نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 16 از 70 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان سریعا به کمکتان نیاز دارم که خیلی گیج شدم...
    من یک هفته است که پذیرشم از دانشگاه HEC Montreal اومده فاندشم در حد بخور نمیره... از طرف دیگه دکترای دانشگاه امیرکبیر هم دارم و در کنارش کارهم می تونم بکنم.
    من هدفم اینه که اگه رفتم هم برگردم ایران ( به خاطر مسائل خانوادگی)، بعضیا میگن اگه می خوای برگردی نرو. من واسه تجربه ی زندگی تو کانادا اقدام کردم اما حالا که نتیجه اش اومده یکم دارم جدی تر رو این قضیه فک می کنم و بالا پایین می کنم.
    حالا حسابی گیر کردم که 4-5 سال قید کار و زندگی اینجارو بزنم برم یک کشور جدید رو ببینم یا نه؟ ارزشش رو داره؟ دوستانی که اونورند و تصمیم به برگشت دارند اگه بتونن نظری بدن که خیلی خوبه...
    رفتم این ور اونور خوندم دیدم Montreal شهر قشنگی به نظر می آد دانشگاهشم خوبه؛ از یه طرف دیگه استرس گرفتم الان با سن 26 سال پاشم برم با 31-30 سال برگردم فقط با یه مدرک دکتری و یه تجربه جدید و از لحاظ مالی کلی عقب می افتم. از دوستان کسی حس مشترک داره؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان سریعا به کمکتان نیاز دارم که خیلی گیج شدم...
    من یک هفته است که پذیرشم از دانشگاه HEC Montreal اومده فاندشم در حد بخور نمیره... از طرف دیگه دکترای دانشگاه امیرکبیر هم دارم و در کنارش کارهم می تونم بکنم.
    من هدفم اینه که اگه رفتم هم برگردم ایران ( به خاطر مسائل خانوادگی)، بعضیا میگن اگه می خوای برگردی نرو. من واسه تجربه ی زندگی تو کانادا اقدام کردم اما حالا که نتیجه اش اومده یکم دارم جدی تر رو این قضیه فک می کنم و بالا پایین می کنم.
    حالا حسابی گیر کردم که 4-5 سال قید کار و زندگی اینجارو بزنم برم یک کشور جدید رو ببینم یا نه؟ ارزشش رو داره؟ دوستانی که اونورند و تصمیم به برگشت دارند اگه بتونن نظری بدن که خیلی خوبه...
    رفتم این ور اونور خوندم دیدم Montreal شهر قشنگی به نظر می آد دانشگاهشم خوبه؛ از یه طرف دیگه استرس گرفتم الان با سن 26 سال پاشم برم با 31-30 سال برگردم فقط با یه مدرک دکتری و یه تجربه جدید و از لحاظ مالی کلی عقب می افتم. از دوستان کسی حس مشترک داره؟؟؟

اون سمت یک تجربه ی جدید می کنید و با یک دنیای دیگر آشنا می شوید

این ور پایه های زندگیتان را در این مدت می سازید. چه بسا ازدواج کنید و یا با کسی آشنا بشید. کار شروع می کنید و ...

این یک تصمیم شخصیه. ولی من اگر جای شما بودم شانس آشنا شدن با یک دنیای جدید را از دست نمی دادم. خیلی خوبه که آدم چهار تا خیابون اونطرف تر هم یک جا رو دیده باشه و ببینه که همه جا هم آسمون یک رنگ نیست. بعضیا چقدر راحت تر زندگی می کنند و .... مسلما آشنا شدن با یک فرهنگ دیگر ذهن شما را پخته تر می کند و باعث می شود که در زندگی آتی خود فهیمانه تر فکر کنید

فقط خواستم همفکری کنم

موفق باشید

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

Question میخوام از همین حالا شروع کنم! چه کنم؟

سلام دوستان من دارای شرایط زیرم وعلاقه ی زیادی به تحصیل درخارج از کشور در رشته کنترل دارم دوستانی که این راه رو رفتند لطفا کمکم کنند:
    1-من 22سال سن دارم وتیرماه همین امسال اعزام به خدمتم(سرباز معلم)که حداکثر2سال طول میکشه
    2-فارغ التحصیل کارشناسی کنترل وابزار دقیق بامعدل 16.35 میباشم ودریکی از دانشکده های فنی دولتی تحصیل کردم وکاردانی هم با معدل14.23 و2سال تعهدآموزش رایگان دارم وتابحال هیچ مقاله ای ننوشتم
    3-زبان هم درحدمقدماتی بلدم وتافل و...ندارم،البته علاقه زیادی به یادگیری زبان دارم و اگه تصمیم به رفتن گرفتم طی 2سال خدمت زبانم رو قوی میکنم وتافل یا...میگیرم. ووضعیت مالی متوسط دارم.
    4-وقصد دارم کارشناسی ارشدتوی دانشگاههای سطح بالای کشور مانند صنعتی شریف و..درس بخونم وبرای دکتری وشاید بالاتر خارج از کشور (آیا کارم درسته؟؟)وبعد هم به ایران برگردم
    دوستان عزیز میخوام ازهمین الان به فکر باشم تاچندسال دیگه(4یا5) آماده باشم واقدام کنم،آیا کارم درسته وبااین شرایط امیدی هست یا کلا بیخیال تحصیل خارج از کشور بشم؟
    باتشکر
    ویرایش توسط farhad69 : May 15th, 2012 در ساعت 05:11 PM

