نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 10 از 70 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دوراهی: دکتری داخل ثبت نام کنم یا...؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    شما شک نکن تو همون آزاد شهرستان درس بخونی شانس استاد شدنت همونجا بیشتره. همینطور هم در مورد تهران و امیرکبیر و شریفو ... من با مدرک شریف آزاد شهرستان رفتم! وقتی رئیس دانشگاه هم از آزاد فلانجا مدرک گرفته و با فوق لیسانس + () ریس شده مگه عقلش رو از دست داده اجازه بده شما تو اون سیستم وارد شی و کلی موقعیت اون رو به خطر بندازید. دانشگاه آزاد به شدت رلوکتانس داره سر جذب فارغ التحصیلای غیر آزادی.... به خاطر همین مساله گه گفتم.
    دوست عزیز شما اگه از MIT هم تموم کرده باشی برای ریاست و مدیرت تو دانشگاه آزاد براشون رقیب نیستی...زیرا برای ریاست, رفاقت و رابطه و ...چیزای دیگه لازمه..اونا شما رو میخان تا دانشجو جذب کنن و جیبشونو خالی کنن و صفا کنن...اتفاقا به شما نیاز دارن و به قول معروف کلاس میزارن...در ضمن موافقم که دانشگاه آزاد به فارق التحصیلش تعصب داره و اگر قرار باشه یکیشو انتخاب کنه..دانشگاه آزادیو انتخاب میکنه...در ضمن آزاد ماشالا مثل قارچ زیاد شده.....بازم معتقد آزاد شهرستان میشه هیئت علمی شد...بستگی به سطح توقع فرد داره ....در ضمن ...به نظر من reg2 حرفای بسیار مهمی در این مورد مطرح کرد

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط neocheerfull نمایش پست ها
    سلام دوستان! من فوق لیسانسم رو سال گذشته تموم کردم امسالم دارم می خونم برای پذیرش گرفتن. تافل دارم و امتحان جی آر ای هم قرار بدم!! کلا رزومه ی بدی ندارم و قصد دارم فقط برای آمریکا اقدام کنم و یه جای خوب بگیرم و هدفم فقط رفتن نیست.

اما حالا یه مسئله: من توی آزمون دکتری همینجوری شرکت کردم و در شگفتی تمام دانشگاه تهران قبول شدم! الان بدجوری گیر کردم که ثبت نام کنم یا نه؟؟؟!!!!
    چند تا راه به نظر خودم رسیده

1- دکتری داخل رو بی خیال شم کلا و همون اپلای رو ادامه بدم که دردسرم اینجوری کمتره
    2- دکتری داخل رو شروع کنم و بی خیال اپلای شم و در کنارش کارم بکنم ( گفتنی ام که اینجا کار خوبی هم دست و پا کردم برای خودم)
    3- دکتری داخل رو فعلا شروع کنم اما در کنارش اپلای هم بکنم که اگه جور شد برم ( استادم زیاد با این مسئله مشکل نداره)

حالا نظر شما چیه ؟ راه دیگه ای هم به نظرتون میرسه؟
    خیلی ممنونم!
    سلام. با عرض تبریک به خاطر قبولی دکتریتون من نظر شخصیم رو می گم. من به عنوان دانشجوی دکتری خدمتتون عرض کنم که اگر یه بار دیگه برگردم به موقع امتحان دکتری، قید ایران رو کمپلت می زدم و واسه خارج اپلای می کردم. به نظر من شما از آینده هیچ اطلاعای ندارید و نمی دونید چه اتفاقی خواهد افتاد من اگه جای شما بودم حالا که قبول شدم ثبت نام می کردم و از همون روز اول دنبال اپلای خارج از کشور می بودم چیزی که الان دارم شروع می کنم. اما اینم بهتون بگم اگه TOEFL و GRE و ... امتحان ندادید باید بگم فرآیند اپلای همزمان با خوندن دکتری یه مقدار وقتگیر خواهد بود و اذیتتون هم می کنه. چون حداقل دو ترم اول درگیر درس می شین بعد امتحان جامع بعد نوشتن پروپوزال و ... اما چندین نفر رو می شناسم که وسط دکترا پذیرش گرفتن و عطای دکتری داخل رو به لقاش بخشیدن. اگه می خواید همزمان با دکترا اپلای کنید به نظر من صداش رو جایی درنیارید. گذشته از سطح کیفی دانشگاهها به این نکته هم توجه داشته باشید که به احتمال خیلی زیاد شما در نهایت استاد دانشگاه خواهید شد آیا نهایتاً شخصیت و استایل زندگی شما با سیستم حاکم بر دانشگاههای ایران جور در میاد؟ (این یه موضوع کاملاً شخصی هست و خودتون باید جواب بدین) مشکلی نخواهید داشت؟ با توجه به افزایش بدون برنامه در تعداد پذیرش دانشجو در مقطع دکترا که ماشالله روز به روز هم بدتر می شه و آقایون شب می خوابن و صبح می گن پذیرش دکترا رو 2 برابر کنین، آیا فکر می کنید دکتری داخل می تونه ارضاتون کنه؟ و هزاران آیا دیگه.
    ویرایش توسط m_rond : September 22nd, 2011 در ساعت 06:04 PM
    Never Say Never

Junior Member

البته به نظر من اگه واقعا میخواهید بر گردید گزینه 2 بهتره ، چون وقتی بعد از چند سال برگردبد شما دوباره اینجا باید از ابتدا شروع کنید ولی در صورت موندن شغل ، وضع مادی و زندگیتون جلوتره!

