نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 62 از 70 نخستنخست ... 1252535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان.
    من الان ارشد مهندسی مکانیک میخونم، می خوام انصراف بدم و پاییز 2018 باز واسه ارشد اپلای کنم به ترکیه یا ایتالیا. تا جاییکه شنیدم این کار ممانعتی نداره، مخصوصاً اگه تو رزومه تون چیزی از ارشد ذکر نکنین و با رزومه لیسانس اپلای کنین.
    آیا اینطوریه، یا ممکنه کسی بفهمه و گیر بده که تو ایران دانشجوی ارشدی چرا میخوایی باز واسه ارشد اپلای کنی؟

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان ارشد مهندسی مکانیک میخونم، می خوام انصراف بدم و پاییز 2018 باز واسه ارشد اپلای کنم به ترکیه یا ایتالیا. تا جاییکه شنیدم این کار ممانعتی نداره، مخصوصاً اگه تو رزومه تون چیزی از ارشد ذکر نکنین و با رزومه لیسانس اپلای کنین.
    آیا اینطوریه، یا ممکنه کسی بفهمه و گیر بده که تو ایران دانشجوی ارشدی چرا میخوایی باز واسه ارشد اپلای کنی؟
    نه تا شما چیزی نگین نمیفهمن فقط نگین
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام
    واقعا موندم چه تصمیمی درست تر هستش و چه مسیری رو انتخاب کنم
    با شرح مختصری از خودم شروع می کنم
    متولد 62 هستم...
    فوق دیپلم و لیسانسم رو در یک دانشگاه غیرانتفایی بودم که معدلم حدود 16 هست و تقریبا تمامی مدت تحصیلم رو مشغول کار بودم و به همین خاطر مدت زمان تحصیلم بیش از حد طولانی شد! ...
    فوق لیسانسم رو توی علوم تحقیقات شروع کردم و شهریور 96 از پایان نامه کارشناسی ارشدم دفاع کردم و پس از 2ماه کارمو از دست دادم و بعلت پاره ایی مسائل مرتبط با محل سکونت حدودا 4ماه آخر سال 96 هم درگیر پیدا کردن خونه و جابجایی شده بودم ...
    من حدود 10سال سابقه بیمه ایی دارم و در شرکت های خوبی سابقه کار دارم و این سابقه جدا از کل سابقه شغلی ام هستش
    حدودا 4ماه هستش که زمینه کاریمو از شبکه به حوزه لینوکس تغییر دادم و دلم میخواد آیندمو تو اون بسازم (با کلی تحقیق و بررسی این تصمیم رو گرفتم و مصمم هستم)
    علاقه من مطالعه و کسب تجربه در زمینه لینوکس (مهندسی و نگهداری و مدیریت سیستم) هستش. بنابراین از چند ماه گذشته کلی رزومه دادم و 2شرکت جهت مصاحبه منو دعودت کردند اما بعد از چندین جلسه مصاحبه از من کارت پایان خدمت خواستند که من ندارم...
    سربازی نرفتم! و از الان تا پایان فرجه یکساله ام، تنها 6ماه باقی مونده
    مشکل من اینجاس که با وجود متاهلی و قسط و قرض که حدود 3میلیون میشه، چه تصمیمی توی این 6ماه باقی مونده بگیرم که درست باشه و پشیمون نشم؟

1-رفتن به سربازی درحالی که هزینه زندگی و قسط دارم؟ 2سال از وقت و عمرم تلف میشه و خروجی مالی و علمی نداره. مگر از بابت مالی، با کار کردن در شیفت عصر تیم های NOC یا SOC فقط قسط هایی که دارم رو بتونم تامین کنم
    2-پذیرش و رفتن به خارج از ایران جهت کار؟ (البته ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرم و متاسفانه باید چندین سال رو صرف درس خوندن کنم چون خارج از ایران به فارغ التحصیل های دانشگاه های خودشون و شهرونداشون کارمیدن و به خارج از کشورشون پذیرش شغلی نمیدن مگر طرف نابغه باشه) (ریسکش خیلی بالاست و متحمل هزینه و دوری از همسر و خانواده خواهم شد اما اگر موفق بشوم آینده خوبی خواهد داشت) (سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که ایا میشه پس از فراغت از تحصیل همون جا بمونم و برنگردم؟)
    3-نرفتن به سربازی تا 8سال و اقدام جهت خرید البته اگر تا اون موقع بفروشن؟ (توی این فرصت هم سعی میکنم تجربه توی زمینه جدید کاری ام کسب کنم و مبالغ قسط هامو تامین کنم)
    4-همسرم مهندسی صنایع خوندن. موقعیت شغلی خوبی داره. میشه که در همون رشته و یا چه بهتر اگر بشه که در رشته کامپیوتر پذیرش بگیرن و من به عنوان همراه جهت کار برم؟
    5-گزینه پیشنهادی شما...

