نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 61 از 70 نخستنخست ... 115152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان
    اگه کسی بتونه نمرات زبان و جی ار ای ش رو اول مهر .همزمان ورودش به دوره ارشد بگیره...ایا اشکال داره همزمان با دوره ارشدش تو ایران واسه اپلای تو مستر شانس خودشو امتحان کنه؟؟ موانع و مشکلات و مزایاشو میشه بهم بگید؟؟ مثلا فرضا پذیرش گرفت دانشگاه اینجا مدارکشو میدن بهش؟؟ فرضا شبانه باشه ارشدو و کارشناسی شو ازاد کرده باشه/ بعد اینکه تداخل خاصی بین اپلای و ارشد بطور همزمان هس؟؟
    خلاصه من تصمیم میخام بگیرم که هردورو داشته باشم..این درچه صورت امکان پذیره..
    امیدوارم اساتید ..کمکم کنید بتونم یه تصمیم خوب بگیرم...
    با تشکر از همه تون

Junior Member

سلام دوستان
    من الان دانشجوی سال دوم ارشد معدن مکانیک سنگ تو دانشگاه تهران هسنم
    حقیقتش خیلی علاقه ای به ادامه تحصیل برای دکترا ندارم ولی با توجه به مزایایی که فارغ التحصیلی از یه دانشگاه خارجی می تونه داشته باشه
    تو این فکر هستم که در صورت امکان برای ارشد عمران ژئوتکنیک اپلای کنم
    حالا می خوام ببینم این که دوباره برای ارشد یک رشته خیلی نزدیک به رشته خودم اپلای بکنم کلا شرایطش چجوریه؟؟/ امکان گرفتن فاند هستش؟؟؟ در مورد ویزا شنیدم که با ارشد مجدد گویا مشکل دارن
    البته من بیشتر قصدم فرانسه هستش ولی به طور کلی می خوام بدونم شرایطش چجوریه
    ممنون

سلام دوستان.

بنده مهندسی نرم افزار دانشگاه شیراز خوندم، معدلم ۱۸.۷۰ بوده و رتبه ۲ ورودی هستم.
    در حال حاضر دارم ارشد مهندسی شبکه دانشگاه صنعتی شریف می خونم و معدلم هم ۱۸.۹۰ هست و بازم رتبه ۲ ورودی هستم.
    زبان هنوز امتحانی ندادم ولی یه ۳ ماه وقت بزارم احتمالا حدود ۱۰۰ بشم تافل.
    هدفم آمریکا نیست خیلی جز اینکه جای خیلی تاپ بتونم برم، بیشتر هدفم کشور های اسکاندیناوی، کانادا و استرالیا هست.
    هیچ وقت هم قصد نداشتم برای دکترا اقدام کنم و می خواستم اگر سربازی اوکی بشه دوباره ارشد بخونم.
    رزومه کاری قوی دارم و تا وقتی بخوام اپلای کنم حدود ۳، ۴ سال سابقه کار تو جاهای خیلی خوب و مرتبط با علاقم دارم.
    ریکام هم می تونم احتمالا به تعداد کافی بگیرم.

الآن برام یه مشکلی پیش اومده و می خوام نوع ارشدم رو از آموزشی - پژوهشی به آموزشی تغییر بدم، یعنی دیگه پایان نامه و استاد راهنما ندارم و یه چند واحد درس بیشتر پاس می کنم به جای پایان نامه.
    به نظرتون با توجه به اینکه می خوام دوباره برای ارشد اقدام کنم مشکلی برام پیش میاد که پایان نامه نداشته باشم؟
    یا فاصله ۲، ۳ ساله بین کارشناسی و ارشدم رو بگم داشتم ارشد می خوندم ولی course based بوده و مشغول به کار هم بودم مشکلی ایجاد می کنه؟
    خیلی خوبه که جایی بتونم برم که فاند داشته باشه ولی اگر که بزارند کنار درس کار هم بکنم اوکی هست.

