نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 2 از 70 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

بچه ها سلام
    هرچی توی فروم رو گشتم مشابه سوالم رو پیدا نکردم.لطفا راهنماییم کنید چون واقعا دیگه گیج شدم نمی دونم چی کار کنم.
    من دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم و انشا الله بهمن فارغ التحصیل می شم.(7ترمه).معدلم 18 هست.خودم با توجه به شرایطم فکر کنم بتونم ارشد رو در ایران در یه دانشگاه مثل صنعتی اصفهان بیارم ولی از طرف دیگه دوست دارم ارشد رو در یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا با فاند ادامه بدم.نمره تافل و جی آر ای و مقاله هم ندارم.حال سوال من اینه: بشینم برای ارشد تو ایران بخونم و بعد برای دکترا اقدام کنم یا اینکه بهمن که فارغ التحصیل شدم خودم رو فول تایم برای تافل و جی آر ای آبان ساله دیگه آماده کنم و با توجه به زمانی هم که دارم فکر کنم بتونم نمره بالایی برای تافل و جی آر ای کسب کنم و شانسم رو بالا ببرم راستی می تونم در طول این مدت 2 مقاله هم آماده کنم.
    پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان ممنون

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط achievment نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    هرچی توی فروم رو گشتم مشابه سوالم رو پیدا نکردم.لطفا راهنماییم کنید چون واقعا دیگه گیج شدم نمی دونم چی کار کنم.
    من دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم و انشا الله بهمن فارغ التحصیل می شم.(7ترمه).معدلم 18 هست.خودم با توجه به شرایطم فکر کنم بتونم ارشد رو در ایران در یه دانشگاه مثل صنعتی اصفهان بیارم ولی از طرف دیگه دوست دارم ارشد رو در یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا با فاند ادامه بدم.نمره تافل و جی آر ای و مقاله هم ندارم.حال سوال من اینه: بشینم برای ارشد تو ایران بخونم و بعد برای دکترا اقدام کنم یا اینکه بهمن که فارغ التحصیل شدم خودم رو فول تایم برای تافل و جی آر ای آبان ساله دیگه آماده کنم و با توجه به زمانی هم که دارم فکر کنم بتونم نمره بالایی برای تافل و جی آر ای کسب کنم و شانسم رو بالا ببرم راستی می تونم در طول این مدت 2 مقاله هم آماده کنم.
    پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان ممنون
    چون مشخصا دانشجوی با استعدادی هستید و از دانشگاه خوبی دارید مدرک می گیرید، واقعا هر دو راه براتون امکان پذیره.اما نظر من اینه که هر چه زودتر بهتر، اگه شما از الان زبان وGRE رو خوب بخونید و نمره عالی بیارید در هر دو با توجه به معدلتون مطمئن باشید که میتونید از جاهای خوبی پذیرش بگیرید.و بعدش برای دکتری به دانشگاه های خیلی خفن برید.
    به نظر من برنامه ریزی کنید برای این دو امتحان و هر چه زودتر از استعدادتون بهره برداری کنید.

موفق باشید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

پیش فرض دو راه ...

سلام دوستان
    در مساله ای خاص قصد دارم از شما راهنمایی بگیرم.
    من دانشجوی سال دومی کارشناسی نرم افزار دانشگاهی دولتی با معدل 17.5 یک مقاله ی کنفرانس خارجی و چند مقام روبوکاپ هستم.
    الان دو راه پیش رو می بینم:
    1-برای ارشد شروع به انجام مقدمات اپلای کنم. اما یک مشکل دارد این راه که به درس هایم نمی رسم و اگر پذیرش نگرفتم آزمون ارشد داخل هم از دست می رود. خوبی این راه هم این است که احتمال پذیرش بیشتر است.
    2-تمام وقتم را بر روی درس بگذارم و ارشد در ایران بخوانم و برای دکترا ان شا الله اپلای کنم.
    در ضمن قصد تحصیل فقط در کانادا را دارم و نیز با توجه به شرایطم حتما به بورس کامل نیازمند هستم.
    شما کدام راه را توصیه می کنید؟ اصلا با شرایط من احتمال پذیرش با بورس کامل(Fellow Ship) هست؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

