صفحه 7 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان

به نظر بنده مهمترین مساله در استفاده از فرصت مطالعاتی مساله مالی هستش.

1-آیا یک لیستی هست که نشون بده به هر کشور و شهر چقدر تعلق میگیره؟ اگر نه، لطفاً بفرمایید برای آمریکا و کانادا بطور متوسط یا حداقل-حداکثر چقدر میدن؟؟؟

2- از دوستانی که این مسیر رو قبلا رفتن در امریکا و کانادا ... آیا هزینه ای که وزارت میده برای افراد غیر بورس (50% منظورمه) برای زندگی شما در امریکا و کانادا کافی بوده؟؟؟ یا مجبور شدید منابع مالی دیگه ای جور و استفاده کنید؟؟؟

3- بنظرتون اگر بخوایم همسر و یه کودک رو هم با خودمون ببریم از نظر مالی و غیرمالی با چه چالشهایی مواجهیم و آیا عملاً امکانپذیر هست ؟؟؟

ممنون از پاسخگوییتون. با تشکر.
    6606 برای امریکا
    9000 برای کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط pm1 نمایش پست ها
    6606 برای امریکا
    9000 برای کانادا
    برای همه شهر ها یکسان نیست. عددی هم که برای کانادا زدید، دلار کانالا هست که ارزشش تقریبا 0.75 دلار آمریکاست. لطفا اطلاعات ناقص ارائه نکنید.
    وزارت برای هر ماه تقریبا 1000 تا 1100 دلار آمریکا میده (غیر بورسیه ها معادل ریالی نصفش رو خودشون باید پرداخت کنن).

این مبلغ برای یک نفر (اگر نخواد ولخرجی کنه) تقریبا کافیه اما برای یک خانواده 3 نفره کافی نیست. البته باز هم بستگی به شهر و کشور و حتی محله ای که توش خونه اجاره می کنید داره.
    ویرایش توسط vahidbaq : September 20th, 2016 در ساعت 12:15 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    در مورد کمک هزینه ی وزارت علوم برای فرصت مطالعاتی منظورشون همون بورسیه ی هیأت علمی است، و به طور قطع باید نصف هزینه ی ارز رو به بانک بپردازید. این مطلب رو دوستان دیگه فرمودند و من هم فرمایششون رو تأیید می کنم.
    اما مطلب مهمی که به شما باید بگم این که کارمندهای دانشگاه شما یا خیلی خیلی تعطیلند یا دوست دارند شما رو سر کار بگذارند. این که ابتدای کار بوده احتمالاً.. مواظب باشید در ادامه ی این مسیر طولانی با اطلاعات اشتباه بیچاره نشوید. توصیه می کنم حتماً این دو کار را به طور همزمان بکنید:
    1. تمام صفحات تاپیک قبلی را مطالعه فرمایید. (مسایل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی)
    2. یکی از دوستانتان را که تازگی فرصت رفته پیدا کنید و دائماً همه ی مراحل را با او چک کنید.

مثلاً یک بار من دنبال ضامن بودم، فامیلمون کارمند صدا و سیما بود. مسئول حقوقی دانشگاه ما گفت ضامن از صدا و سیما هم قبوله. من رفتم با ضامن صحبت کردم و او هم رفت فیش حقوقی رو فراهم کرد و چند روز طول کشید و آوردم دادم، از وزارت علوم پرسیدند گفتند ضامن فقط از دولت، نه ارتش، نه صدا و سیما. خب همین کار، من رو چند روز عقب انداخت. من این تجربه رو در اون تاپیک نوشتم. بقیه ی بچه ها هم همین طور. مشکلاتشون رو نوشته ن.
    موفق باشید

ممنون از شما و دوستان دیگه که من رو از این سردرگمی چند ماهه در آوردن...!!!

بسیاری از پست های پارسال و امسال رو خوندم ممنون، راهنمایی قدم به قدم از یه دوست هم پیشنهاد خوبیه، سپااااااس بسیار.
    سوال دیگه ای هم دارم، بچه ها فرصت استفاده تا پایان ترم 6 هست یا 7؟ گویا تو بخشنامه های سالهای مختلف این موضوع تغییر کرده..

بله واقعا از مسیول تحصیلات تکمیلی دانشگاه بعیده.. جالبه که پارسال هم دانشگاه ما چندین سهمیه فرستاده و اینها خیلی هم از ماجرا دور نیستن..
    مطمءنم قصدش گمراه کردن نبوده و خودشون در اشتباهن، ولی برای آخرین اطمینان هم میخوام برم خود وزارت علوم پیش مسئول مربوطه و یه سری سوالات ازش بپرسم، شنیدم نزدیک میدون فردوسی هست. درسته؟ به نظرتون حضوری برم راهنمایی میکنن؟

سلام دوستان . من یه سوال داشتم اگه کسی از فرصت مطالعاتی استفاده کنه باید این هزینه را به دولت برگردونه یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sahararch نمایش پست ها
    ممنون از شما و دوستان دیگه که من رو از این سردرگمی چند ماهه در آوردن...!!!

