صفحه 6 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
    آیا برای گرفتن پذیرش در مقطع پست داک در ا م ر ی ک ا نیاز به نمره زبان مانند تافل و جی ار ای هست؟
    مرسی
    سلام

خیر الزامی به داشتن این نمرات نیست مگر این که خود استاد از شما بخواد. نمرۀ GRE برای این مقطع تا حالا نشنیدم کسی بخواد اما communication skills که میتونه در اسپیکینگ و رایتینگ نمود بیرونی پیدا کنه، شاید از شما خواسته بشه. معمولاً در این مقطع، براشون داشتن نمرۀ رسمی اهمیت ویژه نداره چون بیشتر دنبال این هستند که با شما در رویکرد پژوهشی همفکر باشند و شما بتونید به پیشبرد پروژه هاشون کمک کنید.

پست داک نوعی قرارداد هست بین شما و استاد. در نتیجه، دانشکده معمولاً با الزامات اپلای، وارد این ارتباط دو جانبه نمیشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط qazwsx نمایش پست ها
    سلام من با یک استاد تو کانادا صحبت کردم میگه چقذر فاند داری؟
    وزارت علوم برای 6 ماه چقدر به دلار پول میده یل به یورو؟
    سلام. حدود ماهی 1000 تا 1100 دلار آمریکا. البته بسته به شهر و کشور کمی تغییر هم ممکنه داشته باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط qazwsx نمایش پست ها
    برای فرصت مطالعاتی میشه بجای ضامن کارمند سند خانه رو برای ضمانت داد؟
    بله میشه سند ملکی گذاشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط sahararch نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من چطور میتونم بفهمم که بورسیه وزارت علوم هستم یا خیر... برای اینکه بدونم فاند کامل فرصت مطالعاتی رو میتونم دریافت کنم یا نصفش رو...؟
    برام شده یه معضل از تحصیلات تکمیلی دانشگاه هم میپرسم با تردید میگه آره احتمالا..
    من روزانه ام در مقطع دکتری، شهریه نمیپردازم و با کنکور وارد دانشگاه شدم.

ممنون
    سلام دوست عزیز. اگر بورسیه بودید خودتون میدونستید منظور از بورسیه تو ایران این هست که یه دانشگاهی تو کشور به طور رسمی شما رو (برای بعد از فارغ التحصیلی) به عنوان هیئت علمی آینده شون پذیرفته باشه. این که صرفا دانشجوی روزانه باشید بورس محسوب نمیشه.

سلام دوستان
    یه سوال:
    اگه من برای فرصت برم اونور و بعد از دو ماه برگردم و دوباره دو ماه اینجا بمونم و بقیشو برم بازم باید پول برگردونم یا کل مدت اقامت براشون مهمه؟
    یعنی در مجموع بیشتر از 6 ماه اونجا بودم ولی بینش وقفه افتاده. در این صورت تکلیف چیه؟
    ممنونم

دوستان سلام
    خواهش می کنم اگه کسی فرم 5802 سفارت کانادا پر کرده جواب بده:
    در فرم، استادتون بخش Title of LMIA exemption being request و LMIA exemption code چی زده براتون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. اگر بورسیه بودید خودتون میدونستید منظور از بورسیه تو ایران این هست که یه دانشگاهی تو کشور به طور رسمی شما رو (برای بعد از فارغ التحصیلی) به عنوان هیئت علمی آینده شون پذیرفته باشه. این که صرفا دانشجوی روزانه باشید بورس محسوب نمیشه.

ممنون دوست گرامی از پاسختون..
    مفهوم بورس هیات علمی رو میدونم که من نیستم(واضحه) بورسیه وزارت علوم رو سوال کردم...
    امروز با پیگیری های بیشترم از دانشگاه خودم داشتم جوابی کاملا برعکس پاسخ شما رو گرفتم!!! گفتن شما که بورسیه هیات علمی نیستین و همچنین بورس ارگانهای دیگه، و وزارت علوم هزینه تحصیل شما رو میپردازه، بورسیه وزارت علوم محسوب میشید.
    و در مورد فرصت هم میتونید به شرط احراز بقیه شرایط هزینه کامل دریافت کنید..

