نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 18 از 70 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Maahni نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز. من واقعا سردر گم هستم مشكل اصليم اينه كه اصلا نمي دونم با كي بايد مشورت كنم. راه درست كدومه؟ هيچ كس رو هم نمي شناسم كه ازش سئوال كنم. طبق معمول كه داشتم تو اينترنت دنبال جواب مي گشتم اتفاقي به اينجا رسيدم و مي بينم كه اينجا هر كي مي تونه و مي دونه مثل خواهر و برادر به بقيه اطلاعات مي ده. خيلي خوشحال شدم و فوري ثبت نام كردم.

من دنبال راهي هستم كه برم خارج از كشور. ولي نمي دونم كه از چه طريقي بايد اقدام كنم كه بتونم اونجا بمونم . شنيدم كه بعضيا واسه ادامه تحصيل ميرن و خوب بعد از تموم شدن درسشون بايد برگردن. مثلا تركيه از اون جاهاست كه اميدي براي اخذ اقامت نميشه داشت. در ضمن من پشتوانه مالي هم ندارم و بايد جايي برم كه اجازه كار همزمان با درس رو به من بده. در واقع هيچ كسو ندارم كه چه اينجا و چه اونجا ازم حمايت كنه. دختري هستم كه الان 7-8 ساله همزمان هم درس خوندم هم كار كردم. يعني از كار و فعاليت فرار نمي كنم ولي خب خيلي مي ترسم از اينكه آواره و ندار بشم اونجا. اما اينجا موندن رو هم ديگه نمي تونم تحمل كنم.
    من ليسانس توريسم دارم از دانشگاه آزاد .معدلم هم نزديك نزديك 18 بود. يه مدرك فوق ديپلم حسابداري هم از همون آزاد داشتم قبلا. خيلي به رشته توريسم علاقه دارم و دوست دارم براي ارشد ادامه بدم اين رشته رو.
    انگليسيم هم خوبه ولي تا حالا تافل و آيلتس و ... خودمو محك نزدم.
    تركي استانبولي هم كه خيلي خوب ( چون خودم تركم) و آلماني هم متوسط .
    5 سال هم سابقه بيمه دارم و رزومه خوبي دارم . الان بالاي دو سال هست كه در ايرلاين موقعيت خوبي دارم اما درآمد خوبي فعلا نداره.رفتن من باعث از دست دادن موقعيت كاريم ميشه اما اينجا براي من فقط استرس، نا امني ، و آينده مبهمه. اما اطلاعات كافي ندارم. به نظر شما بايد از طريق موسسات اعزام دانشجو اقدام كنم؟
    خانواده ام هم خيلي اصرار دارن كه زمان رو واسه رفتن از دست ندم . ديگه داره 30 سالم ميشه و خيلي غصه مي خورم كه نمي تونم كاري بكنم.

به نظر شما من به كدوم كشورها ميتونم فكر كنم؟
    سلام دوست من

دوستمون خیلی زیبا و مفید توضیح دادن، پیشنهاد میکنم ویکی سایت رو هم مطالعه کنید روند و مدارک لازم برای هر کدوم از پروسه هایی که دوستمون فرمودن رو اونجا ببینید تا بتونید تصمیمتون رو بگیرید. در جهت تایید دوستمون اولین گامتون تغییر هدف "فقط میخام برم" باشه چون بسیار کار دستتون میده با اینکه برای تقریبا تمام بچه های اینجا قابل درکه. خیلی خیلی کار مهمی هست خیلی بیشتر روش دقت و مطالعه بفرمایید حیفه شما که آدم تلاشگری هم هستید راهی رو عجولانه انتخاب کنید
    پاینده باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

سلام دوست من،

اگر میتونی نمره زبان و جی آر ای بالا بیاری پیشنهاد میکنم به سرعت مدرک زبان و جی آر ای رو بگیر.
    معدلت خوبه، مقاله مهم نیست.
    میتونی پذیرش بگیری فقط باید بگردی یه دانشگاه خوب با یه استاد خوب پیدا کنی که بهت فاند بدن. زیر 200 هم نشد نشد زیاد خودت رو درگیرش نکن.
    به نظرم بری اونور بهتره.
    موفق باشی
    تلاش، قهرمان سازه