Junior Member

سلام دوستان من دارای شرایط زیرم وعلاقه ی زیادی به تحصیل درخارج از کشور در رشته کنترل دارم دوستانی که این راه رو رفتند لطفا کمکم کنند:
    1-من 22سال سن دارم وتیرماه همین امسال اعزام به خدمتم(سرباز معلم)که حداکثر2سال طول میکشه
    2-فارغ التحصیل کارشناسی کنترل وابزار دقیق بامعدل 16.35 میباشم ودریکی از دانشکده های فنی دولتی تحصیل کردم وکاردانی هم با معدل14.23 و2سال تعهدآموزش رایگان دارم وتابحال هیچ مقاله ای ننوشتم
    3-زبان هم درحدمقدماتی بلدم وتافل و...ندارم،البته علاقه زیادی به یادگیری زبان دارم و اگه تصمیم به رفتن گرفتم طی 2سال خدمت زبانم رو قوی میکنم وتافل یا...میگیرم. ووضعیت مالی متوسط دارم.
    4-وقصد دارم کارشناسی ارشدتوی دانشگاههای سطح بالای کشور مانند صنعتی شریف و..درس بخونم وبرای دکتری وشاید بالاتر خارج از کشور (آیا کارم درسته؟؟)وبعد هم به ایران برگردم
    دوستان عزیز میخوام ازهمین الان به فکر باشم تاچندسال دیگه(4یا5) آماده باشم واقدام کنم،آیا کارم درسته وبااین شرایط امیدی هست یا کلا بیخیال تحصیل خارج از کشور بشم؟
    باتشکر
    اخذ پذیرش بستگی خیلی مستقیمی به مدرک زبان و جی آر ای دارد. همچنین بستگی دارد که چه مقدار می خواهید هزینه نمایید و کدام کشور مد نظر شماست. اگر مشکل مالی نداشته باشید با تقویت زبان و گرفتن آیلتس 7 و یا حتی 6.5 می توانید همین الان برای اخذ پذیرش اقدام فرمایید. منتها احتمال گرفتن فاند (کمک هزینه) پایین است و باید با هزینه ی شخصی تحصیل فرمایید. اگر هم که به دانشگاه هایی مثل شریف راه یابید و معدل بالا (18 به بالا) کسب نمایید قطعا می توانید با دامنه انتخاب گسترده برای پذیرش با بورس تحصیلی اقدام فرمایید. فقط مشکل اصلی همه متقاضیان مدرک زبان و جی آر ای است. از همین الان به فکر باشید

موفق باشید

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

نقل قول نوشته اصلی توسط kmellati نمایش پست ها
    اخذ پذیرش بستگی خیلی مستقیمی به مدرک زبان و جی آر ای دارد. همچنین بستگی دارد که چه مقدار می خواهید هزینه نمایید و کدام کشور مد نظر شماست. اگر مشکل مالی نداشته باشید با تقویت زبان و گرفتن آیلتس 7 و یا حتی 6.5 می توانید همین الان برای اخذ پذیرش اقدام فرمایید. منتها احتمال گرفتن فاند (کمک هزینه) پایین است و باید با هزینه ی شخصی تحصیل فرمایید. اگر هم که به دانشگاه هایی مثل شریف راه یابید و معدل بالا (18 به بالا) کسب نمایید قطعا می توانید با دامنه انتخاب گسترده برای پذیرش با بورس تحصیلی اقدام فرمایید. فقط مشکل اصلی همه متقاضیان مدرک زبان و جی آر ای است. از همین الان به فکر باشید

موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون اما میخواستم بدونم کلا ارزشش رو داره بری اونطرف درس بخونی (توی یکی از کشورهای اروپایی-سوئد-آلمان-فرانسه) بعد برگردی ایران؟(اگه ارزش داره چرا واز چه مقطعی کارشناسی ارشد یا دکترا)واگه وضع مالی زیاد جالب نباشه امیدی هست؟