دوستان مرسی بابت نظرات واقعا خوبتون! خیلی بهم کمک کردین! راستیتش من بیشتر خودم به خارج فکر می کنم و به این نتیجه رسیدم که اگه قرار دکترا بخونم برم اونور! حالا مسئلم اینه که ایا این دکترا رو به عنوان سوپاپ اطمینان نگه دارم یا نه؟ D: حرفای m_rod حرف خیلی از دانشجو دکتراها س که تو این چند روز حرف زدم باهاشون
    جالا بیشتر دارم به این فکر می کنم یا دکترای داخل رو کلا بی خیال شم یا اینکه شروعش کنم و وسطش بی خیال شم یعنی گزینه های 1 و 3 !!! با توجه به اینکه از استادام می خام ریکام بگیرم و ... می ترسم یکم اوضاعم ناجور بشه و دانشگاهم تو کارم کارشکنی کنه و .... به نظرتون به ریسکش می ارزه آدم دکتری اینجا رو شروع کنه؟
    ویرایش توسط neocheerfull : September 22nd, 2011 در ساعت 11:39 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

چه ریسکی مد نظرتونه؟؟؟؟؟

شما دکترا ثبت نام میکنید اپلای هم می کنید، پذیرش گرفتین دوست داشتین میرید خارج دوست نداشتید می مونید. استاد هم از نیت شما باخبر شه ممکنه ریکام بده ممکنه نده اینو فقط باید مد نظر داشته باشید.

دانشگاه چطوری تو کار شما کارشکنی میکنه؟ مثلا ازتون شکایت می کنه که چرا دکتری رو وسطش ول کردین؟؟ از اون حرفا بود.

حتی استادت هم حق نداره شاکی شه، مگه داره خرجت رو میده تو دکترا؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان مرسی بابت نظرات واقعا خوبتون! خیلی بهم کمک کردین! راستیتش من بیشتر خودم به خارج فکر می کنم و به این نتیجه رسیدم که اگه قرار دکترا بخونم برم اونور! حالا مسئلم اینه که ایا این دکترا رو به عنوان سوپاپ اطمینان نگه دارم یا نه؟ D: حرفای m_rod حرف خیلی از دانشجو دکتراها س که تو این چند روز حرف زدم باهاشون
    جالا بیشتر دارم به این فکر می کنم یا دکترای داخل رو کلا بی خیال شم یا اینکه شروعش کنم و وسطش بی خیال شم یعنی گزینه های 1 و 3 !!! با توجه به اینکه از استادام می خام ریکام بگیرم و ... می ترسم یکم اوضاعم ناجور بشه و دانشگاهم تو کارم کارشکنی کنه و .... به نظرتون به ریسکش می ارزه آدم دکتری اینجا رو شروع کنه؟
    من خیلی به حرف های reg2 اعتقاد دارم. (توصیه می کنم یک بار دیگه حرفاش رو بخونی) اگه به خارج می اندیشی و عزمت جزم شده، دیگه یه دکترای دانشگاه تهران مایوست نکنه! (من خودم تازه ارشدم تموم شده و با تعداد زیادی از دانشجوهای دکترای شریف و امیرکبیر صحبت کرده ام، همه حرف های مشابه m_rond رو می زنن)
    شروع به تحصیل کردن شما در دوره دکترا به شدت انگیزه خارج رفتنتان را کم خواهد کرد و جو شما را به سمت امتحان جامع و پروپوزال و ژورنال و .. سوق خواهد داد. یادتان باشد تا وقتی درون رودخانه نپریده باشید میتوانید دنیایی بزرگتر از رودخانه را ببینید، به محض پریدن داخل رودخانه آب شما را با خود خواهد برد و تنها کاری که می توانید بکنید این است که هر از چندگاهی نفس بگیرید تا غرق نشوید و دیگر دنیای بیرون رودخانه ای را نخواهید دید تا انگیزه ای برای بیرون پریدن داشته باشید!
    "I have a dream"

