صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 69

موضوع: تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir3 نمایش پست ها
    دوباره سلام به همه. لطفا اگر کسی منبعی میشناسه که در اون لیست دانشگاههای ارائه دهنده دکترای صنایع غذایی رو داشته باشه، سایتی، مرجعی چیزی، لطفا اطلاع رسانی کنه. این صنایع غذایی ما خیلی مهجور واقع شده!
    یا سایتی مرجعی هست که به تفکیک کشور، دانشگاهها رو لیست کرده باشه؟
    این چیزی که شما میگید خیلی هلو بیا تو گلوه. فکر نکنم چیزی در این حد دستگیرت بشه. ولی این چندتا عبارت رو سرچکن شاید ای...

Food science ranking (esme keshvar ham dar akhar)l
    Food science universities (esme keshvar)l

روز خوش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی علوم و صنایع غذایی

سلام
    من همین رشته رو خوندم. اما تو مدرکم. نوشته : مهندسی کشاورزی - علوم و صنایع غذایی
    تو ترجمه نوشته Food Sciences and Technology
    مترجم مهندسی کشاورزی رو ننوشته؟؟ مشکلی پیش میاد؟؟

Junior Member

سلام . من رشته کارشناسیم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی از دانشگاه آزاد بود و معدلم 13 شد . برای ارشد تغییر رشته دادم و دانشگاه دولتی دانشجوی رشته مهندسی کشاورزی صنایع غذایی با معدل 17 هستم و میخوام برای پایان نامه تازه کارامو شروع کنم . با توجه به معدل کم دوره کارشناسی و تغییر رشته , با فرض کسب نمره خوب زبان و داشتن مقاله آیا شانس گرفتن فاند در مقطع دکتری دارم؟ میخوام بدونم برای زبان و مقاله اقدام جدی انجام بدم موفقیتی برام داره یا فقط رزومه برای قبولی و کار در ایران میشه؟ بیشتر کشورای اسکاندیناوی و آلمان مد نظرمه بعد آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط atmish نمایش پست ها
    سلام . من رشته کارشناسیم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی از دانشگاه آزاد بود و معدلم 13 شد . برای ارشد تغییر رشته دادم و دانشگاه دولتی دانشجوی رشته مهندسی کشاورزی صنایع غذایی با معدل 17 هستم و میخوام برای پایان نامه تازه کارامو شروع کنم . با توجه به معدل کم دوره کارشناسی و تغییر رشته , با فرض کسب نمره خوب زبان و داشتن مقاله آیا شانس گرفتن فاند در مقطع دکتری دارم؟ میخوام بدونم برای زبان و مقاله اقدام جدی انجام بدم موفقیتی برام داره یا فقط رزومه برای قبولی و کار در ایران میشه؟ بیشتر کشورای اسکاندیناوی و آلمان مد نظرمه بعد آمریکا و کانادا
    معدل شما در دوره کارشناسی 13 شده است. درست است که این معدل کم است اما دلیل بر نگرفتن پذیرش نیست. شما یکجا کم کاری کرده اید و جاهای دیگه جبران کردید، این میتونه نکته مثبت برای شما باشد.
    درجواب سوالتون بله با تافل خوب و پابلیش مقاله و این معدل ارشد میشه گفت میتونید نه تنها از اروپا بلکه از امریکای شمال پذیرش بگیرید.
    یک نکته که یادم نرفته اینه که: کسی با زرس قاطع نمیتونه بگه که یک دانشجو میتونه پذیرش و یا فاند میگیره حتما. اما در جواب سوال شما میشه گفت شما اگر سایر آیتمهای رزومتون رو بهبود ببخشید، شانستون بالا خواهد رفت.

موفق باشید.