یک چیز دیگه هم هست.
    غیر از کانادا چه جاهای دیگه ای رو مناسب می دونید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات-دانشگاه سمنان

پیش فرض پاسخ : رها کردن 4ترم مهندسی مکانیک و گرفتن پذیرش برای لیسانس

سلام.دوستان من یه سوال داشتم:
    من الان سال دوم تحصیلم داره شروع میشه در دانشگاه سراسری سمنان،من امسال تصمیم دارم که برای انتقالی به شریف اقدام کنم.
    در آینده هم تصمیم دارم که برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور.
    حالا از شما دوستان یه سوال داشتم و میخوام که من رو راهنمایی کنید و از همه تشکر میکنم:
    معدل 18 دانشگاه سمنان بهتره یا 16 شریف؟؟؟(هم برای اپلای شدن و هم برای شغل بعد از تحصیل، کلا از همه نظر کدوم بهترن؟؟؟)

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیدش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام و وقت بخير:
    من امسال تابستون در رشته مهندسي صنايع مقطع كارشناسي فارغ التحصيل شدم. به شدت علاقه دارم كه ادامه تحصيل در يكي از كشورهاي انگليسي زبان به جز آمريكا داشته باشم. چند تا فاميل هم توي انگليس دارم. اما كانادا رو هم دوست دارم. استراليا خيلي تحقيق نكردم در حالي كه شنيدم هم خوب فاند ميدن هم كار خوب پيدا ميشه ! معدل 16.5 دارم اما از نظر رزومه اصلا قوي نيستم.به جز پايان نامه چيز ديگه اي ندارم كه مقاله باشه. از نظر زبان هم خيلي ضعيف نيستم اما باز هم توي خوندن متون تخصصي كم ميارم. پارسال ارشد شركت كردم اما با اختلاف خيلي كم مردود شدم. رتبم 590 بود اگر زير 500 بودم قبول ميشدم. به نظر شما دوباره ارشد بدم يا دنبال خارج باشم؟ از نظر مالي كجا بهتره و به موقعيت من ميخوره؟ راستش من با تنهايي هم يكم مشكل دارم واسه همين بيشتر انگليس رو ترجيح ميدم. از الان اگر دنبال كارام باشم چيكار بايد بكنم و كجا زودتر كارم راه ميفته؟
    ممنون

سلام دوستان
    با توجه به این شرایط چی پیشنهاد میکنید؟
    سال آخر مهندسی تکتولوژی معماری هستم(ترم 3 هستم، هنوز ترم 4 مونده) ، دانشگاه غیر انتفایی.معدلم 30/16ا .توی 2 ترم باقی به بالای 17 میرسونمش(به امیدخدا).
    زبانم خوبه، TOEFL &GRE میتونم نمره خوب بیارم.یه چند نرم افزار معماری هم مسلطم و تو شرکت معماری هم کار کردم.
    هنوز 1 سال وقت دارم که دنبال مقاله و معدل بهتر و این حرفا یاشم.
    موضوع اینه که تنها در صورتی میتونم برم که موفق بشم FULL FUND بگیرم.تو فوروم همه میگن که اپلای برای Phd احتمال گرفتن فاند رو بیشتر میکنه.
    فکر میکنید چون دانشگاهم غیر انتفاییه حیلی شانسم کم باشه؟؟؟(با توجه به اینکه نمره زبان بالا و مقاله و .... میتونم داشته باشم)
    یعنی بهتره برای ارشد ایران بحونم؟یا با پشتکار همین روند رو ادامه بدم؟(دارم واسه TOEFL & GRE تو بهمن آماده میشم)
    پیشاپیش ممنون

البته یادم رفت که بگم کاردانی به کارشناسی بودم
    ویرایش توسط shamim65 : September 28th, 2010 در ساعت 10:31 PM

