نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 1 از 70 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

پیش فرض کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

با سلام خدمت همه دوستان فروم
    من کارشنسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم،و برای ادامه تحصیل به نظرات شما دوستان احتیاج دارم
    وضعیت من به صورت زیر هست:
    معدل کارشناسی :۱۵،۶۴
    معدل کاردنی:۱۷،۳۰
    معدل کاردنی و کارشناسی با هم با در نظر گرفتن امتیازات و تعداد واحد ها:۱۶،۴۳
    کاردنی و کارشناسی هر ۲ در دانشگاه آزاد تحصیل کردم.
    ۱۰۰% می‌خوام ارشد بگیرم.
    پارسال رتبه ارشدم شده ۱۹۰۰ (البته بدون خوندن)
    زبانم در حد متوسط هست ولی‌ هیچ مدرک زبانی نگرفتم.
    سابقه کاری،مقاله و پروژه خیلی‌ توپی ندارم ولی‌ میگن اگه روی پروژه بیشتر کار کنم میتونه جالب باشه.
    دانشگاه‌های تاپ‌ ایران مثل دانشگاه تهران و امیر کبیر برام اولویت بیشتری نسبت به کشورای خارجی داره(قبول شدن تو این دانشگاه‌ها رتبه زیر ۳۰ می‌خواد)
    باهوشم ولی‌ تنبلم.اگه بخونم می‌تونم رتبه خوبی‌ بیارم.
    از بین کشورای خارجی آمریکا اولویت بیشتری داره
    از لحاظ هزینه تحصیل فکر کنم تا سالی ۵ میلیون می‌تونم هزینه کنم ولی حتی الامکان فاند میخام.
    دخترم.مجردم
    حالا این ۴ تا گزینه پیش رو دارم
    از شما می‌خوام کمکم کنید تا تصمیم بگیرم.
    ولی‌ این رو هم در نظر بگیرید که اگر گزینه ۳ باشه ریسک پذیرش نگرفتن و عقب موندن از کنکور هم هست.(یعنی‌ ممکن از اینجا رونده و از اونجا مونده بشم)
    لطفا اگه گزینه ۴ رو انتخاب کردین یه راه دیگه پیش پام بذارید
    لطفا سعی‌ کنید گزینه ۲ رو انتخاب نکنید

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

من اگه جای شما بودم هر دو کار رو با هم انجام می دادم ، اما به نظر من اگه می خواهید برای فقط آمریکا می خواهید اقدام کنید کنکور رو بیخیال بشید چون که باید زبان و GRE رو هم زمان خوند که وقتی برای درسا های کنکور نمی مونه.
    موفق باشید
    goodbye forever

Junior Member

دوست عزیز،
    تصمیم نهایی با شخص خود شماست. این شما هستید که حرف اول و آخر رو می زنید. هر کاری ریسک خودش رو داره.
    (تازه شما دختر هستید و نگرانی از بابت نظام وظیفه ندارید.)
    منم با پست قبلی موافقم، اگر فکر پذیرش از خارج از کشور هستید، باید کنکور رو کنار بذارید.

ApplyAbroad Hero

ضمنا به نظر من این تصمیمی که می خواهید بگیرید بیشتر به شرایط خانوادگی (مثل دلبستگی به خانواده و ازدواج) ، اجتماعی ، مذهبی ، کاری و .... داره.
    ضمنا چیزی که مهمه اینه که شما روزانه چقدر وقت دارید و چقدر می تونید درس بخونید . ضمناً
    1- بررسی اجمالی امتحان TOEFL و GRE به شدت توصیه میشه
    2- شرایط درسی خودتون رو بسنجید و ببینید از عهده کنکور بر میاید یا نه
    اگه من جای شما بودم یک کاغذ بر می داشتم و به ((ماندن در ایران و ادامه تحصیل در اینجا)) و ((رفتن و ادامه تحصیل در خارج)) با توجه به فاکتور های زیر امتیاز می دادم (امتیاز هر بخش پای خودتون):
    الف : شرایط خانوادگی ، اجتماعی ، مذهبی ، کاری و ....
    ب : میزان توانایی در زبان انگلیسی
    ج : هدف آینده
    د : توانایی مالی
    ه : توانایی درسی و احتمال قبولی در کنکور
    و : شرایط سیستم آموزشی ایران و خارج از ایران (منظور این که از تحصیل در جایی که در آینده می خواهید برید چقدر راضی هستید )
    فقط یه توصیه جدی : وقت رو سر این تصمیم گیری از دست ندید چون هر کاری بخواهید بکنید وقت به شدت کمه.
    اگه باز نکته ای بود بعدا اضافه می کنم.
    goodbye forever

