نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 60 از 70 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمي زبان انگليسي - پيام نور ساري

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سن : خرداد ماه ميشم ٢٩ (با توجه اب اينكه براي تابستون ميخوام اقدام كنم)
    ديپلم هنرستان : كامپيوتر سال ٨٤-٨٥ معدل ١٣/٦٦
    ديپلم پيش دانشگاهي: انساني سال ٩٣-٩٤ معدل ١٣/٠٩
    كارشناسي دانشگاه پيام نور: مترجمي زبان سال ٩٥ معدل ١٣/٦١

آيلتس: ندارم اما دارم اقدام ميكنم فك كنم ٦ بيارم يا نهايت ٧

تافل: ندارم اما اگه وقت بزارم ميتونم يه نمره ابرومند بيارم ؛)
    جي مت يا جي آر اي: ندارم اما اگه لازم باشه اقدام ميكنم
    مقاله كنفرانس : ندارم

رشته هاي مورد نظر براي اپلاي :
    تحصيل و كار همزمان و كار كردن بعداز فارغ التحصيلي و در نهايت اقامت مدنظرمه (اگه واقعا موقعيت بهتري برام باشه بدم نمياد براي ادامه تحصيل يا كار برم يه جاي ديگه)
    هدف اصليم اقامت تو جايي هست كه بتونم با توجه به رشته ايي كه انتخاب ميكنم بيشترين درامد و زندگي بي خطري داشته باشم.
    نميدونم از ليسانس دوباره شروع كنم يا فوق ليسانس
    اولويتم با رشته هاييه كه به زبان انگليسي تدريس ميشه اما اگه شرايط فرق كنه حاضرم زبان اون كشورو ياد بگيرم و وقت بزارم روش
    كشور هاي مورد نظرم هم كشور هايي كه امنيت داشته باشه و كثيف نباشه و نژادپرستي توش اوجوري نباشه كه اكثريت اذيت كنه

يكمي خودم تحقيق كردم شمام نظرتونو بگين
    ١-زبان چيني: اينطور كه يكم تحقيق كردم فكر كنم اينده شغلي خوبي داشته باشه اگه مدرك hsk داشته باشي و بخواي بموني تو چين
    كار حين تحصيل : غيرمجاز اما يكي از كاربرا ميگفت كه مدرك اموزش زبان انگليسي داشته باشي و تو مراكز غير دولتي مشغول به كار شي مشكلي نداره،با شركت هاي بازرگاني كار كني و صادرات و واردات كني.يكي از دوستان نزديكمم هست تو پكن كه راضيه

‏٢-Computer:اگه بخوام كامپيوتر بخونم بايد رياضيم خوب باشه كه نيست ولي مجبور باشم ديگه يك كاريش ميكنم ولي يه گرايش پيدا كردم كه بعضي از دانشگاه ها از همون ليسانس ارائه ميدن computer information system مربوط به اطلاعات و IT تو san jose امريكا بيشترين درامد داره بالاي ١١٠ هزار دلار در سال
    كلا وقتي پشت كامپيوتر ميشينم و قفل يه داستان ميشم متوجه نميشم زمان چطور ميگذره در مورد اموزش مواردي كه ميشه از اينترنت پيدا كرد هم ميتونم رو خودم حساب كنم منظورم اينه كه اگه نياز باشه چيزيو ياد بگيرم مشكلي ندارم،مشكلم اينه كه الان چي به تعفمه،تاحالا برنامه نويسي نكردم اما اگه بدونم ايندش تظمينه قفل ميكنم روش
    دركل computer information system اگه بشه كه خوبه اگه نه كه كامپيوتر

٣-مترجمي زبان: گرايش اموزش زبان

‏٤-business administration فكر ميكنم رشته پردرامدي باشه بدم نمياد واسه خوندن يه رشته جديد روش حساب كنم.م

ميزان فاند مورد نظرم هم مثل هر كس ديگه ايي ادم دست و بالا ميگيره اول از همه ولي تو اون شهري كه درس ميخونم بتونم با كار كردن خرج و شهريه امو در بيارم حاضرم اقدام كنم كه بعيد ميدونم ادم اگه بتونه با كار كردن هزينه هاشو پوشش بده هنركرده
    دوستان بي تعرف هرچي هست بگين
    ویرایش توسط crystalpixel : January 26th, 2017 در ساعت 11:30 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting - Shahid Beheshti University