سلام عزیزان...
    من ارشدمو تو دانشگاه دولتی معتبری گرفتم و معدلم هم بالای 18 هست و در حال نوشتن دو مقاله ای اس ای هستم. زبانم هم خوبه. چون امسال با رتبه خوب دکترا قبول نشدم میخوام با بورس اگر بشه برم دانشگاه های دیگه ادامه بدم. سرچ که کردم دیدم دانشگاه های انگلستان رو تعریف می کنن. حالا نمیدونم حقیقت داره یا نه. از نظر صنایع غذایی قوی هستن یا نه... اگر کسی اطلاعاتی در زمینه بورس و دانشگاه های اروپایی داره ممنون می شم منو راهنمایی کنه چون شدیدا دپرس شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_food نمایش پست ها
    سلام عزیزان...
    من ارشدمو تو دانشگاه دولتی معتبری گرفتم و معدلم هم بالای 18 هست و در حال نوشتن دو مقاله ای اس ای هستم. زبانم هم خوبه. چون امسال با رتبه خوب دکترا قبول نشدم میخوام با بورس اگر بشه برم دانشگاه های دیگه ادامه بدم. سرچ که کردم دیدم دانشگاه های انگلستان رو تعریف می کنن. حالا نمیدونم حقیقت داره یا نه. از نظر صنایع غذایی قوی هستن یا نه... اگر کسی اطلاعاتی در زمینه بورس و دانشگاه های اروپایی داره ممنون می شم منو راهنمایی کنه چون شدیدا دپرس شدم
    دروود
    معدل روی 18 پون مثبتی برای شما به حساب می آید. اما برای پذیرش حقیقتا کسی نمیتونه جواب قطعی به شما بده. اما رد کی همیشه شانس برای گرفتن پذیرش و فاند هست.
    اگر مقالات ای اس ای شما چاپ بشوند بار رزومه شما رو قوی خواهد کرد. اما شما چون هنوز نمره زبان ندارید نمیشه برای پذیرش شما چیزی گفت.
    بله بریتانیا دانشگاهای خوبی در زمینه صنایع غذایی دارد اما کشورهای اسکاندیناوی، هلند، سویس و بلژیک هم در این زمینه بسیار فعالند.
    توصیه میکنم اگر فکر میکنید که مقالاتتون اکسپت خواهد شد روی زبان تمرکزتون رو بزارید. معمولا با تافل روی 90 و ایلتس 7 میشه بسیار امیدوار بود. اگر برای امریکا اپلای میکنید چی ار ای روی 305 مناسب و روی 310 عالی میباشد (البته برای بچه های کشاورزی).
    سعی کنید اساتیدی که در زمینه کاری شما باهاشئن یکیه ایمیل بدید. من چندتا لینک براتون میزارم که کممکتون خوهد کرد.
    شما رنک رو اینطور در نظر بگیر
    امریکا، کانادا، استرالیا، کشورهای اسکاندیناویی و سایرین
    موفق باشید

PhD صنایع غذایی در کانادا
    file:///D:/Desktop%202/Newfoundland%20Food%20Science%20University%20Progr ams.htm
    PhD صنایع غذایی در امریکا
    file:///D:/Desktop%202/Phd%20Doctoral%20Degree%20Food%20Science%20And%20T echnology%20programs,%20USA%20_%20Hotcoursesusa.co m.htm
    PhD در حوزه بریتانیا
    http://www.thecompleteuniversityguid...Food%20Science

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد صنایع غذایی از دانشگاه آزاد با معدل 16/5 و یک مقاله ISI و دو ثبت اختراع از موضوع پایان نامم.زبان میخونم و الان در سطحIELTS 5/5 هستم.
    واسه کجا اقدام کنم که فاند بگیرم؟؟؟؟؟؟؟ خودم امریکا و کانادا مد نظرمه.اگه کمکم کنید ممنون میشم از کسایی که اپلای کردنو از ما جلوترن.
    6سال هم سابقه کار دارم.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sarina63 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد صنایع غذایی از دانشگاه آزاد با معدل 16/5 و یک مقاله ISI و دو ثبت اختراع از موضوع پایان نامم.زبان میخونم و الان در سطحIELTS 5/5 هستم.
    واسه کجا اقدام کنم که فاند بگیرم؟؟؟؟؟؟؟ خودم امریکا و کانادا مد نظرمه.اگه کمکم کنید ممنون میشم از کسایی که اپلای کردنو از ما جلوترن.
    6سال هم سابقه کار دارم.
    ممنون
    دوست عزیز اصلیترین آیتم برای امریکای شمالی نمره زبان است. من تا حالا مینیمم زبان کمتر از 6 ندیدم. معمولا اکثرا در 6.5 و 7 است. چنتای معدودی 6 هم وجود داردند.
    با نمره 5.5 فکر نکنم بتونید حتی پذیرش بگیرید چه یرسه به فاند. اما اگر بتونید نمره زبانتون رو حداقل 6.5 و یا 7 برسونید امید به گرفتن فاند در صورت پیدا کردن استاد در زمینه کاریتون است.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان يه سوال داشتم به نظر شما اقدام براي دكترا صنايع غذائي ارزش داره؟
    يا اينكه به نظرتون بهتره كه براي رشته هاي پزشكي از اول اقدام كنيم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Yas1992 نمایش پست ها
    سلام دوستان يه سوال داشتم به نظر شما اقدام براي دكترا صنايع غذائي ارزش داره؟
    يا اينكه به نظرتون بهتره كه براي رشته هاي پزشكي از اول اقدام كنيم؟
    این به خود فرد بستگی دارد. آیا به صنایع غذایی اهمیت میدهد؟ از چه زاویه ای به این رشته نگاه میکند؟ ارزش رو چی تعریف میکند؟ دکتری کجا؟ داخل یا خارج؟
    هدف مهمترین عامل برای انخاب یک مسیر برای زندگی و طرح ریزی یک پلن است. پس جواب سوالاتتون رو خودتون میتونید بدبد.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein