نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 53 از 70 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان.
    من سال آخر کارشناسی رشته ریاضی دانشگاه دولتی کاشان هستم و تصمیم دارم برای دکترا خارج از کشور تحصیل کنم و به احتمال زیاد آمریکا.
    یه سوال داشتم ازتون: من الان مردد موندم که برای کارشناسی ارشد بخونم برم دانشگاه مثلا شهید بهشتی یا صنعتی اصفهان که معروف ترند یا اینکه بمونم کاشان و از اونجا که با استاد ها آشنا هستم مقاله کار کنم که رزومه خوبی برا خودم درست کنم.زبانم هم الان 6 آیلتس هست و میتونم تا 1.5 سال دیگه به 7 برسونمش.
    به نظرتون چیکار کنم؟ برم شهیدبهشتی و صنعتی اصفهان یا همین کاشان بمونم؟ منظورم اینه مقاله تاثیر بیشتری داره یا اسم دانشگاه؟ البته کاشان هم دانشگاه بدی نیست

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من سال آخر کارشناسی رشته ریاضی دانشگاه دولتی کاشان هستم و تصمیم دارم برای دکترا خارج از کشور تحصیل کنم و به احتمال زیاد آمریکا.
    یه سوال داشتم ازتون: من الان مردد موندم که برای کارشناسی ارشد بخونم برم دانشگاه مثلا شهید بهشتی یا صنعتی اصفهان که معروف ترند یا اینکه بمونم کاشان و از اونجا که با استاد ها آشنا هستم مقاله کار کنم که رزومه خوبی برا خودم درست کنم.زبانم هم الان 6 آیلتس هست و میتونم تا 1.5 سال دیگه به 7 برسونمش.
    به نظرتون چیکار کنم؟ برم شهیدبهشتی و صنعتی اصفهان یا همین کاشان بمونم؟ منظورم اینه مقاله تاثیر بیشتری داره یا اسم دانشگاه؟ البته کاشان هم دانشگاه بدی نیست
    قطعا به دانشگاههای معروفتر برید! حداقل برای امریکا که تاثیر داره هر چند که تاثیرش کمتر از دانشگاه محل لیسانس هست. البته فاکتور اول معدل لیسانستون هس که تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت!
    اگر میتونید در زمینه های علوم کامپیوتر کاری انجام بدین به این سمت گرایش پیدا کنین که خیلی راحت تر فاند و پذیرش از امریکا خواهید گرفت!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    قطعا به دانشگاههای معروفتر برید! حداقل برای امریکا که تاثیر داره هر چند که تاثیرش کمتر از دانشگاه محل لیسانس هست. البته فاکتور اول معدل لیسانستون هس که تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت!
    اگر میتونید در زمینه های علوم کامپیوتر کاری انجام بدین به این سمت گرایش پیدا کنین که خیلی راحت تر فاند و پذیرش از امریکا خواهید گرفت!
    مرسی از پاسختون... خب اگه کاشان بمونم و مقاله کار کنم چی؟ آخه من اگه دانشگاه رو عوض کنم تا بخوام با استاد ها آشنا بشم طول میکشه و آخر میبینم که هیچ کاری نکردم. خودتون میدونید مقاله تاثیر زیادی داره.
    فرقی بین دانشگاه شهید بهشتی و کاشان از دید اونا هست؟ آخه بعضیا میگن که اونطرف فقط دو تا دانشگاه رو میشناسن از ایران یکی شریف یکی هم داشنگاه تهران که رفتنش برا من خیلی سخته حداقل تو این مدت 3 ماهه که تا کنکور ارشد مونده و من تازه میخوام شروع کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون... خب اگه کاشان بمونم و مقاله کار کنم چی؟ آخه من اگه دانشگاه رو عوض کنم تا بخوام با استاد ها آشنا بشم طول میکشه و آخر میبینم که هیچ کاری نکردم. خودتون میدونید مقاله تاثیر زیادی داره.
    فرقی بین دانشگاه شهید بهشتی و کاشان از دید اونا هست؟ آخه بعضیا میگن که اونطرف فقط دو تا دانشگاه رو میشناسن از ایران یکی شریف یکی هم داشنگاه تهران که رفتنش برا من خیلی سخته حداقل تو این مدت 3 ماهه که تا کنکور ارشد مونده و من تازه میخوام شروع کنم.
    واقعیتشو بخواین مقاله تاثیرش زیاد نیست! (نکته ای که من نمیدونستم قبل از اپلای!!!) مگر اینکه مقاله خیلی تاثیر گذاری باشه در یکی از ژورنالهای بسیار معتبر که اون هم زمان میبره هم نوشتنش هم اکسپت شدنش! ترتیب اینطوریه!
    برای امریکا اهمیت بنظرم به این شکله:

