نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 17 از 70 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوست عزیز
    اصلا نیازی نیست که شما برای رسیدن به یک هدف قید فعالیتها و موقفیتهای دیگر رو بزنی و خودت رو فقط روی یک موضوع متمرکز کنی
    اصولا این دو محوری که شما ذکر کردی هیچ تناقضی با هم ندارند. اتفاقا فعالیتهای علمی شما و یا GRT می تونه به موفقیت شما در کارتون هم کمک کنه.
    قابل توجه اینکه شما با اینکه خودتون می گید کار می کنید و شرایطتون سخت هست معدل ارشد خوبی کسب کردید، پس به نظر می آید توانش رو دارید..
    این رو قبلا کسی به من گفت و من به حرفش رسیدم: "انسان قابلیتهای زیادی داره و فقط باید اونها رو باور کنه و روی اونا کار کنه تا همشون با هم رشد کنن"
    و در اخر اینکه: هیچ وقت تمام تخم مرغهات رو تو یه سبد نچین!

نقل قول نوشته اصلی توسط Radin_R نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اصلا نیازی نیست که شما برای رسیدن به یک هدف قید فعالیتها و موقفیتهای دیگر رو بزنی و خودت رو فقط روی یک موضوع متمرکز کنی
    اصولا این دو محوری که شما ذکر کردی هیچ تناقضی با هم ندارند. اتفاقا فعالیتهای علمی شما و یا GRT می تونه به موفقیت شما در کارتون هم کمک کنه.
    قابل توجه اینکه شما با اینکه خودتون می گید کار می کنید و شرایطتون سخت هست معدل ارشد خوبی کسب کردید، پس به نظر می آید توانش رو دارید..
    این رو قبلا کسی به من گفت و من به حرفش رسیدم: "انسان قابلیتهای زیادی داره و فقط باید اونها رو باور کنه و روی اونا کار کنه تا همشون با هم رشد کنن"
    و در اخر اینکه: هیچ وقت تمام تخم مرغهات رو تو یه سبد نچین!
    ممنون دوست من
    حرفات امیدوارکننده هست. از سایر دوستان هم میخوام که نظراتشونو اعلام کنند.

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته كامپيوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط parvaz_hj نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال کلی دارم که خیلی خیلی برام واجبه.ممنون میشم جوابمو بدید
    دوستان من شنیدم دکترا های خارج اکثرا by research هستند. آیا این درسته؟ یا اینکه by course research هم هستند؟؟ بعد شنیدم که ایران ما دکترای by research را اصلا قبول ندارند! واقعا همینه!!؟؟؟میشه اگه در این انجمن جایی در این موارد اطلاعات داره بهم معرفی کنید؟
    رشته ی مورد نظر هم کامپیوتر - نرم افزاره.
    به این چیزها اهمیت ندید. برید توی سایت وزارت علوم، یک جایی هست که اسم دانشگاه های مورد تاییدشون رو نوشته اند. اگر تایید وزارت علوم براتون مهمه، توی همون لیست ببینید که اسم اون دانشگاه شما هست یا نه. همین کافیه، به نظرم.

پیش فرض یه سوال از با تجربه ها......خواهش میکنم جواب بدبد؟؟؟

سلام.
    راستش من تازه کنکور کارشناسی رو دادم،از مهر ماه هم دانشگاه شروع میشه منم که نرم افزار رو میزنم،تو یکی از دانشگاه های دولتی هم قبول میشم،
    حالا سوالم اینجاست که من وقتی وارد دانشگاه شدم،چطوری درس بخونم که بتونم مثل شماها برم امریکا؟مثلا عملی درس بخونم؟از ترم اول یک راست درس بخونم؟خیلی ممنون میشم اگه جواب بدبد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : یه سوال از با تجربه ها......خواهش میکنم جواب بدبد؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_imani نمایش پست ها
    سلام.
    راستش من تازه کنکور کارشناسی رو دادم،از مهر ماه هم دانشگاه شروع میشه منم که نرم افزار رو میزنم،تو یکی از دانشگاه های دولتی هم قبول میشم،
    حالا سوالم اینجاست که من وقتی وارد دانشگاه شدم،چطوری درس بخونم که بتونم مثل شماها برم امریکا؟مثلا عملی درس بخونم؟از ترم اول یک راست درس بخونم؟خیلی ممنون میشم اگه جواب بدبد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما از همین الان سعی کنید معدلتون رو تا بالاترین حد ممکن بالا بیارید. کم کم هم زبانتون رو قوی کنید و از اواسط سال دوم آروم آروم خودتون رو برای GRE آماده کنید ولی مهمترین کاری که باید بکنید همون معدل شماست.

