صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی؟؟؟

Member your_star آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

پیش فرض تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی؟؟؟

از اونجایی که تو ذهن خیلی از دانشجوهای ایرانی شاغل یا اپلیکنت دانشگاههای آمریکا هنوز زمان نرمال انتظار برای چک امنیتی در رشته های معمولی و برای شخص بدون سابقه خدمت، یک یا نهایت در بدترین حالت دو ماه هست، به نظرم اومد این پست رو بذارم.
    مدیر این بخش به نظرم میتونه این پست رو حذف کنه و یک پست مهم شده با جزئیات بیشتر بذاره تا دانشجوها قبل از اقدام برای دانشگاههای آمریکا این نکته رو مد نظر قرار بدن:

از حدود اوایل ماه می، به نظر (تاکید میشه صرفا بنظر میرسه) سیاست اتخاذ شده در قبال دانشجوهای ایرانی عوض شده:
    زمان نرمال برای پاس کردن چک امنیتی برای یک رشته غیر حساس، برای یک فرد بدون سابقه کار و بدون خدمت نظامی (یک زن) به طور نرمال 3 تا 6 ماه هست.
    این تغییر امسال به شدت روی دانشجوهای ایرانی (علی الخصوص رشته های مهندسی) تاثیر گذار بوده.
    بیساری از ریترنینگ ها ترمشون رو از دست دادن و در حال از دست دادن سالها تلاششون هستن. بسیاری حتی فرزندانشون در آمریکا مدرسه میرفتن و مدرسه رو از دست دادن.
    درصد دانشجوهایی که تازه میخواستن ویزا بگیرن و با مشمول مرور زمان شدن ترم رو از دست دادن هم از شمارش خارج شده.
    این طور که به نظر میاد، این کار هماهنگ شده و با برنامه ی قبلی برای پاییز امسال (و بعد از این) به اجرا در اومده.

بنابراین!
    در نظر گرفتن حداقل 6 ماه بین مصاحبه و آغاز شروع تحصیل به نظر تنها راه مناسب برای اطمینان داشتن از کلیر شدن در زمان لازم هست. همون طور هم که واضح هست پیدا کردن یک همچنین فاصله ی زمانی برای اکثر ایرانیها غیر ممکن هست!
    ویرایش توسط FlirTcia : August 23rd, 2016 در ساعت 03:12 AM دلیل: جلوگیری از پخش شایعه
    That's Me In The Corner
    That's Me In The Spotlight
    Losing My RELIGION

پیش فرض پاسخ : تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط your_star نمایش پست ها
    از اونجایی که تو ذهن خیلی از دانشجوهای ایرانی شاغل یا اپلیکنت دانشگاههای آمریکا هنوز زمان نرمال انتظار برای چک امنیتی در رشته های معمولی و برای شخص بدون سابقه خدمت، یک یا نهایت در بدترین حالت دو ماه هست، به نظرم اومد این پست رو بذارم.
    مدیر این بخش به نظرم میتونه این پست رو حذف کنه و یک پست مهم شده با جزئیات بیشتر بذاره تا دانشجوها قبل از اقدام برای دانشگاههای آمریکا این نکته رو مد نظر قرار بدن:

از حدود اوایل ماه می، به نظر سیاست اتخاذ شده در قبال دانشجوهای ایرانی عوض شده:
    زمان نرمال برای پاس کردن چک امنیتی برای یک رشته غیر حساس، برای یک فرد بدون سابقه کار و بدون خدمت نظامی (یک زن) به طور نرمال 3 تا 6 ماه هست.
    این تغییر امسال به شدت روی دانشجوهای ایرانی (علی الخصوص رشته های مهندسی) تاثیر گذار بوده.
    بیساری از ریترنینگ ها ترمشون رو از دست دادن و در حال از دست دادن سالها تلاششون هستن. بسیاری حتی فرزندانشون در آمریکا مدرسه میرفتن و مدرسه رو از دست دادن.
    درصد دانشجوهایی که تازه میخواستن ویزا بگیرن و با مشمول مرور زمان شدن ترم رو از دست دادن هم از شمارش خارج شده.
    این طور که به نظر میاد، این کار هماهنگ شده و با برنامه ی قبلی برای پاییز امسال (و بعد از این) به اجرا در اومده.