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

با سلام
    به نظر من هم گزینه دوم از بقیه گزینه ها برای شما بهتره .
    فقط هر کار می کنید وقت را از دست ندید و با توجه به مسائل اقتصادی تصمیم گیری کنید و اگر توانایی دارین همون گزینه ی 2 را انتخاب کنید .
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

Exclamation یه مشکل اساسی : اشتباه می کنم یا نه

سلام به همگی. وقت همتون به خیر. من دانشجوی ترم 6 رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. می خوام برا ادامه تحصیل از ایران برم. ترجیحا به کانادا یا آمریکا. یعنی ترجیحا نه ایشاالله حتما. حالا مشکلی که دارم اینه که فعلا معدل من 15.4 و تا آخر این ترم می تونم ایشاالله تا 15.8 هم بیارمش بالا. از طرفی حتما نیاز به فاند کامل هم دارم. زبانم خوبه و نمره تافلم 594 که البته ماله یک سال و نیم پیشه و می خوام دوباره بدم. ایندفعه ibt . حالا مشکلم این معدلمه که با این معدل همه می گن نمی تونی فاند بگیری. منم برا جبران این معدل تصمیم گرفتم بزارم ترم 9 برا پذیرش اقدام کنم تا معدلمو بیارمش بالا ( حدودا تا 16.3 می تونم بکشمش بالا ) ضمنا تا اون موقع ایشاالله حداقل 3 تا مقاله هم خواهم داشت آخه الآن تو یه گروه پژوهشی دارم کار می کنم که خیلی کارش توپه و ایشاالله جواب خواهیم گرفت. حالا می خوام ببینم این کارم اشتباه یا نه چون بعضی ها می گن این کارت دو تا مشکل بزرگ داره : اول اینکه : 1 سال از زندگی عقب می افتی و دوم اینکه : دیگه 10 ترمه به حساب می آی و این تو پذیرشت تاثیر می ذاره چون من تمام واحدام ترم 8 تموم می شه و می خوام ترم 9 پروژه رو بردارم تا بتونم ازش یه مقاله هم در بیارم. حالا به نظر شما این حرفایی که می گن درسته و من دارم اشتباه می کنم یا نه؟ درضمن زمینه ی کاری من پردازش تصویر و خوب تو این زمینه کار کردم. به نرم افزار متلب هم مسلط هستم و با یکی از بهترین استادای گروه کامپیوتر و IT دانشکده هم کارآموزی گرفتم و باهاش کار می کنم. حالا به نظرتون شرایط من چطوریه؟ چی کار می تونم بکنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یه مشکل اساسی : اشتباه می کنم یا نه

