نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 70 از 70 نخستنخست ... 206061626364656667686970
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 698 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

الان من حدود چهار سال هست که دانمارک زندگی میکنم و به صورت تخصصی روی رشته خودم که مهندسی برق قدرت هست کار میکنم و مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران دارم سال ۲۰۱۴ فارغ التحصیل شدم. الان هم چون همسرم امریکا درس میخونه تصمیم گرفتم که برم و دکترا بخونم در آمریکا. الان مشکلی که هست اینه که یه سری ها به من میگن که اصلا نگو از دانمارک داری اپلای میکنی چون فکر میکنن میخواس مستر اوت کنی و بری سراغ بازار کار و کلا شرایط خانوادگی تو وسط نیار. از طرف دیگه یه سری ها به من میگن حتما بگو دانمارک هستی و همسرت آمریکا هست و به این دلیل داری میری. خواستم بدونم نظر شما چیه و بهتره به چه نحوی شروع کنم که مشکلی پیش نیاد. خیلی ممنون.

Junior Member

سلام وقت بخیر. دوستان بنده 26 سالمه خدمت سربازیم تازه تموم شده و میخوام باز ادامه تحصیل بدم. من سال 93 دانشجو کاردانی کامپیوتر-نرم افزار بودم 50 واحد پاس کردم و ترک تحصیل کردم 25 واحد دیگه مونده تا مدرک کاردانی رو بگیرم و حدودا 2 سال هم کارشناسی. تصمیم دارم بعد اینکه کارشناسی رو گرفتم اقدام کنم برای کارشناسی ارشد واسه اروپا یا کانادا. پذیرش رو که میدونم میشه گرفت اما سوالم اینه ایا با توجه به سن من اصلا امکان فاند گرفتن دارم و مهمتر اینکه آیا آفیسر سفارت با توجه به گپ تحصیلی زیادی که قبل از گرفتن مدرک کارشناسی داشتم منو ریجکت میکنه یا براش عجیب نیست توی سن 29 سالگی اقدام کردم واسه ارشد ؟ ( در شرایطی که کاردانی و کارشناسی رو از 26 سالگی دوباره شروع کردم )
    با چندتا موسسه صحبت کردم در این مورد اما احساس کردم اونا فقط دنبال پول هستن و هرچی شما بگی و هر شرایطی داشته باشی میگن امید هست مشکلی نیست D: ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه.