بنابراین!
    در نظر گرفتن حداقل 6 ماه بین مصاحبه و آغاز شروع تحصیل به نظر تنها راه مناسب برای اطمینان داشتن از کلیر شدن در زمان لازم هست. همون طور هم که واضح هست پیدا کردن یک همچنین فاصله ی زمانی برای اکثر ایرانیها غیر ممکن هست!
    همین امسال کسانی بودن که با شرایطی که شما میگید کلیرنس 1 روزه هم نخوردن . شما این عددها رو از کجا می گید ؟

رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    همین امسال کسانی بودن که با شرایطی که شما میگید کلیرنس 1 روزه هم نخوردن . شما این عددها رو از کجا می گید ؟
    منطور کسانی هستن که وارد پروسه ی چک امنیتی میشن. منظورم معدود کسایی که درجا میگیرن نیست.
    اعداد به طور تقریبی از افراد منتظر در سه سفارت ایالات متحده در در نظر گرفته شده برای اتباع ایرانی میاد. هنوز بسیاری از آپریل منتظز کلیر هستن.
    هر سفارت بی شک بالای 100 نفر ترم رو از دست دادن. این موضوع سابقه نداشته.
    That's Me In The Corner
    Losing My RELIGION

منطور کسانی هستن که وارد پروسه ی چک امنیتی میشن. منظورم معدود کسایی که درجا میگیرن نیست.
    اعداد به طور تقریبی از افراد منتظر در سه سفارت ایالات متحده در در نظر گرفته شده برای اتباع ایرانی میاد. هنوز بسیاری از آپریل منتظز کلیر هستن.
    هر سفارت بی شک بالای 100 نفر ترم رو از دست دادن. این موضوع سابقه نداشته.
    برای آنکارا و دبی درسته ولی برای ایروان کم تر...
    در ضمن، معلوم نیست چه مدت طول بکشه. چیزی که معلومه اینه که اهمیتی به از دست رفتن ترم نمیدند وگرنه کسی که تاریخ آی بیستش اوایل آگست بود رو کلیر میکردند نه اینکه مجبور بشه دیفر کنه و فاندش هم از دست بره!
    برای آنکارا تا حدود 170-180 نفر منتظر هستند الان بدون هیچ خبری. دبی هم شنیده ام چنین وضعی داره...
    به نظرم این موضوع دانشگاه ها هم سال های آینده تحت تاثیر قرار میده چون اونا دوست ندارند به کسی پذیرش بدند که معلوم نیست بتونه ویزا بگیره یا نه...
    امیدوارم خدا به هممون رحم کنه و خبری بشه...
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

این آمارگیری که دیگه ساختگی نیست؟؟!!
    273 نفر شرکت کرده اند در این رای گیری...
    البته گفته شده که بچه های دبی توی این گروه زیاد فعال نیستند وگرنه اونها هم وضعی تقریبا مشابه با آنکارا دارند از نظر تعداد و نه درصد البته چون دبی اپلیکنت خیلی بیشتر از آنکارا داشته و انکارا تقریبا کسی از جون و جولای در رشته های مهندسی و علوم پایه کلیر نشده...
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

اولا خطاب به ریتیرنینگها: برنگرد اقا برنگرد. کار واجبی داری که حتما باید خودت باشی وگرنه از کار میفتی، اون موقع برگرد. از ما گفتن
    در مورد امار بسیاری از افراد هستن که اصلا این سایت نمیان یا تلگرام. اصلا امار دقیقی هم نمیشه داشت. این بحثها هم همیشه بوده من خودم سال 2013 که اقدام کردم پر بود از تحلیل های الکی و به درد نخور فقط استرس الکی و وقت گذرانی. اون موقع هم میگفتن ویزا بدتر شده یا بهتر شده در حالی که اصلا فرقی نکرده هیچ گاه مگر تعداد اپلیکنت خیلی خیلی بره بالا یا بیاد پایین!

رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    اولا خطاب به ریتیرنینگها: برنگرد اقا برنگرد. کار واجبی داری که حتما باید خودت باشی وگرنه از کار میفتی، اون موقع برگرد. از ما گفتن
    در مورد امار بسیاری از افراد هستن که اصلا این سایت نمیان یا تلگرام. اصلا امار دقیقی هم نمیشه داشت. این بحثها هم همیشه بوده من خودم سال 2013 که اقدام کردم پر بود از تحلیل های الکی و به درد نخور فقط استرس الکی و وقت گذرانی. اون موقع هم میگفتن ویزا بدتر شده یا بهتر شده در حالی که اصلا فرقی نکرده هیچ گاه مگر تعداد اپلیکنت خیلی خیلی بره بالا یا بیاد پایین!
    ببینید. من نه میخوام عامل نگرانی کسی باشم و نه روحیه کسی رو خراب کنم.
    این که شما میگید اصلا فرق نکرده متاسفانه اشتباه هست. هرگز از سال 2009 که من عضو این جا هستم یعنی ظرف 7 سال گذشته این تعداد ایرانی ترم رو از دست ندادند. دعوت میکنم برید نتایج کلیر شدن اتباع ایران رو ظرف 5 سال گذشته از همین فوروم مطالعه کنید. درسته که سال به سال میانگین یکی دو هفته زیاد یا کم میشد اما این که این تعداد ترم رو از دست بدن سابقه نداشته.
    شما درست میگید. همه این فوروم یا تلگرام نمیان و دقیقا عمق فاجعه به همین دلیل هنوز خوب مشخص نشده. دانشگاه ما تا جایی که ما میدونیم امسال 32 ایرانی گرفته بود و فقط 13 نفرشون ویزا گرفتن. امیدوارم این یک مقدار بیشتر وضعیت رو براتون مشخص کنه.
    با دلگرمی دادن الکی به خودمون نمیتونیم از واقعیت موجود فرار کنیم. این حق بچه ها هست که این موضوع رو بدونن.
    That's Me In The Corner
    Losing My RELIGION

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

الان کسی که توی کلیرنس هست وضع رو خیلی بهتر درک میکنه نسبت به شما که سال 2013 رفتین مصاحبه. وضعیت اپلیکنت های ایرانی امسال فاجعه هست. همین جامعه اماری ناقص رو هم که در نظر بگیرین مشخص هس که این وضعیت بی سابقه هست و خدا میدونه به کجا میرسه. وضعیت ایرانی ها را توی دیتابیس فروم چک کنید. متوجه میشید طبق اطلاعات ثبت شده برای مثال آنکارا هر سال حدود 140 نفر وارد کلیرنس شدن برای فال و در نتیجه حدود 80 درصد بچا به کلاس ها رسیدن این درحالی هس که طبق اطلاعات موجود امسال حدود 200 نفر وارد کلیرنس شدن که 10 تا 20 درصد تونستن ویزا بگیرن تا حالا. پس امسال با سالای دیگه فرق میکنه. طبق همین دیتابیس فروم تعداد افرادی که وارد کلیرنس شدن بیشتر شدهکه یکی از دلایل اون میتونه افزایش جمعیت باشه