Junior Member hj1331 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc of Electronics @ SBU

سلام دوست عزیز

من هم مشکل مشابهی مثل شما دارم (خواندن ارشد مجدد در خارج از ایران یا دکتری)، ولی مسائلی که شما دارید حقیقتا کارتون رو سخت خواهد کرد. سن شما برای تحصیلات آکادمیک بالاست (البته شاید خیلی جاها به این مساله توجهی نکنند). مورد بعدی مساله ی سربازی است که تا حالا و با وجود 35 سال سن نرفتید. تاهل هم مشکلات و محدودیت های خودش رو قطعا در این زمینه به همراه خواهد داشت. در مورد سربازی تجربیات خودم که برای همین پارسال هست رو بهتون میگم. ببینید شما در طول 2 ماه دوره ی آموزشی به هیچ عنوان وقت و توان کار کردن رو ندارید چون کاملا شما رو درگیر و زندگیتون رو مختل میکنه. بعد از 2 ماه آموزشی اگر با توجه به شرط تاهل توی شهر خودتون (که فکر میکنم تهران باشید) بیفتید عموما تا 2 بعد از ظهر باید توی پادگان باشید و باز هم شاید کار کردن کمی سخت باشه.

1) اگر قصد سربازی رفتن دارید، به نظر من توی 6 ماه باقی مانده به دنبال امریه دولتی بگردید. (سازمان انرژی اتمی، آموزش و پرورش و هرجایی که فکرش رو میکنید و توی اینترنت پیدا میکنید)
    2) اگر قصد سربازی رفتن دارید، از سازمان های مختلف نظامی مستقر در تهران، از همین الان پروژه های مرتبط با کامپیوتر و شبکه که حتما دارند بگیرید تا بتونید به عنوان کسری خدمت ازش استفاده کنید. تا جایی که خبر دارم حداکثر 2 پروژه به صورت غیر همزمان میتونید بگیرید و مثلا با هر دوش تا چند ماه ( مثلا 12 ماه بیشتر یا کمتر با توجه ابعاد پروژه) کسری خدمت میگیرید. در طول خدمت هم میتونید پروژه ی کسری بگیرید.
    3) نرفتن به سربازی تا 8 سال آینده خیلی از موقعیت های کاری چه توی ایران چه خارج از ایران (کما اینکه پاسپورت نمیدن بهتون) رو ازتون میگیره.
    4) بعد از حل کردن مشکل سربازی و گرفتن کارت پایان خدمت اگر قصد رفتن از ایران دارید به نظر من با توجه به زمینه ی کاریتون که خیلی هم جذب میکنن از طریق ویزای کار برای رفتن اقدام کنید (چون با توجه به مساله ی سنی ادامه تحصیل از نظر من جالب نیست).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hj1331 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من هم مشکل مشابهی مثل شما دارم (خواندن ارشد مجدد در خارج از ایران یا دکتری)، ولی مسائلی که شما دارید حقیقتا کارتون رو سخت خواهد کرد. سن شما برای تحصیلات آکادمیک بالاست (البته شاید خیلی جاها به این مساله توجهی نکنند). مورد بعدی مساله ی سربازی است که تا حالا و با وجود 35 سال سن نرفتید. تاهل هم مشکلات و محدودیت های خودش رو قطعا در این زمینه به همراه خواهد داشت. در مورد سربازی تجربیات خودم که برای همین پارسال هست رو بهتون میگم. ببینید شما در طول 2 ماه دوره ی آموزشی به هیچ عنوان وقت و توان کار کردن رو ندارید چون کاملا شما رو درگیر و زندگیتون رو مختل میکنه. بعد از 2 ماه آموزشی اگر با توجه به شرط تاهل توی شهر خودتون (که فکر میکنم تهران باشید) بیفتید عموما تا 2 بعد از ظهر باید توی پادگان باشید و باز هم شاید کار کردن کمی سخت باشه.