سلام
    اینکه بخواید یه سال کارتون رو عقب بندازید به نظر من منطقی نیست البته تصمیم با خودتونه. من امسال برا آمریکا اقدام کردم. البته من فوق داشتم و برا دکترا اقدام کردم و با وجود اینکه معدل زیاد جالبی نداشتم فول فاند گرفتم. زمانی که میخواستم بین آمریکا و کانادا سبک سنگین کنم ببینم کدوم بهتره اطرافیان معتقد بودن که کانادا به بچه های خیلی تاپ فاند میده. البته این تاپ بودن خودش کلی تفسیر داره و مدارک و رزومه آدم تنها معدلش نیست که به صرف پایین بودنش بگیم رزومه دانشجو ضعیفه. تو وبسایت دانشگاههای کانادا هم که بری requirement های اپلای رو بخونی همینطوره معمولا تافل و معدل بالاتر میخوان و چون امکان اقامت بعد از تحصیل تو کانادا بیشتر از آمریکاس به نظرم رقابت شدیدتره. از طرفی شما چون میخوای برا مستر اقدام کنی و کلا بورسیه به مستر خیلی سخت میدن باید خیلی تحقیق کنی. من فک میکنم بد نباشه اگه تو دانشگاههای کانادا که میخوای اپلای کنی به دانشجوهای ایرانی ایمیل بزنی و ازشون بپرسی که شرایط فانداشون چطوره. بهتر میتونن کمکت کنن. ولی در کل با توجه به شرایط بی ثباتی که وجود داره هر چه زودتر بتونی از آب و گل در بیای بهتره. اینکه میگی میخوای از کارت مقاله در بیاری خیلی مراقب باش چون من خودم به امید اینکه از کارم مقاله دربیارم و معدلم رو جبران کنم یه سال رو از دست دادم از کارم مقاله هم درنیومدکه هیچ فقط اوضاع اقتصادی دنیا بهم ریخت و فاند گرفتن سخت تر شد. ببین مقاله ای که میخواد در بیاد چطوریه. اسمت قراره اول باشه یا اون ته مها. استادی که قراره مقاله بده شناخته شدس یا نه. البته اینم بگم که اونا از دانشجوی فوق لیسانسم توقع مقاله ندارن چه برسه به لیسانس اگه مقاله قابلی باشه خوب خیلی باارزشه. (البته فعلا که مقاله ای نیست و همش احتماله) در کل تصمیم گیری به این راحتیها نیست. باید خیلی سبک سنگین کنی. امیدوارم مفید بوده باشه. به امید موفقیت.

Junior Member behzad276 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : یه مشکل اساسی : اشتباه می کنم یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط homayun.it نمایش پست ها
    سلام به همگی. وقت همتون به خیر. من دانشجوی ترم 6 رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. می خوام برا ادامه تحصیل از ایران برم. ترجیحا به کانادا یا آمریکا. یعنی ترجیحا نه ایشاالله حتما. حالا مشکلی که دارم اینه که فعلا معدل من 15.4 و تا آخر این ترم می تونم ایشاالله تا 15.8 هم بیارمش بالا. از طرفی حتما نیاز به فاند کامل هم دارم. زبانم خوبه و نمره تافلم 594 که البته ماله یک سال و نیم پیشه و می خوام دوباره بدم. ایندفعه ibt . حالا مشکلم این معدلمه که با این معدل همه می گن نمی تونی فاند بگیری....
    سلام همایون عزیز
    من نظرات luny عزیز رو هم خوندم و در بعضی موارد با ایشون موافقم و در بعضی موارد مخالف.
    تجربه ی apply امسال من برای master این بود که مهمترین عامل در گرفتن فاند ارتباط موثر با اساتید برای گرفتن RA هست و نه صرفا رزومه ی شما و این عبارت که شما مثلا با این معدل نمی تونید فاند بگیرید کاملا نادرسته.
    و به علت این که من قسمت ارتباط با اساتید خوب عمل نکردم مشکلات زیادی برام ایجاد شد.
    گرچه مسلما شما برای این که بتونید از دانشگاهی پذیرش بگیرید می بایست حداقل های لازم برای پذیرش از دانشگاه رو داشته باشید که شما هم از لحاظ معدل و هم از لحاظ نمره ی زبان حداقل های لازم برای اکثر دانشگاه ها رو دارید و به نظر من هر دو کافیه و اگر فکر می کنید مثلا اگر معدل شما از 15.8 بشه 16.3 شانس شما برای فاند تغییر محسوسی می کنه، کاملا اشتباه می کنید.

