نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 15 از 70 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط onlylonely نمایش پست ها
    دوست من مسلما بستگي داره كدوم دانشگاه ها بخواي اپلاي كني. ممكنه يه دانشگاه به يكيش راحت پذيرش بده و به يكيش نده! بازار كار هم بستگي داره كجاي دنيا مي خواي زندگي كني. اول معيارت رو مشخص كن و تكليف خودت رو هم با خودت روشن كن كه دوست داري چي كار كني بعدش اقدام كن. سوالت خيلي كليه و جواب دادن بهش خيلي سخته. واقعا حاضري صرفا به خاطر بازار كار يكي دو سال رشته اي كه دوست نداري بخوني؟يا چون تو يك رشته اي مي شه راحت پذيرش گرفت؟ ؛)
    دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون
    من هدفم مهاجرت به آمریکا و در مرحله اول کانادا هست.
    با رشته های فنی مشکل ندارم ...
    سوال دیگه که داشتم
    گرفتن مدرک از یه دانشگاه خوب مثل شریف و امثالهم در یه رشته فنی چقدر می تونه کمک کنه در این زمینه؟
    و اینکه داشتن مدرک خوب چقدر تاثیر داره ؟و مهم تر از اون
    آرزش داره چند سال زمانتو برای یه دانشگاه خیلی خوب در ایران بزاری که بعد بتونی به کمکش از ایران خارج بشی؟
    بیشتر تو این زمینه به راهنمایی نیاز دارم
    ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون
    من هدفم مهاجرت به آمریکا و در مرحله اول کانادا هست.
    با رشته های فنی مشکل ندارم ...
    سوال دیگه که داشتم
    گرفتن مدرک از یه دانشگاه خوب مثل شریف و امثالهم در یه رشته فنی چقدر می تونه کمک کنه در این زمینه؟
    و اینکه داشتن مدرک خوب چقدر تاثیر داره ؟و مهم تر از اون
    آرزش داره چند سال زمانتو برای یه دانشگاه خیلی خوب در ایران بزاری که بعد بتونی به کمکش از ایران خارج بشی؟
    بیشتر تو این زمینه به راهنمایی نیاز دارم
    شما با مدرك دانشگاهي مثل شريف و معدل بالاي 18 ، داشتن توصيه نامه از اساتيد و مقاله به همه جاي دنيا مي توانيد پذيرش بگيريد. ولي راهي كه انتخاب كرديد خيلي مشكل است و شايد بشود با زحمت كمتر هم به كشور مورد نظرتان مهاجرت نماييد. به علاوه هم اكنون هر ساله دارند مدارك دانشگاه ها را گران تر مي كنند و شما اگر بخواهيد در خارج ادامه تحصيل بدهيد بايد مدركتان را بخريد

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط kmellati نمایش پست ها
    شما با مدرك دانشگاهي مثل شريف و معدل بالاي 18 ، داشتن توصيه نامه از اساتيد و مقاله به همه جاي دنيا مي توانيد پذيرش بگيريد. ولي راهي كه انتخاب كرديد خيلي مشكل است و شايد بشود با زحمت كمتر هم به كشور مورد نظرتان مهاجرت نماييد. به علاوه هم اكنون هر ساله دارند مدارك دانشگاه ها را گران تر مي كنند و شما اگر بخواهيد در خارج ادامه تحصيل بدهيد بايد مدركتان را بخريد

موفق باشيد
    خرید مدرک رو میشه توضیح بدبد؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شيمي -تهران شمال

با سلام
    به نظر شما كدام بتر است؟؟؟
    دكتري مالك اشتر روزانه يا دكترى دانشگاه ازاد واحد تهران شمال؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شيمي -تهران شمال

با سلام
    به نظر شما كدام بهتر است؟؟؟
    دكتري مالك اشتر -روزانه يا دكتري ازاد واحد تهران شمال؟؟؟
    هدف:گرفتن post doc در امريكا