سلام دوستان
    ببخشید یه سوال داشتم.
    من میخوام انشالله سال آینده برای دکتری حسابداری اپلای کنم.
    عموما برای اپلای واسه دکتری ددلاین تو دانشگاه های انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی و همچنین کانادا کیه؟
    بی زحمت برای ترم بهار و پاییز به تفکیک (تاریخ شروع و پایان درخواست) عنوان کنید. چون میخوام برای امتحان زبان و مقالاتم بتونم از الان مدیریت داشته باشم و مدیریت کنم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.
    تو اگر سخت به من ميگيري،با خبر باش که پژمردن من آسان نيست،گرچه دلگيرتر از ديروزم،گر چه فرداي غم انگيز مرا ميخواند،ليک باور دارم دلخوشيها کم نيستزندگي بايد کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک ، دانشگاه تهران

دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
    من سال آخر رشته ی فیزیک دانشگاه تهران هستم و معدلم ۱۴ و نیمه . بنظرتون ارشد رو در ایران با معدل خیلی بهتری ادامه بدم و برای دکترا از جای نسبتا خوبی پذیرش بگیرم‌ یا باتوجه به اینکه شرایط ویزاها روز به روز سخت تر میشه برای GRE خیلی خوب و زبان وقت بذارم و همین ارشد برای دانشگاه های متوسط رو به ‌پایین اقدام به اپلای کنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از پست های اخیر به وضوح با محتوا و هدف این تاپیک در تناقض بوده اند. لطفاً پیش از طرح سؤال خود، به نظرسنجی موجود در بالای همین صفحه توجه فرمایید تا هدف گذاری این تاپیک برای شما عزیزان روشن تر شود.

با تشکر از همراهی شما
    مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید یه سوال داشتم.
    من میخوام انشالله سال آینده برای دکتری حسابداری اپلای کنم.
    عموما برای اپلای واسه دکتری ددلاین تو دانشگاه های انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی و همچنین کانادا کیه؟
    بی زحمت برای ترم بهار و پاییز به تفکیک (تاریخ شروع و پایان درخواست) عنوان کنید. چون میخوام برای امتحان زبان و مقالاتم بتونم از الان مدیریت داشته باشم و مدیریت کنم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.
    سلام

اقدام برای دوره دکترا زمان خاصی ندارد. هر جا شما پوزیشن دیدید برای ان اقدام کنید. در رابطه با مقاله هم می توانید در رزومه خود اعلام کنید در دست چاپ یا در دست ویرایش است.

موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط Funck نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
    من سال آخر رشته ی فیزیک دانشگاه تهران هستم و معدلم ۱۴ و نیمه . بنظرتون ارشد رو در ایران با معدل خیلی بهتری ادامه بدم و برای دکترا از جای نسبتا خوبی پذیرش بگیرم‌ یا باتوجه به اینکه شرایط ویزاها روز به روز سخت تر میشه برای GRE خیلی خوب و زبان وقت بذارم و همین ارشد برای دانشگاه های متوسط رو به ‌پایین اقدام به اپلای کنم؟
    سلام

دوره ارشد را در ایران با یک رزومه خوب به پایان ببرید و دوره دکترا برای خارج کشور اقدام کنید. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس (با توجه به فاند های بسیار محدود) نسبتا بالاست.

ارادت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک ، دانشگاه تهران

ممنون میشم راهنمایی کنید. یکی از دوستام معدلش نزدیک ۱۶ هست رشته فیزیک و دانشگاه تهران مقطع لیسانس. زبان هم اکیه مشکلی نداره.
    امسالدرسش تموم میشه و کنکور داد رتبه اش ۳۰۰ شد وخوب هیچ جا تو تهران قبول نمیشه.
    هدفش اینه حتما پذیرش بگیره واسه ارشد.
    حالا مونده انتخاب رشته کنه و شهرستان قبول شه یا اینکه انتخاب رشته نکنه و چهار ماه بخونه واسه زبان و اپلای کنه واسه سال بعد. بنظرتون همین کار بهتر نیست؟