بسیاری از پست های پارسال و امسال رو خوندم ممنون، راهنمایی قدم به قدم از یه دوست هم پیشنهاد خوبیه، سپااااااس بسیار.
    سوال دیگه ای هم دارم، بچه ها فرصت استفاده تا پایان ترم 6 هست یا 7؟ گویا تو بخشنامه های سالهای مختلف این موضوع تغییر کرده..

بله واقعا از مسیول تحصیلات تکمیلی دانشگاه بعیده.. جالبه که پارسال هم دانشگاه ما چندین سهمیه فرستاده و اینها خیلی هم از ماجرا دور نیستن..
    مطمءنم قصدش گمراه کردن نبوده و خودشون در اشتباهن، ولی برای آخرین اطمینان هم میخوام برم خود وزارت علوم پیش مسئول مربوطه و یه سری سوالات ازش بپرسم، شنیدم نزدیک میدون فردوسی هست. درسته؟ به نظرتون حضوری برم راهنمایی میکنن؟
    قاعده ش اینه که دانشجو نباید به وزارت علوم مراجعه کنه. اما من همه ی کارم رو خودم شخصاً در وزارت علوم پیگیری کردم و به مسئول خسته ی دانشگاه مون که چیزی به جز «نه» به زبان ش جاری نبود هیچ کاری رو نسپردم. اگر سیستم ها روی روال بود و کارها به صورت سیستمی واقعاً «انجام» می شد، لازم نبود هیچ کس به وزارت علوم مراجعه کنه، اما وقتی سیستم هزار جور باگ داره و اجحاف های فراوانی ممکنه در حق دانشجوها بشه، دانشجوها خودشون مجبور می شوند حضوری مراجعه کنند به وزارت علوم. برای همین هر وقت بروید آنجا می بینید چندین نفر منتظر هستند ساده ترین سوال ها رو بپرسند. من که وزارت علوم سر راهم بود و راحت مراجعه می کردم اما بعضی ها رو می دیدم که از شهرستان برای پرسیدن یک سوال یا انجام یک کاری که باید دانشگاه شان می کرده آمده اند. بله، آدرس آن یک خیابان شرق تر از میدان فردوسی است. اگر رفتید خیلی نرم و مؤدب برخورد کنید چون تک تک رفتارهای شما یادشون می مونه.

Junior Member

سلام.
    حداکثر فرصت خروج از کشور (گرفتن ویزا و خروج) تا کی هست؟ دقیقا تا چه ماهی؟
    ممنون

سلام ممنون میشم اگه کسی بتونه بهم کمک کنه و جواب سوالم رو بده
    من روز دو روز پیش نامه حمایت مالی رو بعد از 50 - 60 روز از تحویل مدارک، از کارشناس تحصیلات تکمیلی گرفتم اونم در دو نسخه، من با توجه به مطالبی که اینجا خوندم این نامه باید در سه نسخه باشه، الان مشکلی پیش میاد اگه یکیشو برابر اصل کنم برای خودم یا پیگیر بشم برای یه نسخه دیگه ؟ البته هیچ معرفی نامه ایی هم به من ندادن برای وزارت امور خارجه این نامه لازمه ؟ یا یک نسخه از همین نامه های حمایت مالی به وزارت امور خارجه بدم به من نامه میده برای سفارت ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering/ AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط samanenamdari نمایش پست ها
    من روز دو روز پیش نامه حمایت مالی رو بعد از 50 - 60 روز از تحویل مدارک، از کارشناس تحصیلات تکمیلی گرفتم اونم در دو نسخه، من با توجه به مطالبی که اینجا خوندم این نامه باید در سه نسخه باشه، الان مشکلی پیش میاد اگه یکیشو برابر اصل کنم برای خودم یا پیگیر بشم برای یه نسخه دیگه ؟ البته هیچ معرفی نامه ایی هم به من ندادن برای وزارت امور خارجه این نامه لازمه ؟ یا یک نسخه از همین نامه های حمایت مالی به وزارت امور خارجه بدم به من نامه میده برای سفارت ؟
    سلام. یک نسخه را خود دانشگاه برداشته. شما همون یکی کافیه واستون نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط samanenamdari نمایش پست ها

سلام. دلیلش اینه که اون نسخه سوم که قبلا برای گرفتن یادداشت از وزارت خارجه صادر میشد دیگه نیاز نیست. از 13 مرداد ماه دیگه نیازی به گرفتن یادداشت نیست.

دوستان میشه لطف کنید بگید بعد از تهیه بلیط و ویزا مراحل کار به چه صورته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)