ممنون.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم ششم کارشناسی طراحی صنعتی دانشکده هنر و معماری تهران مرکز هستم حدود 80 واحد با معدل کل بالای 18 پاس کردم و شرایط نمره هام خوبه.. قبلن هم توی مجتمع فنی با معدل 19.5 مدرک دوره بلند مدت (سه ساله) معماری داخلی گرفتم.. تسلط کامل به نرم افزارهای طراحی دوبعدی و سه بعدی (کد مکس و...) و نمونه کار قابل ارائه دارم + خوشبختانه از لحاظ طراحی دستی آمادگی شرکت در هر نوع آزمون عملی رو دارم..
    سئوالم اینه که با این شرایط میتونم درسم رو در دانشگاه دیگه ای خارج از ایران ادامه بدم؟ منظورم گرفتن پذیرش و معادلسازی واحدهاست! ضمن اینکه از لحاظ خدمت سربازی مشکلی برای خروج ندارم و در حال حاضر پاسپورتمو گرفتم.. از اونجاییکه واقعا شرایط زندگی در ایران سخت شده و شخصا هیچ آینده ای برای خودم تصور نمیکنم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید عاقلانه ترین و بهترین راه ممکن برای فردی با شرایط من چی هست؟
    با سپاس

Junior Member

سلام دوستان.
    من دانشجوي ترم ٢ دكتري حمل و نقل هستم.
    ارشدم رو شريف خوندم و الان ميخوام اپلاي كنم براي كشور كانادا.
    البته ميخوام براي مستر مجدد اپلاي كنم و بهم گفتن كه بايد يك دليل قانع كننده داشته باشي كه چرا مجدد ميخواي مستر بخوني. لطفا من رو راهنمايي كنيد

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

• باعرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

من دانشجوی نرم افزار هستم و این ترم مقطع کارشناسی را تمام میکنم .
      و در گرافیگ ریور (اولین مارکتینگ جهانی) 40 عدد محصول بین اللملی دارم . میخواستم بودنم ایا امکانش هست که من در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی به رشته گرافیک کامپیوتر بگیرم ؟ دارای ایلتس نمره 5.5

ممنون میشم اگه دوستان جواب بدهند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیرم. تصمیم به اپلای برای دانشگاه های خوب آمریکا یا کانادا دارم. در حال حاضر تافل و GRE ندارم اما زبان رو به صورت مستمر می‌خونم. معدلم 16 و فکر میکنم نهایتا بتونم یک recommend از یکی از استادای امیرکبیر بگیرم. البته با دیدی که از خودم دارم فکر میکنم بتونم کنکور ارشد صنایع بدم و شریف قبول بشم. با این شرایط به نظر شما کنکور ارشد رو رها کنم و بیوفتم دنبال تافل و GRE؟ و یا ارشد سعی کنم شریف قبول بشم و رزومم رو قویتر کنم و وسطش انصراف بدم و اپلای کنم؟ یا حتی صبر کنم و برای دکترا اقدام کنم؟

سلام

دوستان من لیسانسمو دوسالی هست گرفتم و الان در حال گذروندن سربازی به صورت امریه هستم، خیلی علاقه دارم که در آینده مهاجرت کنم، هدفمم اروپا هست حالا سوالم اینجاست که برای ارشد برم اونور یا اینکه ارشد رو اینجا بگیرم و برای دکتری اقدام کنم ؟!

Junior Member

دوست عزیز منم شرایط شما رو دارم. با اینکه حتی بخشی از کنکور رو خوندم و ثبت نام کردم اما بیخیال شدم همه چی رو. و دنبال رفتنم. ببخشید تو این شرایط لیسانس یا فوق ارزشی نداره. قطعا دنبال کارای رفتن باشید و کنکور رو بیخیال شید

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

نقل قول نوشته اصلی توسط elsajjad نمایش پست ها
    سلام

دوستان من لیسانسمو دوسالی هست گرفتم و الان در حال گذروندن سربازی به صورت امریه هستم، خیلی علاقه دارم که در آینده مهاجرت کنم، هدفمم اروپا هست حالا سوالم اینجاست که برای ارشد برم اونور یا اینکه ارشد رو اینجا بگیرم و برای دکتری اقدام کنم ؟!
    اگه هدفتون دکتراست شاید یسر دکترا برین بهتر باشه و تو زندگی چنسال ذخیره کنین
    و بهترین کار اینه از ایران خارج شین چون یه دانشگاه متوسط به پایین امریکا هم ارشد بگیری میتونی دانشگاه خیلی خوب دکترا بخونی
    و این درصورتی که بخواین استاد بشین هم خیلی مهمتره بنظرم
    دیگه از اوضاع اموزش ایران نمیگم خودتون میدونین
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)