نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 67 از 70 نخستنخست ... 175758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام. وقت همه دوستان بخیر. من لیسانس مهندسی نفت دارم از دانشگاه علوم تحقیقات با معدل ۱۳.۷۰. مدرس حرفه ای زبان هستم و براحتی میتونم نمره ۷.۵ آیلتس بگیرم. برای من با این معدل امکان گرفتن پذیرش وجود داره؟ می‌خوام ادامه تحصیل بدم در کانادا و مرتبط با درسم کار کنم. الان هم هفتاد میلیون پس انداز دارم.
    ممنونم

سلام. یه سوالیه که از خیلی ها پرسیدم و کسی درست به من اطلاعات نداد. اون اینه که من که الان دارم در دانشگاه فرهنگیان درس میخوانم و بعد از لیسانس هم میتونم ادامه تحصیل بدن و هم میتونم برم برای معلمی. بعد سوال من این هست که من ایا میتونم برای فوق لیسانس از دانشگاه‌های اروپا پذیرش بگیرم؟ایا اصلا اونها دانشگاهی به نام فرهنگیان دارند که معلما اونجا درس بخونند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یه مشکل اساسی : اشتباه می کنم یا نه

سلام خسته نباشید
    ببخشید من 29 سالمه و لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی دارم و حدود 3 سال سابقه کار مرتبط دارم و حدود 5 تا مدرک مسئول فنی از و اداره نظارت بر مواد غذایی دارم معدل لیسانس هم 17 از دانشگاه غیر انتفاعی و الان قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارم میخواستم راهنمایی کنید لطفا که چ رشته ای مرتبط با رشته خودم بهتر پذیرش میشه گرفت برای کشور کانادا، سوئد، سوئیس و آلمان و اینکه دارم میرم کلاس زبان ک آیلتس بگیرم و اگر میتونید رشته ای معرفی کنید ک حتی مرتبط با رشته خودم نباشه ک برای پذیرش بهتر، من خودم رشته های مدیریت رو دوست دارم آیا ارزشی داره و چه رشته ای

سلام من ترم آخر کارشناسی مهندسی شیمی هستم با معدل ۱۸ونیم خیلی دوست دارم از ایران برم ولی زبان بلد نیستم و مدرک ندارم ، کسی میتونه راهنماییک کنه چیکار کنم بهتره ؟؟ همینجا برای ارشد بخونم ؟ یا زبان بخونم ک برم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra_erp77 نمایش پست ها
    سلام من ترم آخر کارشناسی مهندسی شیمی هستم با معدل ۱۸ونیم خیلی دوست دارم از ایران برم ولی زبان بلد نیستم و مدرک ندارم ، کسی میتونه راهنماییک کنه چیکار کنم بهتره ؟؟ همینجا برای ارشد بخونم ؟ یا زبان بخونم ک برم ؟
    اگر پول داری می تونی راحت هرجا خواستی بری اما اگه بورس می خوای باید ارشد با معدل بالا در دانشگاه عالی بگیری مقاله نویسی بعد شانست امتحان کنی!(چون معدل لیسانست خوبه شانست بالا هست) راه دومی همچین آسون نیست و زمان زیادی ازت میگیره پس از نظر ذهنی باید آماده مقابله با مشکلات سر راحت باشی

جون هرکی دوست داری زبان یاد بگیر. اینجا یکی presentation داد، اینطوری حرف می زد:

in iran we have ghorme sabzi, sabzi polo, dande kabab, salad shirazi

یه جوری حرف می زنه انگار به یکی بگی ژاپنی حرف بزن، بگه سوزوکی تویوتا نیسان

بعد می گفت
    in rice we have lobia, zafaron, mash, namak, felfel
    مثلن فکر می کرد چون لوبیا جزو قطعات پلو حساب میشه، می تونه به عنوان واژه اختصاصی ازش به عنوان lobia یاد کنه

به heart می گفت هرت، به compare می گفت کومپار، به along می گفت عه لونگ (مثل لنگ حموم تلفظ می کرد)

بدون زبان یاد گرفتن بیای خارج، مثل اینه که بخوای آیفون را بدون برق استفاده کنی
    خارج هیچ خبری نیست، همه نشستن با موبایلشون ور می رن. نمی خواد جَلدی بیای با پانتومیم صحبت کنی
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ApplyAbroad Guru

زبان بخوانید و مدرک زبان بگیرید.

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

چون منم پارسال همین موقع ها تو این شرایط قرار گرفته بودم، فکر میکنم بد نیست منم نظرمو بگم.

شما معدلتون خیلی خوبه ولی معدلم به نسبت کم بود (مهندسی برق، 16.33، دانشگاه گیلان) بعدش من با این تفاوت که کنکور دادم و رتبه خیلی خوبی هم آوردم و مثلاً میتونستم جایی مثل امیرکبیر یا علم و صنعت قبول بشم. تو این دو راهی قرار گرفته بودم که آیا ارشد رو ایران بخونم یا این که از همین ارشد برم. با توجه به این که من پسر هم بودم و سربازی داشتم، یه ریسک بزرگی حساب میشد اپلای کردن چون اگر پذیرش نمیگرفتم باید میرفتم خدمت. منتها با کلی کنجار رفتن تصمیم گرفتم که بیخیال ارشد توی ایران بشم و انتخاب رشته هم نکردم و نشستم زبان خوندم در حد 2-3 ماه که بتونم مینیمم دانشگاه ها رو بیارم (80 میخواستم و 91 شدم) و شروع کردم با مکاتبه. از اونجایی که خب من رزومم به خوبیه شما نبود یه مقدار دامنه انتخاب هام رو وسیع تر کردم و آخر هم از یه دانشگاه خوب با رنک زیر 100 توی مهندسی دنیا توی تایوان پذیرش گرفتم و فاند کامل هم تونستم بگیرم. پذیرش ها هم محدود به تایوان نمیشد و کشورهای دیگه هم تونستم پذیرش با بورسیه بگیرم و الان که اون مراحل رد شده واقعاً از تصمیمم راضی هستم.

خلاصه این که به نظرم اگه مصمم هستی واسه رفتن، بهترین کار اینه که بشینی زبان رو قوی کنی و از همین ارشد بری. نمیدونم زبانت در چه حده متاسفانه و آیا نیاز داری که خیلی وقت بذاری روش یا نه.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب از دید من تا حد زیادی commonsensical هست که به عنوان اساسی ترین اقدام برای پذیرش زبانرا شروع بفرمایید حتی برای درسهای فعلیتان و ارشد ایران. این واژه بیگانه را هم برای این نوشتم که انگیزه بشود که امید به خدا همت بفرمایید و این کار را جدی دنبال کنید.

نباید اجازه داد زبان مساله بشود و مسیر زندگی و کیفیت تحصیلیتان را تحت تاثیر قرار بدهد.

پایدار باشید

ویرایش توسط susighton : July 9th, 2020 در ساعت 12:03 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام.من امسال فارغ التحصیل شدم.مهندسی برق سراسری شهرستان بودم(رازی کرمانشاه) معدل کارشناسی 15.
    امسال هم برای ارشد درس خوندم حالا نتیجش معلوم نیست فعلا.زبانم خوبه و وقت بذارم احتمالا نتیجه خوبی بگیرم.خواستم ببینم اگه بخوام ارشد نخونم و مستر اپلای کنم چقدر شانس فاند گرفتن دارم؟(هر کشوری)
    اگه سلف فاند بخوام برم جایی مثل آلمان که شهریه نداره برای سال اول چقدر باید هزینه کنم حدودی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)