ارائه نکنید. این هم باز دقیق و بیشتر بپرسید. شاید این امکان هم باشه که ابتدا با نامه مالی دانشگاه ویزای 6 ماهه درخواست و بعد تمدیدش کنید.

http://www.cic.gc.ca/english/visit/
    http://www.cic.gc.ca/english/informa...ns/student.asp
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از توضیحاتتون. اما من هنوز نمیدونم دقیقا اولین کاری ک باید انجام بدم چیه. من تازه پروپوزالم دفاع و تصویب شده و روال اداری فرصت مطالعاتیم استارت خورده. از طرفی دعوتنامه ام هم اومده و شروعش 22 اپریله. زمان زیادی ندارم و باید خیلی زود کارهای ویزا را انجام بدم. اما نمیدونم تو سایت سی ای سی باید دنبال مدارک مربوط ب چ ویزایی باشم. من دعوتنامه ام یک ساله است. چون کارهام طول میکشه. شش ماه ساپورت مالی شش ماه هم با هزینه خودم. لطفا اگر اطلاع دارید بفرمایید من باید از کجا شروع کنم که زودتر ب نتیجه برسم.
    به نظرتون خودم از پسش بر میام یا بهتره بدم مثلا ی دفتر هواپیمایی انجام بده؟

به نظرتون من از کجا در مورد ویزا بپرسم که دقیق و مطمین به من جواب بدند؟
    اینکه من و همسرم باید چه ویزایی بگیریم. با این دعوتنامه یک ساله اجازه چه نوع ویزایی داریم!؟
    ویرایش توسط Mechatronic : January 30th, 2017 در ساعت 02:33 AM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member

سلام. سپاس از محبت شما.

در خود سایت تقریبا همه اطلاعات لازم موجود هست. و لینکی که فرستادم مربوط شامل ویزای تحصیلی بود. به احتمال زیاد باید ویزای تحصیلی درخواست کنید چون شما که برای کار یا مهاجرت یا سفر تفریحی و درمانی تشریف نمی برید. بنابراین ابتدا کل توضیحات study permit و فرآیند رو مطالعه کنید. همچنین باید مفید باشه که به سایت مربوط به ویزای کانادا در فورم سر بزنید. اگه من باشم که خودم انجام میدم حتی با اینکه تجربه فرآیند ویزای کانادا ندارم. اما شما اگه می بینید به دلیل مشغله یا مشکل زبان ممکنه طی مراحل براتون سخت باشه میتونید مشورت با ایجنت هم انجام بدید.

پس اول اطلاعات این صفحه و لینکهای مربوط رو کامل بخونید. طبق همین صفحه اگر شش ماهه باشه دوره شما، نیازی به study permit نیست اما نامه شما یک ساله است همون طور که گفتید.
    http://www.cic.gc.ca/english/study/study-who.asp

همزمان به صفحه ویزای کانادا در همین فورم مراجعه و مشورت کنید.

نیازی به انجام معاینه پزشکی هم ندارید.
    http://www.cic.gc.ca/english/informa...edical/dcl.asp
    مدارک مورد نیاز:
    http://www.cic.gc.ca/english/study/s...-documents.asp

http://www.cic.gc.ca/english/informa...R#applications

شاید قدری زمان بر باشه اما ظاهر قضیه راحت تر از اون که تصور میکردم. امیدوارم فرآیند خوب پیش بره.

نقل قول نوشته اصلی توسط cermetal نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از توضیحاتتون. اما من هنوز نمیدونم دقیقا اولین کاری ک باید انجام بدم چیه. من تازه پروپوزالم دفاع و تصویب شده و روال اداری فرصت مطالعاتیم استارت خورده. از طرفی دعوتنامه ام هم اومده و شروعش 22 اپریله. زمان زیادی ندارم و باید خیلی زود کارهای ویزا را انجام بدم. اما نمیدونم تو سایت سی ای سی باید دنبال مدارک مربوط ب چ ویزایی باشم. من دعوتنامه ام یک ساله است. چون کارهام طول میکشه. شش ماه ساپورت مالی شش ماه هم با هزینه خودم. لطفا اگر اطلاع دارید بفرمایید من باید از کجا شروع کنم که زودتر ب نتیجه برسم.
    به نظرتون خودم از پسش بر میام یا بهتره بدم مثلا ی دفتر هواپیمایی انجام بده؟

به نظرتون من از کجا در مورد ویزا بپرسم که دقیق و مطمین به من جواب بدند؟
    اینکه من و همسرم باید چه ویزایی بگیریم. با این دعوتنامه یک ساله اجازه چه نوع ویزایی داریم!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan3340 نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوال دارم. کلا گیج شدم لطفا یه راه حل شفاف بدین واقعا خسته شدم از همه میپرسم جواب دقیق نمیگرم. شاید چون سوال دقیق نپرسیدم الان سوال دقیق دقیق میپرسم. من دوهفته پیش رفتم مصاحبه سفارت و کلیرنس خوردم. دوروز پیش هم تاریخی که تو فرم DS2019 من برای ورود به امریکا زده شده شروع شده یعنی طبق تاریخ ds2019 من باید 23 ژانویه دوره ام شروع میشده. حالا فرض کنید سوای همه این اتفاقایی که اخیرا افتاده و فرمان ترامپ و .. من دو ماه دیگه جواب کلیرنسم بیاد و مثلا بگن کلیر شدی اونموقع من قطعا با این ds2019 فعلی نمیتونم برم برا پیکاپ ویزا. آیا میتونم همون موقع از استادم در خواست ds2019 جدید کنم؟ یا نه حتما باید تا حداکثر یک ماه بعد از تاریخ ds2019 اولی (23 ژانویه) فرم ds2019 جدید به دستم برسه؟ در واقع سوال من اینه که فرم س2019 جدید رو کی میتونم بگیرم؟ میتونم دو ماه بعد ds2019 جدید بگیرم؟
    با فرض اینکه بعد از 90 روز ، مشکل ورود حل بشه، به محض پایان یافتن کلیرنس( که به احتمال زیاد بعد از این نود روز خواهد بود)، درخواست دی اس جدید با تاریخ ورود جدید(بعد از اتمام نود روز) کنید. با در نظر گرفتن زمان لازم برای تهیه بلیط و آماده شدن سفر و پیکاپ ویزا...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)