صفحه 60 از 65 نخستنخست ... 1050515253545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 650

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Toronto

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Toronto

ممنون از پاسختون.می دونید تفاوت برای رشته کامپیوتر ( computer engineering , computer science , Computer Science - BASc Honours (Above Level I) (co-op چیه ؟
    برخی از دانشگاه ها اسامی مختلفی برای این رشته نوشتند.

Junior Member

با سلام مجدد،
    آیا برای انتخاب دریک رشته خاص بهتر است با co-op انتخاب کنیم یا بدون co-op ؟ ممنون از راهنمایی.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran22 نمایش پست ها
    با سلام مجدد،
    آیا برای انتخاب دریک رشته خاص بهتر است با co-op انتخاب کنیم یا بدون co-op ؟ ممنون از راهنمایی.
    مسلما co-op بهتره ولی این آپشن ها را در نهایت بعد از ورود به دانشکده هم میشه تغییر داد.

Junior Member

سلام به همگي. من چند تا سوال دارم لطفااااااااااً كمك كنين يه كمي بلا تكليفم! دانشگاه خيلي وقته جواب ايميل نداده!

من دانشگاه آزاد تهران جنوب ليسانس مهندسي معماري گرفتم. معدلم ١٤.٧٢(ميدونم اصلاً خوب نيست)! اقامت كانادا دارم ميخوام براي فوق اپلاي كنم uoft.
    ليسانسم رو ٩ ترم تموم كردم ولي به خاطر پايان نامه ١٠ ترم شد. يعني ترم ١٠ فقط تز داشتم. مقاله و اينا هم ندارم هيچي. حالا ميشه بگين :
    ١. براي رشته building engineering و با گرايش construction management توي سايت دانشگاه مدارك لازم رو فقط گفته كه معدل دو سال آخر بايد min B باشه. من چه جوري بايد اينو حساب كنم؟ با توجه به اينكه ترم آخرم فقط پايان نامه داشتم.
    ٢. من با ليسانس مهندسي معماري اصلاً ميتونم براي اين رشته كه تو civil eng department هست اپلاي كنم؟ و براشون ريز نمره اينا مهمه؟
    ٣. Recommendation letter ٢ تا بايد بدم يا ٣ تا ؟ بعد هم اينكه استادام ايميل رسمي ندارن و yahoo هست! بايد چه كنم ؟ آيا ميتونم خودم ازشون يه نامه بگيرم و مهرموم كنم بدم به دانشگاه؟
    ٤. كارنامه و مدرك ليسانس آيا بايد توي خود كانادا certify بشه يا همين دارالترجمه تو ايران با مهر دادگستري و امور خارجه كافيه؟
    ٥. براي اپلاي كردن هم فقط گفته كه كارنامه و مدرك زبان و recommendation letter! يعني statement of purpose و مقاله اينا لازم نيست؟
    ببخشيد طولاني شد ولي واقعاً مستاصل هستم . يك دنيا ممنون ميشم جواب بدين سوالاتم رو

Junior Member

Unhappy پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Toronto

چرا كسي كمكي نميكنه پس!!!!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Asalhoss نمایش پست ها
    سلام به همگي. من چند تا سوال دارم لطفااااااااااً كمك كنين يه كمي بلا تكليفم! دانشگاه خيلي وقته جواب ايميل نداده!

