صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 108

موضوع: همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

Senior Member mehran23 آواتار ها

Question همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

ا توجه به شرایط مناسب وامهای مسکونی و تجاری در کانادا و اینکه در حال حاضر پایین ترین بهره های بانکی شامل حال متقاضیان حائز شرایط میگردد، هم وطنان بسیاری بدنبال کسب اطلاعاتی راجع به انواع وامها، شرایط احراز، نحوه استهلاک و بازپرداخت، میزان بهره بانکی در شرایط مختلف، بهترین محل های ارائه کننده وام (لندرها) و ... می باشند. با توجه به اینگونه سوالات و محلی برای بحث و تبادل نظر و کسب اطلاعات ایجاد گردد، این تاپیک ایجاد گردیده است.

پیش فرض پاسخ : همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

یکی از شاخص های مهم وام های مسکونی و تجاری (فقط محدود به بانک ها نمی باشد و از سه منبع مختلف قابل تامین است که فقط یکی از آنها بانک هاست که در آینده به تفضیل بیان خواهد شد) بهره شبانه Overnight Rate بانک مرکزی کانادا است. این بهره در حال حاضر بسیار پایین است (نیم درصد در سال) در نتیجه این امر بهره وام های مسکونی و تجاری هم بسیار پایین است. اگر شخص درخواست کننده وام دارای شرایط خوبی باشد، احتمال گرفتن وام با بهره کمتر از 3 درصد در سال وجود دارد . بر اساس قوانین جدید در املاک مسکونی تا 500000 دلار می توان با پرداخت پنج درصد بعنوان پیش پرداخت درخواست وام نمود. درصد وام، بهره وام و زمان بازپرداخت و نرخ استهلاک بستگی به مجموعه عوامل متعددی دارد که در پست های بعدی بیان خواهد گردید.

یکی از مواردی که اینجا بحث خواهد شد اصطلاحات موجود در این زمینه است مانند:

DOWN PAYMENT: پول پیش یا مقداری که خریدار برای خرید باید تامین نماید که درصد آن امر مهمی است.
    MORTGAGE: وام
    LTV یا Loan to Value: نسبت میزان وام به کل ارزش ملک
    AMORTIZATION: نرخ استهلاک وام

دوستان عزیز با توجه به افزایش روزافزون قیمت املاک مسکونی مخصوصا در شهرهایی مثل تورنتو خرید ملک یکی از بهترین سرمایه گزاریها هست. طبق آمار موجود در تورنتو قیمت یک خانه بطور متوسط روزی 550 دلار افزایش پیدا کرده. از طرف دیگه نرخ سود وام های بانکی در 66 سال اخیر بی سابقه بوده. همه این شرایط و افزایش روزافزون مقدار کرایه واحدهای مسکونی خرید ملک رو یکی از سرمایه گزاریهای جذاب میکنه. لطفا هر گونه سوالی که راجع به وامهای مسکونی و تجاری دارید اینجا مطرح کنید. بنده با توجه به دانشی که در این زیمنه دارم پاسخگوی دوستان خواهم بود. مقدار این وامها و بهترین نرخ بهره بستگی به هر فرد، اعتبار و شرایط خاص خودش داره. بنابراین شرایط هیچکس رو نمیشه به دیگری تعمیم داد. یکی از مهمترین فاکتورها در دریافت وام میزان کردیت هر فرد هست که توی کانادا یک عددی بین 300 تا 900 هست و موسسات مختلفی این بررسیها رو انجام میدن. از بدو ورود تنظیم کردن فعالیتها به شکلی که حداکثر کردیت رو برای فرد ایجاد کنه بسیار مهم هست. در کانادا پرسیدن بسیار معمول و پسندیده هست. سیستم ها بعضا بسیار پیچیده و دارای ریزه کاریهای زیاد هستن و مشورت و پرس و جو جزو ملزومات اصلی کاره.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

این فرمایش شما در خصوص بازار مسکن خیلی خوبه.

بیاین فرض کنیم من یه آپارتمان خریدم به ارزش 500 هزار دلار کانادا و 10% رو پیش دادم و 90% رو وام گرفتم با نرخ بهره پایین.
    پس من 50 هزار دلار نقد دادم و بقیه وام رو تو 20 سال آینده میدم.

پس در اصل من خودم رو موظف به پرداخت 450 هزار دلار دیگه کرده ام. حالا بزنه و قیمت مسکن افت کنه (همونطوری که شما هم در جریان هستید به شدت بحث حباب مسکن در کانادا مطرح هست) ، فرضا ارزش مسکن من تنها 10% افت کنه و بیاد روی 450 هزار دلار به جای 500 هزار تا.
    لذا مثل این میمونه که من نه تنها سودی نکردم که کل 10% پیش پرداختم رو هم انگار آتیش زدم و در ثانی باید اقساط یه مسکن 500 هزار تایی رو برای 20 سال آینده بدم در حالی که مسکن من الان دیگه 450 هزار می ارزه...

بعد از این مقدمه ، سوال بنده اینجا مطرح میشه: شما که میفرمایید خرید ملک یکی از سرمایه گذاری های جذاب است:

1. چطور میتونین این اطمینان رو بدین که حبابی در بازار مسکن کانادا ظرف 20 سال آینده تولید نخواهد شد که نهایتا سرمایه گذار را متضرر کند؟

2. اینکه مسکن سرمایه گذاری جذابی هست ، در قیاس با چه وسیله ای دیگه این رو میفرمایید؟

3. اینکه نرخ بهره وام مسکن در پایین ترین حد خود هست ، آیا نشونه خوبیه یا بدیه؟ اینکه دسترسی به پول و وام ارزان راحت تر شده ، آیا نشان دهنده این است که بانکها بذل و بخشش میکنن یا
    بانکدارها چیزی میبینن که بنده و شما نمیبینیم و آن کاهش تقاضا برای خرید مسکن هست؟

4. من یک مثال واقعی از کاندویی که توش بودم رو میزنم: اجاره من 1600 دلار بود که صاحب کاندو اینو میگرفت باهاش قسط بانک رو میداد که 1300 دلار بود + کاندو فی (همون شارژ ماهانه) رو هم باید به ساختمون میداد که اونم میشد 400 دلار + مالیات 300-400 دلار سالانه هم به دولت میداد ! من اون موقع کاملا قانع شدم که ایشون یه چیزی هم از جیبش میده تا این سرمایه گذاری رو نگه داره چون اجاره ها اتفاقا تو تورنتو کاهش پیدا کردن به علت اینکه دست زیاد شده و کلی سازنده هر روز تو تورنتو مشغول هستن... این قسمت رو چطور میشه توجیح کرد که سود ده هست این سرمایه گذاری؟

5. آیا شما ، دوستانتان یا کسی از اقوام در بانکی مشغول به کار هست و وام مسکن برای دیگران تهیه میکنه؟ آیا شما از این تبلیغ منتفع میشین؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

منظورتون اینه که شما توو حباب خونه خریدید ؟

بالاخره که شما دلال نیستید، خونه رو برای خودتون می خواید، تا 20 سال دیگه قیمت زمین و خونه شما خیلی باید بیشتر بشه مگه نه ؟!

اونجا داشتن خونه مالیات داره به خودی خود ؟ یعنی شما مالک خونه محسوب میشید و باید مالیاتشو بدید یا اداره مالیات اینو درنظر میگیره که شما اینو قسطی خریدید نه با 500 هزارتا نقد ؟

آیا میشه وام خونه رو آورد ایران و خونه خرید ؟!
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

ApplyAbroad Superstar

[QUOTE=KavehKaveh;2333554]این فرمایش شما در خصوص بازار مسکن خیلی خوبه.

1. چطور میتونین این اطمینان رو بدین که حبابی در بازار مسکن کانادا ظرف 20 سال آینده تولید نخواهد شد که نهایتا سرمایه گذار را متضرر کند؟

حباب مادامی که ادامه داشته باشه برای سرمایه گذار خوبه. کسی نمی تونه شکستن حباب را پیش بینی کنه.

2. اینکه مسکن سرمایه گذاری جذابی هست ، در قیاس با چه وسیله ای دیگه این رو میفرمایید؟

باز بحث همان حباب است. فعلا حاشیه سود خوبی داشته.

3. اینکه نرخ بهره وام مسکن در پایین ترین حد خود هست ، آیا نشونه خوبیه یا بدیه؟ اینکه دسترسی به پول و وام ارزان راحت تر شده ، آیا نشان دهنده این است که بانکها بذل و بخشش میکنن یا
    بانکدارها چیزی میبینن که بنده و شما نمیبینیم و آن کاهش تقاضا برای خرید مسکن هست؟

نشانه خوبی نیست. صرفا بحث مسکن نیست. وقتی اقتصاد در رکود هست نرخ های پایه بهره را پایین می آورند.

4. من یک مثال واقعی از کاندویی که توش بودم رو میزنم: اجاره من 1600 دلار بود که صاحب کاندو اینو میگرفت باهاش قسط بانک رو میداد که 1300 دلار بود + کاندو فی (همون شارژ ماهانه) رو هم باید به ساختمون میداد که اونم میشد 400 دلار + مالیات 300-400 دلار سالانه هم به دولت میداد ! من اون موقع کاملا قانع شدم که ایشون یه چیزی هم از جیبش میده تا این سرمایه گذاری رو نگه داره چون اجاره ها اتفاقا تو تورنتو کاهش پیدا کردن به علت اینکه دست زیاد شده و کلی سازنده هر روز تو تورنتو مشغول هستن... این قسمت رو چطور میشه توجیح کرد که سود ده هست این سرمایه گذاری؟

خرید کاندو یکی از بدترین کارهای سرمایه گذاری است. رشد قیمت که نداره هیچ، اگر با وام (پیش پایین) و به قصد اجاره دادن خرید باشید اجاره اش کفاف مخارجش را نمی دهد.
    ویرایش توسط uxmal09 : September 2nd, 2016 در ساعت 02:15 PM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها

اونجا داشتن خونه مالیات داره به خودی خود ؟ یعنی شما مالک خونه محسوب میشید و باید مالیاتشو بدید یا اداره مالیات اینو درنظر میگیره که شما اینو قسطی خریدید نه با 500 هزارتا نقد ؟

وقتی بفروشید روی هر سودی که کرده باشید مالیات داره.
    مبلغ وام خونه را دست شما نمی دن که جایی منتقل کنید، مستقیما به فروشنده داده می شه.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها

بالاخره که شما دلال نیستید، خونه رو برای خودتون می خواید، تا 20 سال دیگه قیمت زمین و خونه شما خیلی باید بیشتر بشه مگه نه ؟!

نویسنده تاپیک خرید مسکن رو به عنوان بهترین گزینه سرمایه گذاری مطرح کردن ، نه رفع نیاز سرپناه.

مطمئنا فرمایش شما صحیح هست که مثلا کسی که خونه نداره و میخواد خونه بخره ، بالاخره میخره و میره زندگیش رو میکنه ! ولی شما براتون مهم نیست که آیا دارین بهای گزاف برای خونه خودتون میدین؟
    مثلا فکر کنین بقال سر کوچه ماستی رو که باید بفروشه 5 هزار تومن میفروشه 10 هزار تومن. درسته که شما نیاز به ماست دارین ولی آیا اون داره قیمت درست رو میگه؟ یه راه اینه که آدم صبر میکنه ، ماست طرف رو نمیخره تا عقلش بیاد سرجاش و بفروشه 5 هزار تومن !
    یه راه هم اینه که بگین من نیاز دارم و میخرم ولی فقط شما هستین که حاضرین زیر بار حرف زور بقال برین و بقیه مردم محله میگن این قیمت ناعادلانه اس پس ما نمیخریم ، لذا بقال ماستش رو میکنه 5 هزار تومن قبل از اینکه ماستش ترش بشه !

لذا شما پول گزاف برای کالای مورد نظر دادین.

خرید مسکن مالیات سالانه داره که بسته به اینکه آپارتمان دارین یا ویلایی مالیات اون فرق میکنه. همینطور هم بستگی داره تو شهر هستین یا حومه.
    اداره مالیات ، مالیات ملک رو از مالک میگیره. من وقتی یه خونه رو خریدم فارغ از اینکه قسطی خریدم یا نقد ، مالک هستم و باید مالیات بدم !

سوال آخر شما،
    به نظر خودتون چی میرسه؟ شما وقتی میخواین وام بگیرین میگین که کجا میخواین خونه بخرین ، به نظرتون بانک ملی حاضره وام خرید مسکن تو "هند" به شما بده؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    نویسنده تاپیک خرید مسکن رو به عنوان بهترین گزینه سرمایه گذاری مطرح کردن ، نه رفع نیاز سرپناه.

مطمئنا فرمایش شما صحیح هست که مثلا کسی که خونه نداره و میخواد خونه بخره ، بالاخره میخره و میره زندگیش رو میکنه ! ولی شما براتون مهم نیست که آیا دارین بهای گزاف برای خونه خودتون میدین؟
    مثلا فکر کنین بقال سر کوچه ماستی رو که باید بفروشه 5 هزار تومن میفروشه 10 هزار تومن. درسته که شما نیاز به ماست دارین ولی آیا اون داره قیمت درست رو میگه؟ یه راه اینه که آدم صبر میکنه ، ماست طرف رو نمیخره تا عقلش بیاد سرجاش و بفروشه 5 هزار تومن !
    یه راه هم اینه که بگین من نیاز دارم و میخرم ولی فقط شما هستین که حاضرین زیر بار حرف زور بقال برین و بقیه مردم محله میگن این قیمت ناعادلانه اس پس ما نمیخریم ، لذا بقال ماستش رو میکنه 5 هزار تومن قبل از اینکه ماستش ترش بشه !

لذا شما پول گزاف برای کالای مورد نظر دادین.

خرید مسکن مالیات سالانه داره که بسته به اینکه آپارتمان دارین یا ویلایی مالیات اون فرق میکنه. همینطور هم بستگی داره تو شهر هستین یا حومه.
    اداره مالیات ، مالیات ملک رو از مالک میگیره. من وقتی یه خونه رو خریدم فارغ از اینکه قسطی خریدم یا نقد ، مالک هستم و باید مالیات بدم !

سوال آخر شما،
    به نظر خودتون چی میرسه؟ شما وقتی میخواین وام بگیرین میگین که کجا میخواین خونه بخرین ، به نظرتون بانک ملی حاضره وام خرید مسکن تو "هند" به شما بده؟
    اگه منظورتون پراپرتی تکس هست اون رو شهرداری میگیره نه اداره مالیات. در واقع عوارض شهرداری است.

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)