اول معدل لیسانس
    دوم معدل لیسانس
    سوم جی آر ای
    چهارم معدل ارشد
    پنجم مقاله
    ششم تافل

در مورد دانشگاهها بله این هست ولی باز در نهایت اینطوری در نظر بگیرین چند نفر از دانشگاه صنعتی اصفهان اومدن امریکا چند نفر از دانشگاه کاشان!؟؟ ولی شاید اگر تو همین دو هفته میخواین بخوانین یک کم دیر شده باشه

Junior Member

سلام لطفا راهنمایی کنید
    برای کسی که ارشد برق کنترل از فردوسی داره ، اگه ارشد علوم شناختی از یکی از دانشگاه های استیت امریکا با رتبه زیر هزار بگبره، کار براش پیدا میشه تو امریکا؟
    کلا دانشگاهی که ازش مدرک ارشد بگیریم تو امریکا برای کار پیدا کردن خیلی مهمه؟! یا فرقی نمیکه اگه رتبه ی خوبی نداشته باشه؟

Junior Member

سلام . من کارشناسی کامپیوتر از یک داشنگاهی دولتی خوب بامعدل نزدیک 14 دارم. میدونم معدلم پایینه و برای همین میخوام امسال ارشد شرکت کنم وو بعد از اتمام کارشناسی ارشد اپپلای کنم.فقط هم مقصدم امریکا هست.فعلا مقاله ای هم ندارم اما زبانم سطحش خوبه و تا سه سال اینده که بخوام اپلای کنم میتونم نمره خوبی از GRE و TOEFL بگیرم
    میخواستم بدونم با توجه به شرایط الانم و اینکه نمیتونم هزینه تحصیلم رو خوردم بدم و حتما فاند باید بگیرم در زمینه های زیر و کلا چه یزی باید کسب کنم
    سنم هم تا سه ال اینده سی سال خواهد ب ود ایا مشکلی نداره؟
    معدل ارشد
    داشنگاه کارشناسی ارشد(بعضیا میگن پیام نو رهم بخونی و معدلت خوب باشه بهتر از شریفه)
    مقاله ها و کارهای پزوهش
    البته کاری برای معدل لیسانشم که نمیتونم بکنم و
    لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید که ببنم امیدی برای اینده وجود داره و انگیزه داشتم باشم یا نه
    لطفا کسایی که اپلای گرفتن هم نظر بدن.بسیار ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy_free نمایش پست ها
    سلام . من کارشناسی کامپیوتر از یک داشنگاهی دولتی خوب بامعدل نزدیک 14 دارم. میدونم معدلم پایینه و برای همین میخوام امسال ارشد شرکت کنم وو بعد از اتمام کارشناسی ارشد اپپلای کنم.فقط هم مقصدم امریکا هست.فعلا مقاله ای هم ندارم اما زبانم سطحش خوبه و تا سه سال اینده که بخوام اپلای کنم میتونم نمره خوبی از GRE و TOEFL بگیرم
    میخواستم بدونم با توجه به شرایط الانم و اینکه نمیتونم هزینه تحصیلم رو خوردم بدم و حتما فاند باید بگیرم در زمینه های زیر و کلا چه یزی باید کسب کنم
    سنم هم تا سه ال اینده سی سال خواهد ب ود ایا مشکلی نداره؟
    معدل ارشد
    داشنگاه کارشناسی ارشد(بعضیا میگن پیام نو رهم بخونی و معدلت خوب باشه بهتر از شریفه)
    مقاله ها و کارهای پزوهش
    البته کاری برای معدل لیسانشم که نمیتونم بکنم و
    لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید که ببنم امیدی برای اینده وجود داره و انگیزه داشتم باشم یا نه
    لطفا کسایی که اپلای گرفتن هم نظر بدن.بسیار ممنونم
    امید همیشه وجود داره دوست عزیز