من باشم اصلا به 2 و 3 فكر هم نميكنم. راستش رو بخواهيد اصلا خودم آزمون دكتراي داخل رو هم ندادم. تافلتون براي اكثر جاها كافيه اصلا نيازي به re-take هم نداره. 99 براي اكثرا دانشگاه ها با 100 اصلا فرقي نميكنه. GRE اما براي امريكا مهمه. اگر روزمه خوبي داريد يه استادي در زمينه كاري خودتون پيدا كنيد و بريد. چرا بايد وقتتون رو هدر ثبت نام و درسهاي دانشگاه اينجا كنيد؟ مگه اينكه بخواهيد بگيد كه توي پروسه اپلاي لازم دارم و يا اينكه مطمئن باشيد امسال جايي كه ميخواهيد قبول نميشيد و اپلاي ميفته براي سال ديگه و سال ديگه تازه اپلاي كنيد سال بعدش ميريد كه ميشه 2 سال علافي, 2 سال اينجا ميرسيد به پروپوزال!
    اگرچه خارج رفتن فقط يه اسمه و واقعا جا داره تا جا اما چيزي كه مسلمه اينه كه اگر هدفتون كسب دانش باشه محيط بهتري در خارج فراهمه. اگر هدفتون هيئت علمي شدن اينجا باشه, باز فرق ميكنه. راستي من نميبينم بين استادامون كسي فارغ التحصيل اينجا باشه. اكثرا امريكا, كانادا, اروپا و چندتايي هم آسيا (ژاپن) و ... هستن. بعيد ميدونم اگر كسي خارج درس بخونه اينجا قبولش نكنن, اما اينو ديدم كه يه كاري ميكنن فرار كني بري همونجا!
    بازم ما اينجا نظر ميديم, تصميم گيرنده شما هستيد, خودتون هدفتون و موقعيتتون رو ميدونيد.
    موفق باشيد

Senior Member m_rond آواتار ها

در مورد ریکام اگه دانشگاه فوق و دکتراتون یکی نیست می تونید ریکامهاتون رو از استاد راهنما و مشاور فوقتون بگیرید و صداش رو تو دانشگاه دکتراتون در نیارید. در مورد کارشکنی دانشگاه هم فکر نکنم خیلی مشکلی باشه. البته واسه استاد راهنما و گروهتون یه مقدار ثقیله که ول کنید و برید و دستشون رو بذارید تو پوست گردو. من یکی از دوستام وقتی از فرصت مطالعاتی برگشت و دیگه باید رساله رو می نوشت و دفاع می کرد یهو غیبش زد. البته من و یکی دیگه از دوستای مشترکمون در جریان بودیم. ایشون دست از دکتراش کشید و الان یه ساله دوباره دکترا رو تو خارج از کشور و تحت سوپروایزی همون استادی که واسه فرصت رفته بود پیشش شروع کرده. یا یه نفر دیگه تو دانشکدمون ول کرد و الان تو دانشگاه دیویس دوباره دکتراش رو شروع کرده. البته نمی خوام شما رو ترغیب کنم که حتماً اینکار رو بکنید. البته ول کردن دکترا ممکنه واسه جاییکه می خواید براش اپلای کنید یه پوئن منفی باشه اونم اینکه استاد بگه این شخص به تعهداتش پایبند نیست و یه وقت یه جای بهتر از من هم پیدا کنه یهو ول کنه و بره البته اونم تو مکاتبات و sop می تونید کاملاً توضیح بدین و توجیه کنین. خوبه بازم همینطور نظرهای متفاوت رو بررسی کنید و در نهایت تصمیم گیری کنید.
    Never Say Never

من از حرفای اکثر دوستان به این نتیجه رسیدم و دارم تصمیم رو روی این قضیه میگیرم لطفا اگه چیزی به ذهنتون می رسه اضافه کنین به این:
    دکتری داخل چیز زیادی به لحاظ علمی به من اضافه نمی کنه چون اصن تو رشته ی مورد علاقم هیئت علمی چندانی وجود نداره!از اونجا که دانشگاه فوق و دکتریم یکیه پس در مورد ریکام فک می کنم به مشکل می خورم! در حین دکتری هم مجبورم یک کار پاره وقت داشته باشم تا از گشنگی نمیرم. در نهایت بعد از 4-5 سال فکر می کنم نه دکتری درست حسابی دستم باشه و نه کار خوبی کرده باشم. در نتیجه بهتره راهی رو انتخاب کنم که بتونم توش از بهترین ها باشم. حالا اگه شد می رم یک دانشگاه خوب و رشته مورد علاقم رو می خونم که این اولویت اولمه و اگر دیدم نشد به صورت کاملا تخصصی وارد کار می شم که تقریبا موقعیت خوبی هم توش دارم. من فکر می کنم بالاخره باید یه جایی یه حرکت بزرگ کرد و نترسید. نظرتون چیه؟

Junior Member

با سلام
    خیلی بحث خوبی بود.
    اساتید دانشگاه من هم اصلا دکتری داخل رو پیشنهاد نمی کنن. تازه این اساتید فارغ التحصیل سال های 74 و 75 امیر کبیر و شریف هستند.
    اما فکر می کنم برای کار و زندگی آینده در ایران دکتری داخل بهتر باشه. در مجموعه همون که دوستان گفتن اگر در ایران باشی زندگیت سریع تر تثبیت می شه.
    ضمنا اگر در ایران در یک دانشگاه خوب و با یک استاد خوب کار کنید خیلی با خارج فرقی ندارد. من چندین مورد دکتری داخل شنیدم که بعد از دکتری هیئت علمی دانشگاه های استرالیا شدند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)