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

با سلام خدمت دوستان عزیز.بچه ها بنده یه سوال خیلی مهم داشتم ولی نمیدونستم تو چه تاپیکی باید مطرحش کنم.تصمیم گرفتم که اینجا بپرسم.میخواستم بدونم که در حال حاضر چه رشته فنی توی دنیا حرف اول رو میزنه برای کسی که میخواد تازه از لیسانس به خارج از کشور بره و دیپلم ریاضی فیزیک داره؟ و شماها چه دانشگاههای انگلیسی زبان رو با هزینه مناسب میتونین به من معرفی کنید؟

پیش فرض پاسخ : مدرک لیسانس و ارشد برای پذیرش !

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دانشجویان و آینده سازان عزیز ....
    اولش اینو خدمتتون عرض کنم که نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی از تماماساتیدی که بتونن به من کمک کنن سپاسگذارم ؛
    بچه ها من امسال (1391 )
    انشاالله دانشجو میشم همون رشته ای که دوس داشتم ( مهندسی مکانیک ) البتهدانشگاه آزاد شهرمون ( دزفول ) که فکر کنم بین شهرستانها یکی از خوبها باشه ، حالاول کن این حرفا رو برم سر اصل مطلب .... !!
    میخواستم از شما بپرسم که برای این که برا فوق بتونم توی یه دانشگاه خوبخارج از کشور پذیرش بشم حالا یا همراه فاند یا بدون فاند ' البته اگه فاند هم بگیرمکه عالیه ... ' چیکار کنم ؟
    میدونم شاید خیلی‌ها بگن الان که خیلی زوده ! 4یا 5 سال دیگه وقت هست و ... ولی من خواهش میکنم ( تو رو خدا ) همتون منو راهنماییکنید و یه توضیحات نسبتا کامل و شامل رو بدید آخه من واقعا گیج شدم دیگه نمیدونم ازکی بپرسم !!!
    دوستان منو راهنمایی کنید که از حالا چیکار کنم ؟؟؟؟
    " راستی زبانم هم در حد پیش دانشگاهی خوندم و نمرهامتحانم هم 5/19 شد . " در کل دَرسام خوبن و معدلم 19 هست "
    اگه میشه در مورد همه چی مثلا : تافل یا آیلتس –جی آر ایی که اصلا هم نمی دونم چیه !! -معدل دانشگاه – رزومه و سابقه کار - مقاله و .... کمکم کنید . اخه میخوام از حالا بهفکر این چیزا باشم تا چند سال آینده حسرت اینجور چیزا رو نخورم .
    بچه ها اینم ایمیلم منتظر راهنمایی هاتون میمونم ... , لطفا همه نظر خودشونوبگن
    (درج اطلاعات تماس خارج از فروم ممنوع است)
    " اگه هم خیلی طولانی شد به بزرگی خودتونببخشید ! "
    ویرایش توسط ariaie : August 30th, 2012 در ساعت 06:28 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

من لیسانس برق مخابرات از دانشگاه تبریز دارم. تصمیم گرفتم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. مشکل اصلی که الان دارم اینه که وضعیت نمرات و معدل لیسانسم تعریفی نداره :معدلم 12/82 و 39 واحد افتاده دارم و 12 ترمه تموم کردم . حالا نمیدونم با این وضعیت میشه از جایی فاند گرفت یا نه.در ضمن وضعیت مالیم زیاد خوب نیس. البته زبانم بد نیس و میتونم تافل بالا بیارم. به نظرتون با شرایطی که دارم بهتره برای مستر وقت بزارم و اپلای کنم یا مسترو ایران بخونم و برای دکترا اپلای کنم؟ در ضمن الان حدودا یک سال برای رفتن به سربازی وقت دارم!

پیش فرض پاسخ : مدرک لیسانس و ارشد برای پذیرش !