Junior Member

خرید مدرک رو میشه توضیح بدبد؟
    مرسی
    شما هنگامی که درستان تمام می شود ، اگر در دوره های شبانه، دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی باشید که هیچ ولی اگر در دوره های روزانه باشید باید به ازای دریافت آموزش رایگان برای دولت کار کنید تا به شما مدرک نهاییتان را بدهند. به زبان ساده می گن شما مجانی درس خوندید حالا باید عوض این مجانی درس خوندن مثلا 5 سال برای دولت کار کنی. مگر نه مدرکتان را به شما نمی دهند و دست خود گرو می گذارند. در عوض یک مدرک موقت به شما می دهند که اگر این وسط خواستید کاری راه بیندازید یا جایی استخدام شوید ازش استفاده نمایید. حالا اگر بخواهید بروید خارج یا باید 5 سال برای دولت کار کنید یا باید پول تحصیلتان را بپردازید

خب این مدرک قبلا حدود 1 میلیون تومان قیمت داشت. ولی حالا لیسانس و فوق لیسانس هر کدام حدود 7 میلیون تومان قیمت دارند. تازه اگر در شهر محل سکونتتان تحصیل نکرده باشید گرانتر هم خواهد شد.

موفق باشید

Junior Member

با سلام
    خب شما باید ببینید که محل و دانشگاهی که برای post-doc مد نظر دارید دانشجو در چه زمینه ای نیاز دارند و روی چه موضوعاتی کار می کنند. حتی می توانید با استادان آنجا تماس بگیرید و ازشون در رابطه با پروژه هایی که علاقه مندند سوال بفرمایید. بعد ببینید که مالک اشتر بستر مناسب تری برای اون موضوع تحقیقاتی خاص را به شما ارائه می کند یا آزاد.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شيمي -تهران شمال

Question پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

مرسي از راهنماييتون
    اون پروسه search كردن يكم طول ميكشه و من بايد زودتر انتخاب كنم
    اگر بخوام به طور كل يكي از اين ٢ دانشگاه( مالك اشتر و تهران شمال) رو انتخاب كنم به نظر شما با توجه به سيستم نظامي مالك اشتر كدوم بهتر هستش؟

Junior Member

مرسي از راهنماييتون
    اون پروسه search كردن يكم طول ميكشه و من بايد زودتر انتخاب كنم
    اگر بخوام به طور كل يكي از اين ٢ دانشگاه( مالك اشتر و تهران شمال) رو انتخاب كنم به نظر شما با توجه به سيستم نظامي مالك اشتر كدوم بهتر هستش؟
    خواهش می کنم. والا چی بگم. آخه همین جوری که نمی شه. خب با بچه های دکترای هر دو دانشگاه صحبت کنید . ازشون درباره مشکلات دانشگاه ها بپرسید. بپرسید ببینید استادای کدوم دانشگاه شما را برای پذیرش ساپورت می کنند. چون توی پذیرش ساپورت استاد از همه مهمتره. ببینید استادای کدوم توی رشته ی شما معروف ترند و حوصله ی کار تحقیقاتی را دارند(همه این ها کلا دو روز طول می کشه. یک سر برید مالک، یک سرم برید تهران شمال با بچه هایشان صحبت کنید)

اگر باز هم وقت ندارید هر کدام که بیشتر به دلتان هست را انتخاب کنید

(به نظرم بیشتر نظرتان روی تهران شمال است.)

با هزینه ی دکترایی که می خواهید از اینجا بگیرید، شاید همین الان اپلای هم بکنید گزینه ی قابل تاملی باشد. من شخصا خودم بودم این کار را می کردم.

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط betsa نمایش پست ها
    با سلام
    فکر نمیکنم با هیچ کدوم به راحتی بتونید پست داک در امریکا بگیرید. مگر در حالت استثنایی که ارتباط مستمر و قوی با استادهای خارج از کشور داشته باشید که بعد برای پست داک استخدامتون کنند. طبعا با مدرک دانشگاه غیرنظامی نگرانی کلیرنس و غیره هم کمترست منتهی به زمینه کاری تان هم بستگی دارد. با فارغ التحصیلان هر دو دانشگاه صحبت کنید ببینید اگر کسی موفق شده پست داک بگیره شرایطش چطوری بوده است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)