نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 19 از 70 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

دوستان سایتی هست که قسمت search داشته باشه رشته و زبان و... رو بگی لیست دانشگاه ها رو بیاره مثل http://www.mastersportal.eu

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_bluesky نمایش پست ها
    من لیسانس برق مخابرات از دانشگاه تبریز دارم. تصمیم گرفتم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. مشکل اصلی که الان دارم اینه که وضعیت نمرات و معدل لیسانسم تعریفی نداره :معدلم 12/82 و 39 واحد افتاده دارم و 12 ترمه تموم کردم . حالا نمیدونم با این وضعیت میشه از جایی فاند گرفت یا نه.در ضمن وضعیت مالیم زیاد خوب نیس. البته زبانم بد نیس و میتونم تافل بالا بیارم. به نظرتون با شرایطی که دارم بهتره برای مستر وقت بزارم و اپلای کنم یا مسترو ایران بخونم و برای دکترا اپلای کنم؟ در ضمن الان حدودا یک سال برای رفتن به سربازی وقت دارم!
    سلام،

دوست عزیز با این وضعیت تحصیلی که ذکر کردید شانستون برای دریافت فاند نزدیک به صفر هست. پیشنهاد می کنم که ارشد رو در ایران بخونید و سعی کنید با کسب نمرات بالا، تقویت زبان و کار کردن روی پروژه مناسب و ارائه مقاله شانستون رو برای گرفتن پذیرش و فاند در مقطع دکترا بالا ببرید.

پیروز باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : با این شرایط می تونم پذیرش همراه فاند بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    من می دونم که سوالم خیلی به این تاپیک مربوط نمی شه اما جای بهتری پیدا نکردم در نتیجه به بزرگی خودتون ببخشید
    من الان رزومه ام تقریبا کامله و به استادهایی هم که پیدا کرده بودم میلامو زدم حالا یه عده بگی نگی یه جوابایی هم دادن، الان مسئله من اینه که مکان دانشگاه(شهرش) تا چه اندازه مهمه؟ اصلا باید در نظر بگیرمش یا نه؟ من خودم خیلی اطلاع ندارم در این زمینه اما مثلا میشه گفت یه دانشگاهی ایرانیا رو بیشتر پذیرش میده؟ انقدر مهم هست که بتونه یک عامل محدود کننده باشه؟
    بعد یه چیز دیگه اینکه چه قدر احتمال داره که یک دانشگاهی بدون اینکه Ok از استادی توش داشته باشی اپلای کنی و قبولت کنن؟ اصلا اپلای کردن برای اون دانشگاه کار عاقلانه ای هست یا نه؟
    سلام،

دوست عزیز، شاید بشه گفت که بعضی دانشگاهها بر اساس سابقه و شناخت از دانشجوهای ایرانی استقبال کردن، اما قطعا" نمیشه به عنوان یه عامل محدود کننده ازش اسم برد. در مورد شهر، باید بگم که بله عامل مهمی در تصمیم گیری هست. اما نکته اینجاست که عوامل تعیین کننده برای افراد مختلف اولویت های متفاوتی دارن! عواملی مثل: گرفتن فاند، استاد، حیطه کاری، پروژه مورد نظر و .... در کنار کشور و شهر و دانشگاه قرار می گیرن و در نهایت شخص بر اساس گزینه های پیش رو و اولویت های خودش انتخاب می کنه. برای انتخاب شهر مناسب پارامترهایی مثل آب و هوا، امنیت، نزدیکی به شهر های بزرگ و... رو میشه در نظر گرفت. در مورد سوال آخرتون، پاسخ بله هست! خیلی زیاد هم پیش میاد! اینکه کار عاقلانه ای هست یا نه بستگی به سایر گزینه هایی که دارید داره! شما در نهایت بر اساس بودجه ای که در نظر دارید برای تعداد مشخصی از دانشگاهها می تونید اپلای کنید و در این مرحله باید گزینه هایی رو اولویت بندی کنید! این اولویت بندی می تونه بر اساس: داشتن پاسخ مناسب از استاد، فعال بودن دپارتمان در حیطه کاری شما و تعداد اساتید فعال در اون زمینه، وجود آزمایشگاه یا مرکز تحقیقاتی در زمینه کاریتون در اون دپارتمان، مطابقت نسبی رنک اون دانشگاه با رزومه شما، مشورت با دانشجویان اون دانشگاه و .... باشه! در این مرحله اگه دو تا گزینه داشته باشید، که یکیش یه جواب خیلی معمولی از یه استاد باشه که تنها استاد فعال در اون زمینه در یه دانشگاه خاص هست و دیگری یه دانشگاه که جوابی نگرفتید اما چندین استاد فعال و آزمایشگاه یا مرکز تحقیقات در اون زمینه داره، انتخاب گزینه دوم برای اپلای کردن می تونه منطقی تر باشه!

