صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 108

موضوع: همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : همه چیز راجع به وام های مسکونی و تجاری

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها
    قوانین جدید وام مسکن که از اول ژانویه 2018 اجرایی می شوند، سبب ایجاد تغییراتی میگردد که خرید خانه و اخذ وام را برای پیش پرداخت های 20 درصد و بالاتر مشکل تر می سازد. مثال زیر این مطلب را روشن تر نشان می دهد:
    سناریو 1- درآمد سالیانه خانوار: 60000 دلار، حداکثر قیمت خرید امروز حدود 409 هزار دلار، حداکثر قیمت خرید بعد از اعمال قانون حدود 334 هزار دلار
    سناریو 2 – درآمد خانوار: 100000 دلار، حداکثر قیمت خرید امروز حدود 680 هزار دلار، حداکثر قیمت خرید بعد از اعمال قانون حدود 560 هزار دلار
    سناریو 3 – درآمد خانوار: 150000 دلار، حداکثر قیمت خرید امروز حدود 1 میلیون و 20 هزار دلار، حداکثر قیمت خرید بعد از اعمال قانون حدود 835 هزار دلار
    سناریو 4 – درآمد خانوار: 200000 دلار، حداکثر قیمت خرید امروز حدود 1 میلیون و 365 هزار دلار، حداکثر قیمت خرید بعد از اعمال قانون حدود 1 میلیون و 114 هزار دلار
    لازم به یادآوری است که مثالهای فوق برای روشن شدن موضوع و برای وامی با دوره استهلاک 25 ساله و ترم 5 ساله فیکس با 20 درصد پیش پرداخت و نرخ بهره تاییدی 29/3% برای امروز و 29/5% برای اول ژانویه 2018 و بدون در نظر گرفتن مالیات سالیانه ملک، هزینه گرمایش یا کاندو فی و سایر بدهی ها در نظر گرفته شده است.
    دوست عزیز آیا این شرایط جدید برای تمدید وام های موجود هم اعمال خواهند شد؟

Senior Member mehran23 آواتار ها

در صورتی که موسسه اعطا کننده وام با مشتری به توافق برسد خیر. ولی در صورتی که توفقی حاصل نشود و یا با وام دهنده دیگری بخواهند ترم جدیدی را داشته باشند اعمال خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز آیا این شرایط جدید برای تمدید وام های موجود هم اعمال خواهند شد؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز

یک راهنمایی می خواستم ازدوستان مطلع. من و همسرم تا بیست روز دیگه واردکانادا میشیم. من ویزای تحصیلی و فاند کامل دارم و همسرم ویزای کار ولی قصد دارد که برای تحصیل و گرفتن فاند اقدام کند. سئوال من این هست که اگر حدود 50 هزار تا با خودمون بیاوریم می تونیم بعد از چند ماه یا یک سال اقدام به کرفتن وام از بانک کنم برای خرید یک آپارتمان؟ و آیا برای دانشجویان تسهیلاتی دارند؟

ممنون میشم از راهنماییتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar_83 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

یک راهنمایی می خواستم ازدوستان مطلع. من و همسرم تا بیست روز دیگه واردکانادا میشیم. من ویزای تحصیلی و فاند کامل دارم و همسرم ویزای کار ولی قصد دارد که برای تحصیل و گرفتن فاند اقدام کند. سئوال من این هست که اگر حدود 50 هزار تا با خودمون بیاوریم می تونیم بعد از چند ماه یا یک سال اقدام به کرفتن وام از بانک کنم برای خرید یک آپارتمان؟ و آیا برای دانشجویان تسهیلاتی دارند؟

البته به منطقه محل سکونت شما بستگی داره اما در کل سخت گیری خاصی برای خرید ملک توسط اتباع خارجی وجود نداره، این یعنی که اجازه خرید ملک دارید اما این مبلغ که فرمودید فقط یک بخش کار هست و بسته به قیمت ملکی که انتخاب می کنید می تونه تمام یا بخشی از پیش پرداخت باشه. برای وام گرفتن با پیش پرداخت های پایین نیاز به سابقه اعتباری و نشان دادن درآمد مکفی هست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