من دانشگاه آزاد تهران جنوب ليسانس مهندسي معماري گرفتم. معدلم ١٤.٧٢(ميدونم اصلاً خوب نيست)! اقامت كانادا دارم ميخوام براي فوق اپلاي كنم uoft.
    ليسانسم رو ٩ ترم تموم كردم ولي به خاطر پايان نامه ١٠ ترم شد. يعني ترم ١٠ فقط تز داشتم. مقاله و اينا هم ندارم هيچي. حالا ميشه بگين :
    ١. براي رشته building engineering و با گرايش construction management توي سايت دانشگاه مدارك لازم رو فقط گفته كه معدل دو سال آخر بايد min B باشه. من چه جوري بايد اينو حساب كنم؟ با توجه به اينكه ترم آخرم فقط پايان نامه داشتم.
    ٢. من با ليسانس مهندسي معماري اصلاً ميتونم براي اين رشته كه تو civil eng department هست اپلاي كنم؟ و براشون ريز نمره اينا مهمه؟
    ٣. Recommendation letter ٢ تا بايد بدم يا ٣ تا ؟ بعد هم اينكه استادام ايميل رسمي ندارن و yahoo هست! بايد چه كنم ؟ آيا ميتونم خودم ازشون يه نامه بگيرم و مهرموم كنم بدم به دانشگاه؟
    ٤. كارنامه و مدرك ليسانس آيا بايد توي خود كانادا certify بشه يا همين دارالترجمه تو ايران با مهر دادگستري و امور خارجه كافيه؟
    ٥. براي اپلاي كردن هم فقط گفته كه كارنامه و مدرك زبان و recommendation letter! يعني statement of purpose و مقاله اينا لازم نيست؟
    ببخشيد طولاني شد ولي واقعاً مستاصل هستم . يك دنيا ممنون ميشم جواب بدين سوالاتم رو
    چرا كسي كمكي نميكنه پس!!!!
    با توجه به معدل پایین لیسانس، علیرغم وضعیت مهاجرتیتون، به نظرم روی دانشگاه های کوچکتر تمرکز کنید. مانند York و Ryerson اگر حتمن می خواهید در Toronto باشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    دانشگاه Windsor شانستون بالاست. رشته موادش هم بدک نیست.

با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز
    رتبه این دانشگاه 700 هست! این در حالی هست که مقالات بنده رنک یک هستند و آی اف خوبی دارند، از طرفی هدف بنده صرف اپلای نیست و به دنبال موقعیت بهتری هستم.

ApplyAbroad Guru

مینیمم معدل را اگر نداشته باشید اصولا پرونده ریجکت شده و به مرحله بررسی هم نمیرود و فقط هزینه ای برای ارسال مدارک و اپلیکیشن فی کرده اید.
    بهتر است قبل از بررسی شرایط رقابت پذیری رزومه در دانشگاه مورد نظر ابتدا مینیمم زبان و معدل را چک کنید و در صورت داشتن این موارد با توجه به رنک و رزومه خود و افراد قبول یا ریچکت شده مشابه (با استفاده از تاپیک نتایج پذیرش) اقدام کنید تا نتیجه بهتری بتوانید کسب کنید. برای دانشگاههای نظیر UToronto با مینیممها عموما نمی توان رقابتی داشت و عموما بین پذیرفته شدگان رقابت بر سر جداکثرهایی نظیر رنک دانشگاه قبلی، ریکامندیشن معتبر، معدل بالا، رزومه های قوی تر و نظایر آن است که شرایط پذیرش را مشکل و رقابتی تر می نماید. معدل Mid B معادل 15 ایران قید شده است:
    http://portal.sgs.utoronto.ca/curren...ntdegequiv.asp
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان- ممنون میشم کمک کنین
    با توجه به وضعیت رقابتی این دانشگاه و اینکه بخواهیم برای دکترا اقدام کنیم. معدل ارشد بیشتر مطرحه یا کارشناسی میتونه اثر بذاره؟؟؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1110 نمایش پست ها
    سلام دوستان- ممنون میشم کمک کنین
    با توجه به وضعیت رقابتی این دانشگاه و اینکه بخواهیم برای دکترا اقدام کنیم. معدل ارشد بیشتر مطرحه یا کارشناسی میتونه اثر بذاره؟؟؟
    توی کانادا معمولا دو سال آخر تحصیل بسیار مهم است. حالا این میتونه دو سال آخر کارشناسی باشه یا دو سال ارشد. البته برای تورنتو باید با کسایی رقابت بکنی که کارشناسی و ارشد خوبی دارند.
    این نکته به این معنا نیست که معدلهای پایین شانسی ندارند چون رزومه رو کلی در نظر میگیرند. مثلا استاد توی کانادا خیلی میتونه کمک کننده باشد.
    در مورد آمریکا معمولا معدل در تحصیلات تکمیلی زیاد حائز اهمیت نیست و فوکوس روی کارشناسی است.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)