پیروز باشید!

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : کدام راه بهتره؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amilliyoung نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرانقدر
    لطف کنید توضیحات بنده را بخوانید.
    بنده متولد سال 1371 میباشم و فارغ التحصیل رشته برق در مقطع
    کاردانی از آموزشکده فنی شماره یک تبریز هستم. و از شما خواستار راهنمایی
    میباشم. هدف های بزرگی دارم ولی در کنار آن تردید هایی نیز
    دارم که بقیه و اندیشه هایم بر من وارد میکنند. میخواهم دروس دانشگاهی را
    از پایه خوانده تا هم حللیات خود را تقویت کنم و هم درک بیشتری از مسایل پیدا کنم. و بطور کلی خودم را ادای
    درسم کنم وفعلا با در آمد کاری نداشته باشم و با تحقیقات و پژوهشها خودم
    را در سطح عالی تقویت کنم. تا بعد از پایان دوره کارشناسی بتوانم apply
    كرده و از یکی از دانشگا ههای آمریکا پذیرش بگیرم. یعنی در حالت کلی هدفم
    این است. در عین حال بعضی از کسانی که با آنها در ارتباطم میگویند که با
    این کار به هیچ عنوان نمیتوانی موفق شوی . چون با روی آوردن به تئوریات
    رشته برق کسی نمیتواند در حد عالی موفق شود. و به من توصیه میکنند تا در
    یکی از شرکت ها به عنوان کار آموز مشغول شوم و در حد امکان کار یاد بگیرم
    چون در صنعت ریاضیات فایده ای ندارد . و فقط با کار یاد گرفتن میتوانی
    ترقی کنی.و خودتونم میدونین که کار کردن بخش زیادی از زمان رو تلف میکنه.
    حالا به نظر شما کدام مسیر برایم بهتر است؟
    پیشاپیش از راهنماییهایی که خواهید کرد کمال تشکر را دارم

سلام،

دوست عزیز اگر هدف شما اپلای کردن و ادامه تحصیل خارج از ایران هست، که مسلما" در شرایط کنونی شما موفقیت در تحصیل، مطالعه برای آزمون های زبان و در صورت امکان کار کردن روی پروژه مناسب و چاپ مقالات معتبر اولویت اصلی خواهند بود! اینکه در رشته های فنی مهندسی، مثل برق، تجربه کاری در صنعت به موفقیت کاری کمک می کنه صحیح هست! اما این تجربه به روند اپلای شما کمک شاخصی نخواهد کرد! اما می تونید در صورتی که فرصت داشته باشید دوره های محدودی برای کارآموزی بگذرونید، طوری که شما رو از وقت گذاشتن روی اولویت اصلی باز نداره!

پیروز باشید!