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

ببینید. من نه میخوام عامل نگرانی کسی باشم و نه روحیه کسی رو خراب کنم. این که شما میگید اصلا فرق نکرده متاسفانه اشتباه هست. هرگز از سال 2009 که من عضو این جا هستم یعنی ظرف 7 سال گذشته این تعداد ایرانی ترم رو از دست ندادند. دعوت میکنم برید نتایج کلیر شدن اتباع ایران رو ظرف 5 سال گذشته از همین فوروم مطالعه کنید. درسته که سال به سال میانگین یکی دو هفته زیاد یا کم میشد اما این که این تعداد ترم رو از دست بدن سابقه نداشته. شما درست میگید. همه این فوروم یا تلگرام نمیان و دقیقا عمق فاجعه به همین دلیل هنوز خوب مشخص نشده. دانشگاه ما تا جایی که ما میدونیم امسال 32 ایرانی گرفته بود و فقط 13 نفرشون ویزا گرفتن. امیدوارم این یک مقدار بیشتر وضعیت رو براتون مشخص کنه. با دلگرمی دادن الکی به خودمون نمیتونیم از واقعیت موجود فرار کنیم. این حق بچه ها هست که این موضوع رو بدونن.
    ممنون از اطلاعاتتون ولی این کدوم دانشگاه هست که 32 ایرانی گرفته امسال؟! واللا فک کنم این هم بی تاثیر نبوده در ویزا ندادن یا دیر کردن! حق بچه هاست که الکی استرس بخورن ولی آیا راهکاری ارایه میشه اینجا؟ وقتی ارایه نمیشه به نظرتون چه دردی دوا میشه؟ در ضمن امسال همونطور که ملاحظه میشه تعداد اپلیکنت ها خیلی بال ارفته حتی تا جایی که دیدم بازار سیاه وقت سفارت ایجاد شده بود امسال حدودای می و جون و حتی جولای. خوب این موضوع خود به خود کاملا تاثیر داره روی دیر ویزا دادن. سفارت با امدن 50 ایرانی اضافی تر بر سرعت عمل خودش اضافه نخواهد کرد.

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعاتتون ولی این کدوم دانشگاه هست که 32 ایرانی گرفته امسال؟! واللا فک کنم این هم بی تاثیر نبوده در ویزا ندادن یا دیر کردن! حق بچه هاست که الکی استرس بخورن ولی آیا راهکاری ارایه میشه اینجا؟ وقتی ارایه نمیشه به نظرتون چه دردی دوا میشه؟ در ضمن امسال همونطور که ملاحظه میشه تعداد اپلیکنت ها خیلی بال ارفته حتی تا جایی که دیدم بازار سیاه وقت سفارت ایجاد شده بود امسال حدودای می و جون و حتی جولای. خوب این موضوع خود به خود کاملا تاثیر داره روی دیر ویزا دادن. سفارت با امدن 50 ایرانی اضافی تر بر سرعت عمل خودش اضافه نخواهد کرد.
    راهکاری ارائه نمیشه ولی این یه تاپیک میشه برای بچای سال بعد و اینکه سعی کنن وقت رو زودتر بگیرن که خیلی کار گشا هست. از طرفی درس بهشون میده که وقت رو نگیرن و یک روز قبل از مصاحبه وقت رو آزاد کنن که ملت به این بی چارگی نیفتن. مطمئنا سالهای پیش سفارت ها اولویت خاصی برای ریترنینگ ها قائل بودن ولی امسال خیلی از ریترنینگ ها به ترمشون نرسیدن. پس درس بعدی هم که میده این هست که اگه مجبور نیستن تن به این کاری که ادمو از زندگی، خواب و خوراک میندازه ندهن. طبق آمار همونطورکه گفتم جمعیت به اون مقدار بالا نرقته در حالی که سرعت کلیر شدن خیلی پایین اومده. برای مقایسه فک کنم سال 2013 دبی حدود 400 اپلیکنت داشته که همون 80 90 درصد ویزا رو گرفتن به موقع ولی امسال چی؟ مطمئنا تعداد ایرانی ها کمتر یا در بدترین حالت برابر با این سال بوده که تعداد افراد کلیر شده خیلی کمتر نسبت به این سال هست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)