ApplyAbroad Veteran

ممنون میشم راهنمایی کنید. یکی از دوستام معدلش نزدیک ۱۶ هست رشته فیزیک و دانشگاه تهران مقطع لیسانس. زبان هم اکیه مشکلی نداره.
    حالا مونده انتخاب رشته کنه و شهرستان قبول شه یا اینکه انتخاب رشته نکنه و چهار ماه بخونه واسه زبان و اپلای کنه واسه سال بعد. بنظرتون همین کار بهتر نیست؟
    سلام
    ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی در رشته های پایه (ریاضی/فیزیک/بیولوجی/شیمی) در ایران به علت عدم دسترسی به فناوری های روز و برخی امکانات آزمایشگاهی اتلاف عمر/انرژی و هزینه می باشد. البته هر فرد صلاح کار خود را بهتر می داند.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط crystalpixel نمایش پست ها
    سن : خرداد ماه ميشم ٢٩ (با توجه اب اينكه براي تابستون ميخوام اقدام كنم)
    ديپلم هنرستان : كامپيوتر سال ٨٤-٨٥ معدل ١٣/٦٦
    ديپلم پيش دانشگاهي: انساني سال ٩٣-٩٤ معدل ١٣/٠٩
    كارشناسي دانشگاه پيام نور: مترجمي زبان سال ٩٥ معدل ١٣/٦١

آيلتس: ندارم اما دارم اقدام ميكنم فك كنم ٦ بيارم يا نهايت ٧

تافل: ندارم اما اگه وقت بزارم ميتونم يه نمره ابرومند بيارم ؛)
    جي مت يا جي آر اي: ندارم اما اگه لازم باشه اقدام ميكنم
    مقاله كنفرانس : ندارم

رشته هاي مورد نظر براي اپلاي :
    تحصيل و كار همزمان و كار كردن بعداز فارغ التحصيلي و در نهايت اقامت مدنظرمه (اگه واقعا موقعيت بهتري برام باشه بدم نمياد براي ادامه تحصيل يا كار برم يه جاي ديگه)
    هدف اصليم اقامت تو جايي هست كه بتونم با توجه به رشته ايي كه انتخاب ميكنم بيشترين درامد و زندگي بي خطري داشته باشم.
    نميدونم از ليسانس دوباره شروع كنم يا فوق ليسانس
    اولويتم با رشته هاييه كه به زبان انگليسي تدريس ميشه اما اگه شرايط فرق كنه حاضرم زبان اون كشورو ياد بگيرم و وقت بزارم روش
    كشور هاي مورد نظرم هم كشور هايي كه امنيت داشته باشه و كثيف نباشه و نژادپرستي توش اوجوري نباشه كه اكثريت اذيت كنه

يكمي خودم تحقيق كردم شمام نظرتونو بگين
    ١-زبان چيني: اينطور كه يكم تحقيق كردم فكر كنم اينده شغلي خوبي داشته باشه اگه مدرك hsk داشته باشي و بخواي بموني تو چين
    كار حين تحصيل : غيرمجاز اما يكي از كاربرا ميگفت كه مدرك اموزش زبان انگليسي داشته باشي و تو مراكز غير دولتي مشغول به كار شي مشكلي نداره،با شركت هاي بازرگاني كار كني و صادرات و واردات كني.يكي از دوستان نزديكمم هست تو پكن كه راضيه

‏٢-Computer:اگه بخوام كامپيوتر بخونم بايد رياضيم خوب باشه كه نيست ولي مجبور باشم ديگه يك كاريش ميكنم ولي يه گرايش پيدا كردم كه بعضي از دانشگاه ها از همون ليسانس ارائه ميدن computer information system مربوط به اطلاعات و IT تو san jose امريكا بيشترين درامد داره بالاي ١١٠ هزار دلار در سال
    كلا وقتي پشت كامپيوتر ميشينم و قفل يه داستان ميشم متوجه نميشم زمان چطور ميگذره در مورد اموزش مواردي كه ميشه از اينترنت پيدا كرد هم ميتونم رو خودم حساب كنم منظورم اينه كه اگه نياز باشه چيزيو ياد بگيرم مشكلي ندارم،مشكلم اينه كه الان چي به تعفمه،تاحالا برنامه نويسي نكردم اما اگه بدونم ايندش تظمينه قفل ميكنم روش
    دركل computer information system اگه بشه كه خوبه اگه نه كه كامپيوتر

