صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی؟؟؟

Member your_star آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

پیش فرض پاسخ : تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی

گرفتن این تعداد دانشجوی ایرانی برای دانشگاههای بزرگ خیلی خیلی معموله. 13 تا کالج که هرکدوم مینیم 4 تا دپارتمان دارن مشخص میکنه 32 نفر عدد عجیب و غریبی نیست.
    چند نکته امسال خیلی به نظرم جالب اومد:
    - دانشجوهایی که به سفارتهای جانبی رفتن هم دقیقا دچار همین مشکل شدن. مثل کانادا
    - دانشجوهای رشته هایی که هرگز (یا بسیار به ندرت) کلیر میخوردن الان به طور معمول کلیر میخورن. از جمله رشته ی هنر! دو نفر که برای دانشگاه ما بودن البته ظرف کمتر از یک ماه کلیر شدن.
    از این موضوع و پستی که چند وقت پیش این جا یا تو یکی از گروههای تلگرام خوندم در مورد کلاسهای چک امنیتی برای اتباع کشورهای مختلف و کلاسهای مختلف ویزا ( مثلا تبعه سودان-توریست ) ، تا حدودی این حدس رو به وجود آورده که دانشجوهای ایرانی الان به یه درجه شدید تر چک امنیتی منتقل شدن. مسلما این قابل تایید نیست ولی شاید این که الان حتی دانشجوهای هنر هم میرن تو کلیرنس شاید موید همین موضوع باشه.
    اگر کسی لینک اون بحث کلاس بندی رو داره ممنون میشم اینجا بزاره. من نتونستم پیدا کنم.
    That's Me In The Corner
    That's Me In The Spotlight
    Losing My RELIGION

پیش فرض پاسخ : تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی

خب دوستان ، بلاخره اعتراض ها و درخواست های دانشجویان ایران مثل اینکه داره جواب میده . انگار که وزارت امور خارجه ایالت متحده آمریکا واکنش نشون داده .
    اگر براتون مقدوره یه متن یا طومار اینترنتی تهیه کنید و بهش رای بدید و اون طومار و درخواستتون رو برای شبکه های خبری ....... و ..... بفرستید تا شاید فرجی در مشکلات ویزای دانشجویی بشه .
    اینو گفتن که تا موضوع داغه و وزیر امور خارجه آمریکا هم واکنش نشون داده پیگیری کنید تا صدای قشر بسیار مظلوم دانشجو که لنگ ویزا میندن به یه جایی برسه .
    اتفاقا شبکه های خبری ..... و ...... ( خودتون خوب میدونید ) خبر واکنش وزیر امور خارجه آمریکا رو اعلام کردن و احتمالا با درخواست های شما بتونن این موضوع رو پیگیری کنن حداقل .

پیش فرض پاسخ : تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی؟؟؟

در تایید حرف دوستمون که این موضوع رو شروع کردن، امروز من مصاحبه ویزا داشتم تو تفلیس و ادمین پروسسینگ خوردم. آفیسر برگه رو که بهم داد ازم کلی عذرخواهی کرد که حالا باید پروندت بره و بررسی بشه. بهش گفتم من قبلا 10 روزه (F1) کلیر شدم حالا فکر میکنی چقدر بشه؟ دوباره کلی عذرخواهی کرد و گفت "امسال این پروسه خیلی طولانی تر شده و به احتمال قوی دیر به برنامت میرسی." من کلا یکماه بیشتر وقت ندارم و اگر طولانی تر بشه کارم و (برای بار چندم) از دست میدم. از توضیحاتش مشخص بودی باید اتفاقی ورای بحث رشته و اینا افتاده باشه و کلا برای ایرانی ها سخت تر و طولانی تر شده.

آقایون و خانم هایی که این رو میخونین: نیاین ایران، ارزشش رو نداره!

Senior Member m_rond آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تغییر سیاست در کلیر کردن دانشجویان ایرانی؟؟؟

البته من اصلاً نمی دونم درصد کلیر شدن و مدت زمان پروسه الان دقیقاً به چه صورت هست و در مقایسه با 3-2 سال قبل چه تغییری کرده اما اگه ازم می پرسیدن در این مورد چه نظری داری، چشم بسته می گفتم قاعدتاً پروسه باید نسبت به سالهای قبل طولانی تر شده باشه و دلیلش هم وضعیت امنیتی و حملات ترورسیتی فراگیر در مقایسه با چند سال قبل هست تا جاییکه اون قانون ویزا برای تبعه ی 28 کشوری که در لیست ویزا ویور هستن و به 4 کشور از جمله ایران سفر کردن، را هم تصویب کردن. طبیعتاً سفارت آمریکا اولویت اولش بررسی دقیق تر پرونده ها نسبت به سالهای قبل و اطمینان بیشتر از به خطر نیفتادن امنیت آمریکا در این اوضاع بلبشو جهان هست تا اینکه ترجیح بده یه دانشجوی ایرانی به ترمش برسه یا زیاد انتظار نکشه.
    Never Say Never

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)