نقل قول نوشته اصلی توسط seven_hill نمایش پست ها
    با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دانشجویان و آینده سازان عزیز ....
    اولش اینو خدمتتون عرض کنم که نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی از تماماساتیدی که بتونن به من کمک کنن سپاسگذارم ؛
    بچه ها من امسال (1391 )
    انشاالله دانشجو میشم همون رشته ای که دوس داشتم ( مهندسی مکانیک ) البتهدانشگاه آزاد شهرمون ( دزفول ) که فکر کنم بین شهرستانها یکی از خوبها باشه ، حالاول کن این حرفا رو برم سر اصل مطلب .... !!
    میخواستم از شما بپرسم که برای این که برا فوق بتونم توی یه دانشگاه خوبخارج از کشور پذیرش بشم حالا یا همراه فاند یا بدون فاند ' البته اگه فاند هم بگیرمکه عالیه ... ' چیکار کنم ؟
    میدونم شاید خیلی‌ها بگن الان که خیلی زوده ! 4یا 5 سال دیگه وقت هست و ... ولی من خواهش میکنم ( تو رو خدا ) همتون منو راهنماییکنید و یه توضیحات نسبتا کامل و شامل رو بدید آخه من واقعا گیج شدم دیگه نمیدونم ازکی بپرسم !!!
    دوستان منو راهنمایی کنید که از حالا چیکار کنم ؟؟؟؟
    " راستی زبانم هم در حد پیش دانشگاهی خوندم و نمرهامتحانم هم 5/19 شد . " در کل دَرسام خوبن و معدلم 19 هست "
    اگه میشه در مورد همه چی مثلا : تافل یا آیلتس –جی آر ایی که اصلا هم نمی دونم چیه !! -معدل دانشگاه – رزومه و سابقه کار - مقاله و .... کمکم کنید . اخه میخوام از حالا بهفکر این چیزا باشم تا چند سال آینده حسرت اینجور چیزا رو نخورم .
    بچه ها اینم ایمیلم منتظر راهنمایی هاتون میمونم ... , لطفا همه نظر خودشونوبگن
    (درج اطلاعات تماس خارج از فروم ممنوع است)
    " اگه هم خیلی طولانی شد به بزرگی خودتونببخشید ! "
    اتفاقا بنظر من خیلی هم خوبه که از الان به فکر باشی.
    چیزی که من از این فروم فهمیدم اینه که برای پذیرش گرفتن مهمترین چیز معدله لیسانسه که باید سعی کنی تا حد امکان بالا ببریش + زبان هم با توجه به اینکه وقت زیادی داری بنظر من اگر زبانت اونقدری خوب هست که بتونی که کتابهای رشته ات رو به انگلیسی بخونی این کارو بکن ولی اگه فکر میکنی که خیلی از کلماتش رو متوجه نمیشی اول برو لغت بخون (504 ، 1100 و...) بعد این کار رو بکن مطمئننا اگه این کارو بکنی وقتی دو سال بگذره دیگه میتونی راحت خودت رو در عرض دو سه ماه برای امتحانات زبان آماده کنی.+ بعد از یه مدت با استاد های دانشگاهت صحبت کن و سعی کن هر چه زودتر زمینه تحقیقاتی مورد علاقه ات رو پیدا کنی بعد با یکی از اساتیدتون که توی اون زمینه فعاله صحبت کن و درخواست کن تا به عنوان دستیار پژوهشی قبولت کنه تا از این طریق شانس مقاله دادن هم داشته باشی (البته همینجا 2 نکته رو بگم : 1-معدل از مقاله خیلی مهمتره 2- یکی از بچه های دانشگاه ما از همون ترم اول دوم دستیار پژوهشی یکی از استاد ها شد در نتیجه فکر نکن که ترم اول و دوم خیلی زوده چون در نهایت با گذشتن ترم ها هم چیز خیلی زیادی در مورد کارهای تحقیقاتی یاد نمیگیری و خودت باید بری دنبالش)
    و مهمترین نکته اینکه گرفتن یا نگرفتن پذیرش برای اکثر دانشجوهای ایران بغیر از دانشجوهای 2 ، 3 داشگاه تاپ ایران با توجه به فعالیت هاشون در دوران دانشجویی تعیین میشه نه اینکه تو کدوم دانشگاه هستن، پس تا جایی که میتونی برای رسیدن به هدفت تلاش کن و سعی کن از این حال و هوا خارج نشی.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان..من لیسانس عمران از دانشگاه علوم و تحقیقات فارس دارم.معدلم 16.75 هست. امتحان تافل PBT دادم نمرم 610 شده.
    به نظرتون کجاها شانس پذیرش دارم چون هیچ مقاله ای ندارم و گرایش سازه میخوام برم. الان همه deadline ها گذشته و من حتی یه دانشگاهم پیدا نکردم. این وقتو گذاشته بودم رو کنکور ایران خیلی بهتر بود.