در مورد اون موضوع 8 ترم یا 10 ترم تموم کردن که فرمودید این موضوع اصلا مهم نیست و تاثیری روی رزومه ی شما نداره.

در مورد مقاله من اصلا با luny عزیز موافق نیستم ببینید استاد قرار هزینه ی تحصیل و زندگی شما رو بده و شما قراره براش کار تحقیقاتی انجام بدید اون چیزی که قابلیت شما برای کار تحقیقاتی رو نشون می ده مقالات شماست ...نه معدل شما یا نمره ی زبانتون.
    بنابراین مهمترین عاملی که به ارتباط موثر شما با اساتید کمک می کنه مقالات شماست که می بایست دازای موضوعات مشترک با اون استاد باشن و بنابراین اگه قراره استاد انتظار نداشته باشه که شما مقاله داشته باشید ،چون شما دانشجوی لیسانس هستید، شما هم نباید انتظار داشته باشید که ایشون به شما فاند بده D: D:

در مورد آمریکا یا کانادا با luny عزیز تا حدودی موافقم چون تعداد دانشگاه های کانادا کمتره و رقابت بیشتره و لذا امکان گرفتن فاند مخصوصا برای مستر کمتر می شه..... بنابراین به نظر من سعی کنید حتما نمره GRE قابل قبول بیارید و حتما برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنید ضمنا برای دانشگاه هایی که direct PhD هم دارن هم اقدام کنید چون امکان گرفتن فاند در این حالت بیشتر می شه و اساتید هم در این حالت تمایل بیشتری برای کار با شما دارن گرچه گرفتن پذیرش در این حالت تا حدودی مشکل تره.

در مورد اینکه یک سال صبر کنید یا نه این دیگه کاملا تصمیم شخصی خودتونه و باید ببینید آیا طی این یکسال می تونید شرایط خودتون رو مخصوصا از لحاظ تحقیقاتی و تعداد مقالاتتون خیلی تغییر بدید یا نه و ایا این تغییر ارزش داره که یک سال براش وقت بذارید یا خیر.

با آرزوی موفقیت.

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

Question رها کردن 4ترم مهندسی مکانیک و گرفتن پذیرش برای لیسانس

سلام دوستان
    یکی‌ از دوستای بنده ترم ۴ مهندسی مکانیک با معادله ۱۵ دانشگاه آزاده قزوین هست.ایشون نمرهٔ زبانشونTOEFL iBT :110 شده وgre=quan:800 Verbal:500.می‌خواد این ۴ ترمو رها کنه و برای پاییز ساله بد واسه لیسانس پذیرش بگیره.البته ۱ مقالهٔ ISI هم داره.
    به نظرتون میتونه واسه همین مکانیک پذیرش با فاند بگیر؟شانسش واسه کدوم کشور بیشتره؟اصلا این کار به نظرتون درسته؟چه پیشنهادی دارید؟

مرسی‌
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رها کردن 4ترم مهندسی مکانیک و گرفتن پذیرش برای لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی‌ از دوستای بنده ترم ۴ مهندسی مکانیک با معادله ۱۵ دانشگاه آزاده قزوین هست.ایشون نمرهٔ زبانشونTOEFL iBT :110 شده وgre=quan:800 Verbal:500.می‌خواد این ۴ ترمو رها کنه و برای پاییز ساله بد واسه لیسانس پذیرش بگیره.البته ۱ مقالهٔ ISI هم داره.
    به نظرتون میتونه واسه همین مکانیک پذیرش با فاند بگیر؟شانسش واسه کدوم کشور بیشتره؟اصلا این کار به نظرتون درسته؟چه پیشنهادی دارید؟

مرسی‌
    سلام
    اصلا این کارو نکنه که پذیرش با فاند واسه لیسانس خیلی سخته
    تازه حیف نیست 2 سال عمرو میخواد بی خودی هدر بده!
    حتما بهشون بگید درسشو ایران تموم کنن و مقاله و معدلشون هم ارتقا بدن ایشالا واسه فوق
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

صفحه 1 از 70 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)