نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 11 از 70 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

پیش فرض پاسخ : دوراهی: دکتری داخل ثبت نام کنم یا...؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط neocheerfull نمایش پست ها
    من از حرفای اکثر دوستان به این نتیجه رسیدم و دارم تصمیم رو روی این قضیه میگیرم لطفا اگه چیزی به ذهنتون می رسه اضافه کنین به این:
    دکتری داخل چیز زیادی به لحاظ علمی به من اضافه نمی کنه چون اصن تو رشته ی مورد علاقم هیئت علمی چندانی وجود نداره!از اونجا که دانشگاه فوق و دکتریم یکیه پس در مورد ریکام فک می کنم به مشکل می خورم! در حین دکتری هم مجبورم یک کار پاره وقت داشته باشم تا از گشنگی نمیرم. در نهایت بعد از 4-5 سال فکر می کنم نه دکتری درست حسابی دستم باشه و نه کار خوبی کرده باشم. در نتیجه بهتره راهی رو انتخاب کنم که بتونم توش از بهترین ها باشم. حالا اگه شد می رم یک دانشگاه خوب و رشته مورد علاقم رو می خونم که این اولویت اولمه و اگر دیدم نشد به صورت کاملا تخصصی وارد کار می شم که تقریبا موقعیت خوبی هم توش دارم. من فکر می کنم بالاخره باید یه جایی یه حرکت بزرگ کرد و نترسید. نظرتون چیه؟
    من اگر جاي شما بودم همين كارو مي كردم. چون واقعا منطقيه حرفتون!

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

به نظر من، همونطور که اول هم گفتم، اگه واقعا قصد برگشت به ایران دارید همینجا دکترا بگیرید بهتره، وقتی برگردید با چیزایی مواجهه هستید که جز سرخوردگی واسه آدم حاصلی نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    من باشم اصلا به 2 و 3 فكر هم نميكنم. راستش رو بخواهيد اصلا خودم آزمون دكتراي داخل رو هم ندادم. تافلتون براي اكثر جاها كافيه اصلا نيازي به re-take هم نداره. 99 براي اكثرا دانشگاه ها با 100 اصلا فرقي نميكنه. GRE اما براي امريكا مهمه. اگر روزمه خوبي داريد يه استادي در زمينه كاري خودتون پيدا كنيد و بريد. چرا بايد وقتتون رو هدر ثبت نام و درسهاي دانشگاه اينجا كنيد؟ مگه اينكه بخواهيد بگيد كه توي پروسه اپلاي لازم دارم و يا اينكه مطمئن باشيد امسال جايي كه ميخواهيد قبول نميشيد و اپلاي ميفته براي سال ديگه و سال ديگه تازه اپلاي كنيد سال بعدش ميريد كه ميشه 2 سال علافي, 2 سال اينجا ميرسيد به پروپوزال!
    اگرچه خارج رفتن فقط يه اسمه و واقعا جا داره تا جا اما چيزي كه مسلمه اينه كه اگر هدفتون كسب دانش باشه محيط بهتري در خارج فراهمه. اگر هدفتون هيئت علمي شدن اينجا باشه, باز فرق ميكنه. راستي من نميبينم بين استادامون كسي فارغ التحصيل اينجا باشه. اكثرا امريكا, كانادا, اروپا و چندتايي هم آسيا (ژاپن) و ... هستن. بعيد ميدونم اگر كسي خارج درس بخونه اينجا قبولش نكنن, اما اينو ديدم كه يه كاري ميكنن فرار كني بري همونجا!
    بازم ما اينجا نظر ميديم, تصميم گيرنده شما هستيد, خودتون هدفتون و موقعيتتون رو ميدونيد.
    موفق باشيد
    من هم همینطور. امسال حتی برای امتحان دکتری ثبت نام هم نکردم چون اصلا بدین شکل رو قبول ندارم. شده یک کنکور دیگه. تازه ظرفیت ها رو همینطوری افزایش میدن در حالی که بستر اون در دانشگاه وجود ندارد. ایران یعنی کشور آزمون ها. اگر نمره زبان آمده است، گزینه یک به نظر بهتر میاد.