Junior Member peymanpaj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس معماری - دانشگاه آزاد تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_ja نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر. دوستان بنده 26 سالمه خدمت سربازیم تازه تموم شده و میخوام باز ادامه تحصیل بدم. من سال 93 دانشجو کاردانی کامپیوتر-نرم افزار بودم 50 واحد پاس کردم و ترک تحصیل کردم 25 واحد دیگه مونده تا مدرک کاردانی رو بگیرم و حدودا 2 سال هم کارشناسی. تصمیم دارم بعد اینکه کارشناسی رو گرفتم اقدام کنم برای کارشناسی ارشد واسه اروپا یا کانادا. پذیرش رو که میدونم میشه گرفت اما سوالم اینه ایا با توجه به سن من اصلا امکان فاند گرفتن دارم و مهمتر اینکه آیا آفیسر سفارت با توجه به گپ تحصیلی زیادی که قبل از گرفتن مدرک کارشناسی داشتم منو ریجکت میکنه یا براش عجیب نیست توی سن 29 سالگی اقدام کردم واسه ارشد ؟ ( در شرایطی که کاردانی و کارشناسی رو از 26 سالگی دوباره شروع کردم )
    با چندتا موسسه صحبت کردم در این مورد اما احساس کردم اونا فقط دنبال پول هستن و هرچی شما بگی و هر شرایطی داشته باشی میگن امید هست مشکلی نیست D: ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه.
    سلام،
    علي جان من شرايط شما رو نميدونم و خوب نظري كه ميدم جنرال هست و بسته به شرايط زندگي، مالي و ... شما ميتونه تغيير كنه.
    اگر از شرايط مالي مناسبي برخوردار هستي بنظرم زمانت رو بزار روي تقويت زبان و براي همون كارشناسي در كشور ديگه اقدام كني خيلي جلوتر هستي تا بخواي تقريبا سه سال صرف كارشناسي خوندن توي ايران بكني، هم از نظر سني جلوتر ميوفتي و هم از نظر تطبيق با محيط و فرهنگ كشور ميزبانت.
    اما اگر به اين نتيجه رسيدي كه همينجا كارشناسي رو بخوني، نگران سن و گپ تحصيلي نباش، گپ تحصيلي رو ميتوني با دلايل موجهي مثل نياز به تامين هزينه تحصيل و اينجور چيزها توجيه كني و سن رو هم بعنوان يه فرد 38 ساله من در 36 سالگي اپلاي كردم و سه-چهار تا ادميشن هم گرفتم (از دانشگاه كنكورديا كانادا، وست مينستر لندن و هريوت اسكاتلند...). شايد فقط آفيسر كانادا روي سن حساس باشه ولي كشورهاي اروپايي مثل هلند، سوئد، انگلستان، ... روي سن حساسيتي ندارن.
    در ضمن 29 سال سني نيست دوست عزيز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanpaj نمایش پست ها
    سلام،
    علي جان من شرايط شما رو نميدونم و خوب نظري كه ميدم جنرال هست و بسته به شرايط زندگي، مالي و ... شما ميتونه تغيير كنه.
    اگر از شرايط مالي مناسبي برخوردار هستي بنظرم زمانت رو بزار روي تقويت زبان و براي همون كارشناسي در كشور ديگه اقدام كني خيلي جلوتر هستي تا بخواي تقريبا سه سال صرف كارشناسي خوندن توي ايران بكني، هم از نظر سني جلوتر ميوفتي و هم از نظر تطبيق با محيط و فرهنگ كشور ميزبانت.
    اما اگر به اين نتيجه رسيدي كه همينجا كارشناسي رو بخوني، نگران سن و گپ تحصيلي نباش، گپ تحصيلي رو ميتوني با دلايل موجهي مثل نياز به تامين هزينه تحصيل و اينجور چيزها توجيه كني و سن رو هم بعنوان يه فرد 38 ساله من در 36 سالگي اپلاي كردم و سه-چهار تا ادميشن هم گرفتم (از دانشگاه كنكورديا كانادا، وست مينستر لندن و هريوت اسكاتلند...). شايد فقط آفيسر كانادا روي سن حساس باشه ولي كشورهاي اروپايي مثل هلند، سوئد، انگلستان، ... روي سن حساسيتي ندارن.
    در ضمن 29 سال سني نيست دوست عزيز
    خیلی ممنون از پاسختون پیمان جان، برنامه ام اینه واسه ارشد اقدام کنم. همه ی ترسمم این بود که افیسر منو بخاطر سنم ریجکت کنه و نتونم قانعش کنم چرا توی 28 سالگی لیسانس گرفتم و اقدام کردم برای ارشد .