خیلی ممنون که جواب میدید...
    اینGREکه گفتید چیه؟
    یه سوال دیگه هم دارم اینه که،من امسال میتونم دانشگاه سراسری تبریز قبول شم،به نظر شما یه سال پشت کنکور بمونم تا تهران قبول شم؟؟وقتی میخای بری امریکا دانشگاهی که توش درس خوندی مد نظر هست یا تعداد مقاله و سواد؟؟/

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

یه چیزی شدیدا ذهنمو مشغول کرده.می خوام بی خیال ارشد تو ایران شم.من امسال از یکی از دانشکاه های سراسری(ارومیه -رازی-تبریز) در میام.البته طوری زدم از شبانه در بیام.می خوام نرم.واسه مستر اپلی کنم.می تونم نمره زبان و GRE بالا بگیرم.معدلمم شد 3.52 (WES).مقاله هم ندارم.به نظرتون می تونم پذیرش با فاند برا مستر بگیرم؟از یه دانشگاه زیره 200 تو امریکا یا کانادا؟
    به نظرتون چی کار کنم اینجا ارشد بخونم یا می شه برم اونطرف؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_imani نمایش پست ها
    خیلی ممنون که جواب میدید...
    اینGREکه گفتید چیه؟
    یه سوال دیگه هم دارم اینه که،من امسال میتونم دانشگاه سراسری تبریز قبول شم،به نظر شما یه سال پشت کنکور بمونم تا تهران قبول شم؟؟وقتی میخای بری امریکا دانشگاهی که توش درس خوندی مد نظر هست یا تعداد مقاله و سواد؟؟/
    به جرات می گم تو رشته های فنی فقط شریف و شایدم امیرکبیر شناخته شد ه اند و بقیه فرقی نمی کنه کجا خونده باشید. ادامه صحبت همونیه که دوستمون گفت: معدل بالا. دوره لیسانس کسی از شما توقع مقاله نداره. حالا یکی دو تلش بد نیست ولی بیشترش می تونه نتیجه معکوس داشته باشه. چون تو این مرحله باید تو اصول پایه قوی بشید نه کار پژوهشی که همون معدل نشان دهنده قوی بودن پایه شماست.
    به نظر بنده عمرتونو تلف نکنید و به دنبال دانشگاههای تهران نباشید مگر بتوند شریف قبول بشید.
    در مورد GRE هم به تاپیک مربوطه مراجعه کنید.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tourism

سلام دوستان عزيز. من واقعا سردر گم هستم مشكل اصليم اينه كه اصلا نمي دونم با كي بايد مشورت كنم. راه درست كدومه؟ هيچ كس رو هم نمي شناسم كه ازش سئوال كنم. طبق معمول كه داشتم تو اينترنت دنبال جواب مي گشتم اتفاقي به اينجا رسيدم و مي بينم كه اينجا هر كي مي تونه و مي دونه مثل خواهر و برادر به بقيه اطلاعات مي ده. خيلي خوشحال شدم و فوري ثبت نام كردم.