٣-مترجمي زبان: گرايش اموزش زبان

‏٤-business administration فكر ميكنم رشته پردرامدي باشه بدم نمياد واسه خوندن يه رشته جديد روش حساب كنم.م

ميزان فاند مورد نظرم هم مثل هر كس ديگه ايي ادم دست و بالا ميگيره اول از همه ولي تو اون شهري كه درس ميخونم بتونم با كار كردن خرج و شهريه امو در بيارم حاضرم اقدام كنم كه بعيد ميدونم ادم اگه بتونه با كار كردن هزينه هاشو پوشش بده هنركرده
    دوستان بي تعرف هرچي هست بگين
    درود
    من اصلا درحدی نیستم که بخوام حتی پیشنهاد بدم چکار کنید
    اما چون کامپیوتر رشته خودمم هست متوجهم چی میگید.
    برنامه نویسی اگر به زبان های محبوب و روز دنیا باشه خیلی عالیه و شغل و دانشگاه به اندازه کافی براش هست.
    از طرفی شما به شبکه و هوش مصنوعی هم اشاره نکردید که کلا شبکه شغل پردرآمدیه مخصوصا اگه بیشتر کاراشو خودتون بلد باشین و نیاز نباشه صدنفرو دنبال خودتون ببرید هوش مصنوعی هم گرایش های مختلف قدیمی و جدیدی داره که کاملا مطمئنم اونی که تخصص و هوششو داشته باشه یک زندگی بسیار عالی تو امریکا میتونه داشته باشه و تو بهترین شرکت ها حقوق های نجومی بگیره
    اینکه میگید خودآموزید خیلی عالیه پس بنظرم بهتره اول اطلاعاتتونو ببرید بالا چندسالی برنامه نویسی به زبان های مختلف کار کنید و علمتونو در این زمینه ها ببرید بالا همزمان هم میتونید با تیم های شبکه مختلف همکاری کنید و حرفه رو یاد بگیرید. برای تافل هم اگر بالای 100 بگیرید و بعد چند مقاله خوووب داشته باشید تضمینیه که با فاند خوب از استنفورد پذیرش میگیرید و آینده درخشانی در انتظارتون خواهد بود.

نکته: اینایی که من گفتم کلا یک شرایط مناسب برای کسیه که میخواد اپلای کنه... معدل خوب، تافل خوب، جی ار ای خوب، مقاله و... پس اگر رسیدن بهش آسون بود الان همه ام ای تی یا هاروارد یا استنفورد بودن ولی نیستن پس رسیدن به همچین چیزایی آسون نیست. ولی کسی که تلاش کنه و بدستشون بیاره چرا نباید پذیرش بگیره؟ میگیره
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

درود
    دوست شما باید ببینه هدفش چیه چیزی که ایندش انتظار داره چیه
    اینطور که شما گفتی ایشون هیچ انگیزه و میلی به تحصیل در خارج کشور نداره که کللللا وارد شدن به این پروسه یک دنیای کاملا متفاوت و جدیده
    چطور ارشد در شهرستان رو با تحصیل خارج (دانشگاه های خوب) مقایسه میکنند؟؟
    معدل 16 خوب نیست. اما بد هم نیست. نیازمند نمره زبان، مقاله و... برای اپلای هستند.
    مطمئنا هرکسی پیشنهاد میکنه برای ساختن ایندشون و نسوزوندن زندگیشون برن خارج و ایران نمونن. چون بغیر از چند دانشگاه هیچ جا برای کسی که جویای علم و زندگی بهتره نیست(که تازه همین بهترین دانشگاهامونم رنک بین المللی شون جالب نیست)
    دوست شما اگه نمیتونه پروسه قبولی در دانشگاه تهران رو رد کنه چطور میخواد با اینهمه سختی خارج رفتن کنار بیاد! (هرچند رقابت بدی برای دانشگاه های تاپ ایران وجود داره!!)
    ولی خب. خودشونو تقویت کنند و امیدوارم که تصمیم درست و مناسب بگیرن
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)