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام راه بهتره؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amilliyoung نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرانقدر
    لطف کنید توضیحات بنده را بخوانید.
    بنده متولد سال 1371 میباشم و فارغ التحصیل رشته برق در مقطع
    کاردانی از آموزشکده فنی شماره یک تبریز هستم. و از شما خواستار راهنمایی
    میباشم. هدف های بزرگی دارم ولی در کنار آن تردید هایی نیز
    دارم که بقیه و اندیشه هایم بر من وارد میکنند. میخواهم دروس دانشگاهی را
    از پایه خوانده تا هم حللیات خود را تقویت کنم و هم درک بیشتری از مسایل پیدا کنم. و بطور کلی خودم را ادای
    درسم کنم وفعلا با در آمد کاری نداشته باشم و با تحقیقات و پژوهشها خودم
    را در سطح عالی تقویت کنم. تا بعد از پایان دوره کارشناسی بتوانم apply
    كرده و از یکی از دانشگا ههای آمریکا پذیرش بگیرم. یعنی در حالت کلی هدفم
    این است. در عین حال بعضی از کسانی که با آنها در ارتباطم میگویند که با
    این کار به هیچ عنوان نمیتوانی موفق شوی . چون با روی آوردن به تئوریات
    رشته برق کسی نمیتواند در حد عالی موفق شود. و به من توصیه میکنند تا در
    یکی از شرکت ها به عنوان کار آموز مشغول شوم و در حد امکان کار یاد بگیرم
    چون در صنعت ریاضیات فایده ای ندارد . و فقط با کار یاد گرفتن میتوانی
    ترقی کنی.و خودتونم میدونین که کار کردن بخش زیادی از زمان رو تلف میکنه.
    حالا به نظر شما کدام مسیر برایم بهتر است؟
    پیشاپیش از راهنماییهایی که خواهید کرد کمال تشکر را دارم
    دوست من،ضمن آرزوی موفقیت برای شما، من فکر میکنم که بهتره هر کسی اعتدال رو در زندگی رعایت کنه. اگه به یک موضوع بیش از حد بپردازی ممکنه بعد ها از اون قضیه متضرر بشی و جبرانش سخت باشه. البته منظور من از"اعتدال" در مورد شما، به معنی پرداختن به هر دو جنبه بطور یکسان نیست، بلکه اختصاص دادن 80-85% از زمان و انرژی به تحصیل و 15-20% به مورد دیگه هستش.فقط میخوام بگم که 100% به یه کار پرداختن و غافل شدن از بقیه امور برای هیچ کسی تصمیم مناسبی نیست.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

سلام
    من در رشته مدیریت بیمه دانشگاه علوم اقتصاد درس می خونم الان ترم 7ام معدلم 19.35 .احتمالا ارشد با معدل قبول شم ولی میخوام برای ارشد صنایع سیستم بخونم.به نظرتون می تونم برای ارشد تو یکی از دانشگاه های استامبول پذیرش بگیرم. زبان انگلیسی ام در حد متوسطه. به عبارت دیگه مکالمه ام کلا خوب نیست.ولی ترکی استامبولی رو کامل بلدم . اصلا بهتره ایجا درس بخونم یا برم؟ اگه میشه پذیرش بگیرم راهنمایی ام کنید از کجا شروع کنم؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان من یه بار قبلا هم این سوالو پرسیدم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من لیسانس عمران از دانشگاه علوم و تحقیقات فارس دارم نمره تافل PBT هم 610 شده می خواستم ببینم کجاها و تو چه رنکینگ دانشگاهی شانس پذیرش دارم؟
    تو سایت mastersportal.eu; که چک کردم رو هم رفته 5 تا دانشگاهم نبود که گرایش سازه و انگلیسی درس بدن حالا به نظرتون بی خیال اروپا شم یا اینکه باید سایت دانشگاهها رو تک تک چک کنم؟ قیمت کانادا و... هم که می بینید چه خبره... ممنون میشم راهنماییم کنید که من کجاها پذیرش میتونم بگیرم؟.