دوست عزیز برای افراد غیر مقیم و غیر کانادایی که شما هم با شرایطی که فرمودید در آن دسته قرار می گیرید، شرایط گرفتن وام خرید ملک به این صورت هست که باید شما سه شرط زیر را داشته باشید:

1) 35% مبلغ خرید را بعنوان پیش پرداخت بگذارید. یعنی تا سقف 65% مبلغ خرید را می توانید وام بگیرید. البته این شرایط برای خریدهای زیر یک میلیون هست. برای بالای یک میلیون دلار خرید شرایط مقداری متفاوت است که اگر مد نظر شما بود خدمتتان توضیح خواهم داد.
    2) باید یکسال اقساط وام به اضافه یکسال مالیات ملک مد نظر را در حساب خود داشته باشید.
    3) باید میزان کرایه ملک با میزان اقساط پرداختی تقریبا برابری کند.

با این سه شرط می توان وام برای خرید گرفت (افرادی که سیتیزن و یا مقیم دائم نیستند).

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar_83 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

دوست عزیز به محل خرید ارتباطی ندارد شرایط وام گرفتن. ضمنا فرد غیر مقیم سابقه اعتباری ثبت شده در سیستم کانادا ندارد. و علاوه بر آن بجز موارد خاص نیاز به نشان دادن درآمد نیست. این مواردی که شما فرمودید مربوط به افراد مقیم و یا شهروندان کاناداست.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    البته به منطقه محل سکونت شما بستگی داره اما در کل سخت گیری خاصی برای خرید ملک توسط اتباع خارجی وجود نداره، این یعنی که اجازه خرید ملک دارید اما این مبلغ که فرمودید فقط یک بخش کار هست و بسته به قیمت ملکی که انتخاب می کنید می تونه تمام یا بخشی از پیش پرداخت باشه. برای وام گرفتن با پیش پرداخت های پایین نیاز به سابقه اعتباری و نشان دادن درآمد مکفی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها
    دوست عزیز برای افراد غیر مقیم و غیر کانادایی که شما هم با شرایطی که فرمودید در آن دسته قرار می گیرید، شرایط گرفتن وام خرید ملک به این صورت هست که باید شما سه شرط زیر را داشته باشید:

1) 35% مبلغ خرید را بعنوان پیش پرداخت بگذارید. یعنی تا سقف 65% مبلغ خرید را می توانید وام بگیرید. البته این شرایط برای خریدهای زیر یک میلیون هست. برای بالای یک میلیون دلار خرید شرایط مقداری متفاوت است که اگر مد نظر شما بود خدمتتان توضیح خواهم داد.
    2) باید یکسال اقساط وام به اضافه یکسال مالیات ملک مد نظر را در حساب خود داشته باشید.
    3) باید میزان کرایه ملک با میزان اقساط پرداختی تقریبا برابری کند.

با این سه شرط می توان وام برای خرید گرفت (افرادی که سیتیزن و یا مقیم دائم نیستند).
    من مقیم هستم،ولی اسکوشیا و بانک مونترال، همین دو شرط اول را مطرح کردند .

اگر مقیم باشید و درآمدتان برای گرفتن وام کفایت کند و ضمنا کردیت اسکور مناسبی هم داشته باشید فرمول بانک ها این است که برای 500 هزار دلار اول میزان 5 درصد پیش پرداخت امکان پذیر است. برای مبالغ تا یک میلیون دلار این درصد 10 درصد هست و برای بالای یک میلیون هر چه بیشتر باشد 50 درصد. البته کردیت اسکور هم عامل مهمی است. بطور کلی برای هر 100 هزار دلار وام حدود 20 هزار دلار درآمد سالیانه نیاز هست. البته این رقم با بدهی ها و داراییهای فرد میتواند مقداری تغییر کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    من مقیم هستم،ولی اسکوشیا و بانک مونترال، همین دو شرط اول را مطرح کردند .