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

من دانشجوی سال سوم رشته علوم آزمایشگاه هستم، یعنی الان وارد سومین سال شدم، ترم 5
    زیاد به رشته م علاقه ندارم، بر عکس خیلی به رشته فناوری اطلاعات علاقه دارم
    به نظر شما بی خیال بشم و برم مالزی یا هرجای دیگه و از کالج ( پیش دانشگاهی ) شروع کنم و آی تی بخونم؟ یا اینکه همین رو ادامه بدم؟

لازم به ذکره که بعد از اینکه ترم 8 درسم تموم شد باید 15 ماه هم طرح بگذرونم تا مدرکم رو بدن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان فروم
    من کارشنسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم،و برای ادامه تحصیل به نظرات شما دوستان احتیاج دارم
    وضعیت من به صورت زیر هست:
    معدل کارشناسی :۱۵،۶۴
    معدل کاردنی:۱۷،۳۰
    معدل کاردنی و کارشناسی با هم با در نظر گرفتن امتیازات و تعداد واحد ها:۱۶،۴۳
    کاردنی و کارشناسی هر ۲ در دانشگاه آزاد تحصیل کردم.
    ۱۰۰% می‌خوام ارشد بگیرم.
    پارسال رتبه ارشدم شده ۱۹۰۰ (البته بدون خوندن)
    زبانم در حد متوسط هست ولی‌ هیچ مدرک زبانی نگرفتم.
    سابقه کاری،مقاله و پروژه خیلی‌ توپی ندارم ولی‌ میگن اگه روی پروژه بیشتر کار کنم میتونه جالب باشه.
    دانشگاه‌های تاپ‌ ایران مثل دانشگاه تهران و امیر کبیر برام اولویت بیشتری نسبت به کشورای خارجی داره(قبول شدن تو این دانشگاه‌ها رتبه زیر ۳۰ می‌خواد)
    باهوشم ولی‌ تنبلم.اگه بخونم می‌تونم رتبه خوبی‌ بیارم.
    از بین کشورای خارجی آمریکا اولویت بیشتری داره
    از لحاظ هزینه تحصیل فکر کنم تا سالی ۵ میلیون می‌تونم هزینه کنم ولی حتی الامکان فاند میخام.
    دخترم.مجردم
    حالا این ۴ تا گزینه پیش رو دارم
    از شما می‌خوام کمکم کنید تا تصمیم بگیرم.
    ولی‌ این رو هم در نظر بگیرید که اگر گزینه ۳ باشه ریسک پذیرش نگرفتن و عقب موندن از کنکور هم هست.(یعنی‌ ممکن از اینجا رونده و از اونجا مونده بشم)
    لطفا اگه گزینه ۴ رو انتخاب کردین یه راه دیگه پیش پام بذارید
    لطفا سعی‌ کنید گزینه ۲ رو انتخاب نکنید
    خانم محترم: هزینه تحصیل رایگان تو ایران شده 15 میلیون تومن...خدا وکیلی حیف نیست 15 میلیون تومن پول بی زبون رو آدم بده برا ارشد خوندن ...چرا از اپلای میترسید؟؟ شما که وضع مالیتون هم خوبه برید اروپا یا استرالیا ادامه تحصیل بدید و دکترا رو برید آمریکا....ایران رو کلا از کلتون بیرون کنید...بدترین انتخاب شما ایرانه