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sasan_kp نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه بار قبلا هم این سوالو پرسیدم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من لیسانس عمران از دانشگاه علوم و تحقیقات فارس دارم نمره تافل PBT هم 610 شده می خواستم ببینم کجاها و تو چه رنکینگ دانشگاهی شانس پذیرش دارم؟
    تو سایت mastersportal.eu; که چک کردم رو هم رفته 5 تا دانشگاهم نبود که گرایش سازه و انگلیسی درس بدن حالا به نظرتون بی خیال اروپا شم یا اینکه باید سایت دانشگاهها رو تک تک چک کنم؟ قیمت کانادا و... هم که می بینید چه خبره... ممنون میشم راهنماییم کنید که من کجاها پذیرش میتونم بگیرم؟.
    دوست گرامی، اگه قرار باشه با این جور چیزا دلسرد بشین، باید تا آخر عمرتون اینجا بمونین و دق کنین. من از رشته شما خبری ندارم ولی بطور کلی میگم که باید سایت دانشگاه ها رو چک کنید و به اساتیدی که زمینه تحقیقاتی مورد علاقه شما رو دارن ایمیل بزنید. در مورد کشور ها هم باید بگم که نباید اونا رو به هیچ وجه ف.ی.ل.ت.ر کرد،1- در دوره Graduate Studies محاله که اساتید انگلیسی بلد نباشن پس حتما واسه اروپا هم اقدام کنید 2- کانادا مگه چشه؟!!! جهت اطلاع شما میگم که کانادا ضمن اینکه سیستم آموزشی با استاندارد های بسیار بالایی داره جز کشور هایی هست که هزینه تحصیل در اونا پایینه. اگه شما کانادا رو گرون در نظر میگیری، پس به انگلیس و استرالیا چی میگی؟!!!
    شما باید همزمان واسه دانشگاه های مختلف (حتی واسه انگلیس و استرالیا که هزینه تحصیلی سرسام آوری دارن) اپلای کنی و همزمان بدنبال اسکالرشیپ باشی. اگه هدفت تحصیل در خارج ازکشوره و بدنبال اسکالر شیپ هم هستی، باید بدونی که این راه زمان زیادی میخواد و تنها کسانی موفق میشن که پشتکار زیادی دارن و زود تسلیم نمی شن. تحصیل در خارج از کشور فقط واسه کسانی که توانایی مالی دارن نیست، هر ساله اونایی که زحمت زیادی کشیدن، ادمیشن با فاند می گیرن و میرن. شما هم یکی مثل بقیه. اگه تلاش کنی حتما موفق خواهی شد.
    اگه میخوای دوستان راهنمایی دقیق تری در مورد رنکینگ دانشگاه هایی که شانس پذیرش ازشون رو داری کنن باید اطلاعات بیشتری (مثل معدل، مقاله داری یا نه، GRE دادی یا نه و ...) اینجا بذاری. ولی بهر حال، یادت نره که هر چه به اساتید بیشتری ایمیل بزنی شانس بیشتری خواهی داشت، پس اگه کسی رنکینگ های خاصی رو بهت معرفی کرد خودت رو فقط به اون دانشگاه ها محدود نکن و به دانشگاه های بهتر و بدتر هم ایمیل بزن.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

با سلام اگر دوستان بتوانند راهنماییم کنند ممنون می شم. من برای اقامت کانادا اقدام کردم و احتمالا تا یک سال دیگر تکلیفمان روشن می شود. اینجا هم ارشد مدیریت دانشگاه آزاد قبول شدم بنظر شما ثبت نام کنم یا نه؟ این را هم در نظر داشته باشید که اگر خدا بخواهد و رفتیم کانادا تا ثابت شدن وضعمان حداقل یک سال اول امکان ادامه تحصیل ندارم.

باسلاممن در رشته مدیریت بیمه دانشگاه علوم اقتصاد درس می خونم الان ترم 7ام معدلم 19.35 .احتمالا ارشد با معدل قبول شم ولی میخوام برای ارشد صنایع سیستم بخونم.به نظرتون می تونم برای ارشد تو یکی از دانشگاه های استامبول پذیرش بگیرم. زبان انگلیسی ام در حد متوسطه. به عبارت دیگه مکالمه ام کلا خوب نیست.ولی ترکی استامبولی رو کامل بلدم . اصلا بهتره اینجا درس بخونم یا برم؟ اگه میشه پذیرش بگیرم راهنمایی ام کنید از کجا شروع کنم؟ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)