Junior Member

ممنون از راهنماییتون اما میخواستم بدونم کلا ارزشش رو داره بری اونطرف درس بخونی (توی یکی از کشورهای اروپایی-سوئد-آلمان-فرانسه) بعد برگردی ایران؟(اگه ارزش داره چرا واز چه مقطعی کارشناسی ارشد یا دکترا)واگه وضع مالی زیاد جالب نباشه امیدی هست؟
    خب این به خود شما بستگی دارد. زندگی در یک کشور خارجی دید شما را باز می کند. با یک فرهنگ جدید آشنا می شوید و زبان جدید یاد می گیرید. به عبارتی علاوه بر تحصیل خیلی چیز های دیگر یاد می گیرید که خیلی ها تا آخر عمرشان هم یاد نمی گیرند. تجربه ی زندگی مستقل را می کنید و اعتماد به نفستان بالا می رود. در عوض از دوستان و آشنایان دور می افتید و نمی توانید سرمایه ی مالی توی این سال ها کسب کنید و وقتی بر می گردید ایران تازه باید به فکر شروع یک کار باشید. با توجه به فرمایشات شما من گرفتن دکترا را به شما توصیه نمی کنم. در مورد لیسانس هم در کشور خودمان موقعیت های مناسبی وجود دارد.(اگر قصدتان صرفا تحصیل و اخذ مدرک است). به هر حال تصمیم با خود شماست

در مورد امکان پذیر بودن بله در دانشگاه های اروپایی با هزینه ی خیلی اندک می توانید با این رزومه ادامه تحصیل دهید(در مقطع کارشناسی ارشد). البته کار ساده ای نیست و یک 6 ماه باید براش کنار بگذارید تا یک اپلای خوب از آب در بیاید. به هر حال الان به تنها چیزی که باید فکر کنید نمره زبان است. من به شما امتحان آیلتس رو پیشنهاد می دهم. نسبت به تافل ساده تر است. با توجه به نمره زبانتان می توان تصمیم گیری کرد

شاد باشید

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.من بازم تو 3 راهی گیر کردم!!!جواب ارشد اومد.قبول شدن از دانشگاه سراسری شهرستان(رازی یا اردبیل یا...) محتمل هست.این اولین سالی بود که کنکور می دم و یک سالم وقت دارم واسه خوندن.حالا نظرتون چیه برم دانشگاه یا بمونم ساله دیگه یا بی خیال ایران شم برم دنبال GRE و TOEFL (البته مقاله ندارم و معدلمم 16.20 هست و هنوز واسه GRE یا TOEFL استارت نزدم)؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام.من بازم تو 3 راهی گیر کردم!!!جواب ارشد اومد.قبول شدن از دانشگاه سراسری شهرستان(رازی یا اردبیل یا...) محتمل هست.این اولین سالی بود که کنکور می دم و یک سالم وقت دارم واسه خوندن.حالا نظرتون چیه برم دانشگاه یا بمونم ساله دیگه یا بی خیال ایران شم برم دنبال GRE و TOEFL (البته مقاله ندارم و معدلمم 16.20 هست و هنوز واسه GRE یا TOEFL استارت نزدم)؟
    اردبیل را نمیدانم ولی رازی به شدت بی کیفیت و سطح پایین و بدون امکانات.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته كامپيوتر

سلام
    یه سوال کلی دارم که خیلی خیلی برام واجبه.ممنون میشم جوابمو بدید
    دوستان من شنیدم دکترا های خارج اکثرا by research هستند. آیا این درسته؟ یا اینکه by course research هم هستند؟؟ بعد شنیدم که ایران ما دکترای by research را اصلا قبول ندارند! واقعا همینه!!؟؟؟میشه اگه در این انجمن جایی در این موارد اطلاعات داره بهم معرفی کنید؟
    رشته ی مورد نظر هم کامپیوتر - نرم افزاره.

بچه ها من به شدت به مشورتتون نیاز دارم. من الان دارم رو پروژه ارشدم کار میکنم. رشتم ساخت و تولید هست. معدل لیسانسم14.34 و معدل ارشدم بدون احتساب پروژه 17.10 هستش که احتمالا یه مقاله هم از تو ارشدم در میاد. من الان دارم جایی کار هم میکنم واسه همین خیلی شرایط واسم سخته. تو این چند سال که دنبال کار دولتی هم بودم ولی به علت بعضی تبعیضها نتونستم گیر بیارم و به خاطر همین واسه خودم تو اینجا اون آینده ای که دوس دارم رو نمیبینم. حالا میخواستم نظر شمارو بدونم من کارم رو ول کنم و سفت و سخت بچسبم به کارای ارشد و همچنین زبان و GRE.... یا نه یه همچین ریسکی نکنم. خیلی به کمکتون نیاز دارم.من قبلا به فکر خارج از کشور نبودم ولی الان با وجود این وضع تو کشور تصمیم به رفتن دارم. ممنون میشم از کمکتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)