1) اگر قصد سربازی رفتن دارید، به نظر من توی 6 ماه باقی مانده به دنبال امریه دولتی بگردید. (سازمان انرژی اتمی، آموزش و پرورش و هرجایی که فکرش رو میکنید و توی اینترنت پیدا میکنید)
    2) اگر قصد سربازی رفتن دارید، از سازمان های مختلف نظامی مستقر در تهران، از همین الان پروژه های مرتبط با کامپیوتر و شبکه که حتما دارند بگیرید تا بتونید به عنوان کسری خدمت ازش استفاده کنید. تا جایی که خبر دارم حداکثر 2 پروژه به صورت غیر همزمان میتونید بگیرید و مثلا با هر دوش تا چند ماه ( مثلا 12 ماه بیشتر یا کمتر با توجه ابعاد پروژه) کسری خدمت میگیرید. در طول خدمت هم میتونید پروژه ی کسری بگیرید.
    3) نرفتن به سربازی تا 8 سال آینده خیلی از موقعیت های کاری چه توی ایران چه خارج از ایران (کما اینکه پاسپورت نمیدن بهتون) رو ازتون میگیره.
    4) بعد از حل کردن مشکل سربازی و گرفتن کارت پایان خدمت اگر قصد رفتن از ایران دارید به نظر من با توجه به زمینه ی کاریتون که خیلی هم جذب میکنن از طریق ویزای کار برای رفتن اقدام کنید (چون با توجه به مساله ی سنی ادامه تحصیل از نظر من جالب نیست).
    ممنون از پاسخ شما، دوست عزیز
    ممنون که از تجربه سربازی تون گفتین.

اولا امریه گرفتم ولی از رفتنش پشیمون شدم
    ثانیا در پذیرش آکادمیک سن شرط نیست مگر یکسری از دانشگاه های خاص و محدود
    ثالثا من میخوام تا جوان هستم و انگیزه دارم آینده دلخواهم رو بسازم

به جبران گذشته این تصمیم رو باید بگیرم و با کمی سختی کشیدن میخوام شرایطم رو بهبود بدم پس
    باید از گزینه های 1 الی 5 یک گزینه رو انتخاب کنم و فقط 6ماه فرصت دارم اما نمیدونم کدومش میتونه بهترین باشه...

لطفا راهنمایی کنید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

با سلام. دوستان من الان ارشد میخونم، مهندسی مکاترونیک، تو دانشگاه تهران. می خواستم دوباره واسه ارشد به ترکیه اپلای بدم، ولی چون از پروژه کارشناسیم نتونستم مقاله دربیارم و معدل کارشناسیم هم (دانشگاه تبریز) خیلی درخشان نیست، به ذهنم میرسه که اگه به نحوی تو رزومم مقاله ای داشته باشم، هر چند متوسط و در حد خودم، شانس بورس و پذیرشم بالا میره. الان سوال اصلیم اینه که......

1. همینجا تو دانشگاه تهران اگه مقاله ای کار کنم، اون مقاله به نام دانشگاه تهران خواهد بود، یعنی کنار اسم من مینویسن دانشگاه تهران، یعنی من دانشجوی دانشگاه تهرانم. در این صورت موقع اپلای یا ویزا یا وزارت علوم و اینا مشکل نمیشه؟ کسی نمیگه تو اگه دانشجوی دانشگاه تبریزی چرا اینجا نوشتن دانشگاه تهران؟ (چون میخوام از ارشد تهران انصراف بدم و دوباره با رزومه کارشناسیم اپلای بدم، میخوام حرفی از ارشد نزنم تو رزومه که در این صورت مقاله ای داشته باشم معلوم میشه دانشجوی دانشگاه تهرانم)

2. اگه خودم بگم که دانشجوی ارشد تهرانم و میخوام انصراف بدم، در این صورت موقع اپلای یا ویزا و ... مشکلی بوجود نمیاد؟ نمیگن تو اگه دانشجوی ارشدی چرا دوباره واسه ارشد اپلای کردی؟

یعنی خلاصه ارشد رو الان دانشگاه تهرانم و واسه ارشد دوباره میخوام واسه ترکیه اپلای بدم، ولی میخوام تو رزومم مقاله ای داشته باشم، که اونو الان فقط میتونم تو دانشگاه تهران کار کنم، که در این صورت تو مقاله اسمم به نام دانشگاه تهران ثبت میشه، که اگه قرار باشه بدون ذکر ارشد اپلای بدم، اونجا فاش میشه...... این مسئله راه حلی نداره؟

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام دوستان. خسته نباشید

جای بهتری توی فروم برای مطرح کردن این بحث پیدا نکردم.

من امسال کنکور کارشناسی دادم. با این رتبه ای که کسب کردم ، میتونم برم کامپیوتر و برق تهران. شریف هم میتونم هر رشته ای برم به جز کامپیوتر (برق شریف هم احتمال قبولی ام 50-50 هست) (در ضمن اول به کامپیوتر علاقه دارم و بعد به برق)

حالا سوالی که از شما داشتم اینه که آیا عاقلانه هست من برم مکانیک شریف و بعد توی شریف تغییر رشته به برق یا کامپیوتر بدم؟ این کار ، علاوه بر اینکه باید خیلی پیگیرش بود ؛ ممکنه موفقیت آمیز نباشه ولی میخوام ازتون بپرسم آیا شریف اونقدر میرزه که من این ریسک رو بکنم؟ چون ریسک نسبتا بزرگی هست.. ممکنه اونا با درخواست تغییر رشته ی من موافقت نکنن... اون موقع توی مکانیک موندگار میشم. مکانیک رو هم نسبتا علاقه دارم ولی نه به اندازه ی کامپیوتر و برق

راه دوم من اینه که برم کامپیوتر تهران و اونجا با انرژی درس بخونم و یک معدل خوب در لیسانس کسب کنم و ادامه ی ماجرا...