من دنبال راهي هستم كه برم خارج از كشور. ولي نمي دونم كه از چه طريقي بايد اقدام كنم كه بتونم اونجا بمونم . شنيدم كه بعضيا واسه ادامه تحصيل ميرن و خوب بعد از تموم شدن درسشون بايد برگردن. مثلا تركيه از اون جاهاست كه اميدي براي اخذ اقامت نميشه داشت. در ضمن من پشتوانه مالي هم ندارم و بايد جايي برم كه اجازه كار همزمان با درس رو به من بده. در واقع هيچ كسو ندارم كه چه اينجا و چه اونجا ازم حمايت كنه. دختري هستم كه الان 7-8 ساله همزمان هم درس خوندم هم كار كردم. يعني از كار و فعاليت فرار نمي كنم ولي خب خيلي مي ترسم از اينكه آواره و ندار بشم اونجا. اما اينجا موندن رو هم ديگه نمي تونم تحمل كنم.
    من ليسانس توريسم دارم از دانشگاه آزاد .معدلم هم نزديك نزديك 18 بود. يه مدرك فوق ديپلم حسابداري هم از همون آزاد داشتم قبلا. خيلي به رشته توريسم علاقه دارم و دوست دارم براي ارشد ادامه بدم اين رشته رو.
    انگليسيم هم خوبه ولي تا حالا تافل و آيلتس و ... خودمو محك نزدم.
    تركي استانبولي هم كه خيلي خوب ( چون خودم تركم) و آلماني هم متوسط .
    5 سال هم سابقه بيمه دارم و رزومه خوبي دارم . الان بالاي دو سال هست كه در ايرلاين موقعيت خوبي دارم اما درآمد خوبي فعلا نداره.رفتن من باعث از دست دادن موقعيت كاريم ميشه اما اينجا براي من فقط استرس، نا امني ، و آينده مبهمه. اما اطلاعات كافي ندارم. به نظر شما بايد از طريق موسسات اعزام دانشجو اقدام كنم؟
    خانواده ام هم خيلي اصرار دارن كه زمان رو واسه رفتن از دست ندم . ديگه داره 30 سالم ميشه و خيلي غصه مي خورم كه نمي تونم كاري بكنم.