Junior Member

سلام دوستان

من کارشناسی ارشد پژوهش هنر دارم و 3 عنوان کتاب چاپ شده در زمینه هنر (ترجمه از انگلیسی به فارسی)، آیلتس 7 دارم و سابقه کار 8 ساله. الان تصمیم دارم که کارشناسی زبان انگلیسی رو بخونم. شما کجا رو پیشنهاد می کنید؟ جایی که در گرفتن ویزا خیلی برام دردسر درست نشه (در ضمن من یک فرزند هم دارم که قاعدتا همه جا با منه)؟ و آیا می تونم بورسیه کامل یا فاند بگیرم؟ چون شنیدم در رشته هایی که زیر مجموعه علوم انسانی هستند، اثر چاپ شده براشون خیلی مهمه و توی هم پذیرش و هم بورسیه تاثیر مثبتی داره. لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند، من رو راهنمایی کنند. ممنونم
    باید اضافه کنم که با توجه به شرایطی که در زندگی شخصی برام پیش اومده، رفتن از ایران برام یه امر حیاتیه و واقعا نیاز دارم که از تجربیات شما استفاده کنم.

(این سوال رو دو/سه روزه که توی بخش زبان انگلیسی پرسیدم و متاسفانه کسی جوابی بهش نداد، مجبور شدم باز هم اینجا تکرار کنم سوالم رو. امیدوارم که ایراد نگیرید از این کارم. خیلی به همفکری و کمک شما نیاز دارم. از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند، سپاسگزار می شم که کمک کنند.)

سلام . من به راهنماییتون احتیاج دارم. من ترم هفت مهندسی نفت با معدل فعلی 18هستم. از اونجاییکه دیر جنبیدم و مشکل سربازی، نخواستم ریسک کنم و برای کنکور دارم میخونم و وقتی برای آماده شدن برای کارای اپلای برای پاییز نخواهم بود. می خواستم نظرتون رو راجب اینکه در حین ترم اول فوق لیسانس که مشغول به تحصیل هستم اقدام به گرفتن پذیرش کنم تا برای سال بعدش برای فوق پذیرش بگیرم. اینجوری میتونم نمره زبان خوبی بگیرم و شاید بتونم 2،3تا مقاله داخلی هم جور کنم. خواهش میکنم نظرتون رو بگید

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    سلام . من به راهنماییتون احتیاج دارم. من ترم هفت مهندسی نفت با معدل فعلی 18هستم. از اونجاییکه دیر جنبیدم و مشکل سربازی، نخواستم ریسک کنم و برای کنکور دارم میخونم و وقتی برای آماده شدن برای کارای اپلای برای پاییز نخواهم بود. می خواستم نظرتون رو راجب اینکه در حین ترم اول فوق لیسانس که مشغول به تحصیل هستم اقدام به گرفتن پذیرش کنم تا برای سال بعدش برای فوق پذیرش بگیرم. اینجوری میتونم نمره زبان خوبی بگیرم و شاید بتونم 2،3تا مقاله داخلی هم جور کنم. خواهش میکنم نظرتون رو بگید
    اگه سه ترمه می خوای تموم کنی برای وینتر سال بعدش می تونی . اگه نه باید ترم سه اقدام کنی. ترم یک که زوده!!! یه جوری امتحان بده که تا دوسال که وقت داره و باطل نمی شه بتونی یه حا جور کنی. اعتبار امتحان دو ساله است.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    اگه سه ترمه می خوای تموم کنی برای وینتر سال بعدش می تونی . اگه نه باید ترم سه اقدام کنی. ترم یک که زوده!!! یه جوری امتحان بده که تا دوسال که وقت داره و باطل نمی شه بتونی یه حا جور کنی. اعتبار امتحان دو ساله است.
    منظورم از اقدام تو ترم اول اینه که اگه تونستم پذیرش بگیرم از فوق انصراف بدم و فوق رو اونور بخونم. حالا نظرتون چیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    خانم محترم: هزینه تحصیل رایگان تو ایران شده 15 میلیون تومن...خدا وکیلی حیف نیست 15 میلیون تومن پول بی زبون رو آدم بده برا ارشد خوندن ...چرا از اپلای میترسید؟؟ شما که وضع مالیتون هم خوبه برید اروپا یا استرالیا ادامه تحصیل بدید و دکترا رو برید آمریکا....ایران رو کلا از کلتون بیرون کنید...بدترین انتخاب شما ایرانه
    البته 8 تومن شده برا 89 ....اشتب شد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)