Junior Member

سلام دوستان.من یه مشورت ازتون میخوام.لطف میکنید کمکم کنید.
    من یه پسر 29 سالم.پاسپورت دارم(معافیت کفالت دائم سربازی دارم).لیسانس مهندسی مکانیک روزانه سراسری تبریز گرفتم با معدل 14.ولی متاسفانه 13 ترم طول کشید.با ریز نمرات دااااغون(4 ترم مشروطی دارم و نمره زیر 10 خیلیییییی زیاد دارم). دلیل این اتفاق هم یه سری مشکلات بود که فکر نکنم بتونم برای گرفتن ویزا به آفیسر بگم یا برای دانشگاه توضیح بدم(تاثیر منفی تو پذیرش یا ویزا داره).بعد فارغ التحصیلی 1 سال مدرکمو گذاشتم کاریابی تا آزاد شه.بعدشم چند جا رفتم سراغ کار مرتبط با رشتم ولی متاسفانه جایی قبولم نکردن(البته خودمم بودم قبول نمیکردم).مجبور شدم برم تو کار کاملا غیر مرتبط با رشتم که بتونم یه پولی جمع کنم.الان میخوام ادامه تحصیل بدم.منتها دو دلم و سردرگم.مطمئنا برای ارشد با توجه به رزومم و بودجم نمیتونم خارج کشور بخونم.مجبورم ایران بخونم.رزوممو قوی کنم و برای دکتری برم.مقصد مورد نظرمم اروپاست با یه فاند کوچولویی هم که بدن(میدونم برای آمریکا و کانادا و استرالیا شانسی ندارم).الان مشکلم اینه که این ریز نمرات و این گپ 5 سالم کار دستم بده.نمیخوام اینجا بگم که شانس پذیرشم چنده...فقط سوالم اینه که آیا به نظر شما با این توصیفاتی که کردم ادامه تحصیل دادنم منطقیه یا نه؟؟؟
    ممنون میشم کمکم کنید دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط suntin نمایش پست ها
    من یه پسر 29 سالم.پاسپورت دارم(معافیت کفالت دائم سربازی دارم).لیسانس مهندسی مکانیک روزانه سراسری تبریز گرفتم با معدل 14.ولی متاسفانه 13 ترم طول کشید.با ریز نمرات دااااغون(4 ترم مشروطی دارم و نمره زیر 10 خیلیییییی زیاد دارم). دلیل این اتفاق هم یه سری مشکلات بود که فکر نکنم بتونم برای گرفتن ویزا به آفیسر بگم یا برای دانشگاه توضیح بدم(تاثیر منفی تو پذیرش یا ویزا داره).بعد فارغ التحصیلی 1 سال مدرکمو گذاشتم کاریابی تا آزاد شه.بعدشم چند جا رفتم سراغ کار مرتبط با رشتم ولی متاسفانه جایی قبولم نکردن(البته خودمم بودم قبول نمیکردم).مجبور شدم برم تو کار کاملا غیر مرتبط با رشتم که بتونم یه پولی جمع کنم.الان میخوام ادامه تحصیل بدم.منتها دو دلم و سردرگم.مطمئنا برای ارشد با توجه به رزومم و بودجم نمیتونم خارج کشور بخونم.مجبورم ایران بخونم.رزوممو قوی کنم و برای دکتری برم.مقصد مورد نظرمم اروپاست با یه فاند کوچولویی هم که بدن(میدونم برای آمریکا و کانادا و استرالیا شانسی ندارم).الان مشکلم اینه که این ریز نمرات و این گپ 5 سالم کار دستم بده.نمیخوام اینجا بگم که شانس پذیرشم چنده...فقط سوالم اینه که آیا به نظر شما با این توصیفاتی که کردم ادامه تحصیل دادنم منطقیه یا نه؟؟؟
    با سلام. با توجه به شرایط تحصیلی و مالی ای که فرمودید بنظرم بهترین راه همون خوندن ارشد داخل ایران و برنامه ریزی برای دکتراست. تنها راه بهبود رزومتون هم انتشار مقاله هستش گرچه برای خیلی از کشورها با توجه به شرایط لیسانستون متاسفانه شانسی نخواهید داشت. طبیعتا اگه ارشد بخونید دیگه مشکل گپ هم برای دکتری نخواهید داشت. برخلاف نظر شما و خیلی های دیگه، تو سال های اخیر اپلای برای دانشگاههای اروپا به مراتب سختتر از کانادا و آمریکاست

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط suntin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من چند سال پیش همین شرایط شما رو داشتم رشتمم کامپیوتر هست تحصیل رو در مقطع ارشد در ایران انجام دادم و مقالمم دادم الان دارم آیلتسم میگیرم اگه اراده قوی داشته باشید می تونید البته من هنوز کارم تمام نشده ولی مطمنم مشکلی نخواهم داشت ولی به شما توصیه می کنم اگه می تونید سالی 150 تومن جور کنید برید مالزی بخونید (برای دکترا که دیدم این مقدار کافی بود) از اونجا برای اروپا یا کشور های دیگه اقدام کنید چون دانشگاه های خوبی داره اگه 250 تومن سالی(برای دو سال) می تونید جور کنید برید آلمان. من اگه برگردم عقب حتما آلمان رو انتخاب می کنم چون کار دانشجویی زیاد داره و شما مشکل مالی نخواهید داشت.
    ضمنا با دوستمون موافقم به نظر میاد اروپا شرایط نسبتا سختتری رو در دکترا داره.
    موفق و پیروز باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telemark university;systems and control

سلام دوستان وقت بخیر
    من لیسانس مهندسی الکرونیک در ایران خوندم با معدل 16.5
    ارشد مهندسی سیستم و کنترل خوندم با معدل C+ در نروژ
    سه تا مقاله بین المللی دارم که دوتاشون اسم اول هستم و یکیشون اسم سوم. در مجموع تا حالا 44 سایتیشن داشتن. همه مقالاتم هم در حوزه انرژی های تجدید پذیر هستند
    تافل نمره ام 94 هست
    و 5 سال سابقه کاری در حوزه انرژی های تجدید پذیر دارم
    برای دکتری چه کشور هایی به نظرتون شانس دارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)