صفحه 34 از 53 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PHD-candidate in Coastal and Marine Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

سلام
    سوال من اینه که اگه فرصتم رو برم پیش استادی که کارش شبیه منه آیا امکان این وجود داره که بعدش برای پست داک بتونم همونجا اقدام کنم؟ سوال بعدیم اینه که حتما باید فرصت رو به یکی از دانشگاه های رتبه الف رفت یا میشه مثلا به موسسات تحقیقاتی هم بریم؟
    با ذکر این موضوع که من دانشجوی دکترای مهندسی در تهران هستم و رزومه ی نسبتا خوبی دارم. ممنون

Junior Member

سلام. اینکه با استاد و دانشگاه مقصد از نزدیک در دوره فرصت آشنا شوید، امتیازی برای شانس قبولی پست داک محسوب میشود که البته قطعا بخشی از آن هم نیازمند عملکرد خوب در طول دوره است اما باید دقت کرد که فرصت مطالعاتی یک مقوله است و پست داک هم یک مقوله و هر کدام فرآیند درخواست و بررسی خود را دارند.
    در مورد پرسش دوم نظر دانشگاه و استاد راهنمای داخل تاثیرگذار خواهد بود. اگر آنها تایید کنند حتی اگر تراز اول نباشد به احتمال زیاد سازمان هم میپذیرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط kia_m نمایش پست ها
    سلام
    سوال من اینه که اگه فرصتم رو برم پیش استادی که کارش شبیه منه آیا امکان این وجود داره که بعدش برای پست داک بتونم همونجا اقدام کنم؟ سوال بعدیم اینه که حتما باید فرصت رو به یکی از دانشگاه های رتبه الف رفت یا میشه مثلا به موسسات تحقیقاتی هم بریم؟
    با ذکر این موضوع که من دانشجوی دکترای مهندسی در تهران هستم و رزومه ی نسبتا خوبی دارم. ممنون

ُسلام
    دوستان کسی جدیدا تسویه فرصت مطالعاتی رو انجام داده؟
    میشه بگید چیا لازمه؟
    و اینکه نمونه نامه ای که استاد باید بنویسه رو میشه بزارید اینجا: خطاب به کی بنویسه مهر و امضای رسمی لازمه؟ تخصصی باشه؟

ممنون

Junior Member

سلام
    مدارک لازم برای تسویه چند ماه قبل اینها بود
    اصل گذرنامه
    نامه استاد خارجی
    بلیط و بیمه هم شاید لازم باشه.

در نامه، استاد مینویسه که در طول مدت حضور شما چه فعالیتهای علمی و پژوهشی انجام دادید که البته باید خودتون به استاد ابتدا یادآوری کنید که چه کارهایی انجام شده. خطاب نامه To Whom It May Concern هست در این موارد. در سربرگ و به طور رسمی با امضا باشه. مهر هم در صورت وجود.

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    ُسلام
    دوستان کسی جدیدا تسویه فرصت مطالعاتی رو انجام داده؟
    میشه بگید چیا لازمه؟
    و اینکه نمونه نامه ای که استاد باید بنویسه رو میشه بزارید اینجا: خطاب به کی بنویسه مهر و امضای رسمی لازمه؟ تخصصی باشه؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان من میخوام برای فرصت همسرم رو هم با خودم ببرم ، ولی یه مشکلی که هست اینه که پرتغال ویزای همراه نمیده ولی یکی از دوستام که تو سفارت اشنا داشتن گفتن که اگه یه نامه از دانشگاتون بیاری که بگه من برای کارم نیاز به کمک همسرم دارم و ایشون لازمه با من بیان، احتمال داره بهش ویزا بدن
    میخواستم ببینم کسی مورد مشابهی رو تجربه کرده؟
    اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه که این نامه رو به چه صورت بنویسم؟ کیا امضا کنن؟ من استاد راهنمای دومم مال پرتغال هست آیا ایشون هم لازمه نامه بدن؟ یا استاد راهنمای اولم کافیه؟