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام،

اول از همه این مورد رو به همه دوستانی که می خوان تصمیم بگیرن که اپلای کنن یا برای کنکور بخونن بگم، که دنبال پاسخ قطعی نباشید. چه بسیار دانشجویانی رو دیدم که با داشتن رزومه عالی (مثال می زنم: 5 تا مقاله انگلیسی (2تا ژورنال)، معدل بالای 17، تافل بالا 100 و GRE بالای 1250)، نتونستن برای مقطع مستر پذیرش فول فاند بگیرن، و در مقابل دانشجویانی هم دیدم که با شرایط بسیار معمولی تر موفق شدن فاند بگیرن. مسئله ای که باید به طور جدی مد نظر داشته باشید، اینه که تعداد پوزیشن های با فاند برای مقطع مستر از PhD بسیار کمتره و همین کار رو خیلی سخت می کنه. (طبیعی هم هست، استاد ترجیح میده که دانشجوی PhD رو ساپورت کنه که وقت خیلی بیشتری رو داره و معمولا" در دوره ارشدش تخصصی رو در حیطه معینی کسب کرده).

همونطور که می دونید، وقتی بطور جدی وارد پروسه اپلای میشین، دیگه فرصتی برای کنکور دادن باقی نمی مونه و عملا" اگر اپلای موفقیت آمیز نباشه، شما یکسال عقب میفتید. برای پسر ها، مشکل سربازی هم وجود داره و بسیار هم جدیه. حالا اگر شرایط مالیتون اجازه بده، مثلا" بتونید حدود سالی 15-20 میلیون هزینه کنید، که میتونید با هزینه خودتون برید یه دانشگاه اروپایی (هلند، ایتالیا، سوئد و...) ادامه تحصیل بدید، اما اگر شرایط مالی براتون فراهم نیست، این ریسک بزرگتر میشه. حالا اگر دانشجوی زرنگی باشید و براتون ادامه تحصیل خیلی مهم بوده باشه، واقعا" ضربه می خورید (نمونه هاش رو دیدم). دانشجویی که میتونسته با چند ماه درس خوندن یه دانشگاه خوب تهران مقطع ارشد رو ادامه بده، از اینجا مونده و از اونجا رونده میشه و بلاتکلیف می مونه و این واقعا" شرایط بدیه.

اصلا" قصد ندارم دوستان رو Encourage یا Discourage کنم! هدفم فقط اینه که همه دوستان با دید باز به این قضیه نگاه کنن و تصمیم بگیرن. وقتی برای مقطع PhD اپلای می کنید، پوزیشن های با فاند بسیار بیشتر هستن، دانشگاه ها اروپایی زیادی هستن که برای PhD فاند میدن ولی برای مستر نه (برای مستر بیشترین شانس از آمریکا و بعد کاناداست، اروپایی ها خیلی کم به مستر فاند میدن)، یک مقطع بیشتر خوندید و اینجوری رضایت خانواده و رضایت درونی خودتون رو فراهم کردید و به هر دلیل اگر اپلای موفقیت آمیز نباشه حسرت کنکور رو نمی خورید!

در مقابل، اگر شما مثلا" بتونید مستر رو در یه دانشگاه متوسط آمریکایی/ کانادایی بخونید، شانستون برای تحصیل در یه دانشگاه عالی برای مقطع دکترا خیلی بالا میره و تجربه بسیار ارزشمندی هم بدست میارید.

بنابراین، ریسک اپلای کردن برای مقطع مستر خیلی بالاتر از PhD هست. پس باید همه شرایط رو سنجید و تصمیم گرفت که آیا باید اپلای کرد یا کنکور داد. یکی از کارای مهمی که باید انجام بدید، اینه که برید قسمت نتایج پذیرش رو با دقت در رشته خودتون مطالعه کنید. ببینید توی رشته شما، افراد با چه رزومه های تونستن فاند بگیرن، خودتون رو یه مقایسه بکنید. میتونید ازشون سوال بپرسید و راهنمایی بگیرید.

در نهایت، نظر شخصی من اینه که شما در دو حالت میارزه که برای مستر اپلای کنید:

1- رزومه واقعا" خوبی داشته باشید و شانستون خوب باشه (مثلا" دوستی که مثال زدم، کارش ارزش پذیرفتن ریسک رو داشت، حتی با اونکه به حقش نرسید)
    دقت کنید که این شانس نسبی هست، میتونید برای تخمین شانستون با رزومه های موجود در نتایج پذیرش مقایسه کنید.
    2- پول داشته باشید. یعنی شرایط مالیتون اجازه بده که اگر فول فاند نگرفتید، حداقل برای سال اول حدود 15-20 میلیون هزینه کنید. چون ممکنه در نهایت مجبور باشید که بدون فاند به اروپا برید، یا ممکنه پارشال فاند بگیرید و نیمی از هزینه تحصیل بر عهده خودتون باشه.