ریفاینانس، اصول حاکم بر آن و فواید آن:
    هر شخص به دلایل مختلف ممکن است به ریفاینانس کردن دارایی های خود بیندیشد. یکی از مهمترین انواع ریفاینانس، ریفاینانس کردن وام فعلی منزل می باشد. این امر به دلایل مختلفی ممکن است انجام شود، مثلا در صورتی که بدلیلی وام قبلی اخذ شده زیاد جذاب نبوده و شرایط و یا میزان بهره آن خیلی مد نظر وام گیرنده نباشد. بنابراین یکی از دلایل ریفاینانس وام فعلی می تواند با هدف کاهش بهره و در نتیجه اقساط فعلی ماهیانه باشد. یکی دیگر از دلایل ریفاینانس کردن، بدست آوردن مقداری نقدینگی با توجه به ارزش افزوده موجود در خانه برای مصارف زیر می باشد:
    - بازسازی و زیبا سازی منزل برای بهبود شرایط آن و در نتیجه افزایش ارزش ملک (لازم به ذکر است که در این حالت اولویت بندی نقش مهمی دارد، موارد مهمتر را بهتر است اول انجام دهید مانند فینیش کردن بیسمنت و یا به روز رسانی سرویس های بهداشتی)
    - یکپارچه سازی وام های دیگری که دارای بهره بالایی می باشند مانند کردیت کارت ها که هم سبب پرداخت کمتر می شود و هم به افزایش کردیت اسکور شما کمک میکند.
    - سرما یه گذاری در RRSP و استفاده از مالیات برگشتی برای پرداخت مورگیج
    - پرداخت هزینه های تحصیلی فرزندان
    - خرید ملک دیگر (خیلی از افراد علاقه به داشتن یک کاندو برای آینده فرزندان و یا یک کاتیج برای تعطیلات آخر هفته خود دارند).
    اگر قرارداد وام شما از نوع بسته بوده و هنوز به سر رسید قرارداد نرسیده اید، ممکن است مشمول جریمه از طرف وام دهنده اول شوید. در این حالت محاسبات لازم برای تشخیص آنکه هنوز هم ریفاینانس به صرفه است، لازم است. در حالتی که ریفاینانس به صرفه نمی باشد، گزینه دیگر قابل توجه استفاده از وام دوم بر روی وام فعلی می باشد.

وام دوم (Second Mortgage) چیست و چه استفاده هایی دارد؟
    وام دوم، همانگونه که از نامش پیداست، وامی است که پس از وام اول دریافت شده و با استفاده از یک ملک مسکونی یا تجاری تضمین میگردد. این نوع وام ابزاری بسیار کارآمد برای کسانی است که نیاز به مبالغی پول برای رفع نیازهای مالی مختلف داشته و ملکی دارند که از آن به عنوان تضمین وام استفاده کنند.
    از وام دوم استفاده های مختلفی صورت می گیرد، بعنوان مثال بازسازی ملک، دیگر استفاده های ممکن تجمیع بدهی ها، سرمایه گذاری در راه اندازی یک بیزنس یا گسترش بیزنس فعلی و یا سایر نیاز ها می باشد.
    مدت زمان قراردادهای معمول برای وام دوم یکساله و دو ساله است و می تواند با مدت زمان قرارداد وام اول نیز همخوان شود. وام دهندگان مختلف دوره استهلاک تا 40 ساله را هم برای بازپرداخت وام دوم می پذیرند. ضمنا امکان پرداخت تنها بهره نیز وجود دارد. در تکمیل مواردی که می توان از وام دوم برای آنها استفاده کرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:
    تجمیع بدهی ها، بازسازی و نوسازی منازل، راه اندازی و گسترش بیزنس و خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز، پرداخت اقساط ماهیانه و یا بدهی های مالیاتی، خرید املاک دیگر، خرید ماشین، تامین نیازهای روزمره زندگی، پرداخت هزینه های تحصیلی، پوشش هزینه های درمانی خاص و نهایتا تامین بودجه برای برنامه های دیگر خانوار مانند تفریح و مسافرت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)