اینکه من برم دانشگاه تهران ، چقدر ممکنه شانس اپلای من رو نسبت به شریف کم کنه؟ میدونم که خیلی فرقی نداره ولی میخوام بدونم مثلا با مدرک لیسانس دانشگاه تهران میشه به 10 تا دانشگاه اول یا 20 تای اول فکر کرد؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378h نمایش پست ها
    سلام دوستان. خسته نباشید

جای بهتری توی فروم برای مطرح کردن این بحث پیدا نکردم.

من امسال کنکور کارشناسی دادم. با این رتبه ای که کسب کردم ، میتونم برم کامپیوتر و برق تهران. شریف هم میتونم هر رشته ای برم به جز کامپیوتر (برق شریف هم احتمال قبولی ام 50-50 هست) (در ضمن اول به کامپیوتر علاقه دارم و بعد به برق)

حالا سوالی که از شما داشتم اینه که آیا عاقلانه هست من برم مکانیک شریف و بعد توی شریف تغییر رشته به برق یا کامپیوتر بدم؟ این کار ، علاوه بر اینکه باید خیلی پیگیرش بود ؛ ممکنه موفقیت آمیز نباشه ولی میخوام ازتون بپرسم آیا شریف اونقدر میرزه که من این ریسک رو بکنم؟ چون ریسک نسبتا بزرگی هست.. ممکنه اونا با درخواست تغییر رشته ی من موافقت نکنن... اون موقع توی مکانیک موندگار میشم. مکانیک رو هم نسبتا علاقه دارم ولی نه به اندازه ی کامپیوتر و برق

راه دوم من اینه که برم کامپیوتر تهران و اونجا با انرژی درس بخونم و یک معدل خوب در لیسانس کسب کنم و ادامه ی ماجرا...

اینکه من برم دانشگاه تهران ، چقدر ممکنه شانس اپلای من رو نسبت به شریف کم کنه؟ میدونم که خیلی فرقی نداره ولی میخوام بدونم مثلا با مدرک لیسانس دانشگاه تهران میشه به 10 تا دانشگاه اول یا 20 تای اول فکر کرد؟
    شریف بهر حال شهرت ویژه ای داره، ولی بهتره علاقه تان را دنبال کنید. اگر به کامپیوتر خیلی بیشتر از مکانیک علاقه دارید همان تهران هم خوب است و میتوانید رزومه قوی بسازید.

یکی از دوستانم ارشد ایمنی شناسی پزشکی داره و میخواد برای دکترا اپلای کنه اما سایت دانشگاهای مورد نظرش چیزی به اسم ایمنی شناسی به طور جداگانه ندارن،اکثرا microbiology & immunology دارن،این مساله میتونه مشکل ساز بشه؟
    +سوال دیگه اینکه برفرض اگه پذیرش بگیره وقتی برگرده وزارت بهداشت مدرک microbiology & immunology رو چه طوری ارزشیابی میکنه؟
    برای اینکه عنوان بالینی به مدرک اضافه بشه حتما باید medical یا clinical باشه؟

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان فروم
    برای من فرقی نمیکند برای تحصیل بروم یا برای کار، در هر صورت میخوام چند مدت خارج از ایران زندگی کنم و این برای من خیلی حیاتی هست. لطف با نظرات خود مرا یاری کنید
    من کارشناسی عمران آب و فاضلاب از دانشگاه بهشتی
    معدل کارشناسی :15.85
    و ارشد عمران محیط زیست از دانشگاه بهشتی با معدل 16.85
    معدل کاردنی و کارشناسی با هم با در نظر گرفتن امتیازات و تعداد واحد ها:۱۶،۴۳
    زبانم در حد متوسط هست ولی‌ هیچ مدرک زبانی نگرفتم.
    سابقه کاری،4 سال تو شرکت مشاور مرتبط با رشته محیط زیست و آب و فاضلاب دارم.
    از بین کشورای خارجی آمریکا اولویت بیشتری برام داره ولی با کشورهای دیگه هم مشکلی ندارم.
    از لحاظ هزینه دنبال کار و دریافت کمک هزینه هستم و حتی الامکان فاند میخام.
    جنسیت مرد و مجردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)