Junior Member

مفهوم بورس هیات علمی رو میدونم که من نیستم(واضحه) بورسیه وزارت علوم رو سوال کردم...
    امروز با پیگیری های بیشترم از دانشگاه خودم داشتم جوابی کاملا برعکس پاسخ شما رو گرفتم!!! گفتن شما که بورسیه هیات علمی نیستین و همچنین بورس ارگانهای دیگه، و وزارت علوم هزینه تحصیل شما رو میپردازه، بورسیه وزارت علوم محسوب میشید.
    همچین چیزی نیست. اینا احتمالا اطلاع کافی ندارن که بهتون گفتن شما بورس وزارت علوم هستید. اگر اینطور باشه تمام دانشجوهای دکتری روزانه بورس وزارت علوم محسوب میشن. با این شرایطی که گفتین یقیناً نصف ارز رو دریافت میکنید چون بورس نیستید.

در مورد کمک هزینه ی وزارت علوم برای فرصت مطالعاتی منظورشون همون بورسیه ی هیأت علمی است، و به طور قطع باید نصف هزینه ی ارز رو به بانک بپردازید. این مطلب رو دوستان دیگه فرمودند و من هم فرمایششون رو تأیید می کنم.
    اما مطلب مهمی که به شما باید بگم این که کارمندهای دانشگاه شما یا خیلی خیلی تعطیلند یا دوست دارند شما رو سر کار بگذارند. این که ابتدای کار بوده احتمالاً.. مواظب باشید در ادامه ی این مسیر طولانی با اطلاعات اشتباه بیچاره نشوید. توصیه می کنم حتماً این دو کار را به طور همزمان بکنید:
    1. تمام صفحات تاپیک قبلی را مطالعه فرمایید. (مسایل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی)
    2. یکی از دوستانتان را که تازگی فرصت رفته پیدا کنید و دائماً همه ی مراحل را با او چک کنید.

مثلاً یک بار من دنبال ضامن بودم، فامیلمون کارمند صدا و سیما بود. مسئول حقوقی دانشگاه ما گفت ضامن از صدا و سیما هم قبوله. من رفتم با ضامن صحبت کردم و او هم رفت فیش حقوقی رو فراهم کرد و چند روز طول کشید و آوردم دادم، از وزارت علوم پرسیدند گفتند ضامن فقط از دولت، نه ارتش، نه صدا و سیما. خب همین کار، من رو چند روز عقب انداخت. من این تجربه رو در اون تاپیک نوشتم. بقیه ی بچه ها هم همین طور. مشکلاتشون رو نوشته ن.
    موفق باشید

سلام به همه دوستان عزيز كه با راهنماييهاشون خيلي كمك حالمون ميشن. من برا فرصت ٦ ماهه ويزام رو گرفتم و مدارك كپي بليط رفت و برگشت و ويزا و پاسپورت و فرم ١٠٣ رو به كارشناس دانشگاه خودمون تحويل دادم و كارشناس بهم گفت كه مدارك رو از سيستم مي فرستم وزارت علوم ولي بقيه مراحل رو نمي دونم كه چيكار بايد بكني. من شهرستاني هستم. سوالم اين هست كه دانشگاه خودمون بايد از طريق نماينده اصل مدارك رو ببره وزارت علوم و واسه من نامه بگيره يا اينكار رو خودم بايد انجام بدم؟؟ بورسيه هم نيستم و تا تاريخ بليط رفت هم يك ماه مونده اين نصف مبلغ حمايت مالي رو حداكثر تا كي مي تونم واريز به حسابم كنم؟

فرستادن مدارك (كپي ويزا و پاسپورت و بليط و ...) با سيستم از دانشگاه به وزارت علوم كافيه؟ يا نماينده دانشگاه بايد مدارك رو حضوري ببره؟ يا اينكه خودم بايد برم وزارت؟ اخرين بار خانم اكبري بهم گفت نمي خواد خود دانشجو بياد اينجا
    ویرایش توسط Mechatronic : September 19th, 2016 در ساعت 12:23 PM دلیل: ترکیب دو پست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)