پیش فرض سوال : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام همگی ...کمک میخوام ...لطفا... !
    من تو مدارس فنی درس خوندم با رتبه 700کنکور کاردانی وارد آموزشکده روزانه شدم
    با رتببه 2600کنکور کاردانی به کارشناسی وارد دانشگاه غیرانتفائی شدم
    معدلمم 15.70 شده
    درواقع کارشناسی نرم افزار کامپیوترو دارم .
    حالا با دادن پروژه فارغ التحصیل میشم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به آلمان برم...
    با شرایطی که دارم دانشگاها برای( ارشد )بهم پذیرش میدن و چه موانعی در مورد دانشگاه مقصد ممکنه سر راهم باشه !

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

پیش فرض پاسخ : با این شرایط می تونم پذیرش همراه فاند بگیرم؟

من می دونم که سوالم خیلی به این تاپیک مربوط نمی شه اما جای بهتری پیدا نکردم در نتیجه به بزرگی خودتون ببخشید
    من الان رزومه ام تقریبا کامله و به استادهایی هم که پیدا کرده بودم میلامو زدم حالا یه عده بگی نگی یه جوابایی هم دادن، الان مسئله من اینه که مکان دانشگاه(شهرش) تا چه اندازه مهمه؟ اصلا باید در نظر بگیرمش یا نه؟ من خودم خیلی اطلاع ندارم در این زمینه اما مثلا میشه گفت یه دانشگاهی ایرانیا رو بیشتر پذیرش میده؟ انقدر مهم هست که بتونه یک عامل محدود کننده باشه؟
    بعد یه چیز دیگه اینکه چه قدر احتمال داره که یک دانشگاهی بدون اینکه Ok از استادی توش داشته باشی اپلای کنی و قبولت کنن؟ اصلا اپلای کردن برای اون دانشگاه کار عاقلانه ای هست یا نه؟

پیش فرض کدام راه بهتره؟؟؟

با سلام خدمت دوستان گرانقدر
    لطف کنید توضیحات بنده را بخوانید.
    بنده متولد سال 1371 میباشم و فارغ التحصیل رشته برق در مقطع
    کاردانی از آموزشکده فنی شماره یک تبریز هستم. و از شما خواستار راهنمایی
    میباشم. هدف های بزرگی دارم ولی در کنار آن تردید هایی نیز
    دارم که بقیه و اندیشه هایم بر من وارد میکنند. میخواهم دروس دانشگاهی را
    از پایه خوانده تا هم حللیات خود را تقویت کنم و هم درک بیشتری از مسایل پیدا کنم. و بطور کلی خودم را ادای
    درسم کنم وفعلا با در آمد کاری نداشته باشم و با تحقیقات و پژوهشها خودم
    را در سطح عالی تقویت کنم. تا بعد از پایان دوره کارشناسی بتوانم apply
    كرده و از یکی از دانشگا ههای آمریکا پذیرش بگیرم. یعنی در حالت کلی هدفم
    این است. در عین حال بعضی از کسانی که با آنها در ارتباطم میگویند که با
    این کار به هیچ عنوان نمیتوانی موفق شوی . چون با روی آوردن به تئوریات
    رشته برق کسی نمیتواند در حد عالی موفق شود. و به من توصیه میکنند تا در
    یکی از شرکت ها به عنوان کار آموز مشغول شوم و در حد امکان کار یاد بگیرم
    چون در صنعت ریاضیات فایده ای ندارد . و فقط با کار یاد گرفتن میتوانی
    ترقی کنی.و خودتونم میدونین که کار کردن بخش زیادی از زمان رو تلف میکنه.
    حالا به نظر شما کدام مسیر برایم بهتر است؟
    پیشاپیش از راهنماییهایی که خواهید کرد کمال تشکر را دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)