صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 108

موضوع: همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

Senior Member mehran23 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

بله مبلغ پیش پرداخت رو میتونید از ایران بیارید. عمدتا هم به همین شکل انجام میشه چون جور کردن اون مبلغ تو کانادا کار ساده ای نیست و زمان زیادی رو میطلبه. مالیات بر سود عمدتا بر ملک دوم خریداری شده هست . خونه اول یا اصطلاحا principle خیلی شامل مالیات نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    منظورتون اینه که شما توو حباب خونه خریدید ؟

بالاخره که شما دلال نیستید، خونه رو برای خودتون می خواید، تا 20 سال دیگه قیمت زمین و خونه شما خیلی باید بیشتر بشه مگه نه ؟!

اونجا داشتن خونه مالیات داره به خودی خود ؟ یعنی شما مالک خونه محسوب میشید و باید مالیاتشو بدید یا اداره مالیات اینو درنظر میگیره که شما اینو قسطی خریدید نه با 500 هزارتا نقد ؟

آیا میشه وام خونه رو آورد ایران و خونه خرید ؟!

ممنون از اظهار نظرتون. پاسخها رو دوستمون زحمت کشیدند دادند. فقط یک نکته که آمار و تحلیلهای بازار رو عرض کردم. جنابعالی مختارید و اتفاقا خیلی ها فکر میکنند کرایه کنند بهتر است . آن هم ایده ای است. ضمنا همونطور که در جریانید بر هیچ سرمایه گذاری و خریدی نمیشود صد در صد اطمینان کرد و ریسک همیشه وجود دارد. با مراجعه به اداره آمار کانادا آمارهای تغییر میزان کرایه در تورنتو را می توانید ملاحظه کنید که نرخ افزایشی را نشان میدهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    این فرمایش شما در خصوص بازار مسکن خیلی خوبه.

بیاین فرض کنیم من یه آپارتمان خریدم به ارزش 500 هزار دلار کانادا و 10% رو پیش دادم و 90% رو وام گرفتم با نرخ بهره پایین.
    پس من 50 هزار دلار نقد دادم و بقیه وام رو تو 20 سال آینده میدم.

پس در اصل من خودم رو موظف به پرداخت 450 هزار دلار دیگه کرده ام. حالا بزنه و قیمت مسکن افت کنه (همونطوری که شما هم در جریان هستید به شدت بحث حباب مسکن در کانادا مطرح هست) ، فرضا ارزش مسکن من تنها 10% افت کنه و بیاد روی 450 هزار دلار به جای 500 هزار تا.
    لذا مثل این میمونه که من نه تنها سودی نکردم که کل 10% پیش پرداختم رو هم انگار آتیش زدم و در ثانی باید اقساط یه مسکن 500 هزار تایی رو برای 20 سال آینده بدم در حالی که مسکن من الان دیگه 450 هزار می ارزه...

بعد از این مقدمه ، سوال بنده اینجا مطرح میشه: شما که میفرمایید خرید ملک یکی از سرمایه گذاری های جذاب است:

1. چطور میتونین این اطمینان رو بدین که حبابی در بازار مسکن کانادا ظرف 20 سال آینده تولید نخواهد شد که نهایتا سرمایه گذار را متضرر کند؟

2. اینکه مسکن سرمایه گذاری جذابی هست ، در قیاس با چه وسیله ای دیگه این رو میفرمایید؟

3. اینکه نرخ بهره وام مسکن در پایین ترین حد خود هست ، آیا نشونه خوبیه یا بدیه؟ اینکه دسترسی به پول و وام ارزان راحت تر شده ، آیا نشان دهنده این است که بانکها بذل و بخشش میکنن یا
    بانکدارها چیزی میبینن که بنده و شما نمیبینیم و آن کاهش تقاضا برای خرید مسکن هست؟

4. من یک مثال واقعی از کاندویی که توش بودم رو میزنم: اجاره من 1600 دلار بود که صاحب کاندو اینو میگرفت باهاش قسط بانک رو میداد که 1300 دلار بود + کاندو فی (همون شارژ ماهانه) رو هم باید به ساختمون میداد که اونم میشد 400 دلار + مالیات 300-400 دلار سالانه هم به دولت میداد ! من اون موقع کاملا قانع شدم که ایشون یه چیزی هم از جیبش میده تا این سرمایه گذاری رو نگه داره چون اجاره ها اتفاقا تو تورنتو کاهش پیدا کردن به علت اینکه دست زیاد شده و کلی سازنده هر روز تو تورنتو مشغول هستن... این قسمت رو چطور میشه توجیح کرد که سود ده هست این سرمایه گذاری؟

5. آیا شما ، دوستانتان یا کسی از اقوام در بانکی مشغول به کار هست و وام مسکن برای دیگران تهیه میکنه؟ آیا شما از این تبلیغ منتفع میشین؟

نکته قابل توجه آن است که بحث خرید کاندو یا بقول دوستمان آپارتمان کلا با هاوس یا خانه ویلایی متفاوت است. بدلایلی قیمت کاندو در قیاس با هاوس افزایش خیلی کمتری دارد و یا حتی افزایش نمی یابد. یکی از دلایل آن است که با افزایش عمر کاندو میزان Maintenance fee یا همان شارژ افزایش می یابد. مثلا در داون تاون تورنتو کاندوهاای با شارژ بیش از 1000 دلار وجود دارد که یکی از دلایل آن افزایش شدید هزینه های تعمیر و نگهداری ساختمان است.

مالیات ملک و یا همان Property Tax به دولت داده نمیشود و به شهرداری بخاطر خدماتی که میدهند پرداخت میگردد. جمع آوری زباله ها، نظافت شهری، آسفالت خیابان ها، محوطه سازی، نگهداری فضاهای شهری و پارکها و خیلی موارد دیگر. با سر زدن به وب سایت شهرداری مرکز سکونت خور که اسم شهر با پسوند .Ca است میتوانید لیست این خدمات و نحوه هزینه کرد آن را ببینید. این مبلغ حدود 1 در صد تا یک در 200 ام مبلغ ملک است. جهت اطلاع کلیه زمینها و املاک در کانادا متلق به خاندان سلطنتی (Crown) هست و این مالیات جزو این بخش است و یکی از معدود مواردی است که در صورت عدم پرداخت شهرداری مختار است بدون هیچ تشریفاتی ملک را به فروش رسانده و پول خود را بردارد.

یکی از مسایل فعلی در تورنتو عرضه محدود و کم خانه های ویلایی است (بر عکس کاندو). و این امر یکی از دلایل افزایش مبلغ خانه های ویلایی در سالهای اخیر است. به عبارت ساده تقاضا زیاد و عرضه کم هست و بالطبع افزایش قیمت را در پی خواهد داشت. در مناطقی مانند نیومارکت نیز که قبلا بدلیل فاصله از مرکز شهر دارای قیمتهای کمتری بودند الان قیمت ها در حال رقابت با ریچموند هیل می باشد.

این نمودار نشان دهنده تغییرات قیمت ملک از سال 1980 تا 2015 در GTA هست. یک بازه 35 ساله.

طبق پیش بینیهای اخیر نرخ بهره بانک مرکزی کانادا تا سال ۲۰۱۹ همان نیم‌درصد باقی خواهد ماند و از آن زمان به یک درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بانک TD پیش‌بینی کرده که این نرخ تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۱/۲۵ درصد خواهد رسید. ثابت ماندن نرخ بهره سبب خواهد شد که تغییرات قیمت مسکن روندی مشابه گذشته را در صورتی که عامل ناشناخته دیگری وارد نشود ادامه دهد.

در مورد وامهایی برای خرید خانه هایی با قیمت بیشتر هم اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدین

در خرید خانه عدد یک میلیون دلار یک مرز محسوب میشود. بیشتر از آن شرایط و درصد میزان پیش پرداخت متفاوت است. البته هر مورد خاص شرایط خاص خود را دارد ولی بعنوان مثال برای یک خانه 1500000 دلاری تا یک میلیون دلار 20 درصد و برای 500 هزار دلار اضافه تر درصدی بالاتر باید پرداخت شود تا شخص برای دریافت وام با بهره مناسب مجاز شناخته شود. البته همیشه امکان دریافت وام از Second Lender ها یا موسسات وام دهنده دسته B وجود دارد. این موسسات معمولا با شرایط ساده تری وام را پرداخت میکنند (معمولا برای کسانی که به هر دلیلی مشکلی در تامین نظر وام دهندگان دارند، مثلا کردیت نه چندان مناسب، مبلغ پیش پرداخت کم، مبلغ بالای ملک و یا بدهی به موسسات دیگر) ولی بهره درخواستی آنها بالاتر می باشد. بهر حال با توجه به قیمت ملک، شرایط اعتباری فرد، میزان پیش پرداخت، بدهی های قبلی و سایر وامهای دریافتی، هزینه های ماهیانه فرد و میزان درآمد وی و ... میتوان بهترین شرایط که شامل بهترین لندر و کمترین میزان بهره را تشخیص داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    در مورد وامهایی برای خرید خانه هایی با قیمت بیشتر هم اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدین

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی شیمی

باسلام خدمت دوستان
    اگر کسی خونه ای در کانادا با وام بگیره و اونو به اجاره بده و با اجاره اون قسط هاشو بده آیا برای اون اجاره ای که می گیره باید مالیات بده؟
    رشته 6 امتیازی فایل نامبر ***53-- ارسال مدارک به كبك: 26فوریه 2012 - فایل نامبر: 3 آوریل 2012- آپدیت 20اگوست 2015- _ CSQ بدون مصاحبه:25 فوریه 2016 -فایل نامبر: 18 می 2016 مدیکال: 13جون 2016 - پاس رکوئست 11 آوریل 2018 - لندینگ 27 می 2018

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)