صفحه 2 از 53 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

سلام دوستان؛ من در حال اتمام فرصت مطالعاتی شش ماهه‌ام توی آمریکا هستم. وقتی خواستم سه ماه دیگه تمدید کنم، آموزش بین‌الملل دانشگاه اجازه ندادن و گفتن که بازه زمانی من جز کوتاه‌مدت حساب میشه و امکان افزایش فرصت کوتاه‌مدت وجود نداره. اما گفتن بعد از دو تا سه ماه که برگشتم ایران، میتونم دوباره درخواست بدم برای فرم DS-2019 جدید و برگردم آمریکا. من یه سری از کارام مونده و مجبورم برگردم و سه چهار ماه دیگه بمونم. نوع ویزام JI و Multiple هست که روش نوشته تا دو سال حق درخواست ویزای جدیدی ندارم. با این اوصاف اگه من یک ماه دیگه برگردم ایران، بعد چن ماه دوباره، همین دانشگاه آمریکایی فرم جدید برام بفرسته، بدون رفتن به سفارت با همین ویزا و بدون مشکل می‌تونم برگردم آمریکا؟؟؟؟ ضمناً تاریخ انقضای ویزام تا یک سال و نیمه دیگه است و از اون لحاظ مشکلی ندارم.
    کسی چنین کاری کرده قبلاً؟ خیلی ممنون اگه جواب بدید.

Junior Member

سلام؛ در مورد سوال دومتون، به من که شش ماه پیش اومدم آمریکا 3600 دلار دادن و 3600 هم دلار دولتی. من که تنها زندگی می‌کنم می‌دونم که 3600 دلار برای یه زندگی شش ماهه در اینجا کافی نیست. ظاهراً این مقدار الان یه کم بیشتر شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان

به نظر بنده مهمترین مساله در استفاده از فرصت مطالعاتی مساله مالی هستش.

1-آیا یک لیستی هست که نشون بده به هر کشور و شهر چقدر تعلق میگیره؟ اگر نه، لطفاً بفرمایید برای آمریکا و کانادا بطور متوسط یا حداقل-حداکثر چقدر میدن؟؟؟

2- از دوستانی که این مسیر رو قبلا رفتن در امریکا و کانادا ... آیا هزینه ای که وزارت میده برای افراد غیر بورس (50% منظورمه) برای زندگی شما در امریکا و کانادا کافی بوده؟؟؟ یا مجبور شدید منابع مالی دیگه ای جور و استفاده کنید؟؟؟

3- بنظرتون اگر بخوایم همسر و یه کودک رو هم با خودمون ببریم از نظر مالی و غیرمالی با چه چالشهایی مواجهیم و آیا عملاً امکانپذیر هست ؟؟؟

ممنون از پاسخگوییتون. با تشکر.

سلام. پاسخ به یک پیغام خصوصی:
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadborhan
    سلام دوست عزیز
    میخواستم بپرسم تو اولین نامه ها برای درخواست از اساتید خارجی جهت فرصت مطالعاتی ، داشتن توصیه نامه ضروری است؟
    ممنون از توجه شما
    سلام. به نظر من نه. به هیچ وجه. مگر این که دانشگاه مقصد در مدارک مشخص شده این رو از دانشجویان خارجی درخواست کنه. دو مورد شده که دیده باشم: یکی وقتی بود که یک دانشگاهی که نرفتم البته، به صورت رسمی از من خواست از طرف مسئول دانشکده اجازه نامه ی فرصت بگیرم. یکی هم برای دوستم شد که می خواست بیاد دانشگاهی که من بودم و استادش خواست با توجه به حضور من در اون دانشگاه، از مراحل تشریفاتی عبور کنه و گفت استاد راهنماش یک توصیه نامه براش ایمیل کنه تا کارش زودتر انجام بشه.
    وگرنه از طرف شما، نه ضروری نیست. وقتی خودشون بخوان ضروری میشه.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط chnour نمایش پست ها
    سلام دوستان؛ من در حال اتمام فرصت مطالعاتی شش ماهه‌ام توی آمریکا هستم. وقتی خواستم سه ماه دیگه تمدید کنم، آموزش بین‌الملل دانشگاه اجازه ندادن و گفتن که بازه زمانی من جز کوتاه‌مدت حساب میشه و امکان افزایش فرصت کوتاه‌مدت وجود نداره. اما گفتن بعد از دو تا سه ماه که برگشتم ایران، میتونم دوباره درخواست بدم برای فرم DS-2019 جدید و برگردم آمریکا. من یه سری از کارام مونده و مجبورم برگردم و سه چهار ماه دیگه بمونم. نوع ویزام JI و Multiple هست که روش نوشته تا دو سال حق درخواست ویزای جدیدی ندارم. با این اوصاف اگه من یک ماه دیگه برگردم ایران، بعد چن ماه دوباره، همین دانشگاه آمریکایی فرم جدید برام بفرسته، بدون رفتن به سفارت با همین ویزا و بدون مشکل می‌تونم برگردم آمریکا؟؟؟؟ ضمناً تاریخ انقضای ویزام تا یک سال و نیمه دیگه است و از اون لحاظ مشکلی ندارم.
    احتمالاً اینجا بهتر می توانید پاسخ تون رو دریافت کنید
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C-J-1-amp-J-2