معدل کارشناسی ارشدتو سعی کن بالای 18 بشی، و جی آر ای هم هرچی بیشتر بهتر (بالای 320 ترجیحا) تافل بالای 100 (که احتمال گرفتن TA ت زیاد بشه)
    در مورد کار پژوهشی ببین الان تو رشته تخصصی خودت تو دانشگاههای امریکا بیشتر تو کدوم زمینه داره تحقیق میشه و تو بهش علاقه داری، تو اون زمینه وارد شو. برای اینکار وبسایت اساتید دانشگاههای امریکا رو چک کن.
    سن هم مشکلی نداره خیالت راحت.
    دانشگاه هم اگر جای بهتر بری بهتره هر چند که دانشگاه ارشد تاثیرش کمتر از دانشگاه لیسانس هست.
    موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farzen2 نمایش پست ها
    سلام لطفا راهنمایی کنید
    برای کسی که ارشد برق کنترل از فردوسی داره ، اگه ارشد علوم شناختی از یکی از دانشگاه های استیت امریکا با رتبه زیر هزار بگبره، کار براش پیدا میشه تو امریکا؟
    کلا دانشگاهی که ازش مدرک ارشد بگیریم تو امریکا برای کار پیدا کردن خیلی مهمه؟! یا فرقی نمیکه اگه رتبه ی خوبی نداشته باشه؟
    دوست عزیز،
    جواب سوالتون رو تنها در یه تاپیک نمیتونین پیدا کنین، و اصولا واسه تصمیم گیری ادامه تحصیل هم نباید صرفا به نظر یک نفر اکتفا کنین. من پیشنهاد میدم شما حتما تاپیک های مرتبط با خود این رشته و تاپیک های زیر مجموعه آمریکا و علوم پایه رو مطالعه کنین.
    اما در جواب سوالتون، اینکه آیا شما می تونین با ارشد برق، ارشد علوم شناختی برین رو من نمیتونم جواب بدم و باید بیشتر پرس و جو کنین، ولی برای کار تا اونجایی که من شنیدم بیشتر توصیه اساتید و معدل و همینطور تجربه های آزمایشگاهی تون مهم تره.
    با خود دانشگاه های مورد نظرتون هم مکاتبه کنین ببینید با ارشد برق، میتونین ارشد علوم شناختی بخونین؟ در ضمن واسه اینکه اطلاعاتتون رو در این زمینه بیشتر کنین، موسسه رخداد تازه دوره هایی در مورد علوم شناختی و مغز حدود 2 سال پیش گذاشت، می تونین فایل های صوتیش رو از همونجا تهیه کنین. نام سخنرانش خاطرم نیست تنها میدونم تمام دوره های تحصیلیش رو در همین علوم شناختی و در آمریکا گذرونده بود. اصلا میتونین از خود ایشون در این زمینه سوالات بهتری کنین.
    یه پیشنهاد دیگه اینکه شما یه سر هم به پژوهشگاه علوم شناختی زیر نظر دانشگاه بهشتی بزنین، اونجا هم پاسخ خیلی از سوالاتتون رو میتونین بدست بیارین.
    ازونجایی که رشته دانشگاهی تون نامربوط به علوم شناختیه، شاید شرکت در دوره های این پژوهشگاه و مقاله دادن با اساتید اینجا و همینطور توصیه نامه گرفتن از این اساتید واستون کارساز تر بشه.
    موفق باشین (در رشته رویاهای من)

Junior Member

سلام.

1- کارشناسی: مهندسی فناوری اطلاعات – صنعتی شیراز – 17.56 - تا ترم هفت
    2- ارشد نرفته ام
    3- نمرۀ زبان آیلتس (L8 - R7 - W6.5 - S6.5 Overall:7)
    4- مقالات ژورنالی ندارم
    6- مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : فوق لیسانس Computer Science
    8- کشورهای مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا، امریکا، اروپا
    9- اگر بتوانم فاند بگیرم که خیلی عالیه ولی ضروری نیست(فقط پذیرش)

من از حالا تا مهر سال آینده وقت دارم که رزومه ام رو بهتر کنم. از طرفی چون کنکور ارشد افتاده 16 اردیبهشت، دو تا انتخاب دارم:
    1- می تونم این دو ماه و نیم رو برای کنکور بخونم و چهار ماه و نیم آخر رو برای بهتر کردن رزومه بذارم. در این صورت خیالم راحته که ارشد حداقل داخل رو می تونم برم ولی فکر نکم بشه تو چهار ماه و نیم یک مقاله رو نوشت و Accept هم گرفت!
    2- می تونم کل وقتم رو برای رزومه بذارم. در این صورت اگر به هر دلیل نتونستم اپلای کنم، حتی داخل هم نمی تونم ادامه بدم!

خوشحال می شم نظر شما رو هم بدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics

واسه داروسازي هم همينطور هست؟ اكر من رشته ي خودمو كه genetic هستش رو ادامه ندم از طريق ويزاي تحصيلي كانادا،برم كالج 1سال بخونم بعدش واسه داروسازي apply كنم البته ،فكر ميكنم بهتر از ادامه دادن توي فيلد خودم هست با اطلاعاتي كه از كانادا دارم،ممنون ميشم منو راهنمايي كنين در اين مورد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)