به نظر شما من به كدوم كشورها ميتونم فكر كنم؟

Cool پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Maahni نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز. من واقعا سردر گم هستم مشكل اصليم اينه كه اصلا نمي دونم با كي بايد مشورت كنم. راه درست كدومه؟ هيچ كس رو هم نمي شناسم كه ازش سئوال كنم. طبق معمول كه داشتم تو اينترنت دنبال جواب مي گشتم اتفاقي به اينجا رسيدم و مي بينم كه اينجا هر كي مي تونه و مي دونه مثل خواهر و برادر به بقيه اطلاعات مي ده. خيلي خوشحال شدم و فوري ثبت نام كردم. من دنبال راهي هستم كه برم خارج از كشور. ولي نمي دونم كه از چه طريقي بايد اقدام كنم كه بتونم اونجا بمونم . شنيدم كه بعضيا واسه ادامه تحصيل ميرن و خوب بعد از تموم شدن درسشون بايد برگردن. مثلا تركيه از اون جاهاست كه اميدي براي اخذ اقامت نميشه داشت. در ضمن من پشتوانه مالي هم ندارم و بايد جايي برم كه اجازه كار همزمان با درس رو به من بده. در واقع هيچ كسو ندارم كه چه اينجا و چه اونجا ازم حمايت كنه. دختري هستم كه الان 7-8 ساله همزمان هم درس خوندم هم كار كردم. يعني از كار و فعاليت فرار نمي كنم ولي خب خيلي مي ترسم از اينكه آواره و ندار بشم اونجا. اما اينجا موندن رو هم ديگه نمي تونم تحمل كنم. من ليسانس توريسم دارم از دانشگاه آزاد .معدلم هم نزديك نزديك 18 بود. يه مدرك فوق ديپلم حسابداري هم از همون آزاد داشتم قبلا. خيلي به رشته توريسم علاقه دارم و دوست دارم براي ارشد ادامه بدم اين رشته رو. انگليسيم هم خوبه ولي تا حالا تافل و آيلتس و ... خودمو محك نزدم. تركي استانبولي هم كه خيلي خوب ( چون خودم تركم) و آلماني هم متوسط . 5 سال هم سابقه بيمه دارم و رزومه خوبي دارم . الان بالاي دو سال هست كه در ايرلاين موقعيت خوبي دارم اما درآمد خوبي فعلا نداره.رفتن من باعث از دست دادن موقعيت كاريم ميشه اما اينجا براي من فقط استرس، نا امني ، و آينده مبهمه. اما اطلاعات كافي ندارم. به نظر شما بايد از طريق موسسات اعزام دانشجو اقدام كنم؟ خانواده ام هم خيلي اصرار دارن كه زمان رو واسه رفتن از دست ندم . ديگه داره 30 سالم ميشه و خيلي غصه مي خورم كه نمي تونم كاري بكنم. به نظر شما من به كدوم كشورها ميتونم فكر كنم؟
    دوست من سلام به فروم خوش اومدی. بزار اول از همه بهت بگم به نظر من و بیشتر بچه های فروم به هیچ عنوان طرف موسسه های اعزان دانشجو و یا وکلای مهاجرتی نرو چون فقط پولت رو دور میریزی.شاید از نظر بعضی ها بشه باهاشون مشورت کرد ولی فقط در حد کسب اطلاعات نه اینکه بخوای کاری برات انجام بدن. اینو اول برات گفتم که بدونی چقدر مهمه!!! تو با اطلاعاتی که اینجا از بچه ها میگیری میتونی برای خودت تصمیم بگیری که چیکار کنی ، البته این رو هم بگم اینجا همه نظر خودشون رو میگن و شما باید اونی که به دردت میخوره رو انجام بدی. حالا بیایم سراغ بقیه. اینطور که پیداست فقط میخوای بری!!!! این خیلی برات خطرناکه چون خودت هم نمیدونی میخوای چیکار کنی!!! به نظرم کمی صبور باش تا بتونی یه تصمیم خوب بگیری.( 30 سال همچین هم زیاد نیست، تازه تو هم که هنوز نرسیدی!!!) اول ببین برای چی میخوای بری؟ 1- برای تحصیل: ----- باید مدرک زبان برای کشور و دانشگاهی که میخوای بری داشته باشی (فرقی نمیکنه کجا باشه.) البته برخی از دانشگاهها مدرک زبان نمیخوان که اون رو باید توی لیست مدارکشون ببینی. ----- بیشتر دانشگاهها پولی اند یعنی باید برای تحصیلت پول بدی. پس باید بگردی دانشگاه و کشوری پیدا کنی که پول کمتری بگیره .دانشگاههای اروپا معمولا رایگان (خیلی کم هزینه) هستند و شما باید فقط هزینه اقامتت رو بدی. ---- در بیشتر کشورهای دنیا شما فقط اجازه 20 ساعت کار هفتگی داری. تازه اگر بتونی پیدا کنی. ---- به نسبت مهاجرت ، شما در زمان کمتری به نتیجه میرسی. ---- هرجای دنیا که بخوای بری، شما باید نشون بدی که میخوای بعد از تحصیلت به کشورت برگردی. ( البته وقتی رفتی میتونی راهی برای موندن هم پیدا کنی). 2- برای مهاجرت: ---- کشورهای مهاجر پذیر رو جستجو کن ( کانادا، استرالیا، نیوزلند، برخی از کشورهای اروپایی که توی فرم بگردی میتونی پیداشون کنی و ببینی از چه راههای میتونی براشون اقدام کنی) ---- کشوری رو باید انتخاب کنی که رشتت رو میخوان. و با اون مدرکی که نیاز دارن باید اقدام کنی. ( مثلا برای کبک توی کانادا فوق دیپلم حسابداری رو نیاز دارن ولی لیسانس توریسم رو فکر نکنم) ---- مهاجرت معمولا پروسه زمان بری هست ولی ممکنه یک دفعه یه قانونی برای یکی از کشورها بیاد که خیلی زود قبولت کنن.( رو این یکی خیلی حساب نکن) ---- هرجا رفتی برای مصاحبه مهاجرت یا مدرک فرستادی برای تحصیل به هیچ عنوان از کشورت بد نگو. در نهایت با توجه به شرایطت پیشنهاد من اینه: برای تحصیل کشور آلمان. برای مهاجرت کبک توی کشور کانادا ( باید فرانسوی بخونی). موفق باشی
    تلاش، قهرمان سازه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)