اگر در این دو گروه نیستید، به نظر من ریسک کارتون بالاست.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم.
    ویرایش توسط Nima_87 : September 29th, 2010 در ساعت 01:03 PM
    The best way to predict the future is to invent it

Junior Member

دوستان سلام.باتوجه به این شرایط چه پیشنهادی دارید؟ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید تا بهتربتونم تصمیم بگیرم.دانشجوی مترجمی زبان فرانسه ترم 5هستم.علاقه ی چندانی به رشته ام ندارم و یه جورایی مجبور شدم که این رشته رو ادامه بدم واگرنه هیچوقت انتخابش نمیکردم.دیپلم ریاضی اماتو درسهای حفظی و حفظی تحلیلی قویتر بودم.به رشته ی شیمی بسیار علاقمندم.(کلا درسهای علوم تجربی رو دوست دارم)-(تودرسهای علوم انسانی قوی هستم اماچندان علاقه ای به رشته هاش ندارم)معدلم تو رشته فرانسه یه ترم متوسط-یه ترم عالی و2ترم اخیرهم افتضاح شده چون واقعا نمیتونستم بارشته ام کنار بیام.بسیارمصمم به تغییر رشته و به شدت به اپلای مصمم ام.(ضمنابه خاطرشرایطم فقط اپلای بافاند رو مد نظر دارم.)بااینکه رشته ام رو دوست ندارم اما این حسن رو داره که اگه بخوام توش بمونم میتونم ادم موفقی تو رشته ام بشم.(یه ترمی که درس خوندم معدلم عالی شد)حالا باتوجه به این شرایط من چندتاگزینه دارم که نهایتا بایدیکی اش رو انتخاب کنم. لطفا کمکم کنید تا بهتر بتونم تصمیم بگیرم.1-از روی علاقه ام اقدام کنم:برای رشته داروسازی اپلای کنم(داروسازی برای مد نظرم هست چون باعلاقه-توانایی و خواسته های من جور درمیاد)2-کنکور تجربی شرکت کنم وداروسازی رو تو ایران بخونم.3-برای رشته حقوق اپلای کنم تو کشور فرانسه(حقوق به خاطر اینکه:حقوق و زبان فرانسه تقریبا تو یه مسیر هستند،کشور فرانسه مهد حقوقه ولازمه ی خوندن حقوق در فرانسه مسلط بودن به این زبونه که چون رشته ام هست میتونم بهش مسلط بشم)4-برای مستر ادبیات فرانسه اقدام کنم.5-کاری که کمترین ریسک رو داره بکنم:ارشدفرانسه شرکت کنم و ارشدش رو تو ایران بخونم و نهایتا برای phd اقدام کنم.ببخشید که طولانی شد کمکم کنید چون واقعا سر در گمم.مرسی.

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Elena66 نمایش پست ها
    کسی نظری داره؟واقعا به راهنمایی نیاز دارم..............):
    سلام،

دوست گرامی اگر فقط اپلای با فاند رو در نظر دارید، حتما" قبلا" مطمئن بشید که آیا برای رشته های مورد نظر شما فاند اختصاص داده میشه یا نه.

1-در درجه اول گزینه 1 شما رد میشه، چون برای مقطع لیسانس فاند نمیدن (بسیار بسیار کم پیش میاد و اونم پارشیال هست و نه فول فاند).
    2- اگر به این رشته علاقه مند هستید، این کار مناسب به نظر میرسه. رشته بسیار خوبی هم هست.
    3- حتما" مطمئن بشید که پیش نیاز های این رشته به جز زبان چه خواهد بود. ضمنا" دقت کنید که برای مقطع لیسانس به شما فاندی اختصاص داده نمیشه.
    4- اینطور که گفتید به رشتتون علاقه چندانی ندارید. بنابراین شاید این گزینه خیلی مناسب نباشه. ضمنا" اطمینان حاصل کنید که برای رشته هایی مثل ادبیات فرانسه آیا فاند اختصاص میدن یا نه؟
    5- این هم مثل گزینه 4

پیروز باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)