Junior Member

سلام دوستان، برای فرصت مطالعاتی آمریکا، شرکتی که خودمو بیمه کردم، بیمه‌نامه رو به صورت ایمیل می‌فرستن و نه اینکه اصلش رو پست کنن. دوستانی که با امور دانشجویان تصویه کردن، فکر می‌کنید امور دانشجویان یه برگه پرینت شده رو برای مدرک بیمه‌ قبول کنه؟
    خیلی ممنون...

Junior Member

سلام دوستان،
    تاريخ خروج كه در تعهد محضري و كاربرگ ذكر شده ٢٥ شهريور هست. با توجه به اينكه نامه من هنوز از وزارت علوم نيومده و من به اين تاريخ نمي رسم آيا مشكلي ايجاد مي شود و لازم است تاريخ را تغيير داده و دوباره مراحل انجام شده را طي كرد؟

سلام
    از دوستان کسی به تازگی برای دریافت ارز مراجعه کرده؟
    میشه مدارکی که لازمه رو دقیقا بگید؟
    آیا بیمه هم الان لازمه یا برای تسویه حساب؟
    و اینکه فقط 10 روز مونده به پرواز میشه برای دریافت ارز مراجعه کرد یا زودتر هم میشه؟

سلام

من دانشجوی سال سوم دکترا در رشته توانبخشی وزارت بهداشت هستم. برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه موفق به گرفتن گرنت اراسموس موندوس برای انگلستان شده ام. در دعوتنامه من رو به عنوان academic visitor نوشته. سوال اول اینکه آیا برای گرفتن وقت سفارت باید برای standard visitor visa و نوع ویزا رو visit- Bussiness (academic)- 6 month اپلای کنم؟
    سوال دوم اینکه مدارک مالی برای چنین ویزایی چگونه است؟ من تابحال در مورد ویزای دانشجویی اطلاعات می گرفتم...اما با رسیدن دعوتنامه متوجه شدم کلا نوع ویزای من احتمالا متفاوت هست!
    و سوال سوم اینکه با داشتن گرنت اراسموس، که خرج زندگی، شهریه دانشگاه و بیمه رو پبرای 6 ماه بمن پرداخت میکنه، آیا مدارک مالی باز هم سخت گیرانه بررسی میشه؟
    چندبار سوالم رو در چند فروم مطرح کردم اما متاسفانه فیدبکی نگرفتم...واقعا سپاسگزار میشم من رو راهنمایی بفرمایید وقتم بسیار تنگه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط chnour نمایش پست ها
    اگر ویزاتون سینگل بود، در صورت برگشتن، باید دوباره تمام مراحل گرفتن ویزا رو طی می کردید اما اگر ویزاتون مولتیپل هست و تا یک سال و نیم دیگه تاریخ داره، توی این مدت هرچند بار که دلتون بخواد می تونید برید و برگردید. برای دانشگاه هم استاد اونجا موافق باشه معمولا کافیه و نیاز به فرم 2019 و مراحل اداری جدید نیست. اما محدودیت 2 ساله بعد از اتمام تاریخ ویزاتون، به این سادگی ها قابل برداشتن نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط maa100 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من اگر بخوام کشور مقصدم رو تغییر بدم، همونطوری که در پستهای قبلی گفته شده باید روال رو از اول طی کنم، اما سند تعهد محضری رو چی؟ چون تو سند تعهد محضری اسم کشور مقصد میاد، یعنی دیگه اون بی فایده میشه؟
    بسیار ممنونم
    باید بری همون دفترخونه و بگی یک اقرارنامه برات تنظیم کنه.
    تو اقرارنامه مینویسه که کشور مقصد از فلان جا به فلان جا تغییر میکنه.
    لازم هم نیست دوباره ضامنهاتو ببری. خودت اقرار کنی و امضا کنی اوکیه.
    حدودا 60 تومن هزینش میشه و سریع انجام میشه.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)