Junior Member

سلام. اگه استاد خارجی (راهنمای شما در فرصت مطالعاتی) در نامه پذیرش اسم همسر شما رو قید کنه، به احتمال زیاد سفارت برای همسرتون هم ویزا صادر خواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط scallop نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام برای فرصت همسرم رو هم با خودم ببرم ، ولی یه مشکلی که هست اینه که پرتغال ویزای همراه نمیده ولی یکی از دوستام که تو سفارت اشنا داشتن گفتن که اگه یه نامه از دانشگاتون بیاری که بگه من برای کارم نیاز به کمک همسرم دارم و ایشون لازمه با من بیان، احتمال داره بهش ویزا بدن
    میخواستم ببینم کسی مورد مشابهی رو تجربه کرده؟
    اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه که این نامه رو به چه صورت بنویسم؟ کیا امضا کنن؟ من استاد راهنمای دومم مال پرتغال هست آیا ایشون هم لازمه نامه بدن؟ یا استاد راهنمای اولم کافیه؟

Junior Member

ممنون از شما appab
    یعنی اگه من از استاد پرتقالیم بخوام توی دعوتنامه اسم همسرم رو هم بیاره این کار رو انجام میده؟ یعنی این یک کار روتین هست و بقیه دوستانی که به اتفاق همسرانشون رفتن هم همین کار رو کردن؟
    و یه سوال دیگه اینکه دیگه لازم نیست استاد ایرانم هم نامه بده؟

Junior Member

خواهش میکنم. یک مورد از کشور دیگری در اروپا سراغ دارم که به این ترتیب ویزا صادر شد. فکر میکنم استاد خارجی مشکلی با درج اسم همسر شما در نامه نداشته باشه (دست کم فعلا این راه قابل امتحانه) و اگه گفت نمیشه که باز هم چیزی از دست نرفته. اما نامه استاد داخل به سفارت تاثیری نداره بلکه نامه استاد داخلی به استاد خارجی در اشاره به این موضوع موثر خواهد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط scallop نمایش پست ها
    ممنون از شما appab
    یعنی اگه من از استاد پرتقالیم بخوام توی دعوتنامه اسم همسرم رو هم بیاره این کار رو انجام میده؟ یعنی این یک کار روتین هست و بقیه دوستانی که به اتفاق همسرانشون رفتن هم همین کار رو کردن؟
    و یه سوال دیگه اینکه دیگه لازم نیست استاد ایرانم هم نامه بده؟

سلام دوستان، من ورودی 93 هستم و برای امریکا اقدام کردم و نامه حمایت مالی رو هم گرفتم ولی الان از استرالیا هم پذیرش گرفتم و به دلایلی ترجیح میدم که برم استرالیا. از نماینده دانشگاه که پرسیدم گفت که باید از اول همه مراحل رو انجام بدی و چون ترم 7 رو شروع کردی ممکنه موافقت نکنن، البته من درخواست قبلیم رو قبل از پایان ترم 6 داده بودم. دوستان کسی در این مورد اطلاعی داره که ایا قابل انجام هست یا خیر. ممنونم.

Junior Member

سلام. اگر برای رفتن به آمریکا فرصت دارید، شاید بهترین کار این باشه که از سازمان (خانم اکبری و برخی مسئولین رده بالاتر) بپرسید آیا میتونید درخواست استرالیا رو مطرح کنید و در صورت تایید پیگیر این مورد باشید. فرصت مطالعاتی یک سری بخشنامه ها/ضوابطی داره که تا جایی که دقت کردم در اختیار دانشجویان قرار نداره. فقط یک دستورالعمل کلی وجود داره که اون هم نیازمند به روز رسانی است. البته حدس میزنم باید در بین سایر دوستان تجربه مشابه وجود داشته باشه که امیدوارم مطرح کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shohreha90 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من ورودی 93 هستم و برای امریکا اقدام کردم و نامه حمایت مالی رو هم گرفتم ولی الان از استرالیا هم پذیرش گرفتم و به دلایلی ترجیح میدم که برم استرالیا. از نماینده دانشگاه که پرسیدم گفت که باید از اول همه مراحل رو انجام بدی و چون ترم 7 رو شروع کردی ممکنه موافقت نکنن، البته من درخواست قبلیم رو قبل از پایان ترم 6 داده بودم. دوستان کسی در این مورد اطلاعی داره که ایا قابل انجام هست یا خیر. ممنونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)